34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей


Книга творить людину
(огляд книг, отриманих від Українського інституту книги)
Читальний зал Березнівської центральної бібліотеки та його користувачі отримали справжній подарунок - біля 100 книг за "Програмою поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек" від Українського інституту книги.

Український інститут книги (УІК) - державна установа при Міністерстві культури України, яка формує державну політику у книжковій галузі, провадить промоцію читання в Україні, популяризує українську літературу за кордоном.

Книги, які потрапили до нашої бібліотеки, користувачі помітять, завдяки спеціальній наліпці голубого кольору з логотипом Українського інституту книги.

Серед отриманих видань - твори сучасних українських письменників, світові бестселери українською мовою та галузева література.

На цій виставці представлена тільки художня література, різноманіття якої вражає: від детективів та жіночих романів до лауреатів літературних премій.

Варто пам'ятати, що сила книги полягає у її здатності посіяти в молодій людині волю до життя! І не просто бездумного життя, а життя з почуттям всього прекрасного, що є в цьому світі, почуттям обов'язку перед самим собою, іншими людьми, суспільством!

Гостинно запрошуємо до читального залу Березнівської центральної бібліотеки усіх любителів читання познайомитись з новими книгами.


Сучасна українська проза

1. Гуменюк М. Корона на одну ніч: роман/ Надія Гуменюк. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 320с.

Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі "Ванесса", відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі "Континенталь" її знайшли мертвою. В газетах - жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді - ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?.. Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника - графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.
2. Дочинець М. Діти папороті: роман/ Мирослав Дочинець.- Мукачево: "Карпатська вежа", 2020. - 328с.

Ця книга - про жало війни в серці, про любов і кохання, про муки і радість творчості та служіння науці, про Дім, у якому живе душа, про мову птахів, про дикі черешні, прадавні, як світ, трави і вино першого тиску… Про те, що в житті рано чи пізно, навіть досить пізно - щось відбувається вперше. І після того ти ніколи вже не будеш колишнім.
3. Кідрук М. Бот. Атакамська криза: роман/ Макс Кідрук. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 544с.

Якби київський програміст Тимур устиг прочитати лист із попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів із кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й узагалі не дуже знався на нанотехнологіях і заборонених експериментах над людьми... Просто, коли ти вмієш дуже добре виконувати свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здогадувався.
4. Кідрук М. Доки світло незгасне назавжди: роман/ Макс Кідрук. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 560с.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з'являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.
5. Кокотюха А. Вигнанець і навчена відьма/Андрій Кокотюха.- Х.:Vivat, 2020. - 304с.

Літо 1911 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Полтаві делікатне доручення. Але його затримує в місті ще одна історія - не кримінальна, а містична. У краї діється щось дивне. Псується погода, масово мре худоба, молоду місцеву поміщицю звинувачено у відьомстві, а за всім цим криються старі чужі сімейні гріхи - кривава розплата за які невідворотна. Які ж чорти ховаються в заболоченому кутку Полтавщини? Чому господарі посміхаються й водночас гострять на чужинців ножі? Встановити істину для Платона - справа честі. І виживання…
6. Кокотюха А. Вигнанець і чорна вдова/Андрій Кокотюха.- Х.:Vivat, 2020. - 304с.

Весна 1909 року. Київський сищик Платон Чечель іде по сліду жорстокого убивці юних дівчат. Ним виявляється донька таємного радника з Петербурга. Згодом панянка гине за тих же обставин, що й її жертви. Тож впливові родичі звинувачують поліцейського в наклепі. Для всіх Платон стає вигнанцем. Єдиний вихід не опинитися на каторзі - це врятувати життя мільйонера фон Шлессера. Йому нібито загрожує молода дружина, що встигла здобути славу чорної вдови. Однак барон помирає, і це лише початок серії майбутніх холоднокровних убивств. Під підозрою всі спадкоємці - і навіть сам Платон… Вигнанець змушений розплутати клубок смертей та дізнатись, хто винен у злодійстві. Щоб не тільки запобігти новим злочинам, а й врятувати себе.
7. Рижко О. Мишоловка: повість/ Олена Рижко. - К.: ВЦ "Академія", 2019. - 160с.

Усі вони раптово випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадрити, нахижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх - скільки крутого й комфортного в інтернеті. Новий знайомий багато знає про неї випереджає її думання й бажання. Його зухвалість вабить. Те, що йому двадцять п'ять, заводить. Бажання його побачити знесилює. А який нік у нього - Фенікс. Її нік теж загадковий - Енігма. Торі рвало до зустрічі з ним, і не пускали випадковості. Нарешті вона побачить Фенікса і в них відбудеться все. Кожен крок коридором готелю вів її до краху ілюзій, зіткнення з небезпекою і до вбивчого прозріння: це - мишоловка. У Гліба, Рити, Юльки і Влада - свої челенджі.
8. Рижко О.Ужалений зрадою: повість/ Олена Рижко. - К.: ВЦ "Академія", 2020.- 144с.

У Дена дуже складний період: втрата лідерства в компанії, зрада коханої й кращого друга, зламана щелепа, трабли з батьками і море незрозумілих ситуацій. Ще й психологові треба про все це розказувати. А життя підкидає нові челенжі: Ден опиняється в центрі змови. Його шантажують, йому погрожують тюрмою. У цій незносній напрузі він пише мейли на неіснуючу адресу й одного разу отримує відповідь… Несподівано в нього з'являється новий друг - Ті, в якого свої секрети. Деякі з них стають непростими випробуваннями для Дена. Але всі проблеми колись закінчуються.
9. Роздобудько І Шості двері: роман / Ірен Роздобудько. - 3-е вид. - Київ: Нора-Друк, 2010. - 192с.

У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті - кар'єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…
10. Таран Л. Яблуня. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 176с.

"Яблуня" - книжка-діалог, у якій відомі в Україні й закордоном жінки - мами і доньки - говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у житті. Це - інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і самі долі матерів: особисте постає свідченням епохи. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар'яна Савка розповідають про найрідніших, котрі суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.
11. Тараторіна С. Лазарус: роман/ Світлана Тараторіна. - К.: Видавнича група КМ-Букс, 2018.- 416с.

1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть - упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя - Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий - людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?..
12. Фукс К. 12 сезонів жінки. - Чернівці: Видавництво "Книги - ХХІ, 2020.- 240с.

"12 сезонів жінки" можна назвати романом, якщо вважати, що головна героїня - це сучасна жінка. 12 новел, об'єднаних між собою головними персонажами, але не пов'язаних хронологічно, присвячені соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка. Кар'єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки.
Твори зарубіжних письменників

13. Акерман Д. Дружина доглядача зоопарку/ Діана Акерман; пер. з англ. К.Демянчук, О.Бершадська. - Київ: Форс Україна, 2020. - 336с.

Події, що розповідаються автором на сторінках цієї книги справжні. За часів Другої світової війни хранителі зоопарку в Варшаві врятували сотні людей від нацистських рук. Подружня пара Ян та Антоніна Жабинських переховували біженців в порожніх клітках для тварин.
Неймовірно захоплююча, відверто правдива і надзвичайно сильна історія про життя мешканців варшавського зоопарку: місцевих тварин, подружньої пари Жабинських і знайшовших там притулок трьох сотень біженців, що переховувалися від очей нацистів. Одночасно з подіями, що мали місце безпосередньо на території зоопарку, автор досліджує тривожні нав'язливі ідеї, які стоять в основі нацизму.
14. Алексієвич С.О. Цинкові хлопчики / Світлана Алексієвич; пер. з рос. Дзвінки Торохтушко, Тетяни Комлик; худож.-оформлювач О.А.Гугалова-Мєшкова - Харків: Фоліо, 2020. - 284с.

Книжка присвячена війні в Афганістані. Правда про ту війну ретельно приховувалася. Газети публікували статті про успішні військові операції радянських військ в Афганістані. Але все частіше стали привозити додому в домовинах загиблих хлопців, які нещодавно закінчили школу... Заглядати всередину труни не дозволялося, похорон не афішувався, і рідним навіть не повідомляли справжню причину смерті їхніх дітей... А хто повертався живим - той не міг знайти себе у мирному житті. Цієї війни наче не було. Були лише скалічені і мертві хлопчики…І не тільки тілом, але й душею.
15. Бартон Ф.Вдова/ Фіона Бартон; пер. з англ. К.Манкович. - Х.: Віват, 2018. - 368с.

Детектив британської поліції Боб Спаркс розплутує таємничу історію зникнення дворічної Белли Елліотт. Мати-одиначка Дон побивається та залучає до пошуків усіх небайдужих, не нехтуючи увагою преси та телебачення. Місцева репортерка Кейт Вотерз мріє дізнатися правду, використовуючи весь арсенал професійних навичок. Але найзагадковішим персонажем у цій людській драмі постає Джин Тейлор, вдова головного підозрюваного, котрий раптово для всіх помирає.
16. Беннер К. Дім на краю ночі: роман/ Кетрін Беннер; пер. з англ. А.Цвіри. - Х.: Віват, 2021. - 464с.

Дивовижна сімейна сага з присмаком магічного реалізму розповідає про життя чотирьох поколінь однієї родини на маленькому острові Кастел-ламаре біля узбережжя Сишілії. Доктор Амедео Еспозіто, підкинутий колись немовлям у сирітський притулок у Флоренції, прибуває на Кастелла-маре в пошуках роботи. Там він знаходить друзів, сім'ю і дім. Амедео поселяється в закинутому барі "Дім на краю ночі". Хоча тутешні жителі вважають цю будівлю проклятою, це місце відродиться і стане серцем острова, де можна обговорити всі події малого і великого світу за порцією ІітопсеІІо. Разом з іншими мешканцями Кастелламаре родина Еспозіто переживе Велику депресію, фашистський режим, світову війну, велику модернізацію і фінансові кризи. Людей на крихітному клаптику суходолу не оминуть жорстоке суперництво, таємні інтриги і любовні страждання, та врешті завжди підтримає вірність - найближчим людям і своєму острову. яка винагороджується невеликими, проте вкрай потрібними чудесами...
17. Бредбері Р. Кульбабове вино: повість/ Рей Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2020. - 336с.

Кажуть, що "Кульбабове вино" Рея Бредбері - це впіймане і закорковане у пляшку літо. Літо нашого дитинства. А ще кажуть, така чарівна пляшка є у кожному домі. Просто треба вміти знайти ключик до того сховку. На наше глибоке переконання, таким ключиком володіють Том і Дуґлас Сполдінґи із містечка Ґрінтаун - головні герої повісті Бредбері. Кожен день цього дивовижного літа дарує їм нові і нові відкриття. Щодня Том і Дуґлас відкривають наново цілий світ - яскравий, сонячний, п'янливий і… ледь-ледь гіркуватий. Одним словом, на смак достоту наче кульбабове вино.
18. Вайт К. Будинок на вулиці Тредд/ Карен Вайт; пер. з англ. О. Гладкої. -Х.: Віват, 2020. - 432с.

Успішна ріелторка Мелані - амбітна кар'єристка, неприступна для чоловіків, у якої непрості стосунки з батьком. Вона має здатність бачити істот з паралельного світу, але весь час це заперечує. Її не цікавлять старі будинки, що зберігають історії. Та вона й гадки не мала, що успадкує такий від клієнта, якого бачила лише раз. За його заповітом, будинок на вулиці Тредд, укупі з антикваріатом, песиком та привидами давніх господарів, тепер належить Мелані. Утім, є незвична умова: щоб успадкувати майно, жінка має реставрувати його й прожити там протягом року. А ще в житті героїні з'являються два чоловіки, що змагаються за її прихильність. Дедалі більше світ стає догори дриґом. Клубок минулих подій розплутується, являючи всі таємниці будинку: історію двох родин, любові, схованих скарбів та більше - убивства.
19. Галбрейт Р. Кар'єра лиходія: Роман/ Роберт Галбрейт; пер. з англ. Наталії Ференс. - К.: КМ-Букс, 2020. - 512с.

Робін отримує загадковий пакунок - і з жахом виявляє, що невідомий лиходій надіслав їй відрізану жіночу ногу. Її шеф, приватний детектив Корморан Страйк, не настільки вражений, але стривожений не менше за неї. В його минулому є четверо людей, які винуватять Страйка за свої біди і які здатні на такий моторошний злочин. Поліція зосереджує свою увагу на одному з них, але Страйк невпевнений, що це саме він, тож їм з Робін доводиться взяти справу в свої руки й поринути в темний і збочений світ трьох інших підозрюваних. Але страхітливі події не припиняються, а час невідворотно спливає...
20. Галбрейт Р. Кувала зозуля: Роман/ Роберт Галбрейт; пер. з англ. Наталії Ференс. - К.: КМ-Букс, 2020. - 512с.

Колишній військовий слідчий Корморан Страйк, який в Афганістані втратив ногу, повернувшись додому в Лондон, відкриває детективну агенцію, але заледве зводить кінці з кінцями. Агенція має одного - єдиного клієнта, а кредитори тиснуть зусібіч. Аж тут до нього приходить брат відомої супермоделі з проханням розслідувати загадкову смерть його сестри. Поліція закрила справу як самогубство, але брат відмовляється в це вірити. Страйк поринає у яскравий і розпусний світ шоу-бізнесу, де правлять насолоди, спокуси й облуди. Ви гадаєте, що все знаєте про детективів? Це ви просто не бачили, як веде розслідування Страйк.
21. Гілберт Е. Місто дівчат: роман/ Елізабет Гілберт; пер. з англ. Ганни Лелів - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. - 536с.

Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще - історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк. Роман "Місто дівчат" починається 1940 року, коли дев'ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки - власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.
22. Грохоля К. Г'юстоне у нас проблеми: роман/ Катажина Грохоля; пер. з пол. Наталки Сняданко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. - 744с.

Життя Єремії годі назвати щасливим та успішним. Щогодини з ним трапляється якась халепа. Він у свої тридцять два роки - невдаха, безробітний кінооператор, який розійшовся з коханою, проте досі щодня думає про неї. Мати ненав'язливо, проте постійно втручається у синове життя, а ще материн собака люто його ненавидить. Проблеми - немов кадри у кінострічці, та змінити сценарій свого життя Єремія зможе лише сам. Дотепні пригоди, трохи іронії та кумедних жартів, безліч життєвих ситуацій, коли уже не зрозуміло, чи то сумувати, чи то реготати - із цією книжкою нудно точно не буде.
23. Джіо С. Я кохатиму тебе завжди/ Сара Джіо; пер.з англ. С.Мокрої. - Х.: Віват, 2020. - 288с.

У цій теплій і водночас щемкій історії майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком - Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, - несподівано змінює все. Він не впізнає Кейлі, але вона вирішує дізнатися, що сталося з ним, колишнім керівником фірми звукозапису, і допомогти йому владнати своє життя.
24. Етвуд М. Оповідь служниці: роман/ Маргарет Етвуд; пер. з англ. О.Оксенич. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 272с.

Ти не маєш права читати, писати і бігати вранці. Тобі не можна працювати, володіти якою-небудь річчю і прагнути чогось. Тобі заборонено любити. Бо ти - Служниця… У Республіці Гілеад повноцінні права мають лише Командори та їхні Дружини, у яких є право вибирати коханок для своїх чоловіків. Мета - народження дітей. До цього здатна тільки кожна сота жінка в Гілеаді. Їх, Служниць, збирають по всій країні, а потім вони проходять курс підготовки, аби бути гідними виносити дитя офіцера. Одна зі Служниць - Джун. Колись вона мала коханого чоловіка і доньку. А тепер сенс її життя - підкорятися законам Гілеаду… Проте Джун не така, як усі. Жінка розуміє, що відбувається, вона хоче втекти і ще здатна любити…
25. Етвуд М. Заповіти: роман/ Маргарет Етвуд; пер. з англ. О.Оксенич. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 352с.

У блискучому продовженні "Оповіді служниці" легендарна Марґарет Етвуд відповідає на питання, які десятиліттями хвилювали читачів. Північна Америка, 15 років потому. Республіка Гілеад утримує свою владу. Але жорстокий і ниций режим гниє зсередини. Усі гасла про чистоту і служіння виявилися брудною брехнею. Лідія - літня жінка, що пройшла тернистий шлях: від поважної судді у справах сім'ї у старому Гілеаді через в'язницю й участь у розправах над невинними до найвищого становища у панівній верхівці. Лідія прагне знищити режим, що зруйнував її життя. І в неї є чимало доказів його злочинності. Вона планує таємно переправити ці докази до Канади. Їй мають допомогти двоє дівчат: Агнес із Гілеаду, яка дізнається приголомшливу правду про свою справжню матір-Служницю, і Джейд, шістнадцятирічна мешканка Торонто, яка виявилася тією самою Крихіткою Ніколь, про яку розповідали дітям у школі. Три жінки, що наважилися постати на боротьбу з жорстоким облудним режимом. Чи вдасться їм здолати монстра?
26. Кавагуті Т. Доки кава не охолоне: роман / Тосікадзу Кавагуті; пер. з англ. Н.Гоїн. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. - 240с.

У цій невеличкій кав'ярні вже понад століття подають найсмачнішу каву. Тут можна посидіти за філіжанкою цього гірко-солодкого напою, відволіктися від буденних проблем і… вирушити в подорож у часі. Щоб зустрітися з коханим, з яким вас колись розлучили кілометри. Чи отримати лист від чоловіка, який забув про вас через хворобу. Знову хоча б на мить побачитися із сестрою, яка загинула в автокатастрофі. У кожного свої причини побувати в минулому. Проте є умова: встигнути повернутися в майбутнє, доки кава не охолоне…
27. Квінн К. Мережа Аліси/ Кейнн Квінн; пер. з англ. В.Ярмольчук. - Х.: Віват, 2019. - 496с.

У цьому романі йдеться про сміливість і незламність жінок, їхню жертовність заради країни та вірних друзів, а ще про подвійні стандарти, з якими вони стикались у Першій та Другій світових війнах. Двох зламаних, але водночас відважних жінок пов'язує жорстока боротьба за життя та один спільний ворог. Жахіття війни не знищили їх, а натомість зробили сильнішими. Тепер героїні ладні на все, щоб помститися ворогу й повернути собі надію на майбутнє. Ця книжка - мандрівка у складні й небезпечні часи, коли сильні жінки намагалися налагодити своє життя в повоєнні роки й, перебираючи своє минуле, дошукатися в ньому істини.
28. Кіз Д. Відверто про Клавдію: роман/ Даніел Кіз; пер. з англ. Д.Петрушенко. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 320с.

Її звали Клавдія Яско. Колись вона звернулася до Деніела Кіза з проханням написати книжку за її історією…У 1978 році в місті Колумбус, штат Огайо, сталося жорстоке вбивство. Клавдія зізналася, що вбивця - вона. Проте події у її викладі не відповідають висновкам слідчої групи. Хоча низка подробиць з її вуст вражає точністю: їх міг знати лише той, хто перебував на місці злочину. Дівчину заарештували, та вбивства продовжилися. Клавдія вперто доводить свою провину, плутається у свідченнях. Вона має дивну особливість, якої сама не усвідомлює. Ким Клавдія є насправді? І чи є вона взагалі? Бо все, що відбувається довкола неї, - ілюзія. І чомусь вона стала занадто реальною.
29. Кіз Д. Доторк: роман/ Даніел Кіз; пер. з англ. В. Куча. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 256с.

Вони не хотіли завдати комусь шкоди. Вони не злочинці і не вбивці. Вони просто хороші люди, з якими трапилося багато поганого. Однак ніхто не вірить. Тепер подружжя Старків стало вигнанцями. Коли вони заходять до крамниці чи перукарні, їх відмовляються обслуговувати. Здається, ще трохи -і на них оголосять полювання. За що? Карен і Барні зазнали радіоактивного зараження. Кожен, хто проходить повз, боїться навіть випадково доторкнутися до них. А Карен завжди мріяла стати матір'ю… Одного дня їх шокує несподівана звістка. Вона вагітна. Дитина може народитися не такою, як усі. Чи станеться диво?..
30. Кіз Д. Квіти для Елджертона: роман/ Даніел Кіз; пер. з англ. Віктора Шовкуна. - 5-те вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 256с.

Чарлі Гордон - розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим... Яку ціну маємо ми платити за свої бажання? Чи варті вони того? Пронизлива історія, яка нікого не залишить байдужим! Мабуть, один з найлюдяніших творів у світової літературі.
31. Кіз Д. Притулок пророцтв: роман/ Даніел Кіз; пер. з англ. С. Берлінець. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 320с.

Насправді зброя не здатна вбити. Поки вона лежить у шухляді чи в арсеналі, це звичайний предмет, такий самий, як ложка чи ручка. Зброя - лише інструмент. Знаряддям убивства вона стає тільки тоді, коли опиняється в руках убивці. Рейвен ніколи й нікому не хотіла завдати шкоди. Але вона - бомба сповільненої дії. Те, що зберігає її пам'ять, здатне занурити світ у кровопролитну війну. Або врятувати сотні невинних життів. Рейвен - смертельна зброя. Усе залежить від того, до чиїх рук вона потрапить...
32. Кундера М. Безсмертя: роман /Мілан Кундера; переклад з фр. Леоніда Кононовича. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020.- 360с.

Книга про свободу й непереборний страх смерті, двозначність учинків та відвертість із собою, бажання залишити по собі слід і водночас знищити всі сліди. Грайливий відрух руки немолодої жінки в басейні, наче помах крилець метелика, починає цей роман, міксуючи долі героїв і переплітаючи життя вигаданих персонажів із життями класиків світової літератури. Безсмертя можна означити єдиним помахом руки, але хтозна, чи той жест не сфальшований, підсвідомо не вкрадений у когось.
33. Курков А. Добрий ангел смерті: роман/ пер. з рос. В.С.Бойка. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2020. - 377с.

До рук головного героя роману Миколи Сотникова потрапляють якісь таємничі документи. Ховаючись від людей, які будь-що хочуть їми заволодіти, він вирушає в подорож до Каспійського моря. Поїздка виявляється дуже ризикованою і кардинально змінює життя героя.
34. Монтгомері Л.-М. Заплутане павутиння/ Льюсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Ольги Фири. - К.: Знання, 2020. - 398с.

Пропонований роман цікавий і захопливий, він сповнений надзвичайної інтриги та водночас розповідає про життя як воно є, коли трагічне й комічне завжди опиняються поряд. Це історія великого клану, де за три покоління шістдесят членів родини Пенхеллоу одружилися із шістдесятьма Дарками, сплівши таким чином заплутане павутиння відносин та емоцій.
35. Майклідіс А. Мовчазна пацієнтка/ Алекс Майклідіс; пер. з англ. Ю. Підгорної. - Х.: Віват, 2021. - 288с.

Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина, вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Аж поки одного вечора не всаджує п'ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання - протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Тривале мовчання жінки і її таємничий автопортрет перетворили це вбивство на загадку для суспільства. Мовчазну пацієнтку переховують від уваги ЗМІ у "Ґроу", судово-медичній установі в Північному Лондоні. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить - чи захоче лікар почути правду?
36. Нотомб А. Токійська наречена: роман / Амелі Нотомб; пер. з фр. Павла Мигаля. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. - 160с.

Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі - японець, студент факультету французької філології. Вони обоє - немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі - одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.
37. Остін Д. Переконання: пер.з англ./ Джен Остін.- К.: Знання, 2019. - 303с.

Роман "Переконання" належить до золотої класики світової літератури та є одним із найбільш автобіографічних творів Джейн Остін (1775-1817). Головна героїня роману Анна Еліот багато в чому схожа на авторку, а розповідь про її кохання дуже нагадує власну історію письменниці. Джейн, як і Анна, закохалася в юнака без статків і розлучилася з ним, піддавшись наполяганням рідних. Але, попри те, що самій письменниці так і не поталанило влаштувати особисте життя, своїй героїні вона дає можливість бути щасливою.
38. Райлі Л. Будинок орхідей/ Люсінда Райлі; пер. з англ. І. Серебрякової. - Х.: Віват, 2019. - 576с.

Джулія Форрестер - відома піаністка, яка живе мрією про гарний будинок у Провансі. Вона щаслива й успішна, аж тут у її житті стається жахлива трагедія. Джулія повертається до Англії, туди, де була щаслива в дитинстві, - у Вортон-парк. Але теперішній власник маєтку Кіт Кроуфорд мріє якомога швидше його продати. Ані Джулія, ані Кіт не знають, що їхні долі нерозривно пов'язані. Під час ремонту, розпочатого Кітом, знаходять щоденник, написаний у 1940-х роках дідусем Джулії, який понад усе любив орхідеї. Про що йдеться на його сторінках? В історії двох сімей, розорених війною, Джулія виявить темні секрети, що змінять її життя…
39. Сенцов О. Другу також варто придбати: роман/ Олег Сенцов; пер. з рос. Сергій Осоха. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. - 560с.

Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже "підпільні" журнальчики, його дружина - готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект - однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян - заради їхнього ж спасіння - до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують "аборигенам" найстрашніші моменти земної історії...
40. Сенцов О. Маркетер: коротка проза/ Олег Сенцов; пер. з рос. Сергій Осоха. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 376с.

"Маркетер" - збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів'я - звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев'яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.
41. Стругацький А. Гидкі лебеді: повість/ Аркадій і Борис Стругацькі; пер. з рос. Андрія Кучерука. - К.: Комубук, 2020. - 260с.

Перед читачем розгортається історія письменника Віктора Банева, який внаслідок конфлікту з владою змушений виїхати зі столиці і повернутися до рідного містечка, де завжди йде дощ. Що насправді відбувається в загадковому лепрозорії, де під військовою охороною живуть так звані "мокреці", нібито уражені генетичною хворобою? Чому мокреців намагається знищити міська влада і чому за ними пильно стежать секретні служби? Чому діти, серед яких і донька Банева Ірма, прислухаються до мокреців більше, ніж до вчителів і батьків? А за цим напівдетективним сюжетом - інші, значно глибші питання. За скільки може продатися митець? Чи можливо взагалі купити справжнього митця? Що важливіше для людей - минуле чи майбутнє? І що чекає на тих, які не готові до майбутнього?
42. Толкін Дж.Р.Р. Легенда про Сігурда і Гудрин/ Пер. з англ. Олена О'Лір і Катерина Оніщук. 2-ге вид. - Львів: Видавництво "Астролябія", 2020. - 480с.

У "Пісні про Вольсунгів" ідеться про родовід звитяжного Сігурда, вбивці дракона Фафніра, чиїм проклятим скарбом герой заволодів; про пробудження валькірії Брюнгільд; про прихід героя до двору вельможних володарів Ніфлунгів (Нібелунгів); про зародження великого кохання, - але і про велику ненависть, яку викликала до життя чаклунка, матір Ніфлунгів, і яка спричинила затяту боротьбу і трагічну розв'язку для Сігурда та Брюнгільд, гуннара Ніфлунга та його сестри гудрун. А "Пісня про гудрун" розповідає про подальшу долю героїні після загибелі Сігурда, про її шлюб із могутнім Атлі, правителем гунів (історичним Аттілою), про вбивство за його наказом братів-Ніфлунгів і про страхітливу сестрину помсту.
43. Фіцджеральд Ф.С. Дише ніжністю ніч/ Ф.Скот Фіцджеральд; пер. з англ. Ольги Фіри. - К.: Знання, 2020. - 382с.

"Дише ніжністю ніч" - один із кращих романів класика американської літератури Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896-1940), що значною мірою є автобіографічним. Він був написаний у той період, коли дружина письменника лікувалась у клініці від шизофренії. Тож не випадково герої твору - заможна й тендітна пацієнтка психіатричної лікарні та бідний, але здібний лікар-психіатр, що не встояв перед її вродою. Пишучи цей роман, автор не побоявся вилити на папері свої найпотаємніші й найважчі думки та постав перед читачем у всій відвертості, оголивши душу.
44. Шеффер М.Е. Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння: роман/ Мері Шеффер; Енні Берровз; пер. з англ. Т.Скрипник. - Х.: Віват, 2019. - 272с.

Джулієт - молода письменниця. Вона шукає сюжет для нової книжки. Та краще їй бути обачнішою. Не відповідати на листи незнайомців із острова Ґернсі. Не радити їм хороші книжкові крамниці у повоєнному Лондоні. Краще взагалі оминати цю тему. Бо так дівчина ризикує дізнатися про "Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння". Виникне безліч запитань, і Джулієт напише листа у відповідь… Її життя перевернеться догори дриґом. Героїня з головою порине в карколомні пригоди. Там буде все: війна та похмурі часи німецької окупації, заборонене товариство, де збиратимуться ті, хто не втратив надії, а ще дивакуваті книголюби, що знають, якою має бути надзвичайна книжка. Саме такою, як ця…Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.


Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.