34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей































"ВИЗНАЧНІ ПАМ'ЯТКИ УКРАЇНИ"
Україна - це країна з прекрасною природою, багатою культурною спадщиною і безліччю неповторних міст і сіл, у яких все дихає історією і духом гостинного українського народу.

Майже кожне місто України може похвалитися значним обсягом культурних цінностей. Тут ви знайдете неповторні замки і церкви, палаци і музеї, чудові парки, неповторні витвори природи, архітектурні і мистецькі пам'ятки тощо.

Шановні користувачі, то ж пропонуємо вам, завдяки нашим книжкам, помандрувати туристичними стежками, на яких подорожнього чекає багатобарвний і неповторний світ легенд, історичної величі та невимовної краси.


Замки та фортеці: Альбом / Вступ. ст.. комент.та упорядкув. Л.Прибєги. - К.: Мистецтво, 2007. - 352с.:іл.
В лаконічній, концентрованій формі автор у виданні висвітлює основні етапи розвитку фортифікаційного будівництва на теренах української землі, На прикладах відомих і маловідомих памяток оборонної архітектури розкриваються їх типологічні, конструктивно-технічні, стилістичні та архітектурно-мистецькі особливості. До кожної пам'ятки подається розгорнутий нарис про історію її будівництва, формування, реконструкції, про видатних особистостей та знаменні події, пов'язані з цією спорудою.
Народне зодчество:Альбом/ авт.. тексту та упоряд.Л.Прибєга; фотозйомка А.Прибєги. - К.: Мистецтво, 2009. - 320с.:іл.
Альбом знайомить з унікальними памятками традиційної народної архітектури України.Реліквійні зразки храмових, житлових, господарських та виробничих споруд, створених народними майстрами, розповідають про глибинне коріння і розмаїття народних традицій Полісся, Прикарпаття і Карпат, Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Полтавщини і Слобожанщини, Півдня України.
Мунін Г.Б.,Роглєв Х.Й.,Гаца О.О. Визначні пам'ятки Західної України - К.:Книга,2008.- 176с.:ілл.
У виданні розкрита історія областей Західної України, проілюстрована фотографіями замків і фортець, старовинними зображеннями, портретами власників, їхніми гербами, географічними картами, різноманітними малюнками на історичну тематику (лицарі,зброя,мечі, щити тощо).
Роглєв Х.Й., Бошицький Ю.Л., Голубаха І.А., Мунін Г.Б. Легендарні села України./Під заг. Ред. Бошицького Ю.Л.- К.: Книга, 2009. - 256 с.
У виданні розповідається про історію, легенди, архітектурні пам'ятки відомих українських сіл, які зробили значний внесок в історію України. Книга ілюстрована унікальними фотографіями природи, будинків, церков, замків, фортець та палаців, портретами відомих людей. Видання призначене для збереження реліктів, унікальних пам'яток архітектури та історії цікавих сіл України, що сприяє формуванню національної самосвідомості та історичної пам'яті українського народу.
Православні святині Києва / Н.М.Нікітенко, Л.Г.Івакіна, В.Г.Киккевич та ін.. - К.:Техніка,2011.- 352с.:іл.
В книзі цікаво і нетрадиційно розповідається про славетні храми та монастирі Києва,які сформували духовний простір древнього святого міста. Багата історична доля, неповторна краса й мистецька довершеність київських святинь розглядаються в контексті їх унікального духовного значення для народу України.
Троневич П.О. Луцький замок в історії України. - Луцьк, ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2007. - 200с.
У монографії на основі аналізу результатів досліджень останніх років та використання широкої бази документальних джерел по новому висвітлюється історія замку в м.Луцьку. Досліджуються періоди будівництва, реконструкції, добудов та реставрації, в результаті яких він набув сучасного вигляду.
Цимбалюк Є., Бабінець А.Холодний подих монастирської свічки: (монастирі Рівненщини крізь призму минувшини та сьогодення) . - Рівне :Рівненська друкарня, 2008. - 107с.: фото.цв.
Ця книга своєрідний погляд на розуміння та осмислення значимості духовних цінностей крізь призму монастирської величі і таємничості, відречення та самопожертви, одвічної боротьби добра супроти черствості людських душ.
Храми України: Альбом/ Вступ. ст.., комент. Та упоряд. Л.Прибєги. - К.: Мистецтво, 2000. - 296с.: іл.
Альбом розповідає про тисячолітню історію храмового будівництва на теренах України, розкриває архітектурно-мистецькі особливості храмових споруд різних історичних періодів.
Мізерний А. Запрошує Рівненщина: фотоальбом. - Рівне, 2009.
У книзі відтворені унікальні історичні, архітектурні та мистецькі пам'ятки Рівненської області, регіон, що справедливо вважається перлиною Волині та Полісся.
Хмельниччина справжня : фотокника / авт.. ідеї С.Кабачинська; упоряд. Т.Колисниченко;фотохудож. О.Солєнцов - Хмельницький : Поліграфіст -2, 2007. -155с.
Фотокнига - це своєрідне вікно в історію та сьогодення надзвичайно цікавого і мальовничого краю. Знайомство з подіями, що визначали його долю, з історичними та архітектурними памятками, що пережили століття, з людьми,що мешкали тут колись і живуть на Хмельниччині тепер, допоможуть читачам пізнати маленьку часточку великої України.
Перлини Криму : фотокнига. - К.: Спалах, 2002. - 160с.
Крим - це одне з найчудовіших місць на планеті. Тут є де побувати і є на що подивитися. У Криму безліч памяток природи, історії та культури, чимало з-поміж яких мають світове значення. Недаремно Крим називають музеєм просто неба. Особливе місце посідають Мармурова печера на Чатирдазі, руїни середньовічних генуезьких міст-фортець Судака та Балаклави, руїни давньогрецького Херсонеса, печерні міста Мангуп, Чуфут-Кале, Ескі-Кармен, Каламіта, Лівадія - чудовий царський маєток…
<Марголіна І.,Ульяновський В. Київська обитель святого Кирила. - К.: Либідь,2005. -352с.
В книзі представлена повна історія обителі. На підставі архівних документів детально змальовано духовне та побутове життя монастиря - його ігуменів, братії, прочан, як і систему господарювання та боротьбу за землі і рухоме майно, принципи й обставини прийняття послушників і монахів, зв'язки обителі з козацтвом і Січчю.
Слово про Михайлівський Золотоверхий: Фотоальбом /Упоряд. Г.Криворчук. - К.:ВІАТЕЛ,2003. -200с.
У фотоальбомі історія Михайлівського Золотоверхого собору і монастиря в ілюстраціях. Історія його побудови в 12-му столітті, руйнування у 30-ті роки 20-го століття, а також відновлення напередодні 21-го століття. Михайлівський Золотоверхий завжди був і залишається святинею християнського православного світу.
Мельник Б.В. Вулицями старовинного Львова.- Львів: Світ, 2001. - 272с.:іл.
У книзі висвітлюється історія львівського середмістя, Перед читачами - оповідь не лише про окремі вулиці, а й будинки, яскраво змальовуються події, пов'язані з ними.
Національний музей історії України. У двох т. альбом/авт.. ст.. Н.Г.Ковтанюк, Л.В.Строкова.;фотозйомка Д.В.Клочка. - К.:Мистецтво, 2011. Т.1 - 320с.:іл.
Перший том двотомного видання знайомить з історією формування колекцій, рідкісними археологічними предметами, значна частина яких має світове значення, та унікальними пам'ятками золотарського мистецтва Національного музею історії України та його філії - Музею історичних коштовностей України. Серед них - відомі артефакти, які можна вважати візитівкою не лише музею, а й всієї України, зокрема золота пектораль (середина IV ст. до. н.е.), златник Володимира Великого та ін.
Лаврські печери. Путівник. Воронцова Олена Анатоліївна.- К.: Амадей, 2000. 144с.
Маючи всі чесноти путівника Ближніх та Дальніх печер Києво-Печерської Свято-Успенської лаври, книга виходить далеко за межі цього жанру,позаяк вводить в науковий обіг нові відомості та факти, що робить її однаково цікавою і для дослідника, і для прочанина, і для екскурсанта.
Собор Святої Софії в Києві:Книга-альбом /Авт. Тексту Г.Логвин; Упоряд.: Г.Н.Логвин, Н.Г.Логвин. -К.:Мистецтво,2001. - 352с.:іл.
У книзі-альбомі автор після п'ятдесятирічного дослідження наводить нові факти щодо часу спорудження, історії будівництва та визначення майстрів мозаїк та фресок Софійського собору, внесеного до списку Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.
Кудрявцев Л.О. Град над Борисфеном: ілюстрована історія вулиць і майданів Києва: Наук.-попул. вид.- К.:Вища шк..,2007.- 295с.:іл.
Книжка знайомить читача з вулицями і майданами столиці незалежної України - красеня Києва. Нариси розповідають про їх минуле і сьогодення.
Визначні пам'ятки на шпальтах періодичних видань

100 природних чудес України: Кіровоградщина // Все для вчителя : Інформаційно-практичний бюлетень. - 2010. - N7/9/ березень. - С. 123-124

Ілюк О. Сім чудес Коломийщини / О. Ілюк, В. Горук // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2010. - №40. - С. 15-17

Аю-Даг (Ведмідь-гора). Булганацьке поле грязових вулканів : Крим : 100 природних чудес України // Все для вчителя: Інформаційно-практичний бюлетень. - 2010. - N10/12. - С. 109

Диво Олександрії : [про дендропарк "Олександрія" - один з найдавніших та найцікавиших пам'яток садово-паркового мистецтва України кінця XVIII ст.] // Юний натураліст: науково-популярний журнал. - 2012. - №7. - С. 14

Леонов І. Від озер і до печери: Визначено сім чудес України: вибір десятків тисяч Українців дещо підкорегувала сотня експертів / І. Леонов // Україна молода: Щоденна інформаційно - політична газета. - 2008. - N №159/28 серп. - С. 8

Лобарчук О. У Хотині шукайте одне з чудес світу : це середньовічна фортеця вражає багатою історією, величним виглядом та своїми легендами / О. Лобарчук // Урядовий кур"єр. - 2011. - №132/22 лип./. - С. 8-9

Мельник В. Від руїн до сьомого дива України: Наприкінці минулого року Луцький замок виборов звання одного із семи архітектурних чудес України / В. Мельник // Урядовий кур"єр. - 2012. - №31/17 лют./. - С. 10

Нестеренко А. Маршрутами "7чудес України" - символи козацької слави / А. Нестеренко // Голос України : газета Верховної Ради України. - 2007. - N195. - С. 1,3

Омелянчук І. Середньовічний красень над Іквою : Дубенська твердиня претендує на одне з семи чудес України / І. Омелянчук // Урядовий кур"єр. - 2010. - №130/17 лип./. - С. 18

Пасова Т. То де ж похована Софія Потоцька? : [ Про дендропарк "Софіївка" в Умані ] / Т. Пасова // Голос України. - 2012. - №168/8 верес./. - С. 10

Титаренко Л. З минулого знявши вуаль: [Про парк "Софіївка" в м.Умань] / Л. Титаренко // Голос України : газета Верховної Ради України. - 2007. - N99 /8 черв./. - С. 21

Семенело І. Сім чудес України / І. Семенело // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2012. - №28. - С. 22-23

Серебрій В. Дністровський каньйон : [один із семи чудес України] / В. Серебрій // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2010. - №4. - С. 22

Стежками Софіївки [Текст] // Шкільна бібліотека : загальнодержавний для шкільних бібліотекарів. - 2007. - №7. - С. 61-62.

Шевченко В. Сім чудес Черкащини / В. Шевченко // Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2008. - №44. - С. 14-18

Найцікавіші місця Києва : Заочні екскурсії по [музеях] // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2008. - N1. - С. 111-126

Таран Л. Благословенна Черкащина: [Про пам'ятні місця Черкащини] / Л. Таран // Українська культура : культурно-освітній та літературно-мистецький ілюстрований журнал. - 2007. - N№10. - С. 42-43

Тернистий шлях до Бога : [про найвідоміші факти з історії хрещення Русі, найстаріші церкви, найвищі храми, та святі місця України] // Позакласний час : Газета. - 2013. - N 11/12. - С. 8 - 14

Тут у ставках купаються зорі : заповідні місця. Родинне гніздо Миколи Гоголя біля райцентру Шишаки входить у десятку провідних музеїв України // Урядовий кур"єр. - 2011. - №100/3 черв./. - С. 8-9

Філончук З. Екскурсія "Заповідні місця України" /З.Філончук// Краєзнавство. Географія. Туризм.-2009.- №16.- С. 23-24



ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ


http://www.7chudes.in.ua - турпортал туристичних маршрутів України.

http://www.ukraine.kingdom.kiev.ua - сайт архітектурних та природних пам'яток України.

http://kievtown.net/ukr/sights/index.html - пам'ятки Києва.

http://ua-travelling.com/ua/information/lviv_the_cultural_capital_of_ukraine - відпочинок у Львові.

http://kudaedem.com.ua/ua/interesting.html - пам'ятки України. Цікаві місця.

http://vsviti.com.ua/2013/04/sim-mists-ukrajiny-yaki-varto-vidvidaty-na-travnevi-svyata-foto/ - сім місць України, які варто відвідати.

http://travel.tochka.net/ua/6848-7-chudes-ukrainy-samye-krasivye-zamki-dvortsy-i-kreposti/ - 7 чудес України: найкрасивіші замки, палаци та фортеці.

http://ogo.ua/articles/view/2012-07-08/34272.html - Найвизначніші місця Рівненщини.

http://7chudes.in.ua/top7chudesUkraine - 7 історико-архітектурних чудес України.

http://ua-places.livejournal.com/ - цікаві місця України.

http://www.turua.info/p.php?p=56 - визначні місця України.

http://worldukraine.org/?cat=65- визначні місця. Рідна Україна.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.