34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей































"Літо книгами зігріте"






Пропонуємо ознайомитись з книгами різної тематики, які надійшли до читального залу Березнівської ЦРБ у липні 2020 року

Художня література


1. Вільчинський О.К. У степу під Авдіївкою. - Харків: Фоліо, 2019. - 187с.

"Виявляється, навіть у п'ятдесят три багато чого можна відчути вперше, особливо, якщо ти вперше в житті потрапив на війну, до того ж добровільно…" Це про одного з головних героїв цієї книжки, бійця з позивним Луїс, у цивільному житті він був Роман Данилюк, працівник обласного архіву, який пішов захищати батьківщину, незважаючи на вік та слабке серце… Він та його побратими опинилися неподалік тієї самої легендарної "авдіївської промки". Вони тут, у степу, - штурмова рота та окрема тактична група. Тут у них перевалочний пункт, склад та лазарет в одному. І тут у них життя - із братерством, довгими філософськими бесідами, симпатіями і надіями. Вони всі різні. І їх єднає одне: "за плечима їхня база, побратими, Україна", а перед ними - "мішки з піском і шлагбаум… влада тьми, морок і Мордор…". І якщо вони не потрапляють на передову - то передова приходить до них…
2. Гейман Н. Океан у кінці вулиці. - К.:Вид. група КМ-Букс, 2019. - 256с..

Дивовижна казка для дорослих - часом добра, часом зла, часом страшна і моторошна - від "рок-зірки сучасної літератури" Ніла Ґеймана запрошує читача у подорож лабіринтами спогадів. Головний герой книги згадує семирічного себе і всі ті речі, які з ним траплялися у дитинстві: часом добрі, часом злі, часом страшні і моторошні. Повернувшись на сільську вулицю свого дитинства, він згадує також дивовижну сусідську дівчинку Летті Гемсток, яка обіцяла його захищати попри все. Сидячи на березі ставка, який Летті вперто називала океаном, він згадує те, що волів би забути.
3. Гемінгвей Е. Переможцю не дістанеться нічого: збірка оповідань; пер. з англ. Ганни Лелів. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. - 152с.

"Переможцю не дістається нічого" - збірка оповідань Ернеста Гемінґвея, написана 1933 року. Це не історії великих перемог - це історії буденних поразок. Стисло, різко і влучно Гемінґвей описує світ довкола, помічаючи найменші деталі, передаючи ледь вловимі відтінки почуттів і переживань своїх героїв. Чи то розмова батька з сином, а чи теревені у ресторані на вокзалі, бесіди кельнерів біля шинквасу або пацієнтів у лікарняній палаті - усі ці діалоги спершу видаються простими й буденними, але саме завдяки ним стирається грань між літературою і життям, між персонажами і реальними людьми.
4. Гессе Г. Романи; пер. з нім. І.С.Андрієнко-Фрідріх, О.Логвиненка. - Харків: Фоліо, 2019. - 241с.

До видання увійшли два романи Германа Гессе (1877-1962) - "Нарцис і Ґольдмунд" та "Сіддхартха". В основі першого - протистояння двох героїв: Нарциса, вченого-богослова, який присвятив себе служінню Богу та наукам, та його учня Ґольдмунда, що є втіленням наївності та безпосе-редності. І Нарцис, і сластолюбний красунчик Ґольдмунд намагаються розгадати таїну буття і віднайти сенс життя. Тільки засоби у них різні... Дія алегоричного роману-притчі "Сіддхартха" розгортається в стародавній Індії в ті часи, коли Будда Гаутама ще тільки починав проповідувати своє вчення. Головний герой роману, син брахмана Сіддхартха, полишає свого батька, щоб стати бродячим аскетом, потім він йде від бродячих аскетів, щоб почути вчення Будди, але і Будду він залишає, щоб спокуса слідувати його вченню не стала перешкодою на його власному шляху до просвітління...
5. Гримич М. Клавка: Роман. - Київ: Нора-Друк, 2019. - 336с.

Дія роману Марини Гримич "Клавка" відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів - колег по перу, сусідів по дому - нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації - хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її досить одноманітному житті старої дівки відбуваються кардинальні зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника - між відповідальним працівником ЦК КП(б)У і молодим письменником, який щойно повернувся з фронту. Літературне життя 1940-х, повоєнний Київ, Євбаз, комунальна квартира - це те тло, на якому розгортається динамічний сюжет.
6. Дзюба С. Позивний "Бандерас". Військовий детектив.- Х.:Вид-во "Ранок": Фабула, 2019. - 240с.

"Позивний Бандерас" - справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях. У зоні АТО у вересні 2014 року за "наводкою" диверсанта скоєно теракт - сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. Стає відомо, що інформатор ворога - службовець української армії, водночас шляхом радіоперехоплення з'ясовується, що в цьому регіоні чекають на прибуття полковника російського ГРУ. Розпочинається операція зі знешкодження диверсанта, здійснення якої доручають групі контррозвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком. На основі твору Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова знято військову кінодраму.
7. Доленга-Мостович Т. Знахар: роман; пер. з пол. Божени Антонюк. - Львів: Урбіно, 2018. - 304с.

Довоєнна Польща. Родинна трагедія змінює все життя геніального хірурга Рафала Вільчура. Від нього йде кохана дружина, забравши із собою маленьку доньку. Того ж таки дня професор Вільчур опиняється на вулиці, де волоцюги побачивши в нього велику суму грошей, вивозять його за місто і, вдаривши по голові, покидають непритомного. Отямившись, Вільчур не пам'ятає, хто він і де живе. Так починаються довгі роки його поневірянь... Проте доля усміхається йому. Уже під іменем Антонія Косиби він знаходить притулок у сім'ї мельника, де рятує від каліцтва молодшого сина господаря і стає членом родини. Відтоді про знахаря заговорили в усій околиці...
8. Іваничук Р.І. Місто: повісті. - Харків: Фоліо, 2019. - 250с.

До V тому зібрання творів Р. Іваничука увійшли дві повісті, об'єднані між собою за тематикою. "Сьоме Небо" (1984) розповідає про перші дні Другої світової війни у Карпатах; автор зображує, як у складних обставинах по-різному проявляються моральні якості людей, що розводить їх по протилежні боки барикади. У другій повісті "Місто", вперше надрукованій у 1975 році, Р. Іваничук, змальовуючи колективний образ Міста, досліджує зміни, які відбуваються у психології галичан за роки радянської влади.
9. Ільченко О. Місто з химерами: Роман. - Київ: Вид. дім "Комора", 2019. - 264с.

Роман "Місто з химерами" дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе "Семадені", поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським. Уважні читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає "зловісний трикутник"? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?
10. Єшкілєв В.Л. Фаренго: Кн.2 Гніздо. - Харків: Фоліо, 2019.- 410с.

У другій книзі епопеї "Фаренго" "Гніздо" гібридна гра могутніх сил переходить у відкриту війну. І перемога в ній криється не у простуватій солдатській стійкості і не в технічній перевазі. Для перемоги потрібно знайти гніздо, а доки воно не знайдене, наповзатиме темрява. І буде піднятий пил на мертвих планетах, і всі очевидності та розрахунки будуть піддані сумнівам, і в химерних місцях знайдуться не лише сліди невгасимої ненависті... А поки йдуть пошуки і руйнуються репутації, серед космічного металолому згасає кохання двох подружок і народжується політична інтрига.в.
11. Кідрук М. Твердиня: роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019.-560с.

Вирушаючи в легку експедицію-подорож, п'ятеро друзів не здогадувалися, що зможуть знайти загублене місто інків. Сімдесятиметрова Твердиня майже повністю напхана золотом. Та чи буде в цієї історії щасливе закінчення? Адже часом життя набагато цінніше за золото…
12. Кініллі Т. Список Шиндлера; пер. з англ. Г. Яновської. - 3-тє вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019.-432с.

Його ім'я відоме усьому світу і вже давно стало називним. Оскар Шиндлер. Людина, яка довела, що можна здійснити справжнє диво - подарувати життя… Дати шанс на порятунок тоді, коли сподіватися вже нема на що… На початку Другої світової німецький підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Польщі фабрику, на якій виробляли емальований посуд. І ця фабрика, де працювали євреї з гетто, стала для них немов Ноєвим ковчегом… Коли було ухвалено рішення про знищення краківського гетто, Шиндлеру неймовірними зусиллями вдалося вивезти своїх робітників і захистити їх від жаху табору смерті Аушвіцу. Він урятував майже 1300 євреїв. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни…

Сучасна українська проза

13. Кокотюха А. Темна вода: Роман. - Київ: Нора-Друк, 2018. - 272с.

Воно живе на дні Тихого затону в зачарованій Десні. Воно - породження деснянських легенд, міфів або - чиєїсь хворобливої фантазії. Підводне чудовисько ніхто не бачив, але його бояться жителі довколишніх сіл. Бо воно виходить з води і вбиває рибалок. Але чудовисько залишає сліди. Отже, воно не міфічне, має плоть і кров. Слід бере колишній опер Віталій Мельник, сищик із поганою репутацією, нестандартним мисленням та залізною хваткою. Куди ведуть ці сліди? Відповіді - в фіналі одного з найкращих українських готичних детективів: "Темна вода".
14. Корній Д. Поруч з тобою: збірка/Дара Корній, Наталка Доляк, Міла Іванцова. - 2-ге вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 224с.

До збірки увійшли оповідання трьох українських авторів. Три - магічне число. І, звичайне ж, щасливе. У таку собі жіночу тріаду потрапите ви, коли візьмете до рук цю книжку, будете співчувати, сміятися, радіти, тужити й вірити, що навіть у найпохмуріші миті життя обов'язково знайдеться той, хто засвітить для вас промінчик надії. Це історія про нас, про тих, хто поруч та кого немає; про кохання, заради яких ми ладні на все, але які не завжди готові віддячити тим самим; про близьких і друзів; про тих, кого втрачаємо, і тих, кого знаходимо в круговерті життя.
15. Корчак Я. Дитя людське: Вибрані твори/ Упорядник С.Петровська; пер. з пол. В.Каденка, О.Ірванця, К.Москальця. - Видання третє. - К.: Дух і Літера, 2018.- 536с.

16. Лис В.С. Соло для Соломії: роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019.-368с.

Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття - війна, примусова колективізація - події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
17. Майєр С. Аптекар: роман; пер. англ. Ю. Григоренко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 528с.

Вона працює на владу США, і про це майже нікому не відомо. Вона - одна з найкращих секретних агентів. Настільки секретних, що їй навіть не потрібне ім'я. Єдина людина, якій вона довіряла, - мертва. Незабаром помста має дійти й до неї…Вона знає про всі загрози й розуміє: треба готуватися до найжорстокішого бою, де на кону - власне життя. Але несподівана зустріч порушить її плани…
18. Памук О.Мене називають Червоний: роман; пер з тур. О.Б.Кульчинського. - Харків: Фоліо, 2019. - 638с.

Історичний детектив переносить читача у середньовічний Стамбул, куди після дванадцятилітніх мандрів повертається Кара і де він знаходить своє втрачене кохання. Незадовго до його повернення красуня Шекюре стежить у шпарину за найталановитішими малярами султана, що ночами навідуються до її батька, роблячи ілюстрації до якоїсь таємничої книжки. Але що це за книжка і що в ній зображено? Культури змінюються чи перетинаються? Як щезає традиційний світ: На ці питання намагається знайти відповідь Орхан Памук.
19. Рутківський В. Сині води: історичний роман. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2019.- 440с.

Рік 1361. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою, призводить до битви над річкою Сині Води - однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Разом з героями роману читач не лише зазнає безлічі захопливих пригод, а й познайомиться з властителем Золотої Орди ханом Мамаєм, та побуває в Києві. А головне - переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перепони.
20. Шкляр В. Ключ: роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 256с.

Журналіст Андрій Крайній - справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням - хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…
21. Шкляр В. Тінь сови: роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 304с.

Це історія кохання двох людей, Катерини та Степана. Кохання, яке бореться, долає труднощі, допомагає вистояти і врешті-решт перетворюється на легенду, що дає надію тим до кого воно ще не прийшло.

Історія

22. Грабовський С.Генії проти ідіотів: Алгоритми української історії. - Вид. 3-тє, перероб. і доповн. - К.: Видавничий дім "Стилос", 2019. - 448с.

Що реально внесла Україна у світову скарбницю талантів та досягнень, ким та чим дійсно пишатися українському народові? Хто вони, ті генії, які уславили українську спільноту? У цьому сенсі Україна досі невідома сама собі, вона живе в полоні міфів, що утворюються прихильниками "орієнтації на Схід" та "орієнтації на Захід", тоді як спроби офіційного чи напівофіційного визначення "великих українців" залишають поза увагою чимало унікальних особистостей, народжених на українських теренах. Тільки зараз вони повертаються із багаторічного забуття, щоб постати у всій величі своїх здобутків. Про них - достойників світового рівня, яких дала Україна людству, про їхні досягнення та втрачені можливості написано цю книгу.
23. Гренн Д. Вбивці квіткової повні: таємниця індіанських убивств та народження ФБР/ Девід Гренн: пер. з англ. Л.Євенюк. - К.: Вид. група КМ-Букс, 2018. - 344с.

1920-ті роки. Низка таємничих убивств та зникнень прокочується племенем осейджів; на їхній території в Оклахомі було знайдено нафту, і вони - один з найзаможніших народів світу за доходом на душу населення. Родичів Моллі Буркгарт отруюють і розстрілюють одне за одним. Та це лише початок - скоро гинути починають і інші члени племені, а також ті, хто брався розвідувати ці вбивства самотужки. Молодий директор ФБР Едґар Гувер береться за справу, яка стала однією з перших для агенції. Він наймає колишнього техаського рейнджера Тома Вайта і формує команду підпільних оперативників, аби розплутати цю таємницю. Історична документальна розвідка Девіда Ґренна занурить читача у світ жадоби і корупції в одному останніх залишків Дикого Заходу США.
24. Зіненко Р.А. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. - Ч.1. 7-24 серпня 2014 року. - Харків: Фоліо, 2019. - 446с.

Роман Зіненко (нар. 1974 р.), колишній морський піхотинець, доброволець батальйону "Дніпро-1", був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України - "Іловайський щоденник", чесну і відверту розповідь очевидця, де нічого не вигадує, а намагається бути максимально точним у своїх спогадах. Метою написання "Хроніки Іловайської трагедії" було прагнення автора зберегти і оприлюднити правдиву картину Іловайської операції в тому вигляді, в якому вона залишилися в пам'яті її учасників.
25. Зіненко Р.А. Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії. - Ч.2. 25-31 серпня 2014 року. - Харків: Фоліо, 2019. - 476с.

До цього унікального видання увійшли свідоцтва понад півтори сотні бійців і офіцерів, від добровольців до вищого керівництва Сектора "Б", було згадано імена, прізвища та позивні близько семисот бійців добробатів і підрозділів ЗСУ. Окрім того, Романові Зіненку довелося переглянути, перевірити й хронологічно розібрати сотні публікацій, відео- і фотоматеріалів, що стосуються боїв під Іловайськом. Результати окремих журналістських досліджень, а також звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України також вміщені на сторінках цієї книжки. Переважна більшість зібраних фактів оприлюднена вперше. Перша частина видання висвітлює хронологію подій, що відбувалися 7-24 серпня 2014 року, коли бої точилися як в Іловайську, так і навколо нього. Метою написання "Хроніки Іловайської трагедії" було прагнення автора зберегти і оприлюднити правдиву картину Іловайської операції в тому вигляді, в якому вона залишилися в пам'яті її учасників.
26. Історія європейської ментальності / За редакцією Петера Дінцельбахера.2-е видання,доповнене; переклав з нім. Володимир Камянець. - Львів: Літопис, 2019. - 632с.

Історію європейської ментальности від античносте й до наших днів досліджено крізь призму формування і розвитку основних концептів людського життя: релігійносте, сексуальносте і кохання, хвороби, віку, смерте, страхів, комунікації, "свого" і "чужого", простору і часу тощо.
27. Ковба Ж.М. Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки "остаточного розв'язання єврейського питання". - К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 296с.

На матеріалах архівних джерел, мемуарів, записаних авторкою усних спогадів корінних галичан: українців, поляків, євреїв ? свідків подій, розглянуті соціальні, економічні умови життя трьох народів у міжвоєнні роки, в час Другої світової війни. Основна увага приділялася поведінці місцевого населення в роки так званого "остаточного розв'язання єврейського питання".
28. Музика М.І., Пальваль А.М., Потєхін П.Г. Савур-Могила: Військові щоденники; пер. з рос. С.А.Заяць. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. - 316с.

Савур-Могила... незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб'єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов'язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам'яті. Але це спроба передати все саме так, як запам'яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
29. Павленко С. Батуринська фортеця . - К.: Мистецтво, 2019. - 191с.

У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення та розбудову Батуринської фортеці, її захисників і про драматичні події 1632 та 1708 років. Видання знайомить з новими фактами, джерелами й версіями буття колишньої гетьманської столиці та її очільників. Особлива увага приділяється періоду, коли володарем булави був Іван Мазепа, який доклав чимало зусиль для зміцнення фортеці. Саме Батурин як символ суверенної влади був знищений вщент під час московської навали 1708 року.
30. Плохій С.Брама Європи; пер. з англ. Романа Клочка. - 2-ге вид.

Степами Давньої Скіфії, битими чумацькими шляхами, темними стежками Холодного Яру, палаючими фронтами війн, мирними нивами тяглися й переривалися тернисті шляхи народів, що мешкали на території сучасної України. У цьому вирі подій виникали князівства, руйнувалися союзи, спалахували війни ? історія українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть зазнала багато трагічного й героїчного. Перегорніть сторінку й торкніться знайомого з дитинства та невідомого до останніх часів. Оповідь охоплює широкий період історії України ? від її зародка до найновіших часів, коли перед українцями постав доленосний вибір. Щоб зрозуміти тенденції, які лежать в основі поточних подій в Україні, та їхній вплив на світ, потрібно зрозуміти їхні витоки. Саме це і є головним задумом авторитетної новаторської книжки, написаної з надією, що історія допоможе зрозуміти сучасність і в такий спосіб вплинути на майбутнє.
31. Плохій С. Ялта. Ціна миру; пер. з англ. Н.Коваль. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 413с.

Третє лютого 1945 року. До вілл поблизу чорноморського курорту Ялта прибули два найпотужніші лідери демократичного світу - Рузвельт і Черчилль. Вони називали себе аргонавтами, які дісталися чорноморського узбережжя, щоб відібрати золоте руно у дракона, що ніколи не спав. Золотим руном мало стати завершення війни, а драконом був господар маєтку, Йосип Сталін. Ця доленосна зустріч визначила стратегію перемоги над Німеччиною та Японією. Проте роками довкола наслідків ялтинської конференції точаться запеклі суперечки: чи не поклало це початок холодній війні? Чи відповідало американським інтересам наполягання приєднати СРСР до війни з Японією? Хто продав Східну Європу? Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей, Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні.
32. Попович М.В. Червоне століття. - Київ: АртЕк, 2019.- 887с.

Книга являє собою спробу нового жанру - жанру філософії історії за аналогією з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації ХХ століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філософія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов'язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих подіях, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьбі могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гострі суперечки, зокрема в української історії - навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, "розстріляного Відродження", голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, "перебудови" та наслідків її провалу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії розглядаються у книзі на широкому тлі.

Психологія
33. Дракермен П. Дорослих не буває. Історія дорослішання на середині життя; пер.з англ.: І.Листопад, А. Оксентюк. - К.: Vakaboo Publishinq, 2019. - 286с.

Памела Дракермен, американська письменниця, добре відома українській аудиторії за книжкою "Французьке виховання", написала ще одну історію виховання та дорослішання - цього разу себе як дорослої людини. Вона пише про типові й нетипові досвіди та виклики свого покоління, вічні й унікальні, притаманні нашому часові: про кризу середнього віку, перші провістки старіння, про подолання хвороби, тероризм, нові кар'єрні етапи, мудрішання і примирення, любов і дружбу, мудрість і щирість. До цих, здавалося б, універсальних тем Дракермен підходить із самоіронією та інколи несподіваним гумором, а також із дослідницькою сумлінністю іноземки, яка вдячно осягає чужу культуру.
34. Еріксон Т. В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти; пер. з англ. В.Махонін. - Харків: Фоліо, 2019. - 252с.

"В оточенні ідіотів" - бестселер 2015-2018 років. Томас Еріксон поділяє людей на чотири кольорові типи. Він описує логіку поведінки, темперамент, систему цінностей представників кожного з кольорів. Чому одних людей ми розуміємо з півслова, а інших не розуміємо взагалі? Чому дуже успішні люди інколи здаються нам ідіотами і психопатами? Як подивитися на себе очима інших людей і навчитися розуміти навіть тих, хто на нас абсолютно не схожий? Книга допомагає краще сприймати людей з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись і може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів..
35. Харарі Ю.Н. Homo Deus. За лаштунками майбутнього; пер. з англ. О. Демянчука. - К.: Форс Україна, 2019. - 512с.

Ювал Ной Харарі, професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі, у книжці "Homo Deus" піднімає філософські питання, аналізує досвід, який людство здобуло за час свого розвитку, заглиблюється в наші емоції і свідомість. Автор пропонує ескіз майбутнього людства, цілком реальний і не обов'язково райдужний. Скажімо, люди завжди хотіли подолати старість і злидні й дорівнятися до богів. Але для цього вони мають отримати контроль над власною біологічною основою. Якщо колись смерть і біль зникнуть із нашого життя, а підстави сподіватися на це не такі вже й нереальні, ми зможемо подвоїти тривалість життя або й жити скільки заманеться… На допомогу нам уже зараз приходять різноманітні пристрої зі штучним інтелектом. Та чи впевнені ми, що комп'ютери не мають жодних відчуттів чи бажань? А якщо вони не мають їх нині, то, може, коли стануть значно складнішими, зможуть розвивати власну свідомість? Якщо так станеться, як ми про це дізнаємося? І головне питання - якими будуть суспільні відносини? Чи не стане пересічна людина рабом штучно створених і вічно живих істот із незбагненною свідомістю? Ювал Харарі в цій книзі не дає відповідей, а пропонує читачеві самому їх шукати. Відчуйте подих нової епохи вже зараз!
36. Фокс К. Спостерігаючи за англійцями; пер. з англ. М. Госовська. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2019.- 601с.

Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється "іронічний садовий гном" від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору - усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.