34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей


«Письменниця сучасності - Ірен Роздобудько» (до 60 річчя від дня народження)
«Щоб досягнути своєї мети, є одна важлива умова:
перестати боятися самого себе… Треба мати сили йти проти течії.
А щоб мати ці сили – потрібно перестати боятися власних думок,
що не збігаються з думками решти…
Страх минає на диво швидко, коли ти долаєш його».

Ірен Роздобудько


3 листопада виповнилося 60 років Ірен Роздобудько – українській журналістці, письменниці, поетесі, сценаристці. Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу "Коронація слова", володарка титулу "Золотий письменник України", а за її сценаріями знято 12 фільмів. Народилася Ірен Роздобудько у Донецьку в 1962 році, а в 1988році переїхала до Києва, де живе і творить донині. Письменниця колись зовсім не володіла українською мовою. Зробивши свідомий вибір, вона рік мовчала, після чого не лише заговорила, а й почала писати виключно рідною мовою.

У творчому доробку Ірен біля 40 дуже різних книжок, серед яких легкі детективи, любовні, психологічні, сатиричні романи та дитячі книжки.

"Мерці" – перший досвід Ірен Роздобудько у жанрі психологічного трилера й перша перемога (друге призове місце в "Коронації слова – 2000"). Далі були: детектив "Пастка для жар-птиці" – отримав премію Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова – 2001" та одна з найвідоміших серед читачів книжок, психологічна драма "Гудзик", що отримала премію Всеукраїнського конкурсу "Коронація слова – 2005". За книжкою режисер Володимир Тихий зняв однойменний фільм. А ще у списку нагорд є спеціальна відзнака "Коронації слова – 2011" у номінації "Кіносценарії" за "Садок Вишневий…" – Ірен Роздобудько, Олесь Санін.

Крім письменницької діяльності Ірен ілюструє книги інших авторів, грає на гітарі та захоплюється вишивкою бісером. У нинішні важкі часи війни письменниця пише п’єси для театру та малює, адже це відволікає від стресу. Влітку відбулася презентація нової книги ювілярки присвяченій Олені Телізі. «Це моя особиста Олена Теліга. Я до неї йшла з 90-х років. Вона настільки жива та сучасна, що до неї зараз не можна стати байдужим. 21-го липня день її народження – і ця презентація вже готової книги… Для мене це означає – Перемогу!», - сказала письменниця. За її словами, «наразі Олена має воювати, вона мусить бути разом зі своїми побратимами», тому письменниця розсилає книгу знайомим воїнам на фронт і закликає до того й своїх читачів. Запрошуємо познайомитись з творами письменниці, які є у фонді відділу обслуговування Березнівської центральної бібліотеки.

Книги
1. Роздобудько І. Амулет Паскаля: роман. –К.: Нора-Друк, 2012. – 199с.
«Я не знаю, хто він такий цей мсьє Паскаль. Я намагалась це з’ясувати протягом всього часу, поки писала... Для себе я назвала цей роман ”філософською містифікацією , хоча не впевнена, що так воно і є. Напевно знаю одне: цей текст був підземним струмком, котрий сам проклав собі стежку у темряві. Напево знаю друге: він сам знайде для себе багато інших стежок. Напевне знаю третє: якщо в житті відбудеться щось незвичайне, на запитання "Чому? , я відповідатиму: Так хоче мсьє Паскаль!"
2. Роздобудько І. Все, що я хотіла сьогодні. - Х.: Фоліо, 2011. - 154с.
Страх паралізує волю, бажання, прагнення. Саме через страх багато хто не наважується кинути ненависну роботу, чоловіка-деспоту, висловити своє обурення хаму в метро. Перше питання: звідки цей страх береться? Швидше за все, від невпевненості у собі. Друге питання: як його позбутися? Тільки за допомогою іншого страху, який набагато сильніший за колишній. Так і сталося з героїнею роману: довгий час вона терпіла тиранію від свого чоловіка. Але задумалася про те, щоб щось змінити лише тоді, коли дізналася, що смертельно хвора, і злякалася, що її останній день може стати таким самим похмурим і сповненим принижень, як і всі останні роки її життя.
3. Роздобудько І. Ґудзик: психологічна драма. - Фоліо, 2008. – 222с.
Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад,.а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди. А можливо, цей роман про... дещо з життя янголів, що випадково потрапили на нашу землю?..
4. Роздобудько І. Ґудзик -2. Десять років по тому: роман. - Київ : Нора-Друк, 2015. — 319 с.
У цій книжці — продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик». Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться у прірву... Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...
5. Роздобудько І. Дві хвилини правди. - Київ : Нора-Друк, 2012. — 2487с.
Можливо, ви їх зустрічали...Тих, хто за одну-дві хвилини здатен зробити чи виправити помилку.Тих, хто ховаючи від «вогнів великого міста» справжні почуття під маскою іронії, здатен «їхати світ за очі» у пошуках пригод або слави, не розуміючи, що шукає себе. Тих, кого називають неприкаяними, адже вони живуть на межі добра і зла і кожної хвилини можуть зробити крок у будь-який бік.
6. Роздобудько І. Екскорт у смерть: роман. - Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2007. – 159с.
Дія гостросюжетного роману розгортається навколо новоствореної аґенції «Ескорт», яка надає заможнім жінкам специфічні послуги: «здає в оренду» молодих презентабельних чоловіків, які супроводжують дам на світські вечірки. Якогось дня кавалерів-супровідників починають знаходити мертвими на вулицях міста. Усі вони – біляві, й у всіх з розкішної чуприни вирізано пасмо…
7. Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин: роман. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. - 317с.
Ідеальні дівчата з ідеальним вихованням… Невже вони жертви таємної змови проти людства, яка існує ще з непам’ятних часів? Мета її — виховати слухняних і безпорадних жінок, покірних рабинь для майбутніх чоловіків. Коли гине вихованка одного з елітних навчальних закладів, приховати інформацію не вдається, бо є ті, кому не байдужа доля дівчат…
8. Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі. - Київ : Нора-Друк, 2011. — 192 с.
Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас, що «світ малий», та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння…
9. Роздобудько І. Мерці. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2006. – 175с.
Психологічний трилер «Мерці» запрошує читача відхилити завісу у світ бездоганних бізнес-леді, «небожителів» – чи, може, дорогих манекенів, котрі в розкішних інтер'єрах новочасних офісів снують павучі сіті злочинних інтриг, щоб зрештою потрапити у них самим.
10. Роздобудько І. Одного разу: роман. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. - 220с.
Це книжка про життя. Радянське дитинство, студентська молодість, похмурий період «заробляння грошей» у 90-х, дитячі спогади про бабусине «абалдєнне» пальто і сукню, яку та шила для поїздки в Китай до дідуся. А ще про те, що ніколи не треба здаватися, треба мати власну думку й відстоювати її, допомагати тому, кому гірше, і радіти життю. Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке. І йшли по ньому без страху. І для старших, аби вони пригадали своє — таке довге! — життя. І зрозуміли, що воно — прекрасне.
11. Роздобудько І. Оленіада. – Харків:Фоліо, 2014. – 222с.
Криза поглиблюється, ціна на ягель зростає кожного дня. Меланія Вітерміняйло кричить, що «ніколи лапландській тварюці не гризти українську калину!» При цьому синоптики кажуть, що «дуже посилюється Мороз», а телеведучий Ян Євський закликає всіх кохатися. Все це завершується «обміном враженнями без застосування вогнепальної зброї (тривалість 58 хвилин)» Це комедія абсурду під назвою «Оленіум», нова іпостась відомої української письменниці Ірен Роздобудько. Іпостась, в якій розкривається почуття гумору авторки та її оригінальне бачення того непотребу, який прийнято називати «політичною ситуацією в державі».
12. Роздобудько І. Останній діамант Міледі: Авантюрний роман. -Харків:Фоліо, 2006. – 222с.
Ця книжка – данина моєму дитячому захопленню Александром Дюма і повна авантюра щодо всіх, можливо, впізнаваних історичних і неісторичних осіб, котрі живуть на цих сторінках.
13. Роздобудько І. Пастка для жар-птиці: роман. -Харків:Фоліо, 2010. – 159с.
Віра свідомо зробила так, щоб події дитинства щезли з її пам'яті — сучасна медицина може зробити й не це. Адже там було щось страшне, а вона тільки-но почала жити нормально: отримала цікаву роботу, новий колектив, усіх цих бізнес-леді, які досить гламурні, але, з рештою, її не дратують. Життя начебто налагодилося, але раптом... її колеги починають по черзі помирати. Чому? Хто буде наступний? Невже... вона? Здається, це якось пов'язане з її минулим. Віра вирішує відновити пам'ять... І це виявилося дійсно страшним. Здається, вона потрапила у пастку. Пастку свого дитинства...
14. Роздобудько І. Перейти темряву. – Харків:Фоліо, 2012. – 155с.
«Перейти темряву» –трилер про маніяка та його невинних юних жертв… Він не кат – він дослідник, і він дуже хоче знати, що відчувають ці прекрасні метелики з відірваними крильцями… Потішні, вони кумедно повзають та звиваються, намагаються злетіти і не розуміють, чому не виходить… На 154 сторінках захопливого роману – долі десятків тисяч українок, що їх продали у рабство за кордон та змусили працювати повіями. І не всі повертаються з неволі, бо лиш одиницям вдається …перейти темряву.
15. Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки: роман. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. - 220с.
Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі зачаївся вбивця…Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз
16. Роздобудько І. Портрети невідомих: новели. – Київ: Академія, 2019. – 192с.
У новелах постало багато невідомих доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Надзвичайно проникливий погляд авторки допомагає розпізнати їх.
Їх багато – ніби вихоплених із життя людських історій. Вартих повістей чи романів. А тут усе спресовано у значущих деталях, ситуаціях і вчинках. У новелістичній формі.
Герої живуть ніби під збільшувальним склом. Вони цілісні й мужні, іноді – незграбні, кумедні чи надто незрозумілі. Прагнуть недосяжного й наражаються на рифи своєї наївності. Закохуються й мучаться через сумніви в собі й свою нерішучість. Бавляться в кохання чи викручують жили тим, хто їх кохає. Одружені й самотні, юні й биті життям – їх усіх об’єднує ота кундерівська «нестерпна легкість буття».
Діють за честю й обов’язком, враз ставши воїнами. Для них навіть куля собі в лоб – зрада товариша. Вони приречені вистояти і бути. Ідуть за своїми чоловіками – волонтерити. Йдуть на лінію вогню, бо так каже сумління. Намагаються зберегти все українське за розмежувальною лінією, щоб було чим зустріти своїх хлопців, коли повернуться.
Не можуть виборсатися з пострадянщини, ніби їх обминув час. Ніби ховаються від часу. Багато доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Надзвичайно проникливий погляд авторки новел допомагає розпізнати їх.
17. Роздобудько І. Прилетіла ластівочка: роман. - Київ: Нора-Друк, 2018. — 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Вперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.
Авторка роману запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.
18. Роздобудько І. Шості двері. Роман. / Ірен Роздобудько. — 3-тє вид. — Київ : Нора-Друк, 2020. — 192 с.
У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них, уявивши собі вихід в іншу реальність. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, зрада, врешті — кар’єра і гроші… Та в найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах.
19. Роздобудько І. Якби: роман. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2012. - 254с.
Якби можна було повернутися в минуле і щось змінити — хто про таке не мріяв? Навіть успішній журналістці й начебто щасливій дружині Ніці є що виправити. Є дівчинка з понівеченою психікою, є хлопчик, для якого життя скінчилося зарано. То вона сама — Ніка, що й досі затинається, — і її друг, загиблий в автокатастрофі. Щоб зустрітися з ними, не треба вигадувати машину часу — досить просто увійти до свого старого під`їзду...Ні, вона не з`їхала з глузду, то лікар порадив: вона ж хоче працювати на телебаченні! Чи чого вона насправді хоче? Урятувати товариша своїх дитячих ігор? Або у 80-х, у добу дефіциту, стати в чергу за справжнім коханням?
20. Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю: роман. - Київ : Нора-Друк, 2011. — 236 с.
Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. У невеликому німецькому містечку за своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного –того, хто «розшифрує» для неї листа від батька її дитини,розстріляного в далекому 1945 році.
21. Роздобудько І. Арсен: повість. - Х.: Фоліо, 2017. - 155с.
13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка.
А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка "забрала" в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала "візитівкою" цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди. Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук моральних орієнтирів у житті.
22. Роздобудько І. Пригоди на острові Клаварен. - Наш Формат, 2021. – 144с.
Вирушаючи в подорож малесенькою річкою, слід бути особливо обережними, якщо на ній є старезна дамба. Бо в дамбі, можливо, є печера... А в печері щонайсправжнісінька часова діра... Що чекає на допитливих п’ятикласниць, юних шукачок пригод Клаву й Рено? Безлюдний острів, який можна назвати своїми іменами, ночівля у кроні дерева, а на сніданок — черепашача яєчня під кокосовим соусом... Та це ще не все. Адже до безлюдних островів нерідко навідуються пірати — і тоді стає по-справжньому небезпечно. Для кого Для юних фантазерів, залюблених у відкриття нових світів, подорожі в незвідане, запаморочливі таємниці, – а також для їхніх батьків, які переймаються розвитком уяви і моральних якостей своїх дітей – таких як чесність, дотримання слова, готовність прийти на допомогу тощо. Чому ця книжка Хвацька пригодницька книжка відомої і популярної письменниці про дуже самостійних, яскравих, бойовитих дівчаток; завжди приваблива для дітей тема безлюдного острова, на який втрапляють герої, і піратів - можна сказати, що це «українська дівчача (однак цікава і дівчаткам, і хлопчикам) версія Острова скарбів"»
23. Роздобудько І. Про Блеза Паскаля, Вольфі Моцарта, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур, Чарлі Чапліна. - К.: Грані-Т, 2007. -143с.
Це п'ять історій про дитинство видатних людей, які дуже рано досягнули успіху завдяки силі свого таланту. Факти з життя тут переплітаються з фантазією письменниці Ірен Роздобудько, юні роки славетних людей дуже схожі на своєрідну казку, що буде цікаво кожній дитині. Обрані авторкою видатні постаті дуже різні за фахом і темпераментом – це письменник Ганс Християн Андерсен, художниця Катерина Білокур, кіноактор Чарлі Чаплін, композитор Вольфганг Амадей Моцарт та учений Блез Паскаль… Історії несуть добру енергію, що неодмінно передасться Вашій дитині. Хтозна, може вона теж захоче творити, стане колись видатним митцем чи ученим.


Також твори Ірен Роздобудько можна завантажити в електронній бібліотеці «Чтиво»

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.


Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.