34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей






























"Тарас Бульба-Боровець - засновник і організатор УПА"
(до 110-річчя від дня народження)



Щоб завести справедливий лад, нам треба визволити свою
землю з-під чужого ярма, збудувати свою вільну державу,
впорядкувати її нутро, забезпечити її кордони або,
іншими словами, - з нації-раба стати нацією-сувереном.
Всі ці ідеали є у сфері наших можливостей, якщо ми будемо
відважно і чесно за них боротися.

Тарас Бульба-Боровець

Серед відомих діячів визвольного руху України XX століття виділяється постать нашого земляка Тараса Бульби-Боровця. Його військова діяльність як представника Уряду Української Народної Республіки у екзилі - невід'ємна частина історичного процесу утвердження Української Держави.
Тарас Дмитрович Боровець (Тарас, Ристриченко, Байда, Бульба Тарас) народився 9 березня 1908 року в селі Бистричі Березнівського району на Рівненщині. Сім'я була багатодітною (дев'ятеро дітей) та малоземельною. У дитинстві за схожий на картоплину ніс, старші діти прозвали Тараса "Бульбою". "За цю зневагу, - писав перегодом Боровець у книжці "Армія без держави", - я дуже гнівався і суворо відбивався. Коли ж у школі прочитав гоголівського "Тараса Бульбу", то почав своїм ім'ям гордитися". Дитинство і юність його минули під впливом розповідей діда Уляна про трагічну історію України, про прадіда, котрий виступив разом з Мазепою на боці Карла XII проти жорстокого Петра І.

Не маючи змоги навчатись у школі через скрутне матеріальне становище сім'ї, Тарас Боровець наполегливо займався самоосвітою. Багато читав, цікавився політикою. Доречно сказати, що ситуація на тогочасному Поліссі дуже сприяла політизації людей. Після революції та громадянської війни величезні маси населення були буквально кинені у вир політичного життя. На Поліссі з'явилося багато партій, спілок, угруповань. Сприяло цьому також і те, що населення Полісся й Волині, особливо селянство, було православним. На думку ряду дослідників, православ'я порівняно з католицизмом є демократичнішим, сприяє розвою політичного плюралізму.

Розмаїття думок і поглядів не могло не торкнутися і Тараса Боровця. Вирішальну ж роль у залученні його до політики відіграв сотник Василь Раєвський. Він у 1932 році познайомив Боровця з полковником колишньої армії УНР Іваном Литвиненком.

Познайомившись із Боровцем, полковник Литвиненко розгледів у ньому організаторські здібності й залучив до виконання своїх завдань. Саме за його дорученням Тарас декілька разів нелегально переходив кордон з СРСР. Там він на власні очі побачив організований більшовиками голодомор українського народу. Свої враження від побаченого Тарас Боровець описав у творі в п'яти томах - "Людоїди". Його було опубліковано під псевдонімом "Ристриченко".

У цей же час, за порадою полковника Литвиненка і за допомогою сотника Раєвського, майбутній отаман засновує невелику підпільну організацію під назвою "Українське Національне Відродження", яку сам і очолив. Слід зазначити, що ніяких архівних матеріалів чи згадок учасників цих подій щодо існування такої організації немає. Відсутні й документальні підтвердження з боку польської поліції, яка надзвичайно ретельно фіксувала діяльність будь-яких політичних сил на терені, маючи при цьому широку мережу шпигунів і провокаторів. Водночас польська поліція відзначила приналежність Тараса Боровця до ОУН. У червні 1934 року українські націоналісти вбили польського міністра внутрішніх справ Броніслава Перацького. Прокотилася хвиля арештів.

Захопила вона і Тараса Боровця. Крім зв'язків з ОУН, на суді йому було інкриміновано написання книги антипольського спрямування "Пан депутат у Сеймі". У ній він висміяв польську парламентську "демократичну" систему. Були у книжці також наскоки на високих посадових осіб. За це Боровця кинули на три роки в концентраційний табір у Картузькій Березі.

Там він познайомився з багатьма відомими націоналістами, людьми різних політичних поглядів. Дружба з деякими тривала довгий час, як це мало місце з Іваном Мітрингою. За зразкову поведінку Боровця звільнили достроково навесні 1935 року.

З осені 1935-го до зими 1937-го він займався організацією роботи кам'яного кар'єру в с. Карпилівці. Працюючи в Карпилівці став фундатором будівництва місцевої церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Проте утиски і переслідування з боку польських властей не припинялись. Узимку 1937 року йому було заборонено жити у прикордонній зоні й наказано переїхати вглиб Польщі. Боровець переїздить до Варшави. Польсько-німецька війна застала його у столиці Польщі. Там він стає свідком напливу втікачів із Західної України, яка у вересні 1939 року опинилась під контролем Червоної Армії.

Деякий час Тарас Боровець працює у Варшаві в допомоговому комітеті. Проте через напружені стосунки з керівництвом він залишає допомоговий комітет і переїздить до Кракова. Заснування власного виробництва (у Кракові вугільного - за одними джерелами, за іншими - у Холмі - виготовлення ікон) вказує на те, що майбутній генерал-хорунжий відійшов від активної участі в політичному житті.

1 серпня 1940 року він разом з Валентиною Кульчинською, дочкою отця Євгена Кульчинського з Дермані - відомого діяча визвольних змагань 1917-1920 років, з допомогою полковника Литвиненка переходить кордон між Німеччиною і Радянським Союзом. За кілька днів блукань лісами й болотами Тарас Боровець таємно добирається до хати жителя хутора Погулянки, що біля містечка Степань, Кудрі Григорія Михайловича. До кінця вересня він нелегально залишався у нього. Кудря залучив до виконання доручень Боровця своїх знайомих і родичів.

Деякі німецькі документи свідчать про організаційну роботу, яку проводив на Поліссі майбутній отаман у передвоєнні роки.

В 1939-41 рр. під час більшовицької окупації продовжував роботу по організації націоналістичного підпілля на Поліссі і Волині. На початку німецько-радянської війни 1941-45 рр. Бульба-Боровець сформував і очолив партизанські виділи Поліської Січі в м.Олевську. У час перебування його в Олевську місто набрало характерних міських рис. Він приділяв увагу не тільки військовим справам, але, як високодуховна людина, цікавився церковним питанням. За сприяння Т.Бульби було відремонтовано архітектурну пам'ятку - Свято-Миколаївський храм, збудований ще в 1596 році.

В лютому 1942 р. повстанські загони на чолі Бульби-Боровця діяли в Костопільському та інших районах. В березні-квітні 1943 р. вів переговори з штабом УПА-Північ, однак пропозицію про входження його виділів в єдиний повстанський рух Бульба-Боровець відхилив.

В липні 1943 Бульба-Боровець перейменував очолювані ним загони в Українську Народно-Революційну Армію і створив спільно з І. Мітрингою Українську Національно-Демократичну Партію. 18-19.8.1943 р. УНРА була роззброєна частинами Української Повстанської Армії.

Наприкінці листопада 1943 р. (за деякими даними 1.12.1943 р.) заарештований гестапо у Варшаві і ув'язнений у концтаборі Заксенхаузен. Звільнений у вересні 1944 р.. 3 1956 р. жив як емігрант у США. Видавав журнал "Меч і Воля", створив Українську Національну Гвардію.

Помер 15 травня 1981 року в лікарні міста Нью-Йорк (США). 17 травня 1981 року в похоронному бюро П. Яреми в Нью-Йорку, де спочивало тіло отамана, була відправлена панахида при численній участі українського громадянства. Панахиду відправили отці В. Базилевський та Калиновський.

Березнівчани свято бережуть світлу пам'ять про нашого славного земляка.

Рішенням Березнівської міської ради від 30 листопада 2011 року №167 Т.Бульба-Боровець визнаний почесним громадянином м. Березне.

У Березному споруджено перший у світі пам'ятник.

Названо нову вулицю його ім'ям.

В 2010 році видано книгу "Своя державність, збройна сила, віра Христова" (матеріали німецького архіву), та документальний нарис "Тарас Бульба - Боровець, засновник і організатор УПА" (2015р.) - упорядник матеріалів і автор нарису Алла Куц.

Про славного земляка розповiдають експозиції в Березнівському і Бистрицькому музеях.




Книги


Бульба-Боровець, Тарас. Армія без держави. Слава і трагедія Українського повстанського руху. Спогади. - К.: КНИГА РОДУ, 2008. - 318с.

Спогади отамана Поліської Січі, засновника і першого провідника Української Повстанської Армії (від липня 1943 р. - Українська Народна Революційна Армія), що постала 22 червня 1941 року, започаткувавши новий етап визвольних змагань під освяченими українською кров'ю прапорами, виповнюють прогалину в наших знаннях про події з часів Другої світової війни. Автентична УПА на чолі з отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем вела збройну боротьбу як з гітлерівськими, так і зі сталінськими "визволителями", не підпорядковуючись жодній політичній партії і визнаючи тільки єдино законну владу - Уряд Української Народної Республіки в екзилі.
Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті, Листи. - К.:ПП Сергійчук М.І. , 2011. - 816с.

Книга містить протоколи допитів НКВС, агентурні донесення, інформаційні листи, інструкції з організації повстанського підпілля, листівки і накази, підписані отаманом "Поліської Січі", а також повідомлення радянських партизанів, польських і німецьких спецслужб, спогади німецьких дипломатів та радянських офіцерів, котрі вели переговори з отаманом. Йдеться також і про складні взаємостосунки різних гілок повстанського руху, і про ретельні пошуки порозуміння з боку Бульби-Боровця . Книга розкриває погляди Бульби-Боровця на "польське питання", з чого випливає: командир "Поліської Січі" був супротивником будь-яких розправ із мирним населенням, незалежно від національності, і закликав до такого ставлення.
3. Своя державність, збройна сила, віра Христова : матеріали німецького архіву командувача УПА Тараса Бульби-Боровця / упоряд. А. В. Куц. - Рівне : Волинські обереги, 2010. - 212 с.

В книзі вперше в Україні друкується частина літературної спадщини (німецький архів) Тараса Бульби-Боровця.
Ольховський І.А. Засновник УПА (1941-1943). Сторінки непрочитаного життєпису Тараса Бульби-Боровця. - К.: Гарт, 2015. - 335с.

Хто такий Тарас Бульба-Боровець: національний герой чи самозакоханий отаман-анархіст? Державник-організатор українського війська, який діяв від імені уряду УНР на вигнанні, чи "платний агент німецької розвідки"? Скільки вояків налічували його партизанські підрозділи? Хто були його командири? Чи брали вони участь в антипольських акціях на Волині у 1943 році? Чому бульбівські повстанські відділи не об'єдналися з бандерівськими? Що пов'язує поліського отамана з німецьким спецпідрозділом СС Ягдфербанд-Ост? На ці та багато інших запитань намагається дати відповідь автор цієї книги. У гострій полеміці із очорнителями-фальсифікаторами та вибілювачами-глорифікаторами життєдіяльності Тараса Бульби-Боровця він на підставі доступних і недоступних для широкого кола читачів архівних матеріалах, свідченнях очевидців, спогадах учасників подій відтворює максимально правдивий його образ.
Куц А.В. Тарас Бульба-Боровець, засновник і організатор УПА. Документальний нарис. - Рівне, 2015. - 52с.

Багаторічна дослідниця життя і діяльності Тараса Бульби-Боровця пропонує читачам власне бачення повстанського руху знаменитого поліського отамана.
Марчук І.В. Поліська Січ / І. В. Марчук, Н. В. Марчук. - Рівне: О. Зень, 2016. - 56 с.

У науково-популярному нарисі, розрахованому на широкі кола краєзнавців, істориків, студентів, учнів шкіл, розкриваються маловідомі сторінки діяльності Тараса Боровця - отамана "Тараса Бульби" на Рівненському та Житомирському Поліссі у 1941 році. Вперше детально висвітлено обставини створення військового формування "Поліська Січ", його чисельність та структура, бойові дії та командний склад. Видання присвячене 75-річчю створення "Поліської Січі".
Повстанський рух отамана Тараса Бульби-Боровця: Дослідження, спогади, документи. - Рівне: "Азалія", 1998. - 182с.

До збірника увійшли матеріали досліджень, що їх проводили науковці, спогади учасників подій та документи. Вміщено також одну з друкованих праць Т.Бульби-Боровця - "Збройна боротьба України".
Стельникович С. Український національний рух опору Тараса Бульби-Боровця : іст. нарис / Сергій Стельникович. - Вид. 2-е, випр. і допов. - Житомир : Полісся, 2010. - 392 с.

У монографії на основі широкої джерельної бази висвітлюється цілісна картина історії українського національнго рух опору Тараса Бульби-Боровця (діяча українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновника УПА "Поліська Січ"), його ідейно-політичні засади та практична військова діяльність. Автор усебічно аналізує основні етапи повстанської боротьби бульбівських збройних формувань, розкриває їх взаємозв'язки з іншими гілками українського національнго рух опору та військові і дипломатичні відносини із зовнішньополітичними силами Другої світової війни. Значна увага в дослідженні присвячена програмним засадам діяльності руху Т. Бульби-Боровця, його соціальному змісту, видавничій діяльності тощо
Боровець Б.Заглада. Роман-мозаїка.- Рівне. 2016. - 328с.

Роман охоплює значний відтинок часу минулих найболючіших змагань поліщуків за право бути Людьми на рідній землі.
Боровець Б. На своїй землі. Драма. - Рівне: ВАТ "Рівненська друкарня", 2008. - 72с.

Драма на 2 дії, 5 картин з прологом і епілогом. За спогадами Тараса Бульби-Боровця "Aрмія без держави".
Опанасюк О. Січ Тараса Бульби в Олевську: В спогадах, документах, свідченнях. - Житомир: Пасічник М. П., 2008. - 436 с.
Грицак Я. Партизанський і повстанський рухи // Нарис історії України. - К., 1996. - С. 244-248.


Публікації про Тараса Бульбу-Боровця в періодичних виданнях
1. Бульба-Боровець Т. Армія без держави (уривки з книги Тараса Бульби Боровця) [Текст] / Т. Бульба-Боровець // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2008. - №9/7 берез./. - С. 7.

2. Бульба-Боровець Т. Кредо революції: Короткий нарис історії, ідеологічно-моральної основи та політична платформа Української Народної Революційної Армії // Сучасність. - 2002. - № 11. - С. 73-83.

3. Бульба-Боровець Т. Україна і жиди: [автор обґрунтовує свої погляди на відносини між українським та єврейським народами, виступає проти антиукраїнської кампанії сіоністської преси] // Персонал плюс. - 2006. - 10-16 листоп. (№ 45). - С. 6-7.

4. Боровець Б. Сторінками прочитаного життєпису / Б. Боровець // Вільне слово : Громадсько-політична газета. - 2016. - №5/28 січ./. - С. 6 Рец. на кн.: Ольховський І. Засновник УПА (1941-1943). Сторінки непрочитаного життєпису Тараса Бульби-Боровця / І. Ольховський. - К., 2015 .Про книгу київського письменника Івана Ольхоського "Засновник УПА (1941-1943). Сторінки непрочитаного життєпису Тараса Бульби-Боровця"

5. Боровець В. Тарас Бульба-Боровець та відродження українського козацтва на Поліссі: Маловідомі факти до біографії: До 100-річчя від дня народження / В. Боровець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2008. - N21/22/ 23 лютого. - С. 2-3

6. Бухало Г. Останні роки життя славного сина землі поліської: До 25-річчя від дня смерті Тараса Бульби-Боровця [- генерал-хорунжого, організатора і першого командира УПА] / Г. Бухало // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2006. - №19/12 трав./. - С. 3

7. Васильчук С. Отаман Олевської республіки: До 100-річчя Т. Бульби-Боровця / С. Васильчук // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2008. - N81/ 16 липня. - С.

8. Волинь, Галичина і Поділля вшанували засновника УПА Тараса Бульбу-Боровця [, уродженця с. Бистричі Березнівського району] // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №11/14 берез./. - С. 5

9. Гайбонюк В. Історична довідка про Тараса Бульбу-Боровця [-генерал-хорунжого, організатора і першого командира УПА] / В. Гайбонюк // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2009. - №9/6 берез./. - С. 9

10. Гайбонюк В. Слава великому сину Полісся! / В. Гайбонюк // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №13/28 берез./. - С. 11 У міському Палаці культури Рівного відбувся тематичний вечір "Зродились ми великої години...", приурочений 100-річчю від Дня народження командувача УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби Боровця

11. Джигирей О. Волинь, Галичина і Поділля вшанували засновника УПА Тараса Бульбу-Боровця / О. Джигирей // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2008. - №10/14 берез./. - С. 1,7 8 та 9 березня 2008 року за сприяння Рівненської ОДА та обласної організації УНП на Рівненщині відбулися урочистості до 100-річчя з Дня народження засновника та головного командира УПА Тараса Бульби-Боровця

12. Желінський П. Вояк УПА поетизував боротьбу за Україну / П.Желінський // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2018. - N11/ 13 лют.. - С. 2

13. Желінський П. 100-річчя [Бульби-Боровця Т.] Бистрицького отамана армії без держави має стати Всеукраїнським / П.Желінський // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2007. - N59/ 30 травня. - С. 2

14. Колодяжний М. Пам'ятають земляка у Бистричах / М. Колодяжний // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №11/14 берез./. - С. 5 Про вшанування пам'яті земляка, генерал-хорунжого УПА "Поліська Січ" Тараса Бульби Боровця у с. Бистричі Березнівського району

15. Куц А. Бойовими дорогами Бульби-Боровця: До 100-річчя з дня народження / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2008. - N27/ 5 березня. - С. 3

16. Куц А. Правда про отамана / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько- політична газета. - 2015. - N 64/8 верес./. - С. 4 Про історичні дослідження у тісній співпраці з науковцями, істориками викладені у книзі А. Куц "Тарас Бульба- Боровець - засновник і організатор УПА"

17. Куц А. Слава тобі, отамане! / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2014. - N 37/27 трав./. - С. 2 Пам'ять - згадка про визначну роль Т. Бульби- Боровця в українському Русі опору в роки Другої світової війни

18. Куц А. Переговори Тараса Бульби-Боровця з Гансом Кохом / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2007. - N35/ 28 березня. - С. 2.

19. Куц А. Архівний фонд Тараса Бульби-Боровця під номером 2887 / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2007. - N131/132. - С. 3.

20. Куц А. Державний Центр УНР у вигнанні і Тарас Бульба-Боровець / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2018. - N11/13лют. - С. 2

21. Куц А. Запалили смолоскипи / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 64/65/ 27 трав./. - С. 2 Про вшанування пам'яті генерал-хорунжого, командувача УПА Т. Бульби- Боровця в Березному

22. Лисанець М. Був місяць вересень / М. Лисанець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 63/23 серп./. - С. 4 Згадки про видатного діяча української історії - Тараса Бульбу-Боровця, та бій біля села Вілля

23. Ольховський І. Бульба-Боровець. Намагався берегти кожну нашу душу / І. Ольховський // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2013. - №10/15 берез./. - С. 7

24. Омелянчук І. І книги, писані рукою отамана... // Вісті Рівненщини. - 2005. - 13 лип. (№ 51). - С.2. Про відкриття в Березному єдиного в Україні пам'ятника легендарному отаману "Поліської Січі"Тарасу Бульбі-Боровцю та про передачу до Рівненського обласного державного архіву публіцистичної спадщини Бульби-Боровця, яка зберігалась в Мюнхенському будинку письменника Юрія Семенка.

23.Рачок П. Вшанували пам'ять Тараса Бульби-Боровця / П. Рачок // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2006. - N45/46/ 20 травня. - С. 1

24. Рудик Л. Він прагнув волі України: До сторіччя з дня народження [Т.Бульба-Боровець] / Л. Рудик // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2008. - N34/35/ 22 березня. - С. 2 25. Славетний земляк: До 100-річчя з дня народження Тараса Бульби-Боровця // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №8/22 лют./. - С. 1,15

26. Сосновчик О. Тарас Бульба-Боровець у спогадах земляків / О. Сосновчик // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2015. - N 64/8 верес./. - С. 4-5 Розповідь-спогад старожилів, родичів, які висвітлюють особистість Тараса Бульби- Боровця, великого борця за свободу і незалежність нашої батьківщини, який народився 9 березня 1908 року у селі Бистричі Березнівського району

27. Спогади про отамана [Тараса Бульбу Боровця Ганни Чуприни мешканки села Погулянка Сарненського району] // ВОЛИНЬ : Обласний народний часопис. - 2007. - №13/30 берез./. - С. 9

28. Табаков С. Вшанували пам'ять земляка [командира УПА Т. Бульби-Боровця. Село Бистричі Березнівського району] / С. Табаков // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2006. - №36/37/19 трав./. - С. 4

29. Тарасюк Н. Тарас Бульба зупиниться у Дубні / Н. Тарасюк // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2012. - №3/13 січ./. - С. 3 У Дубні з ініціативи міського голови Василя Антонюка з'явиться пам'ятник гоголівському герою Тарасові Бульбі. Скульптурний проект створив скульптор В. Шолудько

30. Ткачук В. Повертайся, сину: 99 років Т. Бульбі-Боровцю: [ Пісня] / В. Ткачук // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2007. - N27/28/ 10 березня. - С. 1

31. Шахрай О. Недосліджена сторінка життя / О. Шахрай // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №11/14 берез./. - С. 1 Про проведення "Свічі пам'яті" у Літературному музеї Уласа Самчука у Рівному з нагоди 100-річчя від дня народження отамана "Поліської Січі" Тараса Бульби-Боровця

32. Ярмолюк Н. Пам'ять і спокута Батьківщини: До 100-річчя з дня народження Т. Бульби-Боровця / Н. Ярмолюк // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2008. - N31/32/ 15 березня. - С. 2


Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.