34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей






























Ти у мене єдина, моя Україна (до Дня Незалежності України)


24 серпня 2022 року Україна відзначає 31-ліття прийняття Акту проголошення державної незалежності – віколомного документа, що засвідчив прагнення українців до самостійності державного життя і, водночас, тяглість історії державотворення, що бере свій початок в часі Київської держави ІХ століття.

Безліч книг присвячено Україні: її історії, культурі, традиціям,сучасності тощо. Для всіх тих , хто цікавиться нашою історією ми зробили добірку книг, які варто прочитати. Пропоновані видання присвячені 30-тій річниці незалежності України і видані в 2021 році.



Книги
1. Україна. 30 років незалежності/ Оксана Щирба, Олександр Ільїних. – К.: Саміт-книга, 2021. –Т.1, Т.2, Т.3. – 200с.: іл.
Це унікальні книги в трьох томах про події, що відбулися в Україні з 1991 по 2021 рік. Кожна глава – розповідь про один рік життя країни. У книзгах йдеться про політичні, економічні, соціальні, військові, культурні, освітні та інші умови, в яких перебувала країна в той чи інший рік.
2. Бойко О.Д. 30 років незалежності України: у 2-х т. – Т.1. До 18 серпня 1991 року/ Олександр Дмитрович Бойко; Данило Яневський, вступне слово, художн.- оформлювач М.С.Мендор. – Харків: Фоліо, 2021. – 446с.
На початку 90-х років ХХ ст. сталася подія, що кардинально змінила хід світової історії — розпався Радянський Союз, а на політичній карті світу з’явилася низка нових самостійних держав, однією з яких і була Україна. Які події передували цьому розпаду, яку роль зіграли «перебудова», «гласність» та «демократизація», якими були перші кроки національного відродження, як ставала на ноги народна опозиція комуністичній владі та яким був шлях утвердження державного суверенітету, що став каталізатором розвалу СРСР? Розповідь зупиняється напередодні серпневого путчу 1991 року... Ця книга не тільки для істориків, політиків чи журналістів, вона адресована усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985—1991 років.
3. Бойко О.Д. 30 років незалежності України: у 2-х т. – Т.2. До 18 серпня 1991 року/ Олександр Дмитрович Бойко; Данило Яневський, вступне слово, художн.- оформлювач М.С.Мендор. – Харків: Фоліо, 2021. – 446с.
Детальний та обґрунтований аналіз подій та процесів, що відбувалися в останні чотири місяці формального існування радянської імперії; ретельне вивчення механізму, специфіки та наслідків трансформаційних змін на фінішному етапі доби перебудови (серпень–грудень 1991 р.); з’ясування місця та ролі України у цих карколомних суспільних перетвореннях набувають напередодні 30-ї річниці проголошення незалежності особливої актуальності й неабиякої ваги та значення. Події в Ново-Огарьово – це справжній політичний детектив, підводні течії якого невідомі донині. Серпневий заколот, трансформація «комуністичного заповідника», феномен Біловезької Пущі і крах СРСР. Все це – в історичному дослідженні, яке буде цікавим не тільки спеціалістам, політикам чи журналістам, а й усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985–1991 років.
4. Удовік С. Україна. Історія великої держави. – К.:ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. – 146с.
У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія розглядається з позиції становлення міського(буржуазного) демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України. Книга проілюстрована 565 фотографіями і 8 картами.
5. Третяк А. Квітуча Україна. – К.: АВІАЗ, 2021. – 280с.
Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні па лаци, нездоланні замки... Ви любите подорожувати? Вiдкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Подорожі - це можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Подорожуючи з цією книжкою, ви побуваєте у багатьох куточках України та дізнає теся, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди за i лишаються у пам'яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнути ся багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.
6. Дорошко М.С. Історія України. Знакові події та особистості. – К.:ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. – 472с.
Відомий український історик Микола Дорошко висвітлює ключові події в історії української держави з найдавніших часів до нашого часу, а також вимальовує літературні портрети видатних діячів у контексті історії України.
7. Семенюк С. Правдива історія України-Русі. - Львів: «Література та мистецтво», 2021. - 312с.
З книги ми дізнаємось про усі найважливіші сторінки історії нашого народу, а не тільки про минуле Київської Русі, яке було спотворене за часів панування Катерини ІІ і особливо в умовах путінської Росії. Адже арабські вчені і мандрівники в Х ст. твердили, що існує не тільки Київська Русь, а три Русі (Київська, Поморська (Славія) і Дунайська (Артанія – Хорутанія)). Іншими словами, ми знаємо лише третину справжньої історії нашого народу, а 2/3 в силу певних історичних обставин, про які буде йти мова нижче, були надійно приховані від русинів-українців російськими і німецькими істориками.
8. Яневський Д. Красовицький О. 10 розмов про історію України. – Харків: «Бібколектор», 2021. - 349с.
Наше видання присвячене одному з найактуальніших питань сучасної України – висвітленню історії нашої держави. У різні періоди окремі території нашої країни були складовою різних держав, що не могло не позначитися на її етнічному складі та культурі. Треба пам'ятати, що Україна є багатонаціональною країною, і такою була завжди. Саме це зробило нашу культуру надзвичайно багатою, бо її складовими частинами стали культурні здобутки різних народів. Зберегти цю культуру, її традиції – одне з найважливіших завдань. І лише сьогодні в Україні на тлі цієї етнічної строкатості розпочалося формування справжньої політичної нації. Якою вона буде? Як допомогти цьому процесу? Над цими питаннями й розмірковують автори нашої книги.
9. Марусяк Тарас 30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну. - К.: ТОВ Видавництво «Кліо», 2021. – 464с.
Мовне питання в бездержавній Україні було завжди питанням політики. Не став винятком і дуже важливий для творення нової України період останнього 30-річчя, починаючи від боротьби за державний статус української мови напередодні розвалу СРСР і закінчуючи нашими днями. Про довгий і тернистий шлях, який пройшла Україна від ухвалення закону «Про мови в Українській РСР», відповідно до якого українська мова стала єдиною державною, до ухвалення першого закону власне про українську мову – «Про забезпечення функціонування української мови як державної розповідається в книзі.
10. Визвольна боротьба. Новітні часи. Збірка статей/ Упорядники: Роман ГУНДА, Юрій ПУШНЕНКО. – Львів:Меморіал, 2021. – 496с.
З бірка статей відомих учених і громадських діячів розповідає про боротьбу за незалежність, становлення і розбудову Української держави у всі історичні періоди.
11. Україна. Пам'ять боротьби. Збірка статей/ Упорядники: Роман ГУНДА, Андрій Бережина. – Львів:Меморіал, 2021. – 560с.
Герої не вмирають , вони йдуть у вічність, аби повернутися, нагадати про себе іменем, світлинами, книгами, музеями, меморіалами…Збірка об’єднує матеріали й кольорові ілюстрації у розділах «Українська церква», «Збройна боротьба», «Культурний фронт», «Старожитності». Серед авторів – Ліна Костенко, Андрій Курков, екзарх Вселенського Патріархату архієпископ Тельмісський Іов (Геча),Оксана Пахльовська, Тарас Чухліб, Лідія Орел.
12. Творці державного престижу/ Авт. – упоряд. М.Главацький, Н.Наумова. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 568с.
Перечитуючи деякі сторінки історії України, часом може здаватися, що багато подій перегукується із сьогоденням. Та це й не дивно — історія, як відомо, рухається по спіралі. І якщо ми, українці, вважаємо себе мудрим народом, то маємо враховувати досвід своїх героїчних предків, учитися на їхніх помилках і намагатися запобігати новим. Книга «Творці державного престижу» присвячена величним історичним постатям, з якими насамперед асоціюється становлення державності та незалежності України.
13. Береза Роман Мистецька слава України: У пошуках євшан-зілля/ Роман Береза. – Львів: Література та мистецтво, 2021. – 544с.
У книзі в формі есе-розповідей зображено життя і творчість окремих персоналій, які відіграли помітну роль у процесі становлення та розвитку української думки, культури та мистецтва. Барвистими засобами художнього слова автор змальовує багато маловідомих фактів з життя видатних українських митців, кожен з яких зробив свій яскравий внесок у розквіт української та світової культури. Книга буде корисною як для вузького кола спеціалістів, так і для широкого читацького загалу. А також стане у підмозі для літераторів, культурологів та мистецтвознавців, рівно ж як і для усіх тих, хто цікавиться вивченням історії України на прикладах життя і творчих звершень її визначних особистостей.
14. Творці державного престижу/ Авт. – упоряд. М.Главацький, Н.Наумова. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 568с.
Перечитуючи деякі сторінки історії України, часом може здаватися, що багато подій перегукується із сьогоденням. Та це й не дивно — історія, як відомо, рухається по спіралі. І якщо ми, українці, вважаємо себе мудрим народом, то маємо враховувати досвід своїх героїчних предків, учитися на їхніх помилках і намагатися запобігати новим. Книга «Творці державного престижу» присвячена величним історичним постатям, з якими насамперед асоціюється становлення державності та незалежності України.
15. Жулинський М. Я хочу собою возвеличити українське…Володимир Винниченко: повернення в Україну. – Київ: ФОП Мазур А. В., 2021. – 640с.
У книжці представлено матеріали з американського архіву УВАН, які автор опрацював у 1980-х рр. Ідеться про висвітлення світоглядної позиції Володимира Винниченка, його філософських інтенцій, які зафіксовано в листах та інших документах. У 1980-х рр. М. Жулинський мав можливість працювати в архівах В. Винниченка у фондах УВАН. Монографія має інноваційне значення з огляду на те, що вперше українському читачеві запропоновано реконструкцію життєвого й творчого шляху знаного українського письменника на основі вивчення листування, коментарів, приватних архівних матеріалів. У книжці розглядається концепт любові у творчості В. Винниченка, філософія моменту, сприйняття соціалізму, інші філософські концепти, які мали важливе значення у філософсько-естетичній концепції В. Винниченка. Проаналізовано ілюстративний матеріал, який візуалізує малярську спадщину письменника (м. Мужен, Франція). Представлено історико-літературне осмислення праць, які досі не були об’єктом філологічного вивчення і вперше потраплять до читачів. Подано спробу проаналізувати мистецько-філософські настанови В. Винниченка в контексті теорії інтермедіальності. Осмислено внесок В. Винниченка в історію української державності та проаналізовано його епістолярій, що стосується діяльності за часів УНР.
16. Мартинюк С. Пишаюсь, що я – Українець, або Лелеки рідним гніздам не зраджують. – Київ: ТОВ Видавничий дім «АртЕк», 2021. – 408с.
Книга вчить, як із малоросів переродитися в Українців. Знаєте, чому? Бо малоросів і хохлів дурити легко, але з українцями, які знають свій родовід — це неможливо. Книги Сергія Мартинюка несуть новий літературний напрям, літератури, яка вчить перемагати. Як говорить сам автор книги: « Вважаю своїм пріоритетом започаткувати нове мислення нової Української еліти, надихнути на відродження рідного „я“. Хочу надихнути на головне — ми маємо створити нову націю із попелу старої — націю з розумом Переможців. Книга змушує замислитись і по-новому поглянути на, здавалося б, беззаперечні факти. А вони перевертають душу і стукають у серце попелом мільйонів Українців, замордованих, закатованих, але не знищених духовно. Саме тому це видання розраховане на якнайширше коло читачів, прислужиться воно й тим, хто вірить у те, що „Українець має зустрітися з Україною“.
17. Романюк П. Євангеліє від Марії. Пролог Незалежності України. – Львів: Меморіал, 2021. – 608с.
Павло Романюк – відомий український журналіст, публіцист, культуролог та громадський діяч. Народився 1940 року, виріс у Косово на Гуцульщині. Чверть століття працював власним кореспондентом газети «Культура і життя». Його нова книга есеїв присвячена опису й аналізу передісторії здобуття країною Незалежності та сучасної ситуації в Західній Україні, насамперед на Гуцульщині.
18. Старак Т. «Цю ДЕРЖАВУ я вистраждав…» . Збірка статей/ Упорядник та автор передмови Оксана Старик-Повякель. - К.: Вид. дім журналу «Пам’ятки України», 2021. – 480с.
Теодозій Васильович Старак (1931-1999) відомий український дисидент, видатний громадський діяч і дипломат. Шестидесятник, редактор підпiльної газети забороненої в СРСР від 1946 року Греко-католицької Церкви «Вiра Батьків». Перший посол незалежної України у Польщі (1991). У запропонованому виданні вміщено статті, промови, iншi документи й матеріали про Теодозія Старака. У наведених спогадах сучасників вияскравлюється життєвий подвиг Видатного українця. Упорядник та автор передмови - його донька Оксана Старак-Повякель, заслужений працівник культури України.
19. Орел Л. Україна на схилах Дніпра. Національний музей народної архітектури та побуту України. За редакцією Анатолія СЕРИКОВА. – К.: Видавничий дім журналу «Памятки України», 2021. – 608с.
Книга містить відомості з історії створення Національного музею народної архітектури та побуту України. Подано короткі характеристики українських історичних , етнічних та етнографічних земель, зокрема тих областей, з яких перевезено до національного скансену архітектурні пам’ятки. Видання створено із залученням архівних та експедиційних матеріалів наукових працівників музею. Авторка,одна з чільних фундаторів Національного музею народної архітектури та побуту України, знайомить читачів з типовими традиційними памятками різних історичних земель у їхньому природному середовищі. Подано відомості про народні обряди та свята. Видання містить також добірку обрядових пісень з нотами,які звучать на музейних святах з 1976 року, інші додатки. Окремий розділ складають твори фотохудожника Максима Рітуса, більд-редактора журналу «Пам’ятки України. Історія та культури».
20. Чумарна М. Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2021. – 304с.
Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас. Для найширшого кола читачів.


Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.