Березнівщина туристична
Відділ культури і туризму райдержадміністрації долучився до реалізації проекту "Волинь туристична". Зібрано інформацію про товариства, організації, бази мисливців та рибалок різних форм власності, а також про водойми, лісництва, місця відпочинку, які мають перспективу для створення на їх базі об'єктів туристичної інфраструктури для активного відпочинку.
На території району знаходяться два лісових господарства: державне підприємство "Березнівське лісове господарство" та державне підприємство "Соснівське лісове господарство".
Державне підприємство "Березнівське лісове господарство" розташоване на території Березнівського та Сарненського адміністративних районів, має 8 лісництв: Степанське, Кузьмівське, Малинське, Малуське, Князівське, Бобрівське, Балашівське, Березнівське.
Мисливські угіддя на території держлісфонду підприємства надані 6 мисливським господарствам: КП "Мисливець", ТЗоВ "Урсук К", ТЗоВ "Діброва", ГО МРК "Остижа", ГО МРК "Малушка", ДП "Березнівське лісове господарство".
З водойм слід відмітити водосховище в Князівському лісництві "Брище", р.Бобер в Балашівському, Бобрівському, Князівському лісництвах (діє новозбудована лісова дорога), пожежна водойма в Березнівському лісництві (ур.Білка).
Діє місце відпочинку "Лісова казка" в Малуському лісництві, створюються об'єкти для активного відпочинку в Балашівському та Степанському лісництвах.
Державне підприємство "Соснівське лісове господарство" розташоване на території Березнівського та Корецького районів, має 8 лісництв: Більчаківське, Бистрицьке, Жовтневе, Ліствинське, Соснівське, Стрийське, Щекічинське, Яцковицьке.
Мисливські угіддя на території держлісфонду підприємства надані мисливським господарствам: ГО МРК "Тур", ГО МРК "Дозвілля", ГО МРК "Сокіл", ГО МРК "Вестхандер", ГО МРК "Надслучанський", ГО МРК "Бекас", КП "Мисливець".
З водойм слід відмітити пожежні водойми в Соснівському лісництві та в ур.Немиля Бистрицького лісництва.
В кожному лісництві створені місця відпочинку.
В.о. начальника відділу
культури і туризму
Л.М.Сущевська
Туристичні маршрути Березнівського району
1. МАРШРУТ
БЕРЕЗНЕ - МОКВИН - ПРИСЛУЧІ - БИСТРИЧІ - СОСНОВЕ - ГУБКІВ - МАРИНИН - БІЛЬЧАКИ
1. Населений пункт: м.БЕРЕЗНЕ - 66км від обласного центру, за 20км від залізничної станції Малинськ.
Туристичні об'єкти:
- Березнівський районнй краєзнавчий музей;
- Березнівський дендрологічний парк
- музей агротехнічного ліцею-інтернату;
- сірникова фабрика;
- фізкультурно-оздоровчий комплекс.
2. Населений пункт: с. МОКВИН (7км від районного центру).
Туристичні об'єкти:
- паперова фабрика;
- каплиця католицька Любомирських...
Детальніше...
Мережа територій та об'єктів ПФЗ
Багата і неповторна природа Березнівського району з неповторним поліським ландшафтом, унікальними природними комплексами, своєрідним рослинним і тваринним світом. Все це наше спільне багатство, яке потрібно не лише зберігати, а й примножувати, передавати наступним поколінням.
Шановний глядачу! Ти знайомишся з першим електронним виданням про природно-заповідний фонд Березнівського району, розрахованим на студентів, учнів, вчителів, любителів природи, працівників лісових, мисливських, рибних і сільських господарств, широку громадськість, туристів, адже всім їм необхідно знати як зберегти і примножити заповідні багатства нашого краю і разом з тим ознайомлювати, популяризовувати їх красу і цінність на туристичних маршрутах, шкільних уроках, університетських заняттях, в пресі, щоб кожен житель цього благодатного краю був переконаний, що кращого куточка на планеті нема.
Березнівський район розташований у східній частині Рівненщини і межує на заході з Житомирською областю, на півночі - з Сарненським та Рокитнівським районами, на сході - з Костопільським районом та на півдні - з Гощанським та Корецьким районами Рівненської області.
Площа району складає 1,7 тис. км2.
Територія відноситься до басейну р.Прип'ять, розчленована долинами річок Случ, Бобер, Вілія, Видринка, Серегівка, Стави та іншими невеликими річечками та струмками. Основною водною артерією є річка Случ, внутрішньорічний розподіл стоку якої складає весною 53%, влітку і восени - 30%, взимку - 17%.
Рівні води в річках протягом року змінюються, найбільш повноводні річки весною в період повеней, які в окремі роки продовжуються всього лише декілька днів, в інші - інколи місяць і більше. Під час весняної повені води виходять з берегів та затоплюють заплави. Іноді від дощів рівень води в річках підвищується і в літній період....
Детальніше...
|