34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей
Пізнавайте світ з новими книгами

Малаков Д.В. Мальовнича Україна: альбом.- К.: Мистецтво, 2011.- 336с.: іл.
Альбом розповідає про багатовікову культуру та мальовничу природу держави Україна. Храми і монастирі, замки і фортеці, палаци і маєтки та сучасні споруди характеризують творчий злет народних майстрів і професійних митців, які від часів Київської Русі до сьогодення створили неоціненну спадщину нашого народу.
Українські легенди / упорядкув. Г.Рогач; передм. Я.Гояна; художник О.Губарєв. - К.: Веселка, 2011.- 195с.
Збірник складають кращі українські легенди, записані на території України у ХІХ-ХХ ст..
Жулинський М. Українська література:творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям/ Микола Жулинський.- К.: Либідь,2011.- 1152с., іл.
Цю книжку автор замислював як велику шпаргалку - підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п'ятдесяти нарисів-есеїв, героями яких є як широко-, так і маловідомі українські митці, автор творить велике панно - цілісний портрет національної літератури ХІХ-ХХст.
Луняк Є. Минувшина України в романтичних історіях - К.: Книга,2011.- 807с.
Головну увагу автора цього дослідження привернули взаємини між чоловіком і жінкою протягом століть: різні долі, несхожі люди, щасливі злети й гіркі падіння.
Обираючи героїв для твору, автор свідомо зупиняється на життєписах загальновідомих людей, імена яких тісно пов'язані з Україною. Цей вибір пояснюється можливістю кращого ознайомлення з біографічним матеріалом та цікавістю читацької аудиторії до життя людей відомих.
Українські думи/ Упоряд. О.К.Артеменко.- К,: Техніка, 2011.- 160с.
До книжки ввійшли найвідоміші народні думи - неоціненні пам'ятки духовної скарбниці українського народу, в яких відображено силу народу, його любов до Батьківщини, досвід, розум,поетичну геніальність, високу моральність. У "живих літописах", що посідають видатне місце у світовій народній поезії, змальовано героїчні й драматичні події і явища суспільного життя відповідно до тих конкретно-історичних умов, в яких жив її творець - народ.
Зокрема, героями цих дум є козак Голота, Самійло Кішка, Маруся Богуславка, Олексій Попович, Іван Богуславець, Іван Богун,Богдан Хмельницький та інші сини і доньки українського народу
Хома І.Я. Січові Стрільці. Створення, військово-політична діяльність та збройна боротьба Січових Стрільців у 1917-1919рр.- К.: Наш час, 2011.- 104с.: іл.
Котляр М.Ф. Воєнне мистецтво Давньої Русі.- К.: Наш час, 2011.- 280с.
Книга охоплює широке коло тем військової справи і воєнного мистецтва ХІІ-ХІІІс. : склад і комплектування війська, стратегія і тактика, князі-полководці і воєводи , найманці, союзники і противники, бойові й похідні порядки давньоруського війська тощо.
Леся Українка Руфін і Прісцилла: драма у п'яти діях.- К.: Либідь, 2011.- 200с.: іл..
Поневолення залишається поневоленням - хоч би якими шляхетними гаслами воно прикривалося. Ця думка проголошувана у драмі на тлі давньоримських декорацій, прямо стосується пророчо передбаченої поетесою тоталітарної перспективи ХХстоліття.
Пчілка О. "Золоті дні золотого дитячого віку…": автобіографічний нарис.- К.: Веселка, 2011. - 79с.
Написаний 1928р. автобіографічний нарис Олени Пчілки-це надзвичайно цікавий документ епохи і переконливий приклад сучасним батькам,як треба любити і виховувати дітей, як прищеплювати їм любов до рідної землі, рідного народу, рідного слова.
Відейко М.Ю. Подорож до прадавньої країни: Наук.- попул. Вид. - К.: Вища шк.., 2011.- 167с.
…Це спомин про прадавню країну, котра існувала на цій землі ще якихось 5000 років тому. Це спогади про країну, мешканцям якої ми багато чим завдячуємо, історія якої стала інтегральною складовою історії України.І нині серед нас живе чимало людей, чиї предки багато тисячоліть тому створили це диво на землях між Карпатами і Дніпром - Трипільський світ.
Костенко, Л.В. Мадонна перехресть / Ліна Костенко.- К.: Либідь, 2012.- 112с.
До книжки увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.
20 письменників сучасної України: до 20-ї річниці незалежності України/ упорядкування і передмова О.В.Красовицького; худож.-оформлювач О.М.Артеменко.- Харків: фоліо, 2011.-379с.
Збірка, що присвячена 20-й річниці незалежності України, презентує творчість представників сучасного українського письменства - Оксани Забужко, Сергія Жадан, Ірен Роздобудько, Юрія Винничук, Лада Лузіної.
Швачко Т.О.Євгенія Мірошніченко. - К.: Муз. Україна,2011.- 312с.: іл.
Книжка присвячена життю і творчості видатної української співачки, народної артистки України та СРСР, лауреата Національної премії України ім.. Тараса Шевченка та державної премії СРСР, Героя України Євгенії Семенівни Мірошниченко.
Дмитренко О. АІСТ: Сильніший від смерті: худ.-докум. Повість . - К.: Криниця, 2011.- 672с.
В цій книзі розповідається про життя і смерть поета, лейтенанта з Дніпропетровщини Олександра Стовби, що загинув у замовчуваній війні в Афганістані (1980р.).Автор повісті порушує непроминущі проблеми формування гідної особистості, громадянина і патріота, а також висвітлює документально трагічну тему винищення молодого покоління у кривавій Афганській війні 1979 - 1889 років.
Ігнатова Н. Миттєвості буття.- Донецьк: ПП "ЦСО", 2012.- 352с.
Героїв книги "Миттєвості" можна любити, їх можна наслідувати, ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слова, вчинки, погляди, але залишатися бай дужими - неможливо. Адже не даремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: "От диваки!"
Книга висвітлює проблеми сучасної молоді, в ній читачі зустрінуться з уже знайомими героями повісті "Диваки".
Ігнатова Н. Диваки.- Донецьк: ПП "ЦСО", 2012.- 288с.
Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов'ю, Дружбою, Грошима,Славою,Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони - Диваки від слова "диво". Їх легко впізнати, тому що вони завжди з'являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.
Литовченко Т.І. Помститися імператору: роман. - Харків: Фоліо, 2012.- 251с.
Невблагана доля розчавила щасливе життя Степана Раковича - колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось вихід єдиний: накласти на себе руки…Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а … найсильнішій людині в Російській імперії - самому Петру Великому! Але як вигнанцю дістатись до нього, як здійснити карколомний задум?..
Іванцова М. Вітражі. Роман. - К.: Нора-Друк, 2010. - 205с.
Дія роману відбувається у сучасному Києві. Поліна перекладачка з французької, має замовлення на переклад роману Франсуази Саган,але власні проблеми видаються їй набагато важливішими та болючішими, ніж "надумані проблеми ситих французьких дівчат". Робота не йде.
Все змінюється коли раптом ламається комп'ютер. Дізнавшись паролі, програміст Богдан читає листування Поліни з "далеким другом", з якого довідується, що вона рано залишилася сиротою і була вихована бабусею Ніколь, яка дивним чином після війни потрапила з Франції до Радянського Союзу. Також він дізнається, що Стефка - колишня подруга Поліни - написала книжку, привласнивши чужу історію. Богдан добуває цю книжку і влаштовує зустріч двох подруг.Згодом Поліна дізнається справжню історію бабусі Ніколь…
Пеунов В. Війна очима солдата. - Донецьк: ТОВ "Альфа-прес", 2012.- 368с.
Якщо це і детектив, то дійсно досить сумний. Чи можна ексгумувати вбитий талант? Хто винен у його загибелі? Автор скрупульозно досліджує, як і за яких обставин це сталося, як трапилося, хто причетний до злочину, у якого на жаль глибокі корені.
Тема молоді і зв'язку поколінь - одна з провідних у книзі.
Пеунов В. Шукай добро у серці своєму. - Донецьк: ПП "ЦСО", 2012.- 448с.
Ця книга про живучість людського роду, про радість буття, про велику, палку і жертовну любов, про безцінність людського життя. А точніше, про п'ять поколінь двох конкретних родин із карпатського села Сняткове, що під Мукачевим. У цих родинах під час холокосту загинуло 38 тільки найближчих родичів. Звідки стільки і так багато? Корінь, від якого все пішло, Шимшон Ровт - богатир, який дожив до ста років (помер у 1930р.), пережив трьох дружин. Вони народили йому дев'ятнадцятеро дітей. А скільки онуків!..
Космовська Б. Буба: мертвий сезон: Роман/ пер. З пол.. Божени Антоняк.- Львів: Урбіно, 2012.- 224с.
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власною кар'єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти у бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.
Іваничук Р. Хресна проща: роман.- Харків: ТОВ "Будинок друку", 2012.- 284с.
"Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, - каже Р. Іваничук. - Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях". "Хресна проща" - це історичний роман, в якому поєднано різні часи:історія володарювання Данила Галицького, його сина Лева й славного співця Митуси; початок ХХ ст.,коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад,український греко-католицький святий, хрущовська "відлига",часи існування "Доморосів"…Обєднує ж всі ці часи Страдчівська печерська Лавра.
Олефіренко М.М. Пора цвітіння терну:[романи].- К.:Україна, 2011.- 624с.
Романи представляють широку панораму надзвичайно важких періодів в історії українського народу, зокрема полтавського села: розкуркулення і голодомор 1932-1933 років, укрупнення і знищення хуторів у 70-80 роки минулого століття.
Биков В. Круглястий міст / Василь Биков; пер. з біл. В.В.Стрілка. - К.: Книга, 2011.- 320с.
У книзі представлені твори білоруського письменника Василя Бикова, які охоплюють практично весь період його творчості: "Круглястий міст", "Пастка", "Покохай мене солдатику", "Вовча яма", "Афганець".
Роздобудько І. Мандрівки без сенсу і моралі. - К.: Нора-Друк, 2011.- 192с.
Ірен Роздобудько в своїй новій книзі переконує нас , що "світ малий", та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабли вішим у мандрах - перестрибувати часову прірву і потрапляти в невідоме. Варто налаштовуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють в кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння.
Пруст М. У пошуках утраченого часу. Содом і гомора: роман/ пер. з фр. та примітки А.Перепаді. - К.: ПП "Золоті ворота", 2012.- 440с.
Роман "Содом і Гомора", опублікований у 1921-1922 роках, чи то не вперше в новій літературі, порушує тему статевого збочення. Якщо содомістська тема дає простір крутій картині звичаїв людського суспільства , то гоморрейська розвивається майже лірично.
Ле Клезіо Ж.-М. Дієго і Фріда; пер.В.М.Верховня. - Харків: Фоліо, 2011.- 219с.
Він - великий і геніальний. Вона - тендітна індіанська жриця кохання. Вони любили одне одного настільки, що не могли жити разом. Коли вони познайомилися вперше, він уже був відомим художником, а вона юним дівчам. А потім були роки революцій і подорожей, болючий і болісний зв'язок двох людей , де переплелися взаємозалежність, жах самотності і бажання заподіяти страждання, мистецтво, секс і зрада, магія і жахи Мексики першої половини ХХ ст…
Лагерквіст П. Варрава: романи / пер. З швед. О.Д. Сенюк. -Харків: Фоліо, 2011.- 506с.- (Бібліотека нобелівських лауреатів).
До видання увійшли кращі твори П.Лагерквіста - "Карлик",в якому виявляється і досліджується сама природа жахливих властивостей , що ховаються в людині, а також "Варрава", "Сивіла" й "Маріамна", що опівують любов і присвячені вічній темі пошуків правди і справедливості.
Первомайський Л.М. Дикий мед . - К.: Либідь, 2011.- 608с.
До збірки творів видатного українського письменника Леоніда Первомайського (1908-1973) увійшли прозові твори воєнної тематики: роман "Дикий мед"(1963), повість "Чорний брід"(1968) і кілька оповідань. Усі ці твори є яскравими зразками психологічної прози.
Омар Хайям Рубаят. / Поет. Інтерпретація Г.В.Латника. - К.: Ірпінь ВТФ "Перун", 2010. - 368с.
Омар Хайям за життя був великим вченним і радником візира самого падишаха. Його життя овіяне легендами і залишається таємничою загадкою. Мабуть немає такої країни, мовою якої не перекладалися б його вірші. Вперше європейці познайомилися з творчістю поета-перса завдяки вільним перекладам Едварда Фіцджеральда у 1859р.З-поміж усіх сучасних поетів найбільш ємно і повно зрозумів таємниці чотирьох рядків Хайямових рубаї та виклав у своїй поетичній інтерпретації укр.. поет і перекладач Григорій Латник.
Дрозд В. Листя землі: У двох кн.- Вид. дім "Києво-Могилянська академія", 2011.- Кн.ІІ. - 622с.
Пропоноване видання містить нові книги однойменного роману, що за визначенням дослідників , став "народною Біблією" українців. В основі книг - долі багатьох поколінь людей рідного письменнику поліського краю, через сприймання яких відтворюється "Жорстока мудрість життя нового"
Верлен Поль. Романси без слів: антол. укр. пол. Поезії Поля Верлена. - К.: Либідь, 2011.- 408с.: іл.
У книжці зібрано найповніший на сьогодні корпус перекладів поезій Поля Верлена - одного з найвідоміших французьких символістів- від 90-х років ХІХ ст. до нинішнього часу. Перлини Верленової лірики втілилися у тремтливих рядках П.Грабовського, І.Франка, М.Вороного, Б.Тена, П.Тичини, М.Рильського, М.Лукаша, А.Содомори та ін. Вміщено розвідку про життя і творчість П.Верлена.
Вадченко Н. Переможців не судять. - Донецьк: ТОВ "Альфа-прес", 2012.- 352с.
…Жінки, які прагнуть свого щастя у великому місті. Художниця, співачка, журналістка…У романі переплітаються різні долі та прагнення: кохання, успіху, грошей. Правда та омана, пристрасть та зрада, дружба, співчуття…Та знову зрада! Віру у справедливість поновлює невтомна шукачка істини Інна Пономаренко.
Акутагава Р. Брама Расьомон: новели.Есеї / переклад В.С.Бойка; передмова Б.П.Яценка; худож.-оформлювачі Б.П.Бублик, В.А.Мурликін. - Харків: Фоліо, 2012.- 508с.
Рюноске акутагава- знаменитий японський письменник…Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, парадоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням - що є істина і чи в змозі людина осягнути її…
Тадеуш Конвіцький Хроніка любовних подій: Роман. - Львів: Урбіно, 2012.- 224с.
Дія цього твору відбувається у довоєнному Вільні, а історія першого кохання переплітається з Історією,коли в повітрі вже відчувається запах пороху і звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме війна. Юний випускник гімназії Вітек готується стати славетним лікарем, щоб люди забули про його незаслужено звинуваченого в розтраті чужих грошей батька-самогубця. Та напередодні випускних іспитів усі плани перекреслює перше всепоглинаюче кохання.
Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю. - К.: Нора-Друк, 2011. - 240с. День Європи.
Їх багато по усіх світах - тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь із них випадає удача. Часом - нова любов. А іноді і смерть…

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.