34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей"Гаряча новинка"


Нещодавно Березнівська центральна районна бібліотека поповнилася широким асортиментом нових книг. Запрошуємо шанувальників і любителів книги познайомитись з цією літературою.
Твори письменників Рівненщини


1. Басараба В. Блекота. - Рівне: Волинські обереги, 2018. - 348с.

Події в творі розгортаються впродовж ХХ століття. Життя в 30-х роках, війна, окупація, злочинні репресії, від яких потерпають люди волинського села. Трагедія єврейського населення - Голокост. На тлі трагедій - справжні людські стосунки представників різних національностей… Все це у записах, свідченнях очевидців
2. Веремчук Г. Мелодія життя : поезії. - Рівне: Волин. обереги, 2019. - 84с.

В книзі ви знайдете вірші, освячені світлим почуттям щирої любові до рідного краю, до свого ближнього, а найголовніше - віри в Бога, Творця неба і землі.
3. Гридін С. Дорослі зненацька. - 2019. - 144с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій - п'ятнадцятилітній Юлі - доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.
4. Живюк А. Антон Олійник: Нескорена мрія.-Рівне: Дятлик М.С., 2019. - 311с.

Ця книга про прагнення людини до свободи - про українського повстанця Антона Олійника ( 1927-1967), який, втративши її, здійснив три успішні втечі з найвідоміших гулагівських таборів - Волголагу, Мінлагу, Дубравлагу. Ця книга про прагнення людини до волі - про поєдинок, який вів Антон Олійник з комуністичним режимом: позбавлений особистої свободи, він виплекав і реалізував свою мрію про волю, ставши одним з тих, хто зруйнував міф про тоталітарну систему.
5. Кідрук М. Де немає Бога:Роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 480с.

Рейс 341. Пасажири займають свої місця. Жінки, чоловіки, діти заповнюють салон. Кожен думає про своє, трошки хвилюється, трошки боїться. Українка Анна згадує чоловіка-атовця, а росіянин Єгор - коханку, одну із жертв збитого над Донбасом Boeing 777. Німецький депутат Олівер Моргенштерн міркує про політичну кар'єру, гравець Національної футбольної ліги Лоуренс Грейс згадує свої матчі. А мала Лейла просто радіє подорожі. Усі ці люди - незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них - рейс 341. Літак набирає висоту. За бортом уже починають розширюватися мікротріщини на обшивці. Пасажири ще кілька хвилин перебуватимуть в приємному незнанні, бо потім - літак розіб'ється. Він як мертвий птах лежатиме серед гірських хребтів. З нього вибиратимуться ті, хто вижив… Їм буде здаватися, що найгірше - позаду. Але насправді - все ще попереду. Тут, де вони опинилися, немає нічого, тільки холодні верхівки гір. Так, вони вижили під час катастрофи. Але чи зможуть зашитися людьми там, де немає навіть бога? Де кожен сам собі бог…
6. Кондратюк А.І. Спостереження і відчуття: Повість, спостереження, спогади. - Рівне: Волинські обереги, 2019. - 84с.

До книги увійшли повість-реквієм "Батькова клуня", розділи "Спостереження" та "Із криниці пам'яті".
7. Марковець В. Пісні опівнічного птаха: Збірка віршів. - ЕСТЕРО, 2019. - 96с.

В першій поетичній збірці молодого автора - вдумливий філософський погляд на буденність, яка складає основу людського єства, переосмислення існування людини з погляду Творця, чиста совість і висока духовність. Читач у книзі знайде вірність ідеалам без патетики, глибокі філософські роздуми без кричущої риторики, почуття любові без нав'язливості.
8. Степ Л. Птахи любові: поезії. - Рівне: Волин. обереги, 2019. - 108с.

"Неси у світ любов словом, що сяятиме як кристал". Таким було її одкровення. Колись, ще в дитинстві. Відтак авторка збірки не обирала своє життєве призначення, а воно обрало її. Подивовує і зачаровує читача колоритність поетичної гами, де людські почуття сплелись у одне якесь велетенське полотно, яке поетка розписала і оживила птахами любові: пензлем та пером, поклавши в малюнок та риму яскраву філософську образність і глибину власної душі.
9. Талант, помножений на долю. Памяті Андрія Кондратюка. Книга-спомин/ упоряд.Б.Боровець. - Рівне: Волин. обереги, 2020. - 240с.

До книги-споминупро знаного українського письменника А.Кондратюка увійшли окремі матеріали, відомі вже шанувальникам його творчості за публікаціями в періодиці, а також листи, документи, статті, передані ним у свій час на зберігання упорядникові цієї книги з надією, що колись вони будуть оприлюднені. Матеріали по груповані у відповідні розділи, доповнені світлинами, відгуками земляків на відхід письменника в засвіти та бібліографічною довідкою.
10. Шморгун Є.І. Громове дерево: Роман-дослідження. - Рівне: Волинські обереги, 2019. - 220с.

Книга про реальні події столітньої давності - Українську Народну Республіку. Автор присвячує книгу людям, достойним найвищої честі від України. Як пише Євген Шморгун: "Це писання - слово на захист честі й гідності моїх земляків-волиняків, а насамперед - отамана Володимира Оскілка, уродженця села Городок Рівненського району, комісара Центральної Ради на Рівне й повіт, генерал-хорунжого Армії УНР, командувача Північно-Західного протибільшовицького фронту". У другому розділі книги містяться документи: епістолярна спадщина, спогади очевидців, офіційні документи, які допомагають відтворити події тих часів.
11. Харчук О. Мертві. - К.: Комубук, 2019. - 208с.

Він молодий і переважно самотній. За спиною в нього пустка не надто щасливого дитинства й болюча втрата тієї єдиної особи, яка дарувала йому відчуття затишку й захищеності. Тому в минуле він озирається часто, однак із сумішшю ностальгії та болю. Його теперішнє буденне й безбарвне, зіткане з випадкових розмов за пляшкою пива, зустрічей, після яких залишається більше питань, аніж відповідей, і глухого, але майже відчутного на дотик розпачу. Його доросле життя не таке, як уявлялось у дитинстві, воно тисне й жене його далі, щодня змушуючи до непростого вибору. Він приголомшений і спантеличений, він не просто на роздоріжжі, схоже, він узагалі не впевнений, чи варто йти далі…
12. Шульжук Н.А. Поговорити хочу з кленом: Поезії. - Рівне. - 2019. - 112с.

У збірці уява поетеси надто конкретно малює закинутий хутір, де вже нема до кого йти, і знайому лісову стежину, пахучі пригорщі ожини, і літо прожитого і пережитого, що повернувшись обличчям на захід, висипалось спогадами під ноги. Та авторка не губиться серед осені, живе не лише минулим, вона відчуває знайомі пахощі бузкової тиші і розмовляє з кленом…У її доробку і віршики для малечі, й загадки.

Сучасна українська проза

13. Брехуненко В. Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле. -К.:ПАТ "Віпол", 2017. - 280с.

У книзі за допомогою наукових аргументів спростовуються ключові російські міфи про Україну та українську історію. Проаналізовано ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій, обґрунтовано підстави заперечення спотворених образів нашого минулого, цілеспрямовано нав'язуваних Москвою ось уже протягом кількох століть. У тих випадках, коли сучасний міф має довгу історію, простежено еволюцію його змісту.
14. Воробей П. П. Заграва: роман у 3-х томах
Т.1Заграва. - Чернівці: Букрек, 2017. - 386с.
Т.2 Відблиск. - Чернівці: Букрек, 2017. - 392с.
Т.3 Сяйво. - Чернівці: Букрек, 2017. - 384с.
Роман "ЗАГРАВА" - це плід п'ятнадцятирічної роботи автора. Він є першою в незалежній Україні трилогією, в якій автор відобразив українську реальність, яка мала місце в нашій історії за останнє століття.. Дія першої частини - "Заграва" охоплює 1917 - 1944 роки, дія "Відблиску" припадає на період 1944 -1980 років, заключна ж частина трилогії - "Сяйво" - описує життя нинішнього покоління українців. Роман присвячено 100-річчю проголошення Української Народної Республіки та 75-й річниці створення Української Повстанської Армії.
15. Дашвар Л. Ініціація: роман / Дашвар Люко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 416 с.

Стара Костомарова не пам'ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. "Чорні ріелтери" відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було… Тим часом у Києві дівчина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі - зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них - хоче він того чи ні - пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…
16.Зіненко Р.А. Іловайський щоденник.- Харків: Фоліо, 2018.-282с.

"Іловайський щоденник" Романа Зіненка - чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону "Дніпро-1", який пройшов "Іловайський котел" від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців "кривавим коридором" дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, що зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.
17. Кокотюха А. Називай мене Мері: Роман / Андрій Кокотюха. - Київ : Нора-Друк, 2018. - 352 с. - (серія "Морок").

Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися - не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод - єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.
18. Кокотюха А. Темні таємниці: Роман - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 288 с.

Піщане - селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найчастіше - молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, що відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті…
19. Корній Д. Сузір'я Дів. - К.: Віват, 2018. - 288с.

Cузip'я Дiв -тo плeтивo жiнoчиx дoль, пoв'язaниx дaвнiм aмулeтoм, фaтaльним пpoкляттям тa poдиннoю icтopiєю, якa pяcнo cкpoплeнa мoтopoшними тaємницями, лукaвими iнтpигaми, бeзнeвиннoю кpoв'ю, пiдлими зpaдaми, вpaжaючoю caмoпoжepтвoю, cпpaвжнiм кoxaнням, щo гуcтим шлeйфoм тягнeтьcя зa Вacилинoю вiд XVIII cтoлiття i дo нaшиx днiв.
20. Лис В. Стара холера: роман. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2018.- 272с.

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, "дідусі-розбійники", вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села…
21. Лис В. І прибуде суддя: Роман. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2018. - 240с.

Знайомство зі Старою Вишнею в молодого випускника юрфаку Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила. Незабаром знаходять задушеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне й жахливе. Останньою краплею стає раптове самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть. Але прибуває новий суддя. Ним стає сам Георгій. Він одержимий майже маніакальною жагою справедливості, бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати цю темну історію. Однак чи має право виносити вирок той, хто сам мусить бути покараний? Адже він знає, що також винен…
22. Погутяк Г. Світ Модрицьких, передміщан з Дрогобича. - Львів: ЛА "Піраміда", 2017. - 224с.

Це жива історія цілого роду дрогобицьких передміщан Модрицьких, правдива без прикрас, але дуже зворушлива, яка є своєрідним віддзеркаленням життя всієї Галичини. Ця книга - справжня симфонія голосів минулого і сучасного,цікаві й драматичні історії,вражаючі факти, віднайдені письменницею у львівських архівах,- це реквієм по втраченій верстві національно свідомих і самобутніх українських передміщан.
23. Цаплієнко А. Стіна. - Л.:Видавництво Старого Лева, 2018. - 576с.

У фантастичному романі Андрія Цаплієнка перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких упевнено торує прогресивний шлях розвитку, а інше - просто деградує. Автор переконаний, що ментальність і тяглість традицій дуже мало змінюються впродовж століть. Герої роману - українці та росіяни, носії яскравих національних рис - перебувають у постійному напруженому антагонізмі. Війна між ними йде відразу на кількох рівнях - від збройних сутичок до зіткнень душ та внутрішніх переконань. А Дикі Поля, які залишаються після великих і малих протистоянь, - це як незагойні рани, ракові пухлини: вони продовжують кровоточити, демонструючи людству, що війна породжує тільки війну.

Твори зарубіжних письменників

24. Алексієвич С. Час SECOND-HAND(кінець червоної людини). Пер. з рос. Л.Лисенко. Вид.2-е.-К.: ДУХ І ЛІТЕРА,2016. - 464с.

Ця книга стала останньою в циклі з п'яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою "Червона людина. Голоси утопії". "Комунізм мав божевільний план, - розповідає авторка у передмові до книги, - переробити "стару" людину, "ветхого Адама". І це здійснилося… може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінизму створили окремий людський тип - "homo soveticus". Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його "совком". Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона - це я. Це мої знайомі, друзі, батьки". Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом. "Час секонд-хенд" - це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден".
25. Війна з Росією/ Генерал сер Річард Шеррефф; Пер. з англ. Л.Лебеденко, Р.Ладохіна. - К.: Вид. група КМ-БУКС, 2017.- 544с.

Не виявивши належної рішучості, НАТО і Захід наражаються на війну з Росією. Цей цілком імовірний сценарій змодельовано дуже близько до реалій, які автор - світовий експерт із питань геополітики і військової справи, добре розуміє завдяки досвіду служби на найвищих військових посадах та доступу до конфіденційної інформації. Події в цьому захопливому трипері розгортаються дуже стрімко, читач то слідкує за повітряним боєм чи морською баталією, то пробирається лісовими хащами разом із командою британського спецпризначенця і знайомиться з латвійськими "лісовими братами", то йде коридорами влади в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, в Білому домі, на Даунінг-стрит, 10 чи в Пентагоні. Основна ідея книги: війні можна буде запобігти, якщо росіяни зрозуміють, що сильні європейські держави серйозні у своїх намірах, що вони разом із НАТО готові боротися за власні свободи і свободи інших народів.
26. Ганіоглу Ш.М.Ататюрк: Біографія мислителя. -Львів: В-во Анети Антоненко, 2018. - 240с.

Книжка відкриває походження ідей Мустафи Кемаля Ататюрка (1881-1938), на яких повстали Турецька Республіка та сучасна турецька нація. Деякі з цих ідей були зумовлені подіями дитинства та навчання, а далі військовою кар'єрою та політичною діяльністю. Інші з'явилися під впливом реформ, воєн, повстань і революцій у шестисотлітній Османській імперії, що невпинно хиріла. Значну увагу автор приділяє книжкам та журналам, європейським і турецьким, з яких Мустафа Кемаль засвоїв популярні на Заході, хоч і вельми сумнівні та утопічні теорії кінця ХІХ - початку ХХ ст., зокрема, вульгарний матеріалізм, моральний дарвінізм, позитивізм, націоналізм, расову антропологію, авторитаризм. У дослідженні також наведено галерею осіб, з якими Ататюрк ділився задумами або, навпаки, сперечався, від яких навчався, кого використовував. У підсумку Ататюрк постає не творцем оригінальних ідей, а політиком, який спромігся втілити утопічні проекти маргінальних західноєвропейських інтелектуалів свого часу.
27. Гейман Н. Американські боги: Роман.- К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 696с.

Америка - країна, що дала надію на нове життя мільйонам людей. Долаючи важку дорогу через океан і ступаючи на обітовану землю, вони привозили з собою своїх богів, яким довгий час продовжували поклонятися в новій країні. Але ці часи проходять і набирають чинності нові боги... Тінь Лун, колишній ув'язнений, ніколи не цікавився долями богів, але так вже вийшло, що саме на нього ліг вибір загадкового містера Середовища. Вибір в Тіні був невеликий - прийняти вигідну пропозицію про роботу, або марно намагатися влаштуватися в рідному місті. Після смерті дружини його вже нічого не тримало на старому місці. Так почалася його подорож по Америці, повна смертельних небезпек і украй незвичайних знайомств...
28. Доббс М. Картковий будинок: Роман. - К.: Видавнича групаКМ-БУКС, 2018.- 384с.

Як колишній керівник виборчого штабу Марґарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний трилер "Картковий будинок" миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіал - спершу в Британії, а потім у США. Головний герой роману, Френсис Уркгарт, заради кар'єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу - зважиться він на вбивство?
29. Зануссі К. Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. - 386с.

"Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати" (2015) - нова книжка Кшиштофа Зануссі, в якій він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-от любов, творчість, мораль, релігія. Автор посилається не лише на приклади із власного життя, але й оздоблює видання сюжетами зі своїх кінострічок. До кожного розділу додаються к'юаркоди, за якими можна подивитись в Інтернеті уривки з фільмів режисера, що ілюструють той чи інший сюжет, описаний у книжці.
30. Кен Робінсоні і Лу Ароніка. Ви , Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти/ Пер. з англ. Ганна Лелів. - Львів: Літопис, 2018. - 240с.

У Ваших руках - третя книжка відомого фахівця з освіти Кена Робінсона, яка вийшла українською мовою. На її сторінках автор окреслює важливі принципи й дає практичні поради, як організувати і скерувати навчання дитини в школі чи за її межами. Автор розвіює численні міфи, описує різні варіанти сучасних шкіл і висловлює свою позицію щодо суперечливих питань. Батьки по всьому світу переймаються освітою своїх дітей, надто тепер, коли в освітній галузі багато політиканства й суперечок. Кен Робінсон мав багато розмов з батьками про дилеми, з якими вони стикаються. На яку освіту заслуговують ваші діти? Як визначити, чи ваш син або донька навчається в хорошій школі? А якщо школа погана, що робити? Кен Робінсон - автор бестселерів "Школа майбутнього" й "Освіта проти таланту", учасник конференції TED, чий виступ зібрав понад 50 мільйонів переглядів. "Ви, Ваша дитина і школа" - настільна книжка для батьків, які хочуть дізнатися, якої освіти насправді потребують їхні діти і як їм цю освіту забезпечити.
31. Кен Робінсоні і Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / Пер. з англ. Ганна Лелів. - Львів: Літопис, 2018. - 256с.

У "Школі майбутнього" відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон - чий виступ на TED має понад п'ятдесят мільйонів переглядів - пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів XXI століття. У цій книжці Ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні. "Школа майбутнього" знадобиться вчителям та батькам і підкаже їм, як розпізнати справжнє покликання своїх дітей. Вона буде корисна чиновникам-освітянам і політикам, які матимуть добру нагоду переосмислити істинну природу й мету освіти.
32. Мак'юен І. Горіхова шкатулка. - К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 208с.

Тpудi зpaдилa чoлoвiкa, Джoнa. Вoнa й дoci живe у йoгo пoмeшкaннi - дopoгoму, aлe зaнeдбaнoму лoндoнcькoму будинку, - тa Джoнa тут нeмaє. Нaтoмicть cюди нaвiдуєтьcя йoгo бpaт, нeймoвipнo бaнaльний Клoд, i змoвляєтьcя iз Тpудi. A щe у їxньoгo A щe у їxньoгo пiдcтупу є cвiдoк: дoпитливий дeв'ятимicячний мeшкaнeць Тpудiнoї утpoби. Iєн Мaк'юeн - лaуpeaт Букepiвcькoї пpeмiї зa poмaн "Aмcтepдaм", aвтop "Cпoкути", щo oтpимaлa ocкapoнocну eкpaнiзaцiю, - пepeпoвiдaє бeзcмepтну тpaгeдiю з iщe нiкoли нe бaчeнoї тoчки зору.
33. Мак'юен І. Спокута. - К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 416с.

Спекотного літнього дня 1935 року тринадцятирічна Брайоні Толліс стає свідком мимолітного флірту своєї старшої сестри й одного з її давніх друзів. Не до кінця розуміючи дорослу поведінку, Брайоні, схильна до літературних фантазій, звинувачує хлопця у злочині. Отак несвідомо зламавши одразу три життя, Брайоні шукає шляхів для спокути, а в цей час світ вибухає Другою світовою війною. Блискучий роман Ієна Мак'юена - це симфонія, в якій поєднані кохання і війна, провина і прощення, багатий стиль і провокація - все, чого й варто очікувати від цього англійського майстра слова.
34. Промови, що змінили світ; Пер. з англ. В. Горбатько. -К.: Вид. група КМ-БУКС, 2019. - 328с.

Слово - могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, - інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період - від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.
35. Робертс Г.Д. Шантарам: Роман.-К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 800с.

Грегорі Девід Робертс, як і герой його роману, багато років був поза законом. Учинивши серію грабунків, він опинився в австралійській в'язниці, де мав провести де'ятнадцять років. Але у 1980-му він утік і наступні десять років бурлакував - у Новій Зеландії, Азії, Африці та Європі. Проте більшість часу він провів у Бомбеї, де облаштував безплатну лікарню для бідноти, а ще підробляв і фальшивомонетником, і контрабандистом, і торгівцем зброєю. Коли ж його нарешті схопили в Німеччині та знову посадили, він скористався цим для того, щоб написати роман "Шантарам".
36. Розмови про Україну. Ярослав Грицак- Іза Хруслінська. Пер. з польської Богдани Матіяш. - К.: Дух і літера, 2018. - 360с.

Ця книга є третя з ряду розмов Ізи Хруслінської з українськими інтелектуалами. Перші дві були з Оксаною Забужко та Йосифом Зісельсом. Але ця книга була хронологічно першою - вона була видана польською мовою ще у 2009 р. Головною темою розмови є придатність історії для розуміння того, що робиться в Україні і з Україною в останні десятиліття. Особливий наголос мають відносини України з її історичними сусідами - поляками і росіянами, а також українсько-єврейські взаємини. Але передусім йдеться про історичний вимір теперішніх проблем і викликів, з якими стикається Україна, - і наскільки знання історії дає можливість зрозуміти майбутні сценарії розвитку. Оскільки польське видання вийшло майже десять років тому, то багато чого у цій книзі передумано і переписано, зокрема з'явився новий розділ про розвиток подій за останнє неповне десятиліття.
37. Сміт Д. Думати, як Леонардо да Вінчі; Пер. з англ.А.Мішти.-К.: Вид.група КМ_БУКС, 2018. - 224с.

Леонардо да Вінчі, котрий жив більш ніж 500 років тому, - автор знаменитих художніх шедеврів, серед яких "Мона Ліза" і "Таємна вечеря", - вплинув на декілька поколінь художників і мислителів. Він бачив взаємозв'язки між мистецтвом та наукою, був точним і досконалим у своїй роботі та розробив багато методик, які ми продовжуємо використовувати дотепер. Ці чесноти в поєднанні з унікальною уявою дозволили Леонардо да Вінчі зробити винаходи, які на декілька століть випередили свій час. Для широкого кола читачів.
38. Сміт Д. Думати, як Альберт Енштейн; Пер. з англ. Г.Литвиненко.-К.: Вид.група КМ-БУКС, 2018. - 208с.

Відомий в усьому світі Божевільний Професор зі скуйовдженим волоссям думав би інакше, якби в ньому не поєдналися такі унікальні якості, як інтелект, інтуїція та уява, що зробили його генієм. Пропонована книга дає можливість поглянути на події ХХ століття очима видатного вченого, гуманіста, громадського діяча.
39. Сміт Д. Думати, як Вінстон Черчиль; Пер. з англ. Г.Литвиненко.-К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 224с.

Вінстон Черчилль, який двічі був прем'єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам'яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз - "Ніколи не здавайтесь!" - та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилася сам на сам із ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офіцером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письменником, лауреатом Нобелівської премії з літератури. Для широкого кола читачів. Ця книга розповість про визначні моменти та ключові принципи життя Вінстона Черчилля, про його власну філософію та рішення. Ця книга навчить вас мислити так само, як Черчилль! Дізнайтесь, як він подолав особисту та професійну невдачу, познайомтеся з афоризмами й уривками з творів великої людини!
40. Стейнбек Дж. На схід від Едему; Пер. з англ. Тетяни Некряч. -К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 736с.

У своєму щоденнику лауреат Нобелівської премії Джон Стейнбек назвав роман "На схід від Едему" своєю "першою книжкою", і цей грандіозний твір і справді вражає своєю простотою і силою. Роман розкриває сплетіння доль двох каліфорнійських родин - Гамільтонів і Трасків, які вже багато поколінь поспіль відтворюють падіння Адама і Єви і лихе суперництво Каїна і Авеля. Понад півстоліття справжній шедевр Стейнбека лишається однією з найбільш читаних книжок.
41. Тартт Д. Таємна історія: Роман; Пер. з англ. Богдан Стасюк. - Харків:Книжковий клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2017. - 560с.

Дія в романі відбувається в невеликому коледжі у Вермонті, куди дев'ятнадцятирічний Річард приїжджає вивчати давньогрецьку мову. Нові друзі Річарда - четверо молодих людей і одна дівчина - розумні, розкуті, багаті і так захоплені античною культурою, що вважають себе особливою кастою її хранителів. Їх дружба не витримує натиску сучасного світу. У веселій і згуртованої компанії відбувається вбивство. Намагаючись через багато років осмислити те, що трапилося, герой по днях відтворює своє студентське життя, етапи відносин з однокурсниками і коханою дівчиною. Під віртуозним пером Донни Тартт його сповідь перетворюється в захоплюючий психологічний трилер.
42. Фолкнер В. Притча: Роман; Пер. з англ. Олександра Мокровольського. - К.: КМ-БУКС, 2017. - 448с.

"Притча" це нетрадиційний для творчості Фолкнера твір, створений вже літнім письменником в 1954 році, з вигляду - історичний роман (дія відбувається в часи першої світової війни), а по суті - роман-роздум про природу зла і людському виборі.

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.


Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.