34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей






























Книги - ювіляри 2023 року






Твори українських авторів
1. 225 років - Котляревський І.П. Енеїда. – Харків: Вид-во «Ранок», 2022. - 128с.
Поема написана за мотивами класичної комедії Вергілія, українська версія, між тим, дуже вдало передає українську самобутність. Головні герої - козаки - шукають кращої долі, і Боги їх захищають. Завершується поема мрією самого Котляревського - українці здобувають для себе шмат плодючої землі та розпочинають панування на ній самостійно.
2. 190 років - Квітка-Основ’яненко Г. Конотопська відьма: Повість. – КМ-Букс, 2018. - 168с.
У повісті автор поєднав фольклорні мотиви з реалістичними картинами життя і побуту представників козацької військової старшини провінційного Конотопа та його жителів.
3. 185 років – Котляревський І.П. Наталка Полтавка. – К.: Book Chef, 2022. - 112с
У п'єсі вдалим чином передано життя українського села XIX століття. Персонажі цієї соціально-побутової драми відображають різні верстви суспільства та мають свої характерні риси. Котляревський вміло передає взаємини між персонажами, що додає реалізму до п'єси.
4. 145 років - Нечуй – Левицький І. Кайдашева сім’я: повість. – К.:Знання, 2020. - 175с.
Україна, село Семигори. В сiм'i Кайдаша одружуються два сини - Карпо i Лаврiн. Але немає спокою у їхнiй хатi. Постiйнi сварки у родинi мiж свекрухою та невiстками змушують синiв дiлити батькове майно. Самого Кайдаша згубила горiлка... Рiдні люди стають ворогами, коли справа доходить до розподiлу майна...
5. 140 років - Старицький М. За двома зайцями/ Михайло Старицький.— К.: Знання, 2018.— 223с.
Комедія «За двома зайцями» — добре відома всім історія про хитрого збанкрутілого цирульника, який упадає за двома дівчатами водночас, та зрештою залишається ні з чим.
6. 130 років - Франко І. Украдене щастя. –К.: Фоліо, 2018. - 640с.
Однiєю з найпопулярніших в українській літературі та найбільш знаковою для багатьох театрів і сьогодні є п'єса Івана Франка «Украдене щастя», в центрі якої три постаті: підстаркуватий селянин, його молода дружина та її коханий — жандарм. Драма Франка переростає у трагедію високої напруги, притчу про те, що на чужому нещасті свого щастя не збудуєш.
7. 120 років – Старицкий М. Разбойник Кармелюк. Роман. – К.: Дніпро, 1988. - 687с
Роман про народного героя Устима Кармалюка — керівника антикріпосницького селянського руху на Правобережній Україні у першій половині ХІХ століття. Історичні картини автор доповнює художнім домислом, що займає велике місце у романі, зокрема в описі особистого життя героя.
8. 115 років - Кобилянська О. В неділю рано зілля копала...: Повість. - Навчальна книга - Богдан, 2021 - 272с.
Повість створена за мотивами відомої народної пісні-балади «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Однак авторка збагатила її новими деталями, які дають змогу глибше проникнути у внутрішній світ героїв. Тож трагічна історія кохання хлопця до двох дівчат, яке робить нещасними всіх, набула глибшого, філософського звучання й узагальнення. Письменниця спонукає читачів до роздумів про долю людини, про її відповідальність за свої вчинки, про їхній вплив не тільки на власне життя, а й близьких.
9. 95 років - Підмогильний В.П. Місто: роман /Валер’ян Підмогильний. — К. : Знання, 2020. — 287 с.
Молодий хлопець приїздить до Києва, щоб здобути вищу освіту й повернутися додому. Але доля вносить свої корективи. Відчувши смак міського життя, Степан Радченко вирішує ніколи не повертатись назад у село. Через знайомих, друзів, жінок він знаходить роботу, житло та здійснює свою мрію — стає письменником. Однак чи задоволений він досягнутим? Розібратися зі складними життєвими перипетіями і зберегти людську гідність — ось головне випробування, яке підготував автор своєму героєві.
10. 90 років - Самчук У.О. Марія: Повість / Улас Самчук. — К. : Знання, 2015. — 174 с.
Головна героїня повісті — звичайна сільська жінка. Але в центрі уваги Уласа Самчука не сільський побут, а багатоманітність і повнота життя української людини, висока моральність, благородство, шляхетність, працелюбство, інші чесноти, які таїло в собі українське село. Доля Марії — яскраве свідчення згубності нав’язаного колективізацією способу життя, втрати Україною свободи. Щирість і розважливий стиль оповіді дають можливість читачеві не тільки збагнути розумом, але й відчути серцем трагічність голодомору, беззахисність людини перед цим злом.
11. 65 років – Барка В. Жовтий князь. - К.: Фоліо, 2017. – 320с.
Роман присвячений національній трагедії України – страшному голодомору 1932–1933 років, що забрав життя мільйонів людей. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть.
12. 55 років – Малик В. Таємний посол. Книга 1. Посол Урус - Шайтана. Фірман султана.- К.: Фоліо, 2016 р. - 478 с.
У тетралогії розповідається про боротьбу українського народу проти турецько-татарських загарбників у другій половині XVII століття, про трагічні події в Україні після Чигиринських походів та про оборону Відня (влітку 1683 року). Читачі будуть у захваті від карколомних пригод безстрашного розвідника козака відчайдуха Арсена Звенигори та його побратимів, чиї діяння й самовідданість у боротьбі за «други своя», за честь, справедливість і людяність роблять їх справжніми лицарями «без страху і докору».
13. 55 років - Загребельний П. Диво:роман /Павло Загребельний. — К. :Фоліо, 2021. — 638 с.
«Диво» — роман про Київську Русь доби Ярослава Мудрого, за часів якого сталося об'єднання земель руських та було зведено Софійський собор у Києві. Життєві шляхи героїв -зодчого Сивоока та князя Ярослава — перехрестилися на майдані, де підіймався величний та дивовижний храм. Софія Київська з'єднала долі талановитого майстра і мудрого правителя. Дві людські драми розгортаються перед нами на сторінках роману. Сивоок, для якого будівництво храму стає головною справою життя, трагічно гине і його ховають під плитами собору. Ярослав Мудрий вінчається в Софії на кесаря землі Руської. Але і він дійшов цього ціною великих душевних втрат, зрікшись заради влади єдиного в своєму житті справжнього кохання.
14. 55 років - Гончар О. Собор: роман/ОлесьГончар. - Львів: Апріорі, 2018. - 296с.
«Собор» – філософський роман, у якому розглядаються важливі соціальні та національні проблеми з погляду вічних гуманістичних істин, якими мусить керуватися людська цивілізація, щоб не прийти до руйнування і знищення.
15. 40 років - Загребельний П. Я Богдан: Роман –К.: Фоліо, 2009. - 671с.
У романі зображено драматичні події національно — визвольної війни українського народу проти польської шляхти (1648–1654). Твір написано від імені самого Богдана Хмельницького, який оглядає свій життєвий шлях до і після смерті - «у славі».

Твори зарубіжних авторів

16. 490 років - Ф.Рабле «Гаргантюа і Пантагрюель».
Твір складається з п'яти книг та в гротескній формі оповідає про людські пороки: черевоугодництво, корисливість, брехню, жадібність, перелюбство.
17. 205 років- Дж. Байрон «Паломництво Чайльд Гарольда».
Поетичний твір напитано розчаруванням, яке переповнює молоду людину від насиченого і гучного життя, що являє собою гонитву за задоволеннями
18. 200 років - В.Скотт «Квентін Дорвард».
Роман змальовує середньовічну Францію, протистояння між королем Людовиком ХІ та його васалом, Карлом Сміливим, герцоґом Бурґундським. Автор відтворює XV cторіччя у найдрібніших деталях рицарських обладунків, передає дух феодальних часів через велику галерею образів, ключевим серед яких є відважний воїн, дворянин Квентін Дорвард. Високі почуття, подвиги заради дами серця та країни відбуваються на тлі інгриг, зрад і підступів, де людське життя стає розмінною монетою.
19. 190 років- О.де Бальзак «Євгенія Гранде».
Сцени із життя людей в провінції, тяга до матеріального початку, що суперечить початку духовному - розповідаючи про сучасне йому суспільство, автор наполягає на його низинних пристрастях.
20. 185 років - Ч.Діккенс «Пригоди Олівера Твіста».
Автор розповідає про тяжкі випробування, які випадають на долю безпритульного хлопчика, що живе на вулицях Лондона.
21. 175 років- Ч.Діккенс «Домбі і син».
Малюючи яскраву і багатопланову картину повсякденного життя англійського буржуа, автор розкриває всю її антигуманну сутність, наполягаючи на неприродності укорінених поведінкових традицій.
22. 175 років- В.Теккерей «Ярмарок марнославства».
У творі автор вказує на негативні сторони соціального устрою Англії і звинувачує буржуа в паразитичному способі життя.
23. 155 років- Ж.Верн «Діти капітана Гранта».
Головні герої твору подорожують навколо Землі, займаючись пошуками зниклого колись капітана Гранта.
24. 145 років - Р.Стівенсон «Острів скарбів».
Твір розповідає про пригоди юного хлопчика, в руки якому потрапляє карта Острова скарбів.
25. 125 років- Г.Уеллс «Війна світів».
Книга описує вторгнення на Землю марсіан і є еталоном літературної роботи в жанрі фантастики.
26. 80 років - Сент-Екзюпері де А. «Маленький принц».
Алегорична казка “Маленький принц” - це роздуми про тугу за дитинством, про ті часи, коли у нас був власний маленький світ, де захід сонця можна було спостерігати кілька разів на день і найкращим другом міг стати баранець, троянда чи лис. Письменник вважав, що в кожній людині живе дитина — щира, добра, відверта, але, подорослішавши, ми забули про це і віддали перевагу відносним і тлінним речам, які нічого не вартують порівняно зі справжніми цінностями, що відкрилися нам ще на зорі життя.
27. 70 років - Бредбері Р. «451 градус за Фаренгейтом».
У романі зображено нове, майбутнє споживацьке суспільство, де панує тоталітаризм і майже повний контроль над суспільством. Керівництво держави намагається підпорядкувати собі навіть думки людей: книги заборонено, незаконним вважають читання і переховування будь-якої літератури, за дотриманням порядку мають слідкувати пожежники.  Пожежники не гасять вогонь, вони його розпалюють. Пожежники - опора режиму, запорука того, що люди не читатимуть книжок, адже книжки примушують думати і самостійно аналізувати. Владі легше керувати натовпом, якщо зробити темп життя швидшим, придумувати нові спортивні ігри, розвивати в людях почуття «стадності», автоматизму. Більше швидких машин, кольорових телепрограм, більше шуму, галасу. Будь-яке інакомислення чи самостійна думка робить особу небезпечною для режиму та потенційною мішенню карної пожежної команди.

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.





















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.