34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


 ПШБ с. Бистричі
 ПШБ с. Богуші
 ПШБ с. Вітковичі
 ПШБ с. Городище
 ПШБ с. Білка
 ПШБ с. Голубне
 ПШБ с. Грушівка
 ПШБ с. Зірне
 ПШБ с. Князівка
 ПШБ с. В. Поле
 ПШБ с. Моквин
 ПШБ с. Балашівка
 ПШБ с. Друхів
 ПШБ с. Прислучі
 ПШБ с. Яцьковичі
 ПШБ с. Кам'янка
 ПШБ с. Тишиця
Дідич Зоя Володимирівна
Дідич Зоя Володимирівна народилася в м.Костопіль, що на Рівненщині. Вищу освіту здобула в Чернівецькому університеті на факультеті романо-германської філології. Працювала у школах рідного міста. Упродовж 1982-2005 років викладала англійську та латинську мови в Костопільському медичному училищі. З 2004 по 2007 рр. працювала заступником голови Костопільської районної державної адміністрації. Згодом бібліотекарем спецшколи-інтернату. Нині родина Дідичів проживає на хуторі на околиці села Яринівка Березнівського району.

Детальніше...
Шульжук Надія Адамівна
Кожному, хто захоплюється поезією, добре відоме ім'я Надії Шульжук.Надія Адамівна Шульжук народилася 24 січня 1951 року в селі Моквин Березнівського району на Рівненщині. У юності Надія була дуже невпевнена у собі, боязким дівчам. Вчилася добре, дуже любила літературу. Надія щасливо обминула період учнівства. ЇЇ вірші одразу привернули до себе увагу глибиною змісту, поетичною вправністю. Вищу філологічну освіту здобула у Рівненському педінституті.

Детальніше...


Баковецька Ірина Володимирівна
Баковецька (Рачковська) Ірина Володимирівна народилася 17 жовтня 1985 року в смт.Соснове Березнівського району Рівненської області. Своє перше пізнання таїни слова, його магічності і неповторності Ірина пов'язала з пізнання навколишньої природи - її краси і гармонії. Писати вірші почала ще у початковій школі. Коли перша вчителька дала завдання написати твір, у юної школярки він вилився у вірші. Ще в дев'ятому класі у Ірини відбувся у школі творчий вечір. Вона читала власні вірші, співала власні мелодії. Вона була і автором "Гімну школи". Як на вік авторки, вірші заслуговували на увагу. Що й дозволило згодом здобути прихильність у журі обласного фестивалю власної дитячої поезії "Провесінь", що проходить щорічно в Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці. ...

Детальніше...
Борис Тимофійович Боровець
Благословенне будь, село,
Де я на білий світ з"явився,
Де світ оцей любити вчився,
Пізнаючи добро і зло, -

Так писав про місце свого народження сам письменник. Та й вигойдувалась вона, та колиска, у мальовничому селі, вдягненому у зелену вишиванку лісу. Назва йому - Яцьковичі. І сталося це 3 січня 1949 року, за паспортом, а насправді - 5 грудня 1948 року. Сім'я звичайних селян із середнім достатком. Босоноге дитинство пройшло в рідному селі. Тут Борис навчався до 8-го класу. Потім ще три роки вчився у Балашівській середній школі (тоді школа теж була одинадцятирічною)...

Детальніше...


Андрій Іванович Кондратюк
Розповідь про цю неординарну особистість, людину енциклопедичних знань і невичерпного таланту розпочну словами Бориса Боровця, присвяченої йому, Андрію Кондратюку.

Помежи сіл, поміж хлібів,
Похнюпивши прогнилі плечі,
Стоїть хатина, повна снів,
I спогадів старечих.
Цвіте нескошена трава
Од плоту до порога.
І туга ллється світова
Із образів батьківських строго...

Детальніше...


Надія Миколаївна Ярмолюк
Про себе п. Надія повідомляє, що народилась вона в селі Мнишин Гощанського району на Рівненщині в сім"! колгоспників 12 квітня 1950 року.
Поетичні здібності, очевидно, успадкувала від мами, хоч сама довго не знала про це. Але у зрілі роки якось раптом зовсім по-іншому побачила свою матір, прочитавши вірш "Мама", написаний ненькою для церковного ритуального виконання. Вірш був, за нинішньою оцінкою, глибокого філософського змісту. Мама й зараз пише слова для церковних псалмів, бо завжди ходила до церкви, співала у хорі і продовжує співати у ньому. "На жаль, голосу і слуху маминого я не успадкувала", - говорить п. Надія...

Детальніше...

Павло Трохимович Рачок
Хто ж він такий? Звідки у нього отой ліризм, оте тонке чуття струни людського серця? З Березнівщини, а саме з м. Березне Рівненської області. Тут народився він 14 серпня 1945року. Тоді це було селище, районний центр. Родина була багатодітна. Батьки - колгоспники, тому всі діти з дитинства були привчені до праці не тільки вдома, а й до колгоспних норм на колгоспних полях. Мамі було особливо важко, бо Бог дарував їй тільки синів. П'ятеро їх було. Через багато років один з них напише:
... Світла душа в моєї матері, бо у неї аж п'ять синів...Детальніше...Людмила Литвинчук
Ця жінка тендітна, як гілочка ломикаменю, то виріс на суворому гірському камені, аби комусь подарувати світло свого скромного цвітіння", - так сказала про Людмилу Литвинчук письменниця Любов Пшенична.
Сказати хронологічно, що Людмила Литвинчук.. народилась 2 січня 1958 року в селі Маринин Березнівського району це не сказати нічого. Бо народилась вона в благословенному Богам куточку північно-західного Полісся, що відомий по всій Україні як Надслучанеька Швейцарія з її унікальним Надслучанським регіональним ландшафтним парком, в якому поєдналися ліс. гори і степ Тут. на невеликому обширі місцевого ландшафту в низині Случа. де природа ніби сховалась від наступу сучасної цивілізації, виявлено на сьогодні 19 рослин Червоної Книги України і не менше кандидатів на такий реєстр...

Детальніше...


<

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.