34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей































Березнівщино ти ділами дужа,
Про тебе пісня - ніжна, чарівна.
В добрі цвіти, мов полум'яна ружа,
Бо ти - Вкраїни квітка запашна.
Павло Рачок


Березнівщина має багату і славну історію, яка сягає своїм корінням в епоху бронзи, до древніх слов'янських племен дулібів і волинян.

Це унікальна частина поліської землі, багатої заповідними природними об'єктами, найбільш відомі з яких "Соколині гори", "Більчаківські джерела", "Марининсько-Устенські граніти, зоологічний заказник "Брище" і інші.

Березнівщина має значний природно-ресурсний потенціал, представлений багатими лісами, що займають більше половини її території, покладами гранітів, габро, крейди, глини, торфу.

Одна з особливостей району - багатогалузеве промислове виробництво, що базується в основному на місцевій сировині. Тут працюють лісогосподарські підприємства із сучасною безвідходною технологією обробки деревини, спиртзавод, паперова, швейна фабрики.В районному центрі розміщена перша і єдина в Україні сірникова фабрика, яка виробляє продукцію на сучасному обладнанні шведської фірми "Шведіш Матч Аренко". Маємо власну переробку сільськогосподарської продукції.

Земля природно-кліматичні умови району дають хороші можливості для розвитку м'ясного та молочного тваринництва, вирощування картоплі, льону та інших культур.

А найбільше багатство краю - працьовиті, щирі, гостинні люди. Серед них немало справжніх професіоналів в багатьох галузях господарства, майстрів практично всіх жанрів народної творчості, обдарованих спортсменів.

Із книги "Березнівщина на рубежі тисячоліть



І.Березнівщина запрошує


Березнівщина запрошує: :[фотоальбом]/ Авт.-упоряд. О. Зайко; фото Ю.Касянчук.- Рівне: Каліграф,[2010?].-17 с.:фото.
Буклет,який пропонується вашій увазі-коротка розповідь про один із найцікавіших куточків Рівненського Полісся- Березнівщину.Завітавши на Березнівщину Ви зможете побачити староруські городища, цілющі родонові джерела, наймогутнішу оборонну твердиню Волині "Губківський замок", рідкісні рослини занесені до "Червоної книги", та багато іншого.Сьогодні край- це широко структуризований господарський комплекс,в якому однаковою мірою розвивається промисловість, сільське господарство і приватний бізнес.
Лашта В., Боровець В.Туристично-оздоровчі маршрути Березнівщини.- Рівне: Волинські обереги, 2010.-74с.
Іллюстрований путівник ознайомить читачів з одним з найцікавіших куточків Українського Полісся- Березнівським районом, котрий здавна приваблює дослідників і всіх шанувальників природи та історії своїм багатством і оригінальністю. Це є одночасно наукове дослідження і популярний нарис для всіх шанувальників минулого і сучасного нашого краю.
Краса рукотворного парку : 20-річчю заснування Березнівського державного дендрологічного парку присвячується/ Укл. В.М.Почаєвець; фото Ю.В.Ніжаловського.- Рівне: Каліграф,[2009].-19с.
Восени 1979 року неподалік території Березнівського лісового коледжу,що на Рівненщині, з ініціативи колишнього директора М.М.Новосада були розпочаті роботи по створенню дендрарію площею біля 30 га. Сьогодні це рукотворне диво, яке виникло на поліській землі, знане в багатьох куточках України.Постановою Кабінету Міністрів №53 від 13 лютого 1989 року дендропарку присвоєно статус державного заповідника.
Боровець В.І.,Лашта В. І. Мандрівки "Надслучанською Швейцарією".Туристські маршрути Березнівщини за матеріалами краєзнавчо-пошукової експедиції.- Рівне: Волинські обереги, 2005.-36с.: іл.
Путівник ознайомлює читачів з одним з найцікавіших куточків Українського Полісся - "Надслучанською Швейцарією", котра здавна приваблює дослідників і всіх шанувальників природи та історії своїм багатством і оригінальністю. Це є одночасно наукове дослідження і популярний нарис для всіх шанувальників минулого і сучасного нашого краю.
Березнівщина - поліський край/ Під ред.. проф.. Т.Л.Андрієнко.- Рівне: Видавництво РДТУ,2001.- 80 с.
У книзі розповідається про багату та своєрідну природу чудового поліського краю- Березнівщини, його багатовікову історію. Читач ознайомиться з природними умовами Березнівського району, напрямками його господарства, пам'ятками культури. Значна увага надана в книзі опису заповідних територій - Надслучанського регіонального ландшафтного парку, заказників, пам'яток природи, а також Березнівського дендропарку та Зірненського парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва. Характеризуються рідкісні рослини краю, що підлягають охороні.
Березнівщина на рубежі тисячоліть.-К.: ЛАД, 2000.- 29с.
Цей буклет - коротка розповідь про Березнівський район -його славну історію, заповідні природні об'єкти, багатогалузеве промислове виробництво, сільське господарство, працьовитих людей.
Надслучанська Швейцарія:Спортивно-оздоровча база ліцею-інтернату спортивного профілю: Рівненщина туристична.- Виготовлено за сприяння Березнівської райдержадміністрації та районної ради / Укл. О.Зайко


ІІ. Географія Березнівщини


Природно-заповідний фонд Рівненської області/ Під ред.Ю.М.Грищенка.- Рівне:Волинські обереги,2008.-216с.
Видання містить відомості про Рівненський природний заповідник, регіональні ландшафтні парки, реєстр та характеристику природно-заповідних об'єктів 16 районів Рівненської області.
Заповідна краса Березнівщини: Природно-заповідний фонд Березнівського району Рівненської області.- Рівне-Березне: Рівненський центр маркетингових досліджень, 2006.- 36с.: іл.
Книга містить відомості про найцінніші природно заповідні території району - Березнівський дендрологічний парк, загально зоологічний заказник "Урочище "Брище", "Надслучанський регіональний ландшафтний парк", ландшафтний заказник "Соколині гори", ботанічна памятка природи "Страусове перо", геологічний заказник "Маринино-Устянські граніти" та ін.
Лашта В. Географія Надслучанського краю. Науково-пізнавальний посібник- Рівне: Волинські обереги, 2003р.-92с.,іл.
Книга містить фізико-географічний огляд району, дає коротку історичну довідку,характеристику населення, господарства, соціальної сфери, походження назв населених пунктів та туристичні маршрути.
Географія рідного краю(Березнівщина).- Березне:Березнівська районна друкарня,2000р.-42с.
Пізнавальний посібник "Географія рідного краю(Березнівщина)" містить загальний фізико-географічний огляд району, дає коротку історичну довідку, характеристику населення і господарства.


ІІІ. Історія рідного краю


Літопис Березнівщини: Наукові записки Березнівського краєзнавчого музею.Випуск І.- Рівне: О.Зень,2011.- 224с.
У науковому збірнику "Літопис Березнівщини"опубліковані матеріали, які відображають сучасний стан досліджень частини території Українського Полісся - Березнівщини. У книзі надруковані праці науковців,краєзнавців, польові матеріали,зібрані під час археологічних та фольклорно-етнографічних експедицій.
Васильчук С.К. Зберегів замріяного Случа:повість./- Житомир:Видавництво "Волинь",- 2011.-240с.
Книга ця своєрідна: в ній автор розповідає про свою працю на посаді кореспондента місцевої газети Березнівського району Рівненської області понад сорок років тому.Автор робить екскурси в історію,поєднує давно минуле і сучасність.В кількох розділах наводить документи про діяльність на Волині й Поліссі збройних формувань УПА, підпілля ОУН, які ставили собі за мету відновити незалежну Українську Державу.Вміщено також документи каральних органів імперії НКВД, НКГБ, партійних та державних органів СРСР,щодо боротьби їх з повстанцями та підпільниками в західних областях України.
Своя державність,збройна сила,віра Христова.Матеріали німецького архіву командувача УПА Тараса Бульби-Боровця/Упорядник А.В,Куц.- Рівне: Волинські обереги, 2010.-212с.,іл.
В книзі вперше в Україні друкується частина літературної спадщини (німецький архів) Тараса Дмитровича Бульби- Боровця,військового і політичного діяча, Головного командира УПА, генерала хорунжого.
Історія Березнівської церкви Євангелійських християн-баптистів.- м.Березне, 2009р.- 48с.
У 2008 році виповнюється 80 років з часу заснування церкви євальгельських християн-баптистів в м. Березне. ЇЇ історія бере початок з кінця 20-х років ХХ століття…
Бульба-Боровець Тарас. Армія без держави. Слава і трагедія Українського повстанського руху. Спогади.- К.: Книга роду, 2008.- 318с.
Спогади отамана Поліської Січі, засновника і першого провідника УПА (від липня 1943р. - Українська Народна Революційна Армія), що постала 22 червня 1941 року.Автентична УПА на чолі з отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем вела збройну боротьбу як з гітлерівськими, так і зі сталінськими "визволителями", не підпорядковуючись жодній політичній партії і визнаючи тільки єдино законну владу - Уряд Української Народної Республіки в екзилі.
Молодіжний рух Березнівщини: Довідник / Упорядники:В.Ящук, Ю.Поліщук.- Березне : Центр молодіжних ініціатив "Разом", 2006.- 40с.
Цей довідник - спроба узагальнити інформацію про сучасний стан розвитку молодіжного руху на Березнівщині.Упорядники висвітлили свою позицію і думки з приводу сучасного стану, ролі та завдання молодіжного руху, державної молодіжної політики та сьогодення, проблеми і перспективи розвитку молодіжних структур, роль їх у формуванні молодіжної політики.
Куц В.І. Наш рід.- К.: "Нора-Прінт", 2006.- 96с.
Ця книга - перша проба пера адвоката з м.Березне Віктора Куца. В ній автор розповідає про родовід Куців, вивченням якого він займався 25 років, про політику, роботу, друзів, а також цікаво описано мисливські бувальщини і мандри.
Повстанський рух отамана Тараса Бульби-Боровця.Дослідження, спогади, документи / Упоряд. Пацула Й.М., Шморгун Є.І..- Рівне: "Азалія",1998.-184с.
До збірника увійшли матеріали досліджень, що їх проводили науковці, спогади учасників подій та документи. Вміщено також одну з друкованих праць Т.Бульби-Боровця - "Збройна боротьба України (1917-1950)"


ІV Літературна Березнівщина


З берегів Случа. Альманах.- Рівне: Волинські обереги, 2003р.- 176с.
В альманасі вміщено літературні та науково-дослідницькі твори авторів, які народилися в Березнівському районі, що на Рівненщині, або чиє життя пов'язане з ним.
Шульжук Н.А.Убрід навпроти течії. Поезії. - Рівне, 2013. - 92с.
Поезії авторки - це образки з натури. Читаєш і бачиш ту стареньку батьківську хату, осиротілий поріг, тихий плин Случа з розлогими вербами, що поскрипують ночами, потемнілі від часу та вітрів човни, просмолені й прив'язані до літа.Зірваним листком спогадів лягає осінь, а потім вже цвіте бузок - душі людської неповторне свято. Через призму її поетичного слова проходить життя, як нива після жнив, і не пройдеш, щоб не вколоти ноги… Гімном звучить проста філософія буття: допоки любиш - ще живеш на світі!
Баковецька І.В. Римовані весни. Поезія .- Рівне: Письменницька робітня "Оповідач",2012.-88с.
Нова збірка Ірини Баковецької - це своєрідне освідчення філософськи налаштованої душі в любові до Слова, рідного краю і людей, що живуть у ньому, спроба осмислити сенс їх перетривання на цій святій і грішній землі.
Боровець Б.Т. Михайло Яцковський у документах, віршах і листах .- Рівне: Письменницька робітня "Оповідач", 2010.- 152с.
У книзі досліджується життєвий і творчий шлях забутого українського літератора Михайла Яцковського, який у другій половині ХІХ століття зі своєї поліської глибинки обстоював окремішність українського народу і його мови перед київським малоросійством.
Марцинюк Т.І. Кардіограма любові.Поезії.- К.: Комп'ютерпрес,2010.-120с.
До збірки Тетяни Марцинюк увійшли поезії, часовий проміжок яких сягає двох десятиліть, коли життєві реалії перевалювали над мріями, витвореними уявою ліричної героїні, залишаючи неповторно чисті сліди на полотні її долі.
Осовська О. З вишневого садка.- Рівне: Волинські обереги, 2010.- 76с.
Ця збірка - перший поетичний доробок авторки. Поетесу хвилюють і проблеми буття, і розмаїття почуттів: це і свята професія педагога та вихователя; це і родинні традиції та низка материнських турбот; це і промінь та чисті джерела кохання; це і духовні мірила чесності, людяності та доброти; це і любов до чудового краю, де ти живеш, працюєш і твориш: це і єднання з рідною Україною, якій вона бажає щастя і процвітання.
Рачок П.Т. Співанка вітру. Поезії. Костопіль: РВП "Роса", 2009.- 64с.
В своїй новій збірці поет Павло Рачок пропонує вірші в яких звучать щирі молитви любові до рідної землі та матері- України, їх неповторної природи, в них є глибокі роздуми над сенсом життя, утверджується віра в правду, добро і справедливість.
Литвинчук Л.А. Голубина трапеза.- Рівне: ВАТ Рівненська друкарня", 2008.- 96с.
В центрі щоденникових записів поетеси Людмили Литвинчук - складний духовний світ людини, в якому світло перемагає темряву, а життя- смерть.
Кондратюк А.З вишневого саду: оповіді про квіти і дерева.- Вид. центр "Просвіта", 2007.- 516с.
Квіти і дерева одягають планету у яскраве вбрання. Тому вона така невимовно прекрасна. Квіти і дерева, як символ в українському фольклорі, у творчості українських письменників- зміст пропонованої читачам книги.
Кондратюк А.І. Хутір. Роман.- Рівне: Волинські обереги, 2005.- 852с.
Роман "Хутір"- це передусім історія одного прекрасного поселення на теренах Західної України, що повстало на очах одного покоління і на очах одного покоління й зникло, у художньому осяганні.Роман містить зворушливі драматично-трагічні сторінки з історії повстанського руху на Поліссі.Перед нами колоритні постатті селян зі своїми родинами. Зі сторінок роману струменить любов до рідної землі, що є одвічним джерелом існування усього сущого на ній.
Кондратюк А.І. Поза межами суєти. Роман- мозаїка.- Рівне: Волинські обереги, 2005.- 944с.
Твір написано унаслідок мандрівки автора у Прибалтику, Білорусь та Калінінградську область Росії восени 1991 року. Враження від подорожі органічно переплітаються зі спогадами і творять художню цілісність.Відтворюючи картину настроїв на зламі епох у кінці тисячоліття, автор художньо малює також густу панораму подій жорстокого двадцятого століття, що у світовій гармонії відбилось зухвалим викликом знакам краси і високому дарові життя.
Ярмолюк Н.М. Небес осінніх сивина. Вірші різних років.- Рівне: "Азалія", 2002.- 86с.
Цю книжку Надії Ярмолюк складають поезії різних років. В них світиться тиха ніжність, щира любов, тривога за долю рідного слова.


Край на шпальтах періодичних видань


1. Баковецька І.
З молитвою за Україну / І. Баковецька // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 102/103/ 26 серп./. - С. 3
Про історію церков в Березнівському районі

2. Боровець Б
Поташня - Яцьковичі : [історія сіл Березнівського району] / Б Боровець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 3/4. - С. 6

3. Боровець М.
У кожного своя пам'ять.. / М. Боровець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 70/72/ 10 черв./. - С. 5
Розповідь очевидця про події біля села Вітковичі в лютому 1945 року

4. Ваврик М.
Історія села - у долях його мешканців : [Глибочок Березнівського району] / М. Ваврик // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2010. - N138/ 10 листопада. - С. 3
Про історію села Глибочок Березнівського району

5. Дехтяр В.
Двадцять хат стоять пустками... : сільське житло: проблеми і перспективи / В Дехтяр // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 23/ 23 лют. - С. 2
Про сучасне життя села Голубне Березнівського району

6. Жильчук В.
Як усе починалося... / В. Жильчук // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 100/101/ 19 серп./. - С. 3
Про події боротьби за незалежну Україну

7. Куц А.
Запалили смолоскипи / А. Куц // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 64/65/ 27 трав./. - С. 2
Про вшанування пам'яті генерал-хорунжого, командувача УПА Т. Бульби-Боровця в Березному

8. Лисанець М.
Золотий горішок / М. Лисанець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2012. - N70/71/ 12 черв./. - С. 6
Історія заготівлі деревної фарби в 16 - 17 століттях в селі Бистричі Березнівського району

9. Лисанець М.
Ще раз про Бистричі [Березнівського району] / М. Лисанець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 143/144/ 29 лист. - С. 6

10. Мовчанець Г.
Сокровенні святині її життя / Г. Мовчанець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2011. - N 93/94/ 5 серп./. - С. 2 Фрагмент доповіді Г. В. Мовчанець на ювілейному вечорі "Просвіти"

11. Рачок П.
Від села до села : Моквин, новий Моквин [Березнівського району] / П. Рачок // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2012. - N65/ 29 трав./. - С. 2

12. Рачок П.
Команда нашого дитинства / П. Рачок // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2012. - N70/71/ 12 черв./. - С. 6
Про історію футбольної команди минулих 1952 - 1954 р.р. у місті Березне.





















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.