34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей





























Патріарх сучасної української літератури
(присвячується 60-річчю від дня народження Ю.І.Андруховича(1960),українського письменника)





13 березня виповнюється 60 років відомому українському поету, прозаїку, перекладачу та есеїсту Юрію Андруховичу.

Юрій Андрухович народився 1960 року у м.Станіславі (нині Івано-Франківськ). Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного Інституту у Львові (1982) та Вищі літературні курси при Літературному Інституті ім. О.М. Горького в Москві (1991). Працював коректором, газетярем, служив у війську, деякий час очолював відділ поезії Івано-франківського часопису "Перевал" (1991-1995). Співредактор часопису тексту і візій "Четвер" (1991-1996). Віце-президент Асоціації українських письменників (1997-1999).

Відомий як співзасновник літературної групи "Бу-ба-бу" ("Бурлеск-Балаган-Буфонада") та популяризатор сучасної української літератури в Європі. Найвідомішими творами письменника стали "Рекреації" (1992), "Московіада" (1993) та "Переверзія" (1996).

Лауреат премії імені Ханни Арендт "за політичне мислення в інтелектуальній та культурній діяльності". Автор перекладів українською мовою п'єс "Гамлет" і "Ромео і Джульєтта" Вільяма Шекспіра й американських поетів-бітників "День смерті пані День".

Разом із польським письменником Анджеєм Стасюком видав книгу "Моя Європа: Два есеї про найдивнішу частину світу".

Твори письменника перекладені дванадцятьма мовами (англійською, німецькою, польською, угорською, шведською тощо).

Деякі вірші покладені на музику та виконуються такими гуртами як "Мертвий півень", "Плач Єремії", "Karbido" (Польща).(litakcent.com)

Твори письменника


Андрухович Ю. Коханці юстиції. - Книги - XXI, Meridian Czernowitz, 2018. - 304с.

Цей роман автор писав 27 років. На перший погляд це не роман, а вісім з половиною оповідань, зв'язаних не сюжетно, а загальними настроєм і атмосферою. Остання розповідь об'єднує і пояснює всі попередні. Описані події відбуваються в VII - XX століттях у Галичині. Читач побачить злочинців, котрі постали перед судом імперій-окупантів: австро-угорською, польською, німецькою, радянською. У книзі описані не тільки жахливі й огидні злочини, а й слабкості та пристрасні захоплення злочинців. Покарання за них не завжди є об'єктивними, але часто жахливими. Більшість персонажів мали реальні прототипи, також, як і їхні злочинні діяння. Під час написанні автор ґрунтувався на архівних матеріалах. Але це не наукова історична праця, тому Ю.Андрухович часто використовує алюзії на деякі історичні факти.
Андрухович Ю. Рекреації: Роман. Як ми вбили Пятраса: Оповідання/ Ю.Андрухович. - Харків: Ранок: Фабула, 2017. - 239с.

Один із найголосніших сучасних українських романів, роман-скандал і роман-легенда. Оповідка про початок 90-х і такий собі український варіант бразильського карнавалу - Свято Воскресаючого Духу, на яке потрапила компанія українських поетів. Роман "Рекреації" уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії. Окрім роману до збірки увійшло ще 5 оповідань.
Андрухович Ю. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітки. -Чернівці: Книги - ХХІ; Meridian Czernowitz, 2016. - 436с.

"Лексикон інтимних міст" - найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні - у широкому значенні цього слова - пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти - від есе й оповідань до віршів у прозі - разом становлять автобіографічний атлас світу письменника.
Андрухович Ю. Дванадцять обручів: роман /Ю.Андрухович. - К.: Критика, 2007. - 275с.

Відень - Львів - Карпати - потойбіччя... Це - маршрут подорожі Карла-Йозефа Цумбруннена, австрійського фотохудожника, услід якому рухається сюжет роману живого класика української літератури. Химерний калейдоскоп із архетипів гуцульського фольклору, богемно-артистичних історій, мафіозної гризні, а над усім - трагічний образ поета Богдана-Ігоря Антонича з його віщими віршами. Однак головною героїнею багатошарового, мов гірський рельєф, роману є власне Україна на зламі ХХ-ХХI століть.
Андрухович Ю. Диявол ховається в сирі: вибрані спроби 1999-2005 років/Ю.Андрухович. -К.: Критика, 2007.- 318с.

Книжка "вибраних спроб" Юрія Андруховича містить есеїстичний доробок автора за останні сім років. Книга поділена на окремі есеї, однак, за словами автора, в цілому вона являє собою зв'язний роман.[1] Складається з трьох розділів - "Підсвідоме", "Геопоетика" та "Справжні історії однієї Європи".
Андрухович Ю. Таємниця: замість роману /Ю.Андрухович. - Х.:Фоліо, 2007. - 478с.

Під час свого перебування у Берліні в 2005-2006 роках Юрій Андрухович почав писати роман, який потім нібито знищив сам. В цей час для інтерв'ю до нього навідався журналіст Еґон Альт, якому письменник протягом семи днів розповідав про різні періоди свого життя. Пізніше Андрухович нібито отримав поштою записи всіх цих розмов і звістку, що журналіст загинув у автокатастрофі. Письменник взявся за розшифрування цих розмов, які й увійшли до книги.
День смерті Пані День:Американська поезія 1950-60-х років у перекладах Юрія Андруховича/Дизайн А.С.Рубановської.- Харків: Фоліо, 2006. - 207с.

Автор цієї антології, відомий поет, прозаїк, есеїст і перекладач, пропонує свій, вельми індивідуальний вибір віршованих текстів дев'яти американських легенд, що народилися у переломне для Америки 20-ліття (1950 - 1960-ті роки) і сьогодні звучать напрочуд сучасно - не в останню чергу тому, що мова, якою їх цього разу перекладено, вкотре переживає болісне і вирішальне становлення.
Бу-Ба-Бу(Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Віктор Неборак): Вибрані твори: Поезія, проза, есеїстка/Авторський проект,упоряд., бібліограф. відомості та прим. Василя Габора. - Львів: ЛА "Піраміда", 2008. - 392с.

"Літературне угруповання "Бу-Ба-Бу" (бурлеск-балаган-буфонада) заснували 1985 року Юрій Андрухович, Віктор Неборак та Олександр Ірванець. Перша спільна книга бубабістів побачила світ 1995 року. У "Вибрані твори" "Бу-Ба-Бу" увійшли кращі зразки поезії, прози та есеїстки Юрія Андруховича, Олександра Ірванця та Віктора Неборака з детальними бібліографічними відомостями про кожного з авторів.


Публікації в періодичних виданнях та збірниках:
Андрухович Ю. Юрій Андрухович: "Коли суспільство очікує поета-пророка, це означає, що у нас відібрали свободу" : [розмова з укр. письменником Ю. Андруховичем] / Ю. Андрухович; розмовляв В. Королюк // Голос України. - 2012. - №142/4 серп./. - С. 8.

Андрухович Ю. Юрій Андрухович: "Виявляється, я все життя пишу одну й ту саму книгу" [Текст] / Юрій Андрухович // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2017. - №51/52. - С. 17.

Андрухович Ю. Література мала б викладатись як дуже вільна і персональна дисципліна [Электронный ресурс] / Ю. Андрухович ; бесіду вела Н. Коваль // Українська мова та література : всеукраїнська газета для вчителів : шкільний світ. - 2014. - № 21. - С. 5-8.

Бірченко М. Осуд бездуховності в романі Юрія Андруховича "Московіада" / М. Бірченко // Дивослово : науково-методичний. - 2011. - №5. - С. 15 - 18.

Баліна К. Н. Дискурс німецькомовної гуманітарної культури в есеїстиці Ю. Андруховича : [про вплив нім. л-ри на есеїстику Ю. Андруховича] / К. Н. Баліна // Зарубіжна література в школах України. - 2011. - №6. - С. 55 - 57.

Грабська А. Інтим у 111 містах від Юрія Андруховача : [нова книжка письменника "Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітики"] / А. Грабська, Ю. Рильчук // Голос України. - 2011. - №223/26 листоп./. - С. 17.

Міщенко І. Ставайте свічками, як буква і дух [Текст] / І. Міщенко // Урядовий кур'єр : газета. - 2018. - N58/27 берез./. - С. 5.

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.