34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей


Творив Митець, був страдником гонимим…»(до 85 річчя від дня народження Андрія Кондратюка)


…Творив Митець, був страдником
гонимим,
Та рідне Слово в долі - над усе,
Бо лиш воно - болюче і вразливе –
Його талант до світла піднесе…

Тетяна Марцинюк

6 травня 1938 року народився видатний український письменник уродженець нашого краю (хутір Отраже - при селі Моквин Березнівського р-ну) Андрій Іванович Кондратюк.
Нелегка доля була у письменника. Простий сільський хлопець із багатодітної родини, у якій глибоко шанували Батька і Матір, закінчив Львівський університет ім. Івана Франка і почав свій шлях журналістом, мріючи стати письменником.
Перший твір «Дорога до Матері» правдою життя викликав гнів комуністичної влади. Почалося переслідування, письменник був звільнений з роботи і змушений виїхати у Середню Азію, а пізніше до Сибіру.
Тільки в незалежній Україні у поважному віці Андрій Кондратюк почав видавати свої твори. У 1990 році вперше вийшла у київському видавництві книга «Важке прозріння», («Дорога до Матері»). Після одна за одною видаються понад 20 книг.
Серед них – романи «Хутір», «Вигнанець», «Поза межами суєти», «Випромінювання любові», книги спостережень «Краса зникаюча і вічна» (у 2-х томах), збірки повістей, есеїв, спогадів, оповідань «Новели нашого хутора», «Світло любові», «Гості з Аргентини», «У світлі спогаду», «Добром зігріте серце», «Геній поза Батьківщиною», «Там Земля мила», «Давні листи» та ін.
Він автор кількох своєрідних книжок про квіти і дерева, про рослинну символіку у фольклорній, художній творчості – «З вишневого саду», «На горі сосна золоторясна», «Зацвіла в долині червона калина».
Книги Андрія Кондратюка – це саги, епопеї про рідний край і рідне село. Багата, барвиста і запахуща мова, оригінальний стиль письма, філософська глибина осмислення подій, свята любов до рідної землі.
Він лауреат премії «Благовіст». В 2013 році за особливі досягнення у літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу нагороджений медаллю Національної Спілки письменників України «Почесна відзнака».
Письменник відійшов у вічність на 81 році життя 2 лютого 2019 року. Заповів поховати його у вишитій сорочці на рідній батьківщині.
Читаймо твори Андрія Кондратюка, бо його слово – це те, що зміцнює пам’ять, зцілює душу, вчить любити рідну землю, Україну та її багатостраждальний народ.

Життя – як мить, зупинена в світлинах

Книги Андрія Кондратюка
1. Кондратюк А.І. Важке прозріння: Роман. - К.: Рад. письменник, 1990. - 375с.
Первісна назва твору "Дорога до матері". Роман написано в 60-х роках. Герой твору певною мірою репрезентує ціле покоління, чиє активне громадянське становлення розпочалося після хх з’їзду партії. Та невдовзі застійні суспільні обставини пригасили ту активність, ввергнули покоління в нові, не менш складні морально-етичні, політичні випробування. Втрата внутрішньої цілісності, відповідальність перед близькими, перед власною совістю - лейтмотив роману, написаного в дусі традицій української реалістичної прози.
2. Кондратюк А.І. З вишневого саду: Наук. худож. оповідання. - К.: Молодь, 1991. -19Іс.
З сивої давнини, з часів античних, дійшли до нас чудові легенди, казки, перекази, бувальщини про наших зелених супутників - рослин. А скільки пісень створено про них. В народній творчості рослини живуть, як і люди, розмовляють, відчувають біль і радість, просять поради і допомоги. Про рослину як художній символ в українському фольклорі, у творчості митців захоплююче розповідає автор.
3. Кондратюк А.І. На горі сосна золоторясна: Оповіді про дерева.-К.:Дніпро, 1995. - 164с.
Утворюючи зелені шати, дерева одягають нашу планету в чудове вбрання. І тому вона така невимовне прекрасна. Народ здавна спостережливий до життя дерев. Проникаючи в таємниці рослинного світу, наші предки почали одухотворювати життя зелених красенів. Існувало навіть уявлення, що дерева живуть родами, як і люди. Поняття про тотеми - дерева побутувало з давнини у багатьох народів, у тому числі і в древніх слов'ян. Наші зелені супутники оспівані в народних піснях, переказах, казках, легендах, міфах, загадках. Вони є одвічним джерелом краси, незамінним об'єктом у системі естетичного освоєння дійсності. Дерево як символ у фольклорі, художній творчості - зміст цієї книги.
4. Кондратюк А.І. Новели нашого хутора: Романа - есе. Нові Оповідання. - К.: Укрписьменник, 1999. - 204с.
До книжки входять роман-есе "Новели нашого хутора" повісті, оповідання. Довколишній світ у творах автора повен виражальних поетичних знаків, які у своїй повсякчасній пульсації випромінюють у людську душу високі з'яви краси - джерела благісних станів навколишньої гармонії. На жаль, унаслідок суспільно-поетичних умов та людської діяльностісті поетичні знаки розхитуються і руйнуються, кладучи в душу людини передовсім у душу митця, відчуття незахищеності й дисгармонії.
5. Кондратюк А. І. Боровець Б.Т. Поклик творчості. Бесіди про літературу і життя – Рівне: ”Азалія", 2003 - 280с.
Відштовхуючи від реалій сьогодення та перевисаючи поглядом у віддалене й не дуже віддалене минуле, автори цієї книги досліджують долю творчої людини в Україні на зламі епох. Та ще й спонукають читача бути спів дослідником, спонукають докопуватися до першовитоків найгостріших й найболісніших проблем творчості.
6. Кондратюк А. Світло любові. Оповідання. – К.: Неопалима купина, 2003. -76 с.
Оповідання письменника - щирі, зболені роздуми про невблаганний плин часу, скороминущість нашого земного переживання, в якім, проте, неповторна кожна людина, чиє покликання життєтворче й осяяне світлом Любові.
7. Кондратюк А. Зацвіла в долині червона калина. - Рівне: Волинські обереги, 2004. - 48с.
Це третя книга Андрія Кондратюка із циклу "Оповіді про квіти і дерева". Дві перші "З вишневого саду" (1991) і "На горі сосна золоторясна" (1995) уже давно користуються широкою популярністю серед читачів, особливо освітян і школярів. "Без верби й калини нема України" - каже образне народне слово. Справді, це осяйне дерево-кущ стало яскравим символом нашого краю. Калина у фольклорі і художній творчості - зміст нової книги автора.
8. Кондратюк А.І. У світлі спогаду: Повісті. - 2003р. – 99с.
До нової книги входять дві повісті:" У світлі спогаду" і "День без Йосефа Бродського". В них автор зосереджує увагу на основних тенденціях сучасного літературного процесу, торкається питань художньої творчості, її ролі у житті людини і суспільства. Повість "У світлі спогаду"- це також тепла розповідь про відомого українського критика і літературознавця, правдолюбця, людину великої мужності Івана Яремовича Бойчака
9. Кондратюк А.І. Хутір. Роман. - Рівне: Волинські обереги, 2005. - 852 с.
Роман «Хутір» - це історія одного прекрасного поселення на теренах Західної України, що повстало на очах одного покоління і на очах одного покоління й зникло, у її художньому осяганні. Роман містить зворушливі драматично-трагічні сторінки з історії повстанського руху на Поліссі. Перед нами повстають колоритні постатті селян, які люблять свою землю і радіють кожному зеленому проростанню зернятка та співові кожної пташечки…
10. Кондратюк А.Т. Поза межами суєти. Роман - мозаїка. - Рівне: Волинські обереги, 2005. – 944с.
Твір написано у наслідок мандрівки автора у Прибалтику, Білорусь та Калінінградську область Росії восени 1991року. Враження від подорожі органічно переплітаються зі спогадами і творять художню цілісність. Відтворюючи картину настроїв на зламах епох у кінці тисячоліття, автор художньо малює також густу панораму подій жорстокого двадцятого століття, що у світовій гармонії відбилось зухвалим викликом знакам краси і високому дарові життя.
11. Кондратюк А.І. Випромінювання любови. Роман у листах і новелах. - Рівне: Волинські обереги, 2006. - 388 с.
Любов - одне із великих людських почуттів. Любов високо підносить людський дух. У любові ясніє, випрозорюється, зінакшується світ, тремтить у переливах кольорів і звуків. Любов - це і радість, але любов - це і страждання. Ця книга - про любов.
12. Кондратюк А.І. Краса зникаюча і вічна. Спостереження.-Т1, 2-Рівне: Волинські обереги, 2007. -600 с.
Щоденникові записи, що склали двотомник Андрія Кондратюка - це новелістичні оповіді, в яких автор осмислює природу людських вчинків і суспільних зрушень, мозаїкою подій і споминів відтворює драматичну картину буття краю на зламі епохи.
13. Кондратюк А.І. Вигнанець. Роман. - Рівне: Волинські обереги, 2008. - 536 с.
Роман «Вигнанець» - це друга частина дилогії «Між двома берегами». Перша частина – роман «Хутір» - побачила світ у видавництві «Волинські обереги» 2005 року. Доля героя - творчої особистості - простежується у драматичних ситуаціях другої половини двадцятого століття.
14. Кондратюк А.І. Гості з Аргентини. Повісті. Оповідання. Думки. Рівне: Волинські обереги, 2009. - 528 с.
До пропонованої книги увійшли повісті, оповідання, думки, написані протягом останніх десятиліть активного творчого життя письменника.
15. Кондратюк А.І. Дорога до матері. Роман / Рівне: Волинські обереги, 2009. - 432 с.
Роман «Дорога до матері» - перший твір А.Кондратюка, написаний у 1966-1967 р.р. Твір не був своєчасно виданий, а з'явився цід назвою «Важке прозріння» зі скороченнями і редагуванням у видавництві.«Радянський письменник» тільки 1990 року.
16. Кондратюк А. І. Добром зігріте серце. Спогади. Есеї. Новели. / А. І. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2010. -
Спогади Андрія Кондратюка містять яскраві портретні характеристики своїх визначних сучасників, в основному діячів культури другої половини двадцятого століття. До книги увійшли також есеї і новели, написані автором за останні роки.
17. Кондратюк А. І. Геній поза Батьківщиною / Андрій Іванович Кондратюк.– Рівне : Волинські обереги, 2012.– 334 с.
До книги увійшли есеї «Геній поза Батьківщиною» (розмисли над листами М. Гоголя), «Високі прості смисли буття», «Міра людських переживань» оповідання та спостереження останніх років.
18. Кондратюк А. Там земля мила. Повісті, оповідання, есеї, спостереження . А. І. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2017. - 152 с.
До книги увійшли повісті, оповідання, спогади,спостереження, написані в останні роки.
19. Кондратюк А. Старина. Повісті, оповідання, спостереження / А. І. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2016. - 204 с.
До книги увійшли повісті, оповідання, спостереження, написані в останні роки.
20. Кондратюк А. І. Давні листи. Повісті, оповідання, спогади, спостереження / А. І. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2017. - 152 с.
До книги увійшли повісті, оповідання, спостереження, написані в останні роки.
21. Кондратюк А. І. Батькова клуня. Повісті, розмисли, спогади, спостереження / А. І. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2018. - 172 с.
До книги увійшли повісті, розмисли, спогади, спостереження, написані в останні роки.
22. Кондратюк А.І. Спостереження і відчуття: Повість, спостереження, спогади. - Рівне: Волинські обереги, 2019. - 84с.
До книги увійшли повість-реквієм "Батькова клуня", розділи "Спостереження" та "Із криниці пам'яті".
23. Кондратюк Андрiй - Новели нашого хутора. Роман-есе. Повiстi. Оповiдання (аудиокнига, читає Шумська Галина
Окремі публікації творів Андрія Кондратюка у періодичних виданнях

1. Кондратюк А. Кобзарі і птахи. Птахи і я. Позліталися ластівки з усього світу…Дорога на Лінчин : повість / А. Кондратюк // Літературна Рівненщина. - Рівне: Письменницька робітня «Оповідач», 2010. – С. 180 - 187.
2. Погорина. 2012 : літературно-краєзнавчий журнал Рівненщини. № 20-21/ред. Є. Цимбалюк. - Рівне : ПП Дятлик М. С., 2012. - 415 с.
3. Кондратюк А. Про вовка : повість / А. Кондратюк // З берегів Случа : альманах. – Рівне: Волинські обереги, 2003. – С. 10 -39.
4. Кондратюк А. Батькова клуня : посланці Господні / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N 48/19 лип./. - С. 5, 6.
5. Кондратюк А. Бувальщина острова "Нова Земля" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N 90/9 груд./. –С. 5. - Зміст : "Білі ведмеді"; "Ведмежа шкура для адмірала"; "Ціна невтримності".
6. Кондратюк А. Бицьо і фердинанд : мелодії ночі/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1997.- 25червня.
7. Кондратюк А. Волошки в житі : барвінковий край. / А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета. - 1997. - 6 вересня.
8. Кондратюк А. Вареники із вишнями: новели нашого хутора/ А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2000. - 2 лютого.
9. Кондратюк А. Ви знаєте, як липа шелестить...: барвінковий край/ А. Кондратюк //Вільне слово : громадсько-політична газета. - 2000. - 30 червня.
10. Кондратюк А. Високі прості смисли буття / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2011. - N 95/96. - С. 6.
11. Кондратюк А. Вовки і лось : із оповідок Михайла Кошового / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N 88/2 груд./. - С. 5.
12. Кондратюк А. Враження / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2017. - N 13/12 верес./. - С. 2.
13. Кондратюк А. Врятували нас дід із бабою... : Що записано в книгу пам’яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2014. - N 86/25 листоп./. - С. 5.
14. Кондратюк А. Давній міст : Із циклу "Новели нашого хутора" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N 68/23 верес./. - С. 3.
15. Кондратюк А. Душа співає : з письменницьких нотаток : (думки, спрямовані на радіо "Культура") / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N101/102/23 лип./. - С. 5.
16. Кондратюк А. До Сибіру : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2000. - 7 червня.
17. Кондратюк А. Жертва краси / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2017. - N 54/18 лип./. - С. 5.
18. Кондратюк А. Життя у слові / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2006. - N96/97/ 21 жовтня. - С. 6.
19. Кондратюк А. З відстані літ : спогад / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2006. - N41/42/ 6 травня. - С. 4.
20. Кондратюк А. З вишневого саду/ А. Кондратюк // Вільне слово : громадсько-політична газета. - 2000. - 19 липня.
21. Кондратюк А. Заказний Петро : новели нашого хутора / А. Кондратюк // Вісті Рівненщини : газета обласної ради.-1987. - 25 лютого.
22. Кондратюк А. Заробітчанські бувальщини : із циклу "Новели нашого хутора" /А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N155/156/29 жовт./. - С. 4.
23. Кондратюк А. Зацвіла в долині червона калина : Барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета .- 1997.- 6 серпня.
24. Кондратюк А. Зі шпитальних настроїв : [оповідання] / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 69/13 верес/. - С. 4.
25. Кондратюк А. Іван Штукатур : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 1996. - 3 липня.
26. Кондратюк А. Із бібліотеки Петра Цілинника : із Київських настроїв/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2003.- 30 квітня.
27. Кондратюк А. Із криниці пам’яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 26/5 квіт./. - С. 5.
28. Кондратюк А. Із криниці пам'яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N 55/6 верес./. - С. 11.
29. Кондратюк А. Із криниці пам'яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 18/3 трав./. - С. 4-5.
30. Кондратюк А. Із криниці пам'яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2016. - N 99/27 груд./. - 5. - Зміст: Туга за минулим; Вибір; Так помирають дерева; Найкоротше оповідання; Квасоля добра але...; Доля бібліотеки Михайла Шолохова; Дешевий народ; Справжність у слові; Що в імені твоїм; На перейдених перехрестях.
31. Кондратюк А. Із циклу "Міські краєвиди" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N 29/24 квіт./. - С. 3.
32. Кондратюк А. Із циклу "Спостереження" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N 32/8 трав./. - С. 4.
33. Кондратюк А. Кажан : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2002.-30 січня.
34. Кондратюк А. Килими вересові...: новели нашого хутора / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1998. - 22 квітня.
35. Кондратюк А. Кобзарі і птахи. Птахи і я. Душа до вічності стримить : з письменницьких спостережень / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2009. - N71/72/ 20 червня. - С. 6.
36. Кондратюк А. Конокрад ворона : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1999.- 20 січня.
37. Кондратюк А. Любов завжди винагороджується : (навіяне після прочитання книги Бориса Боровця "Михайло Яцковський...") / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N113/114/13
серп./. - С. 4. 38. Кондратюк А. Маленький принц і зовсім не казка / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N135/136/24
верес./. - С. 5. 39. Кондратюк А. Маленькі зусилля, а велика побіда над собою: новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2002.-19 червня.
40. Кондратюк А. Манливість друкованого слова : проза/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2005. - 16 квітня.
41. Кондратюк А. Манливість вічного міста : із київських настроїв / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета .- 2005.
42. Кондратюк А. Міра благодаті : новели нашого хутора / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 1996. - 13 березня.
43. Кондратюк А. "Місяць і троянда" / А. Кондратюк // Вісті Рівненщини : газета обласної ради. - 2010. - №3/21 січ./. - С. 12. Нарис про рівненського фотохудожника Олександра Майструка.
44. Кондратюк А. Місяць і троянда: з письменницького записника / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2009. - N121/122/ 17 жовтня. - С. 6.
45. Кондратюк А. Ми збирали з сином на землі каштани: барвінковий край// Вільне слово. -1998.-13 травня.
46. Кондратюк А. На горі сосна золоторясна : барвінковий край/ А. Кондратюк//Вільне слово: громадсько-політична газета.- 2000.-15 листопада.
47. Кондратюк А. На крилах пісні: березнівському народному аматорському хору присвячується : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-2000.-13 вересня.
48. Кондратюк А. На сонечко я схожий..: барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета .-1998.-11 лютого.
49. Кондратюк А. Нічна пожежа : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1987.- 13 серпня.
50. Кондратюк А. Нове видання "Хутора" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник: громадсько-політична газета. - 2014. - N 44/24 черв./. - С .5.
51. Кондратюк А. Ой у полі береза...: барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета .- 1997.- 27 вересня.
52. Кондратюк А. Онучик : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2000.- 18 жовтня.
53. Кондратюк А. Парубок, як хмельочок : барвінковий край/ А. Кондратюк //Вільне слово: громадсько-політична газета. - 1998.- 21 січня.
54. Кондратюк А. Першоквіти: барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета.-1997.- 5 вересня.
55. Кондратюк А. Поза межами суєти : роман-мозаїка, спогад про одну мандрівку/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-2001.- 5 грудня.
56. Кондратюк А. Подих стального коня : новели нашого хутора/ А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2000.-26 липня.
57. Кондратюк А. Про Босого Попа : із циклу "Новели нашого хутора" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2015. - N12/17 лют./. - С. 5.
58. Кондратюк А. Про вовка промовка : повість// Київ- 2003.- №5.- с.17 -42.
59. Кондратюк А. Про Григора Тютюнника : із щоденникових записів/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2006. – 16 грудня.
60. Кондратюк А. Про Дениса Довгого : із циклу "Новели нашого хутора" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N171/172/26 листоп./. - С. 6.
61. Кондратюк А. Про Семена Погорілівського : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1998. -23 вересня.
62. Кондратюк А. Розлились лілеї білі : барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета . - 1998. -14 січня
63. Кондратюк А. Розповіді про звірят і птахів / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N 90/9 груд./. -5. - Зміст : "Собака качається - дощ буде"; "У передчутті стрічі"; "Собаки і сніг"; "Пташка у біді"; "Гості з хутора".
64. Кондратюк А. Сила художнього слова : спостереження, роздуми письменника Андрія Кондратюка. / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета -1998.-14 жовтня.
65. Кондратюк А. Символічний знак місяця : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Вісті Рівненщини : газета обласної ради.-2000.-1 листопада.
66. Кондратюк А. Світлолюбові : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2001.-17 жовтня.
67. Кондратюк А. Синій край : барвінковий край/ А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета .-1998.- 4 лютого.
68. Кондратюк А. Слово про рідну землю: [ про заходи у Концертній залі Київського Національного економічного університетуту, присв'ячується 65- річчю утворення Рівненської області] / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2005. - 30 березня.
69. Кондратюк А. Солдатські спомини : уривок із роману-есе "Новели нашого хутора" / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2014. - N 62/2 верес./. - С. 4-5.
70. Кондратюк А. Сорока пастернаку не їсть : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. -2002.- 23 жовтня.
71. Кондратюк А. Сонце сходить і заходить : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1987.-18 червня.
72. Кондратюк А. Спогад про вітряк : із щоденникових записів "Краса зникаюча і вічна"//Надслучанський вісник : громадсько-політична газета . – 2007.- 13 жовтня.
73. Кондратюк А. Спомин про молоду весну : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 1997. – 4 червня.
74. Кондратюк А. Спостереження / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2017. - N 25/24 жовт./. - С. 6.
75. Кондратюк А. Сюжети з натури : з письменницької робітні / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2013. - N131/132/17 верес./. - С. 4.
76. Кондратюк А. Такі наївні і люди : новели нашого хутора/ А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1997.-8 жовтня.
77. Кондратюк А. У сяєві осіннього золота : із Київських настроїв/ А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. -2002.-11 грудня.
78. Кондратюк А. Цвіте синьо, лист зелений...: барвінковий край/ А. Кондратюк //Вільне слово: громадсько-політична газета, - 1997.- 15 серпня.
79. Кондратюк А. Час тільки для добродіяння (як спомин про Василя Червонія) / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N11/11 лют./. - С. 5.
80. Кондратюк А. Чужина : із циклу "Новели нашого хутора" / А. Кондратюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2014. - N 40/6 черв./. - С. 8.
81. Кондратюк А.Чорні очка, як терен : барвінковий край / А. Кондратюк // Вільне слово: громадсько-політична газета.- 1998.- 11 березня.
82. Кондратюк А. Шлея зі дзвінком / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2017. - N 29/14 квіт./. - С. 3.
83. Кондратюк А. Як багатий із бідного насміявся : новели нашого хутора / А.Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1998.- 5 серпня.
84. Кондратюк А. Як Мартин одного полюха провчив : новели нашого хутора/ А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 1996. – 4 травня
85. Кондратюк А. Я маю досить розвинену уяву: можу в тиші почути пісню..." / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N3/16 січ./. - С. 4.
86. Кондратюк А. Я маю досить розвинену уяву: можу в тиші почути пісню..." / А.Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N5/23 січ./. - С. 4,5.
87. Кондратюк А. Як спогад про незбуту мрію : книги наших земляків : реферат /А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2010. - N33/ 17 березня. - С. 3.
88. Кондратюк А. Як спомин на все життя / А. Кондратюк // Надслучанський вісник: громадсько-політична газета. - 2012. - N148/149/20 листоп./. - С. 3.
89. Кондратюк А. Як яблуня в саду : барвінковий край/ А. Кондратюк// Вільне слово: громадсько-політична газета.- 2000.-18 жовтня.


Публікації про життя і творчість Андрія Кондратюка у місцевих виданнях

1. Андрій Кондратюк // Літературна Рівненщина / упоряд.: Л. Г. Рибенко. – Рівне : Оповідач, 2010. – С. 180-187.
2. Боровець Б. Т. Андрій Кондратюк, талант не затребуваний суспільністю / Б. Т. Боровець // Погорина. – 2010. – № 14/15. – С. 393-400.
3. Боровець Б. Т. Андрій Кондратюк. Талант, не затребуваний суспільністю / Б. Т. Боровець // Боровець Б. Т. Поліссям народжене слово : літератур. портрети / Б. Боровець – Рівне : Волинські обереги. – 2012. – С. 101–117.
4. Талант, помножений на долю. Памяті Андрія Кондратюка. Книга-спомин/ упоряд.Б.Боровець. - Рівне: Волин. обереги, 2020. - 240с. До книги-спомину про Андрія Кондратюка увійшли окремі матеріали, відомі вже шанувальникам його творчості за публікаціями в періодиці, а також листи, документи, статті, передані ним у свій час на зберігання упорядникові цієї книги з надією, що колись вони будуть оприлюднені. Матеріали по груповані у відповідні розділи, доповнені світлинами, відгуками земляків на відхід письменника в засвіти та бібліографічною довідкою.
5. Береза Ю. Талант, помножений на долю / Ю. Береза // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 12/21 берез./. - С. 15. У "Світлиці" Рівненської обласної наукової бібліотеки за участі просвітян, письменників краю, науковців і представників громадськості вшанували пам'ять неповторного українського майстра художнього слова Андрія Кондратюка, який 40 днів тому відійшов у засвіти.
6. Береза, М. За клунею із дахом набакир... : Андрієві Кондратюку [Текст] / М. Береза // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 5/30 січ./. - С. 12.
7. Боровець Б. На спомин про земляка / Б. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 6/6 лют./. - С. 14. Минув рік як відійшов у засвіти відомий український письменник Андрій Іванович Кондратюк. Зібралися пом’янути земляка в обласній науковій бібліотеці просвітяни, письменники, шанувальники його творчості. Директор рівненського видавництва "Волинські обереги" В. Власюк презентував присутнім книгу-спомин "Талант, примножений на долю. Пам’яті А. Кондратюка", яка щойно побачила світ
8. Боровець Б. Талант, помножений на долю : книга-спомин про Андрія Кондратюка / Б. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 5/30 січ./. - С. 12. Декілька матеріалів з книги-спомину "Талант помножений на долю. Пам'яті Андрія Кондратюка"
9. Боровець Б. Тут земля мила / Б. Боровець // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2017. - N 37/5 груд./. - С. 4. Рец. на : кн. Кондратюк А. Там земля мила : сб. / А. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2015. – 200 с.; кн. Кондратюк А. Старина : сб. / А. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2016. – 204 с.; кн. Кондратюк А. Давні листи : сб. / А. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2017. – 152 с.
10. Боровець Б. Єднання влади і громади / Б Боровець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2009. - N139/140/ 28 листопада. - С. 2. У селі Моквин Березнівського району на храмове свято Михайла з'їхалося дуже багато поважних гостей, тому що в це свято були входини нашого письменника-земляка Андрія Кондратюка в його доведену до ладу хатину
11. Боровець Б. Хутір Отраже: наяву і в романі : рецензия / Б Боровець // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2010. - N23/24/ 20 лютого. - С. 6. Рец. на Кондратюк А. Хутір : роман / А. Кондратюк. - Рівне: Волинські обереги, 2005. - 851 с.
12. Боровець Б. Плаче в сивині своїй серце : Андрію Кондратюку 6 травня виповниться 60 років// Б. Боровець/ Надслучанський вісник : громадсько- політична газета - 1998.- 6 травня.
13. Бублейник Л. Стилетворчі функції синтаксичних структур у прозі Андрія Кондратюка [роман "Хутір"] : рецензия / Л. Бублейник // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2010. - N56/57/ 15 травня. - С. 6.
14. Бурченя В. Щасливе повернення класика / В. Бурченя // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2009. - №48/26 листоп./. - С. 1,4. Про життєвий шлях письменника Андрія Кондратюка з Нового Моквина Березнівського району
15. Богуш Г. Андрій Кондратюк - лауреат премії „Благовіст" : поету А.Кондратюку у Спілці письменників України відбулося вручення літературної премії „Благовіст"/ Г. Богуш// Вільне слово : громадсько-політична газета.-1998.- №33-34 - 18 квітня.
16. Вітаємо відомого українського письменника Андрія Кондратюка з 50-річчям літературної діяльності! // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2006. - N93/94/ 14 жовтня. - С. 3.
17. Вербич Б. На здобуття національної премії України імені Тараса Шевченка 2007 року / Б. Вербич // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2007. - N3/4/ 13 січня. - С. 1. Андрій Кондратюк є претендентом на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка
18. Гладунова Є. На хуторі Андрія Кондратюка / Є. Гладунова // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2010. - N79/ 7 лип./. - С. 3. На хуторі Отраже письменницько - просвітянська громадськість з ініціативи Михайла Борейка провела читання творів Андрія Кондратюка
19. Єрмійчук А. Зустріч з письменником Андрієм Кондратюка : літературне життя/ А. Єрмійчук // Надслучанський вісник : громадсько- політична газета.- 2001.-17 жовтня.
20. Желінський П. Вінок пам’яті таланту - самородку з хутора Отраже / П. Желінський // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 12/19 берез./. - С. 11. Аналіз книги-спомину Андрія Кондратюка "Талант помножений на долю", упорядником якої став березнівський літератор Борис Боровець
21. Жмак А. Талант самобутній і неповторний / А. Жмак // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2009. - N83/84/ 18 липня. - С. 6. Розповідь про письменника-земляка А. Кондратюка
22. Кидрук І. Слово, що западає в душу: Письменнику Андрієві Кондратюку [, уродженцю хутора Отраже поблизу Моквина Березнівського району] - 70! / І. Кидрук // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2008. - №21/23 трав./. - С. 13.
23. Кондратюк А. Із криниці пам'яті / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 18/3 трав./. - С. 4-5.
24. Кондратюк А. З відстані літ: Спогад / А. Кондратюк // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2006. - N41/42/ 6 травня. - С. 4. Про студентські роки у Львівському університеті ім. Івана Франка
25. Куц А. Він не "маявся" - він творив / А. Куц // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 20/14 трав./. - С. 4. Спомин Алли Куц про зустрічі з земляком письменником Андрієм Кондратюком
26. Ляшик І. Заговори, щоб я тебе побачив: зустріч з А.Кондратюком у Прислуцькій ЗОШ / І. Ляшик // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.- 2001.- 21 листопада.
27. Мартинчук Н. Книга земляка: розповідь про книгу поета Андрія Кондратюка назва її "На горі сосна золоторясна "/ Н. Мартинчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. -1996 -14 серпня.
28. Медвідь В. „Он зірвався один яскравий згук.." : Андрій Кондратюк і його творчість/ В. Медвідь // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета.-1997.- 26 лютого.
29. Марцинюк Т. Голос тривоги / Т. Марцинюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 7/14 лют./. - С. 15.
30. На спомин про майстра слова // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2022. - N 18/5 трав./. - С. 5. Спомин про відомого українського письменника, про чудового майстра слова Андрія Івановича Кондратюка пропонується його "Автобіографія" і новелета "Любов завжди винагороджується"
31. Нові книги Андрія Кондратюка : вийшли з друку // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2009. - N94/ 12 серпня. - С. 3. Нещодавно у У Рівненському видавництві "Волинські обереги " побачили світ нові книги нашого земляка: роман "Вигнанець", та "Гості з Аргентини"
32. Осейчук О. Андрій Кондратюк - голос Полісся / О. Осейчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 8/21 лют./. - С. 13. Про талановитого поліського співця, відомого українського письменника Андрія Кондратюка з Березнівщини
33. Осейчук О. Джерела вічної любові в епосах Андрія Кондратюка / О. Осейчук // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 9/27 лют./. - С. 8-9. Аналіз книги Бориса Боровця "Талант помножений на долю"
34. Пантюшко, Г. Андрій Кондратюк - гордість нашого краю [Шрифт Брайля И Муна] / Г. Пантюшко // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2013. - N79/80/11 черв./. - С. 7. В Моквинській публічно - шкільній бібліотеці відбулося відкриття літературно - меморіальної музейної експозиції з нагоди 75 - річчя А.Кондратюка
35. Попович С. З Господніх доріг / С. Попович // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 19/7 трав./. - С. 6-7. Уривки з книги С. Поповича "З Господніх доріг" де автор згадує Андрія Кондратюка
36. Попрощалися з письменником / колектив і авторський актив редакції газети "Надслучанський вісник" // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2019. - № 6/7 лют./. - С. 15. Прощальне слово про нашого земляка, відомого українського письменника з Березнівщини Андрія Івановича Кондратюка, що відійшов у засвіти
37. Рачок П. Відомому українському письменникові у день ювілею / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2021. - № 4/28 січ./. - С. 3. Вірш-присвята, як данина світлої пам'яті про письменника Андрія Кондратюка
38. Рачок П. Не міліє глибинне джерело творчості Андрія Кондратюка / П. Рачок // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2018. - N 36/22 трав./. - С. 3. У селі Моквин зібралися земляки та щирі шанувальники творчості письменника-ювіляра Андрія Івановича Кондратюка, щоб відзначити 80-річчя від дня його народження
39. Рибенко, Л. Ловець краси у мінливому світі: До 70-ліття Андрія Кондратюка [- українського прозаїка і перекладача, уродженця х. Отраже Березнівського району] [Текст] / Л. Рибенко // Вільне слово : Громадсько-політична газета. - 2008. - №40/20 трав./. - С. 6. 40. Рибенко, Л. Схильник до усілякої дивини й далеких мандрів: Феномен на ім'я Андрій Кондратюк [Текст] / Л. Рибенко // Вісті Рівненщини : Газета обласної Ради. - 2007. - №7/16 лют./. - С. 14.
41. Романюк С. Книга-спомин "Талант, помножений на долю" / С. Романюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2020. - № 45/5 листоп./. - С. 6. Про посмертне видавництво книги "Талант помножений на долю" письменника-земляка з Березнівщини Андрія Кондратюка
42. Хилюк Я. Праведною дорогою йшов до Неба... / Я. Хилюк // Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. - 2021. - № 4/28 січ./. - С. 3. Спогади про колишні дружні стосунки з письменником Андрієм Кондратюком
43. Цимбалюк, Є. Земляки поселили письменника [Андрія Кондратюка з Моквина Березнівського району] у "білу писанку із синіми, як льон, вікнами" [Текст] / Є. Цимбалюк // Вільне слово : Громадсько-політична газета. - 2009. - №89/ 8 груд./. - С. 5.
44. Шпоняк Л. Письменник Андрій Кондратюк - гордість поліського краю / Л. Шпоняк // Надслучанський вісник : Громадсько-політична газета. - 2016. - N 4/15 січ./. - С. 6. Зустріч учнів Моквинського НВК Березнівського району з талановитим земляком-літератором А.Кондратюком біля власної оселі та ознайомлення з літературно-меморіальною музейною композицією "Андрій Кондратюк - гордість нашого краю" у сільській бібліотеці села
45. Ярмолюк Н. Кожен рядок дихає Україною ( розповідь про творчість нашого земляка Андрія Кондратюка) / Н. Ярмолюк //Надслучанський вісник : громадсько-політична газета. -1996.- 6 січня.


Інтернет-ресурси

Боровець Б. Т. Кондратюк Андрій Іванович [Електронний ресурс] / Б.Т.Боровець // Енциклопедія сучасної України : сайт. – Режим доступу: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=4764
Кондратюк Андрій Іванович [Електронний ресурс] // Вікіпедія : сайт. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki
Кондратюк Андрій Іванович [Електронний ресурс] //Березнівська міська публічна бібліотека: сайт. – Режим доступу: http://bereznelib.rv.ua/condrat.php
Андрій Кондратюк. Батькова клуня. Відеоподкаст (уривок із повісті) : [Електронний ресурс] // YouTube : сайт. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=j9ATNTQ3iyc
Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.


Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.