Відповіді на основні запитаня про COVID-19 –
захворювання, викликане новим коронавірусом
Національна служба здоров'я України
28.12.2020
Новий рік вже майже на порозі і скоро постукає в двері кожного українця. Свято Нового року це найзагадковіше,найвеселіше свято. В публічно-шкільній бібліотеці с.Михалин оформлена виставка-інсталяція "З Новим Роком та Різдвом Христовим!". Передноворічна година розваг проведена в Голубнівській бібліотеці. Діти привітали один одного з наступаючим 2021 роком, роком бика, змагалися в різних конкурсах, отримали новорічні листівки-привітання та пам'ятки-інструктажі про правила поведінки під час зимових канікул, а також переглянули новорічну композицію "Разом з книгою в Новий рік".
24.12.2020
Під новорічні свята трапляються дива і здійснюються бажання! Бажання книгозбірні с.Прислучі - мати багато цікавої та пізнавальної літератури для читачів. Тому у бібліотеки є незмінна чарівниця і просто прекрасна жінка Viktoriya Simich, яка робить добру справу і дарує нам книги.
23.12.2020
Новий рік - чарівне свято. Прислуцька бібліотека запрошує на огляд новорічної виставки "Зиму зустрічай - книгу прочитай!".
21.12.2020
Гарний подарунок отримали учні Березнівської гімназії в переддень Святого Миколая від Дмитра Машталіра, засновника соціального проєкту "Міні Бі - сучасна бібліотека для молоді", в якому взяла участь завідувачка бібліотекою В. Дзюбак. 40 різноманітних книг по правознавству, психології, економіці та ін. поповнили бібліотечний фонд гімназійної книгозбірні.
17.12.2020
День Святого Миколая - особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій. Прислуцька книгозбірня оформила виставку "День святого Миколая", яка знайомить з історією цього свята та іншими новорічними дивами . Березнівська центральна районна дитяча бібліотека запрошує переглянути святковий відеоролик "Завітай, Миколай!".
16.12.2020
На базі Березнівської центральної районної бібліотеки відбулася виробнича онлайн-нарада бібліотечних працівників КЗ "Березнівська ЦСПШБ". Директор бібліотеки Лариса Гарбар ознайомила з актуальними питаннями організації бібліотечних закладів в умовах створення ОТГ. З методичними порадами та консультаціями щодо планування та звітності бібліотек, роботи з фондами, обслуговування користувачів в умовах COVID-19 надали працівники методичного відділу та заступник директора по роботі з дітьми.
15.12.2020
Для всіх, хто любить чай та цікавиться історією його виникнення і розповсюдження, виробництвом різних сортів чаю, традиціями чаювання в різних країнах, Березнівська центральна районна бібліотека підготувала виставку книг "Цікаве читання до смачного чаювання" та фітобар "Духмяний, запашний - чай солодкий і гіркий".
14.12.2020
У Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці експонується виставка картин Анни Булавіної "Мистецтво мого дивосвіту". Розфарбовування оригінальних сюжетів на полотні акриловими фарбами приносить дівчині неабияке задоволення і радість! Запрошуємо всіх охочих побачити ці дивовижні роботи та на мить переміститися у чарівний світ мистецтва.
11.12.2020
Першачки Броннівської школи завітали в чарівну оселю книги - бібліотеку. Допитливі малята уважно слухали розповідь про бібліотеку та її "жителів" - книжок , дізнались, що означає слово "бібліотека", коли з'явилися перша паперова та перша друкована книги, ознайомились з правилами користування бібліотекою. Діти читали,загадки розгадували, грали в гру "Кулька-булька". Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалась. На згадку дітвора отримали розмальовки та солодощі.
10.12.2020
Без знань права - жити складно. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Кожен громадянин має володіти хоча б необхідним мінімумом правових знань, знати свої права і обов'язки, знати куди і як звертатися за захистом. До Міжнародного дня прав людини в читальному залі та юнацькому абонементі Березнівської ЦРБ, публічно-шкільних бібліотеках сіл: Друхів, Прислучі, Голубне діють книжкові виставки "Я маю право", "Правові орієнтири молоді", "Закони України: Вивчайте! Знайте! Поважайте!" "Права людини понад усе", на яких представлено нові законодавчі акти та літературу на правову тематику.
07.12.2020
Серед особливих цінностей Березнівської центральної бібліотеки є подаровані книги з автографами та книги з власної бібліотеки українського письменника, прозаїка, літературознавця, митця нашого краю Андрія Івановича Кондратюка. Колекція таких книг у фонді книгозбірні невелика, проте саме автографи автора надають їм подвійну цінність. Такі книги приємно взяти в руки, здається автор звертається власне до тебе. З колекцією книг можна ознайомитись на абонементі відділу обслуговування.
07.12.2020
Хустка є невід'ємною частиною української культурної спадщини. Вона є символом жіночності, вірності й кохання. В Березнівській центральній дитячій бібліотеці відбувся майстер-клас з пов'язання хустки "Хустка - жіночий оберіг". Всі учасниці заходу отримали вміння та задоволення.
07.12.2020
Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. З нагоди відзначення Всесвітнього дня української хустки в публічно-шкільних бібліотеках сіл: Прислучі,Зірне,Голубне,Бистричі та Березнівській ЦРБ оформлено виставки-експозиції "На хустки Україна багата", "Одягни хустку - прикрась собою цей світ", а користувачі цих книгозбірень долучились до флешмобу "Зроби фото з хусткою".

03.12.2020
Щоб нагадати усім про тих, хто поруч, хто так потребує особливої уваги і допомоги, бібліотекар юнацького абонементу провела для старшокласників Березнівського НВК "ЗОШ I-II ступенів ліцей з професійним навчанням" урок доброти "Особливі діти - хто вони?". Адже дітям з інвалідністю дуже потрібне спілкування з однолітками, їх дружба та гарне ставлення. Підлітки із зацікавленням розглядали книги, написані шрифтом Брайля, підручники мови жестів та познайомились з інформаційними бюлетенями "Інва. net".
02.12.2020
Бібліотеки-філії КЗ "Березнівська ЦСПШБ" долучилися до онлайн-тренінгу "Безбар`єрне статеве виховання дітей та молоді з інвалідністю", організованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Під час тренінгу Тетяна Жимолостнова - дитяча лікарка-психіатриня обласного центру психічного здоров'я населення надала цікаву та корисну інформацію про здоровий спосіб життя.
01.12.2020
Здоров'я - одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в публічно-шкільних бібліотеках сіл: Балашівка,Голубне,Прислучі створені книжкові виставки-застереження "Не дай СНІДу шанс!", "Чума ХХІ століття!". В Інтернет-центрі Березнівської ЦРБ присутні переглянули відео хвилинку-пересторогу "Хто попереджений, той захищений" та інформаційний блок "ВІЛ/ СНІД: знання та розуміння". Друхівська бібліотека підготувала інформаційний відеоролик "Знати ,щоб жити".
30.11.2020
Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком. За кожною обкладинкою живе цілий світ. Кожна сторінка - знайомства, зустрічі, переживання. Ціле книжкове багатство,понад 150 примірників, нещодавно отримала Броннівська публічно-шкільна бібліотека завдяки Фундації Дарини Жолдак та компанії Люксоптика. Читачі-діти з вдячністю перечитають кожну подаровану книгу! До акції поповнення книжкового фонду з радістю приєднались голова Малинської громади Дімітров А.Є та староста села Бронне Андрій Ковалик.
27.11.2020
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Користувачі Голубнівської бібліотеки стали учасниками години пам'яті "Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни". Завідуюча бібліотекою ПШБ с.Прислучі запропонувала присутнім перегляд виставки "Пам'ятай свою історію…Пам'ятай про нас!"
26.11.2020
Бібліотечні працівники КЗ "Березнівська ЦСПШБ" стали учасниками обласного онлайн-заходу "Школа бібліотечного лідера", під час якого отримали корисні рекомендації до планування на 2021рік, познайомилися з досвідом бібліотек Швеції, Данії, Росії щодо побудови роботи в період карантину та практик проведення онлайн-заходів.
25.11.2020
До Дня пам'яті жертв голодомору та політичних репресій працівники Інтернет-центру Березнівської районної бібліотеки підготували відео спомин "Людської пам'яті мости…", завідуюча ПШБ с.Друхів провела обговорення книги Івана Пащука "Свічки пам'яті не погасли". В Соснівській міській бібліотеці презентовано книжкову виставку "Голодомор - чорна сповідь моєї вітчизни", на якій представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.
24.11.2020
Голодомор - не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять. Тож ми, українці, повинні пам'ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися! До цієї скорботної дати на абонементі Березнівської центральної районної бібліотеки оформлено виставку - інсталяцію "Сповідаю жалобу сумну". Матеріали представлені на ній, розкривають всю трагедію голоду на Україні, його наслідки та свідчення людей, що пережили ті трагічні роки.
20.11.2020
До Всесвітнього Дня дитини в Городищенській ПШБ організована серія книжково-ілюстративних виставок під об'єднаною назвою "Королівство книжкових скарбів", а бібліотека с. Голубне запрошує до перегляду інформаційної викладки "Твої права і обов'язки!". Березнівська центральна дитяча бібліотека презентувала мультфільм про права дитини.
19.11.2020
З нагоди Дня Гідності та Свободи в Березнівській центральній районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку "Мрія, за яку заплачене життя", на якій представлено біля 30-ти видань вітчизняних і зарубіжних авторів. Це - літописи очевидців подій, приватні і військові щоденники, шпитальні нотатки, книги - пам'яті, романи, повісті, вірші присвячені доленосним подіям в Україні початку XXI ст. Тож, усіх бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими на виставці, чекаємо в читальному залі!
18.11.2020
У відділі абонементу Березнівської ЦРБ підготовлена книжкова ретро-виставка "Книги з бабусиної скрині 50-60 -х рр. ХХ ст.", що запрошує читачів не тільки ознайомитися із запропонованими книгами, але й стати активними учасниками її поповнення. Для цього необхідно запитати своїх батьків про улюблені книги їх дитинства та юності, відшукати на бібліотечних полицях саме ці книги та доповнити дану виставку.
17.11.2020
Осінь щедра на подарунки! І знову приємна несподіванка для Прислуцької книгозбірні від постійної благодійниці Viktoriya Simich, яка доповнила книжковий фонд цікавою літературою.
16.11.2020
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування загальнолюдських моральних цінностей, поваги до інших людей, їхніх думок в Інтернет-центрі Березнівської центральної районної бібліотеки проведено пізнавальну годину "Планета Толерантності" та урок-тренінг "Вчимося бути толерантними". Діти із задоволенням виконували тренінгові вправи: "Коло компліментів", "Перетворення", "Ми схожі" та активно обговорювали ситуації з мультуроку "Дітям про толерантність". На завершення присутні визначили риси людей, що проживають на планеті Толерантності, а також отримали пам'ятки "Поради на кожен день для тих, хто хоче бути толерантним".
11.11.2020
Цікаво та захоплююче пройшла презентація нових надходжень "Книга під відкритим небом", організована Березнівською центральною районною дитячою бібліотекою на території мистецького дворика "Просто неба". На зустріч завітали юні читайлики, які разом з популярними літературними персонажами ознайомилися з книжковими новинками та брали участь в пізнавальних і веселих літературно-розважальних іграх. Отож, друзі, не зволікайте, завітайте до бібліотеки знайомитись з новинками літератури!
10.11.2020
Читальний зал Березнівської ЦРБ пропонуємо увазі читачів книжкову виставку "Літописець козацької долі" до 165 - річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького - видатного українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, лексикографа, письменника, дослідника історії українського козацтва. Матеріали виставки знайомлять користувачів з унікальною, талановитою особистістю Яворницького, його життєвим та творчим шляхом.
09.11.2020
Ми живемо у вільній і незалежній країні й розмовляємо рідною українською мовою а мова у нас красива і багата, мелодійна й щира, як і душа українського народу. До Дня української писемності та мови на абонементі Березнівської центральної районної бібліотеки для відвідувачів представлено лінгвістичну подорож "Плекаймо мову - Божий дар". В ПШБ с. Голубне оформлено інформ-викладку "Співуча, калинова - наша українська мова" та проведено мовознавчу вікторину на знання рідної мови. Читачі Прислуцької книгозбірні ознайомилися з тематичною виставкою, на якій представлено вислови видатних людей про мову. Користувачі Друхівської бібліотеки стали учасниками віртуальної поетичної хвилинки "Наша мова-калинова" та переглянули викладку літератури "І зачаровує серця пісенна українська мова".06.11.2020
Відеоурок про День української писемності та мови, її роль в консолідації українського суспільства підготувала бібліотекар Кам'янської публічно-шкільної бібліотеки.
04.11.2020
Любити, шанувати і плекати рідну мову - святий обов'язок кожного українця. До Дня української писемності і мови в Соснівській міській бібліотеці оформлена тематична поличка "З рідним словом міцніє держава", а юні користувачі дитячої бібліотеки підготували плакат "Мова - душа народу".
30.10.2020
Ще одна група користувачів "золотого віку" опанували безкоштовні курси комп'ютерної грамотності на базі Інтернет-центру Березнівської ЦРБ. Всі учасники отримали сертифікати про навчання.
28.10.2020
Фахівці Березнівської центральної районної дитячої бібліотеки прийняли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі "Сучасна дитяча книга і читання в епоху цифрової культури", який відбувся у режимі онлайн. Організаторами заходу виступили Міністерство культури та інформаційної політики України, Національна бібліотека України для дітей та Національна секція Міжнародної ради з дитячої книги. Заступник директора по роботі з дітьми Березніської ЦРДБ Щур Наталія Дмитрівна висвітлила питання "Залучення дітей до книги: нові підходи та технології".
27.10.2020
Користувачі та бібліотечні фахівці Березнівської ЦРБ долучилися до відео конференції із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему "Електронні сервіси податкової служби. Новітні РРО: хто застосовує та які переваги", організованої Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою.
21.10.2020
Е-читанка - як нова бібліотечна послуга дуже популярна серед молоді. Такий гаджет створює додаткову привабливість читання як освітнього процесу, а також духовного розвитку. Звертайтесь до читального залу Березнівської центральної районної бібліотеки та забезпечуйте новий рівень доступності до освітніх інформаційних ресурсів, особливо книг, які відсутні в бібліотеці у друкованому вигляді.
19.10.2020
В Друхівській публічно-шкільній бібліотеці проведено інформаційну перерву "Вибір професії", під час якої учні одинадцятого класу переглянули відеоролик про професію пожежника.
16.10.2020
На базі Березнівського НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей з професійним навчанням" відбулася презентація нової книги письменника та журналіста Івана Ольховського "Бульбівці", яку провела бібліотекар районної бібліотеки Людмила Яковишина. Книга "Бульбівці" - це результат кількарічних пошуків та опрацювань сотень кримінальних і агентурних справ Державного архіву СБУ та архівів її управлінь у Житомирі, Рівному, Тернополі, державних архівів Рівненської, Львівської областей, десятків справ інших архівних установ, а також свідчень очевидців подій, наукової, краєзнавчої, мемуарної літератури та маловідомих газетних публікацій. Презентація книги відбулася у присутності автора, а також гостей, що завітали на свято презентованої книги - громадськість міста, інтелігенція, вихованці закладу. Автор поділився з присутніми цікавими подробицями написання книги, а кожен бажаючий зміг придбати книгу з його автографом.
16.10.2020
З метою виявлення талантів серед підростаючого покоління та пробудження пізнавального інтересу дітей до вивчення традиційного художнього промислу українського народу - вишивки в Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці організовано виставку вишивки юних майстрів "І оберіг, і символ України…". Завітайте на виставку і ви поринете у світ краси та творчості.
15.10.2020
В інтернет-центрі Березнівської центральної районної бібліотеки продовжуються навчання для бібліотекарів КЗ "Березнівська ЦСПШБ". Із жовтня розпочались заняття за тематикою "Фотошкола для бібліотекарів", основними завданнями навчання є освоєння особливостей репортажної, предметної, вуличної та інтер'єрної зйомки.
13.10.2020
В рамках засідання клубу "Твій погляд" для учнівської молоді Березнівського економіко-гуманітарного ліцею, з нагоди Дня українського козацтва, проведено урок патріотизму "Українці - нація героїв" та бібліографічний огляд літератури "Козацтво - ментальність українського народу".
12.10.2020
До Дня Українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеках району проведено ряд заходів, метою яких було сформування у юного покоління почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність стати на захист державних інтересів країни, виховувати глибоку повагу до захисників, які віддали своє життя в ім'я майбутнього. Голубнівська бібліотека підготувала інформаційну викладку літератури "Сторінками історії України", Соснівська міська бібліотека представила для користувачів книжкову виставку "Козацькому роду нема переводу" та відеоролик "Дітям про козаків". ПШБ с. Друхів провела віртуальний огляд літератури про запорізьких козаків, в бібліотеці с.Прислучі цікаво пройшла презентація книжкової виставки "День українського козацтва".


11.10.2020
Друга неділя жовтня - професійне свято всіх тих, кого ми, незалежно від роду занять, називаємо художниками, хто впевнено тримає у руках пензлі та олівці, нитки та голки, різець та крейду. Під час проведення майстер-класу "Юний Пікассо" організованого ГО "Березнівська Брама" бібліотекар юнацького абонементу Березнівської центральної районної бібліотеки підготувала викладку книг "Художники України" та ознайомила присутніх з їх творчістю.
09.10.2020
Обирайте кращу книгу Рівненщини 2021 року!
Основними завданнями Конкурсу є виявлення кращих видань місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді. Голосування відбувається у 2-х номінаціях: "Краще прозове видання", "Краща поетична збірка".

Візьміть участь участь в онлайн-голосуванні:
https://docs.google.com/forms/d/1pyBl-exTvgVMzuebFIuQRQrq-onhe8pQQ7FjrxjTk3Y/viewform?edit_requested=true

06.10.2020
Тиждень добрих справ проходить у Балашівський бібліотеці. Члени книжкової майстерні "Книжкова лікарня" із задоволенням надають швидку допомогу "потерпілим". Завдяки старанням дітей пошарпані книжки стають приємними на вигляд. А бібліотекар ознайомлює дітей з різними бібліотеками світу, з правилами поводження з книгою та як лікувати книгу.
05.10.2020
Вибори 2020 - болюча і водночас актуальна тема для громадян усієї України.
Соснівська бібліотека для дорослих підготувала виставку інформаційних матеріалів, яка спрямована на ознайомлення з нормативно-правовою базою, отримання громадянами України знань про механізми реалізації своїх конституційних прав під час виборів.
02.10.2020
Книга - це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. До ПШБ с.Балашівка завітали учні перших класів. Допитливі малята уважно слухали розповідь про бібліотеку та її "жителів" - книжок. Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було незвичайним, загадковим і казковим. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати її читачами.
30.09.2020
30 вересня бібліотекарі України відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек!

На святковій нараді директор КЗ "Березнівська ЦСПШБ" Лариса Гарбар привітала бібліотекарів зі святом та зазначила, що діяльність - кропітка, складна і надзвичайно потрібна. Начальник відділу культури Березнівської РДА Олександр Дехтяр подякував бібліотекарям за їхню невтомну працю а кращих працівників відзначили грамотами та подяками.
30.09.2020
Дуже цікавим і досить неординарним заходом відзначила центральна районна бібліотека професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Організувавши виставкову піар-акцію "Книжкова дегустація із присмаком кави", запросили активну читачку бібліотеки та разом обговорили літературні новинки та твори сучасних авторів.
28.09.2020
Осінь - це надзвичайна, чарівна і казкова пора року. Та окрім краси вона приносить нам щедрий врожай та дарунки від природи. Ця пора року завжди була особливою для українців, сповнена різними традиціями та святами. Прислуцька ПШБ провела виставку "Дари осені - 2020", де свої роботи презентували користувачі бібліотеки.
25.09.2020
З нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та за підсумками фотоконкурсу "Знай і люби свій край", ініційованого відділом культури Березнівської РДА, у приміщенні Березнівської центральної районної дитячої бібліотеки за адресою вул.Київська, 7 розміщена виставка світлин учасників конкурсу, яка діятиме з 25 вересня по 09 жовтня. Запрошуємо усіх бажаючих відвідати фотовиставку.
23.09.2020
Бібліотечні працівники КЗ "Березнівська ЦСПШБ" долучилися до онлайн-круглого столу "Посилення спроможності публічних бібліотек в контексті цифровізації суспільства" організованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Цікавий досвід впровадження цифрової освіти представила публічно-шкільна бібліотека-філія с.Бронне Учасниками круглого столу були також колеги з Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
22.09.2020
Тема "Як бібліотеці не зникнути з поля зору користувачів" стала обговоренням на обласному вебінарі для бібліотечних працівників Березнівщини, організованому Рівненською обласною бібліотекою для молоді. Бібліотечні фахівці поділились досвідом обслуговування в період карантину, сучасними формами обслуговування користувачів, можливостями бібліотек у період цифровізації суспільства та ін.
21.09.2020
До Міжнародного дня миру Соснівська міська бібліотека організувала та провела конкурс малюнка на асфальті "Хай буде мир віднині і довіку". Юні художники продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякий художній талант.
21.09.2020
Бібліотечні фахівці Березнівщини взяли участь у вебінарі "Засади запобігання корупції у галузі культури", організованому Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Спікер Марія Олександрівна Хоронжак, консультант з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату Рівненської обласної ради, розкрила такі теми:
 • Антикорупційна політика і законодавство у сфері запобігання корупції,
 • Поняття конфлікту інтересів та їх види,
 • Застосування антикорупційного законодавства в частині обмеження щодо отримання подарунків,
 • Викривачі корупції.
  20.09.2020
  З нагоди відзначення 50-річчя від дня народження української письменниці Дари Корній Березнівська центральна районна бібліотека запрошує до читання творів письменниці
  15.09.2020
  До 130 років від дня народження однієї з найвідоміших у світі представниць детективного жанру, творця класичних персонажів детективної літератури Аґати Кристі (Мері Кларисса Міллер) Друхівська публічно-шкільна бібліотека запрошує читачів до знайомства з творами англійської письменниці, представленими на книжковій виставці "Королева детективного жанру".
  11.09.2020
  Щороку, у другу суботу вересня відзначається День українського кіно. Районна дитяча бібліотека для читачів 5-6 класів Березнівського НВК "ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей з професійним навчанням" підготувала цікаву онлайн вікторину "Все про українське кіно". За правильні відповіді діти отримали книжкові закладки та наклейки з журналу "Жасмін". Завершився захід пізнавальною екскурсією до Березнівського кінотеатру "Героїв Небесної Сотні" та переглядом мультфільмів.

  10.09.2020
  До міжнародного дня грамотності для користувачів Соснівської бібліотеки-філії для дорослих присвячена літературна вікторина кращих знавців казок. Неочікувані запитання викликали зацікавлення вікториною та активізували учасників під час заходу.
  09.09.2020
  На базі Березнівської центральної районної бібліотеки відбулася онлайн-нарада бібліотечних працівників КЗ "Березнівська ЦСПШБ" на тему "Робота бібліотек району в умовах карантину". Бібліотекарі отримали такі консультації як: обслуговування користувачів на період карантину запровадженого українським урядом у зв'язку із Covid-19, ознайомлення з нормативними документами, розширення асортименту послуг в тому числі дистанційних. Директор бібліотеки Лариса Гарбар також наголосила на важливості присутності книгозбірень в Інтернет-просторі. На закінчення наради бібліотечні фахівці мали змогу обмінятися думками та обговорити важливі завдання щодо подальшого розвитку бібліотек.
  02.09.2020
  "Застосування податкової знижки громадянами" під такою назвою відбулася вебконференція із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця", організованої Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Спікер роз'яснила що таке "податкова знижка", які є види податкової знижки, хто має право на її отримання, які основні документи, необхідні для оформлення податкової знижки тощо.
  Відеоконференцію можна подивитись на каналі Інтернет-Центру РОУНБ на YouTube: https://www.youtube.com/user/rivnelibrary1/videos
  01.09.2020
  Протягом літа у Березнівській центральній дитячий бібліотеці в рамках Програми літніх читань проходив конкурс "Найкращий читач літа - 2020". Для цього потрібно було прочитати якомога більше книжок під час літніх канікул, привести до бібліотеки своїх друзів, написати відгуки про найкращі книги у читацькому щоденнику. Днями підбито підсумки щорічного конкурсу.

  Перемогу здобули:

  Молодша вікова категорія:
  Cавчук Ольга - учениця 4 класу Березнівського ЕГЛ
  Каргачинська Аліна - учениця 3 класу, читачка дитячої бібліотеки

  Старша вікова категорія: Свиридюк Софія - учениця 8-В класу Березнівської гімназії ім.М.Буховича
  Тарасюк Дарина - учениця 8-А класу Березнівської гімназії ім.М.Буховича.
  Вітаємо юних шанувальників читання з перемогою!
  29.08.2020
  З метою вшанування пам'яті краян, які загинули, захищаючи свою землю Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека створила сайт-меморіал "Революція гідності. Війна. Рівненщина". В День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відвідаймо віртуальний меморіал, вшануймо пам'ять мужніх синів України, які віддали за Батьківщину, її незалежність найдорожче-своє життя. Вклонімося низько згорьованим матерям в знак підтримки та подяки за те, що виховали справжніх героїв.
  27.08.2020
  Історія українських земель упродовж двох з половиною тисячоліть зазнала багато трагічного й героїчного. Щоб зрозуміти тенденції, які лежать в основі поточних подій в Україні, та їх вплив на світ, потрібно зрозуміти їхні витоки. Саме це є головним задумом книг, написаних з надією, що історія допоможе зрозуміти сучасність і в такий спосіб вплинути на майбутнє. Березнівська центральна районна бібліотека підготувала бібліофреш новинок "Історія України: погляд сучасників".  26.08.2020
  Бібліотекарі Березнівської центральної районної бібліотеки долучилися до чергової відеоконференції із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему "Сплата майнових податків громадянами та списання боргу з ЄСВ підприємцем". Тетяна Вакольчук - Головний державний інспектор сектору комунікацій Головного управління ДФС у Рівненській області розповіла мешканцям області про особливості сплати майнових податків громадянами.
  24.08.2020
  У кожного є Батьківщина, і кожен проявляє любов до неї. З нагоди 29-ої річниці Дня Незалежності України Березнівська центральна районна дитяча бібліотека на площі Незалежності провела патріотично-танцювальний флешмоб "Хай в серці кожної дитини живе любов до України".
  23.08.2020
  Березнівщина - рідний наш край, рідна земля, рідний дім,рідна природа, все те, що глибоко закарбувалося в пам'яті на все життя. Напередодні свята, Дня Незалежності, читачі бібліотек району створили кожен свою територіальну частинку населеного пункту карти Березнівщини , на якій позначили значущі місця свого краю. Під час святкування діти дружньо склали пазл "Карта мого краю".
  21.08.2020
  З нагоди святкування Дня незалежності України Березнівська центральна районна дитяча бібліотека організувала відео-челлендж "Мій рідний край, Березнівщино мила, ти є частинкою моєї України", до якого приєдналися активні читачі ПШБ сіл: Балашівка,Прислучі, Яцьковичі, Голубне, Друхів.
  21.08.2020
  До Дня Незалежності та Дня Державного Прапора Друхівська публічно-шкільна бібліотека презентує виставку-інсталяцію "Синій, як море, як день, золотий - З неба і сонця наш прапор ясний", в бібліотеках сіл Бронне,Прислучі підготовлено тематичні виставки "Ми нація єдина,твої ми діти,Україно!", "...І герб, і прапор , і статут". Юнацький абонемент Березнівської ЦРБ запрошує користувачів ознайомитись з книжковою виставкою "Україна прекрасна і незалежна", де представлені видання розповідають про важливі події та персоналії української історії, досвід національного державотворення, державні символи України.
  19.08.2020
  День Незалежності України - особливе свято для кожного з нас. Воно уособлює в собі не просто день народження держави, а й пам'ять про наших предків, завдяки яким ми господарі на своїй рідній українській землі.

  У ці святкові дні від щирого серця бажаємо національної єдності, миру та злагоди, міцного здоров'я, добробуту, сил і наснаги в усіх справах та починаннях заради процвітання незалежної України!
  17.08.2020
  На сайті Рівненської обласної наукової бібліотеки опубліковано віртуальні виставки, присвячені трьом номінаціям обласного конкурсу "Краща книга Рівненщини", серед яких є книги наших місцевих авторів:
 • Рівненський обласний конкурс "Краща книга Рівненщини": Краще історико-краєзнавче видання
 • Рівненський обласний конкурс "Краща книга Рівненщини": Краще видання з мемуаристики і документалістики
 • Рівненський обласний конкурс "Краща книга Рівненщини": Краще довідкове (навчальне) видання
  Конкурс заснований громадською організацією "Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації" (РОВ УБА) у 2009 році.
  Основне завдання Конкурсу - виявлення кращих видань місцевих авторів; виховання культури читання та любові до книги серед дітей та молоді.
  Запрошуємо до перегляду.
  14.08.2020
  На базі інтернет-центру Березнівської центральної районної бібліотеки відбулася онлайн-лекція "Тонкощі жіночого здоров'я" з лікарем акушером-гінекологом Цаль Світланою Леонідівною.
  14.08.2020
  Сьогодні святкує черговий ювілей журналіст, талановитий поет, автор 15 поетичних збірок Павло Трохимович Рачок. Його поезії - це щире слово про вічну спокуту за людей, спрямоване проти підлоти у будь-якій масці, на захист честі і порядності. Друхівська публічно-шкільна бібліотека пропонує любителям поезії виділити п'ять хвилин для знайомства з поетичною творчістю нашого земляка.
  10.08.2020
  Як навчити дитину читати: поради батькам.

  За новими педагогічними стандартами дитина, йдучи в школу в перший клас, вже повинна вміти читати. У багатьох освітніх установах швидкість і техніка читання є основним пунктом проходження конкурсу. Тому батьки намагаються якомога раніше подружити дитину з книгою. Сьогодні існує величезна кількість різних методик і навчальних матеріалів. З одного боку, вони дозволяють батькам навчити дошкільника читати самостійно без допомоги педагогів, але з іншого - ускладнюють вибір.

  Більше читайте тут: https://sunfamilyclub.net/blog/kak-nauchit-rebenka-chitat-sovety-roditelyam-i-effektivnye-metodiki-dlya-raznyh-vozrastov  07.08.2020
  Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять у книгозбірню. Нещодавно бібліотеки КЗ "Березнівська ЦСПШБ" поповнилися науково-документальним виданням Жив'юка А. "Антон Олійник: Нескорена мрія", про нашого земляка Антона Олійника із хутора Березина біля села Друхів. Ця книга про прагнення людини до волі - про поєдинок, який вів Антон Олійник з комуністичним режимом: позбавлений особистої свободи, він виплекав і реалізував свою мрію про волю,ставши одним з тих,хто зруйнував міф про тоталітарну систему. Завітайте до бібліотек - книги чекають!
  06.08.2020
  На дворі літня , гаряча пора року , яка важко переноситься людьми з серцево-судинними захворюваннями. На базі інтернет-центру центральної районної бібліотеки відбулася онлайн-лекція "Серцево-судинні захворювання та їх профілактика" з лікарем функціональної діагностики Березнівської центральної районної лікарні,терапевтом Трофимчук Оксаною Павлівною.
  05.08.2020
  Бібліотекарі Березнівської центральної районної бібліотеки долучилися до чергової відеоконференції із циклу "Твоє право" на тему "Трудова діяльність неповнолітніх", організованої Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Спікер - Карповець Юлія Віталіївна - адвокат, що співпрацює з Рівненським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіла про особливості прийняття на роботу неповнолітніх, на які види робіт дозволяється їх залучати, тривалість робочого часу, оплату праці, відпустки.
  03.08.2020
  У Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбувся конкурс творчих робіт дітей з особливими потребами "Малюю світ своїми кольорами". Перемогу здобув кожен з учасників конкурсу, продемонструвавши наполегливість, терпіння, особливу творчу уяву. Всі конкурсанти відзначені подяками і подаруночками.
  29.07.2020
  Працівники Березнівської ЦРБ та ЦРДБ долучилися до відеоконференції із циклу "Реформи в державі: роз'яснення фахівця" на тему "Дозвілля, благоустрій без травматизму - про вимоги безпеки під час експлуатації атракціонів (стаціонарних, пересувних, мобільних)",організованої Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою. Спікер - начальник відділу нагляду у будівництві та котлонагляду Управління Держпраці у Рівненській області Іван Онищук.
  28.07.2020
  Серпень. Останній місяць літа. Для деяких малюків зовсім скоро почнеться абсолютно новий етап життя. Першого вересня вони мають стати школярами. Хтось з нетерпінням чекає цього моменту, інші з тривогою говорять про школу й майбутні зміни. Про "Особливості підготовки до шкільного навчання в умовах карантину" розповіли працівники Березнівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ганна Ціпан та Олена Перепечай, під час зустрічі в Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці.
  24.07.2020
  "ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЕЦЬ. НЕЗЛАМНИЙ СОНЯХ" - з такою назвою вийшла книга про загиблого учасника АТО Олександра Васильця. Укладач книги Віталій Гедз, директор Макарівського районного історико-краєзнавчого музею, на основі спогадів рідних, близьких, друзів та військових побратимів розповідає про мешканця Колонщини Олександра Васильця, який загинув на російсько-українській війні.
  23.07.2020
  На базі інтернет-центру Березнівської центральної районної бібліотеки відбулася онлайн-лекція "Що потрібно знати про COVID-19" з заступником головного лікаря Центру з медичного обслуговування населення, сімейним лікарем Людмилою Степанівною Яновець.

  14.07.2020
  Бібліотекарі Березнівської ЦРБ та ЦРДБ, завідуюча ПШБ с.Голубне долучилися до професійного онлайн - вебінару "Виклики сучасності: професійна комунікація та організація бібліотечного обслуговування користувачів бібліотеки в умовах карантину", організованого Рівненською ОУНБ. Дякуємо спікерам вебінару за змістовні рекомендації, корисну інформацію.
  09.07.2020
  Березнівська центральна районна дитяча бібліотека була учасником онлайн- круглого столу "Промоція читання та реалізація кроссекторальних літературних проєктів у бібліотеках області", ініційованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою та громадською організацією "Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації". Заступник директора по роботі з дітьми Наталія Щур представила досвід своєї бібліотеки про підтримку читання серед інклюзивних аудиторій.
  08.07.2020

  "Літо книгами зігріте"


  Пропонуємо ознайомитись з книгами різної тематики, які надійшли до читального залу Березнівської центральної районної бібліотеки.  06.07.2020
  До старовинного улюбленого свята Івана Купала Соснівська міська бібліотека підготувала народознавчі матеріали про символічне значення купальської обрядовості та провела відео-мандрівку "Магічне свято Івана Купала".
  28.06.2020
  День Конституції - державне свято щорічно відзначається 28 червня на честь ухвалення Конституції незалежної України. Саме з цим святом пов'язана добірка найцікавіших і маловідомих фактів про Конституцію України, які підготувала Березнівська центральна районна дитяча бібліотека.
  24.06.2020
  Бібліотека має забезпечувати своїх читачів не тільки гарними книгами але й гарним настроєм. На бібліотечних подвір'ях сіл Грушівка та Князівка бібліотеки розгорнули книжкову викладку "Літо, літечко веселе". Дітвора ознайомилася з літературою та підібрала для себе цікаві книги.
  22.06.2020
  Щорічно 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять жертв німецько-радянської війни (1941-1945) в Україні. Безсмертному подвигу загиблих і живих у боротьбі з фашистами у Березнівській центральній районній бібліотеці присвячена виставка-пам'ять "Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми пам'ять живе".
  19.06.2020
  Протягом літнього періоду користувачі центральної районної бібліотеки можуть гарно відпочити та відправитися в захоплюючу подорож по сторінках улюблених книг. Книжкове угіддя відкрите для полювання за цікавими книжками! Відпочиваємо! Читаємо!
  17.06.2020
  Релігійна організація "УКРАЇНСЬКЕ МІСІОНЕРСЬКЕ ТОВАРИСТВО "СВІТЛО НА СХОДІ" безкоштовно передало для книгозбірень Березнівщини 350 примірників книг. Нові книги вже чекають на своїх читачів! Щиро вдячні за подарунки!
  12.06.2020
  Дарунок книги - це заклик до інтелектуальної дружби, знак поваги і бажання зробити нас усіх мудрішими, а, значить, кращими й духовно багатшими. Прислуцька та Броннівська книгозбірні отримали Літні книжкові подарунки від щирих дарувальників. Бібліотеки висловлюють щиру подяку за подаровані книги.
  11.06.2020
  Березнівська центральна районна бібліотека пропонує своїм користувачам та поціновувачам мистецтва прекрасну можливість творчого відпочинку та духовного збагачення, переглянувши віртуальну виставку робіт місцевої майстрині Л. І. Яковишиної "Магія творчості". Адже сучасна бібліотека це не тільки книга і комп'ютер, а й майданчик для спілкування, обміну творчими ідеями та можливістю для самовираження.  09.06.2020
  7-го червня в день Святої Трійці наше містечко Березне святкує свій День народження. Березнівщина має багату і славну історію, відома заповідними природними об'єктами. А найбільше багатство краю - працьовиті, щирі, гостинні люди. Серед них немало справжніх майстрів різних жанрів декоративно-прикладного мистецтва, літераторів. З нагоди свята Березнівська районна бібліотека підготувала виставку-колаж "Літературний портрет Березнівщини".
  09.06.2020
  Щоб читачі не нудьгували та цікаво проводили час, Соснівська міська бібліотека оформила книжкову полицю "Дозвілля з користю".
  02.06.2020
  Підбито підсумки ХХІІІ обласного фестивалю власної дитячої поезії "Провесінь - 2020", який відбувся в заочному турі.

  Перемогу здобули:
  Молодша вікова категорія:
  І місце Світлана Антонець 4 кл. (с. Городище, Березнівський р-н)
  ІІ місце Соломія Матвійчук 4 кл. (Березнівський ЕГЛ)
  ІІ місце Софія Борійчук 4 кл. (с. Яблуне, Березнівський р-н)
  ІІІ місце Мілана Ковальська 1 кл. (м. Костопіль)
  ІІІ місце Анастасія Шевчик 4 кл. (с. Яблуне, Березнівський р-н)

  Середня вікова категорія: І місце Андрій Кукла 8 кл. (Володимирецький колегіум)
  ІI місце Анастасія Бондар 6 кл.(с.Голубне, Березнівський р-н)
  ІІ місце Валентина Клус 6 кл. (Ставецької ЗОШ І-ІІ ст.,Костопільський р-н)
  ІII місце Богдана Галагуз 8 кл. (Березнівський ліцей з проф. навчанням)
  ІII місце Валерія Іллюк 8 кл. (Березнівський ліцей з проф. навчанням)
  ІІІ місце Колядич Марія 6 кл. (Колківського ЗЗСО, Дубровицького р-ну)

  Старша вікова категорія:
  І місце Анастасія Веремчук 9 кл.(Соснівська гімназія)
  ІІ місце Ярослава Осецька 10 кл. (м. Дубровиця)
  ІІ місце Владислава Крючок 10 кл.(Гощанська гімназія)
  ІІІ місце Ірина Чернецька 10 кл. (Деражненський ліцей)
  ІІІ місце Анастасія Давидюк 9 кл. (м. Дубровиця)
  ІІІ місце Наталія Чумак 10 кл.(с. Чудель, Сарненський р-н).
  29.05.2020
  Щороку в перший день літа весь світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. Березнівська центральна районна бібліотека спільно з Березнівським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді запрошують прийняти участь у челенджі "Права дітей".  27.05.2020
  Напередодні Міжнародного дня захисту дітей Соснівська міська бібліотека розпочала фотофлешмоб " Щасливе дитинство".
  15.05.2020
  Здавна відомо, що родина - невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, успіху, добра та злагоди. З нагоди Міжнародного дня сім'ї Березнівська центральна районна бібліотека організовула фотомарафон "Читаємо всією родиною", до якого приєдналися публічно-шкільні бібліотеки сіл: Прислучі, Яринівка та вихованці Дитячої Православної школи "Благовіст" с. Городище. Соснівська міська бібліотека підготувала фотоколаж "Щаслива родина - міцна Україна", а бібліотека с.Друхів запросила до перегляду віртуальної книжкової виставки "Буде в родині лад, коли книзі радий". Березнівська центральна районна дитяча бібліотека запропонувала взяти участь в онлайн-вікторині "Прислів'я та приказки про сім'ю та родинне життя" в програмі LearningApps на сайті "Бібліоігротека".

  06.05.2020
  Берегинею кожного роду, кожної сім'ї є мудра Жінка - матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері - безмежна та вічна! До Дня Матері працівники Березнівської центральної районної бібліотеки організували відео-челендж "Вірші про маму", до якого приєдналися активні читачі та завідуючі ПШБ сіл: Прислучі, Яцьковичі, Бронне, Грушівка, Яринівка.

  Детальніше


  04.05.2020
  Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зітреться в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. З нагоди Дня Перемоги в Березнівської ЦРБ, Голубнівській та Прислуцькій книгозбірнях експонуються книжкові виставки "Вклонімося великим тим рокам…", "Україна у Другій світовій війні", "Перемога в серцях поколінь", на яких представлені книги воєнної тематики, фотоальбоми, а також документальні та краєзнавчі матеріали.
  24.04.2020
  Чорнобиль… Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом. Напередодні Дня Чорнобильської трагедії працівники Соснівської міської бібліотеки та ПШБ с.Балашівка підготували книжкові виставки-реквієм "ЧОРНИЙ БІЛЬ ПОЛИНУ","ЧОРНИЙ БІЛЬ ТОРКАЄТЬСЯ СЕРДЕЦЬ".
  23.04.2020
  Всесвітній день книги та авторського права святкують щорічно уже понад 20 років. Книжка може зробити людину розумнішою або щасливішою. Але, як висловився Паскаль, кожну книгу треба вміти читати. Правильна література в руках правильного читача у правильний час - це скарб. Юнацький абонемент Березнівської ЦРБ пропонує користувачам підбірки книг, як в народі кажуть "До кольОру й до вибОру". Читайте на здоров'я!
  22.04.2020
  До Всесвітнього дня Матері-Землі (Міжнародний день Землі) на юнацькому абонементі організовано книжкову виставку-застереження "SOS! Природа в небезпеці". Епіграфом до неї стали слова британського еколога Нормана Майєрса "Знищуючи природу, ми вириваємо сторінки з великої книги Творця".
  20.04.2020
  До Дня довкілля та Дня землі бібліотекарі Соснівської міської бібліотеки оформили тематичну полицю "Давай повернемо Землі всі веселкові кольори", де представлена література з питань екології та захисту довкілля.
  17.04.2020
  Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня. Великдень! Величне свято, яке споконвіку символізує перемогу над силами темряви і зла, уособлює примирення і прощення. З нагоди свята в Прислуцькій бібліотеці оформлена тематична виставка "Світле Христове Воскресіння", де представлені видання, які розповідають про народні традиції відзначення свята.
  15.04.2020
  Вітаємо переможців та лауреатів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020".

  Згідно з наказом обласного управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації № 98 від 08.04.2020 "Про підсумки ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" І місце здобула Мороз Тетяна Адамівна, завідувачка публічно-шкільною бібліотекою-філією с.Голубне. А ІІ місце у конкурсі здобула завідувачка публічно-шкільною бібліотекою-філією с. Прислучі Дзюбук Наталія Миколаївна.

  Зичимо подальших професійних звершень та перемог!
  13.04.2020
  До 70-річчя від дня народження місцевої поетеси Надії Ярмолюк в читальному залі Березнівської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку "Пишу, як ранки росою світяться".
  08.04.2020
  Під час карантину бібліотеки не працюють у звичному режимі. Однак, якщо Ви любите читати - не розчаровуйтесь! Пропонуємо вашій увазі перелік сервісів, де можна безкоштовно скачати чи прочитати он-лайн улюблені твори українською.

  02.04.2020
  До Міжнародного дня дитячої книги Прислуцька книгозбірня оголошує фото-челендж - "Як я проводжу свій вільний час з улюбленою книгою". Автор фото, яке набере більше голосів, отримає солодкий приз від бібліотекаря! Будьте здорові та начитані дорогі наші читачі!
  01.04.2020
  Навіть якщо в країні оголошено карантин, ніхто не скасовував "День сміху, День жартів". 1 квітня День сміху - це ще один привід відволікти і себе, і своїх близьких від сірих буднів, які ви проводите вдома. Щоб підняти настрій тим хто лишився на роботі Прислуцька книгозбірня дарувала кульки з посмішкою. Посміхайтеся друзі, адже сміх продовжує життя!
  19.03.2020
  Свій 90-річний ювілей відзначає Ліни Костенко - найвидатніша українська письменниця сучасності, яка стала втіленням цілої епохи, беззаперечним моральним авторитетом нації. В читальному залі Березнівської центральної районної бібліотеки оформлено виставку - портрет "Слова як сонце сходили в мені".
  19.03.2020
  Ліна Костенко - перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. До 90-річчя від дня народження поетеси було оголошено Всеукраїнський флешмоб читань її віршів, до якого приєднались завідуючі книгозбірнями сіл Друхів, Прислучі.
  13.03.2020
  Свято "Казковий єралаш" стало запорукою гарного настрою для юних читачів Друхівської ПШБ. Разом з улюбленими казковими персонажами діти побували у справжній казковій круговерті. Вони з задоволенням приміряли до себе ролі казкових героїв.
  12.03.2020
  З нагоди 206 річчя з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 180-річчя видання першого "Кобзаря" читачі Березнівської центральної районної та дитячої бібліотек, ПШБ сіл Голубне, Прислучі доєдналися до Всеукраїнського марафону дитячого читання "Єднаймо душі словом Кобзаря"!

  Детальніше:
   Березнівська центральна бібліотека
   ПШБ с. Голубне
   ПШБ с. Прислучі

  11.03.2020
  До центральної районної дитячої бібліотеки завітали учні 4-Б класу Березнівської ЗОШ №2 на пізнавально-оглядову екскурсію "У світі книги чарівної". Діти не лише уважно слухали, але познайомитися із новинками дитячих книг, журналів, газет та активно грали ігри і розгадували кросворди.
  10.03.2020
  В історії завжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство. З нагоди 206-річниці з Дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка в бібліотеках КЗ "Березнівська ЦСПШБ" пройшли тематичні заходи. В Соснівській міській бібліотеці, ПШБ с.Богуші відбувся конкурс читців-декламаторів на краще виконання творів Т.Г.Шевченка "Голос душі Великого народу". Літературна вікторина "Мандруючи стежками Кобзаря" була проведена в Голубнівській ПШБ. Діти із задоволенням висловлювали власні думки, цитуючи твори Кобзаря, співали його поезії. Користувачі Бистрицької книгозбірні переглянули книжкову виставку про життя і творчий шлях Великого Кобзаря, що покликані виховати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет "Шевченко вічний,як народ".
  06.03.2020
  Напередодні свята 8 березня Соснівська міська бібліотека спільно з дитячою бібліотекою провели майстер клас по виготовленню вітальної листівки "Подарунок для мами". Діти з завзятістю виконували всі завдання і вкладали всю свою любов в цю вітальну листівку.
  06.03.2020
  У Прислуцькій ПШБ завжди весело та затишно! Кожен з відвідувачів знаходить заняття для себе. Хтось читає книжку, хтось грає шашки, а інші весело проводять час з "ТВІЙстеп". Завітайте до книгозбірні та отримайте масу задоволення!
  05.03.2020
  8 Березня - це справжнє свято весни і прекрасний привід щоб зібратися з читачами у Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці, на приємну зустріч в творчій атмосфері, майстер-клас з виготовлення паперових квітів "Квіти для моєї рідненької мами". Діти виявили працелюбність та майстерність і вклали в свої роботи ніжність, теплоту й любов, поринувши у світ творчості і натхнення.
  04.03.2020
  В рамках "Тижня української мови та літератури" завідуюча бібліотекою с.Богуші спільно з вчителем школи Альоною Омельковець та учнями 4-б класу провели свято - гру "Заглядає в шибку казка з добрими очима".
  03.03.2020
  В бібліотеці Березнівської гімназії проведено І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Книгоманія - 2020", в якому взяли участь бажаючі учні 6-7 класів. Найактивніші читачі гімназії розповідали присутнім про свої улюблені книги. Журі оцінювали розповідь про книгу, артистизм і читацькі щоденники. Титул "Суперчитач гімназії" серед шестикласників здобула Дарина Мацько, а серед семикласників - Вікторія Кожушок. Названі учениці будуть боротися за титул "Суперчитач району" в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання, який проходитиме в районній дитячій бібліотеці.
  01.03.2020
  В Соснівській міській бібліотеці відбувся щорічний шаховий турнір, приурочений 31-ій річниці з Дня виводу військ з Афганістану. Напружену шахову баталію судив селищний голова Микола Кот. Третє місце заслужено дісталося Тарасу Лещуку, друге виборов Петро Чумак, а переможне перше місце здобув Валентин Рудич. Ілля Мельник посів перше місце серед юніорів. Бібліотека висловлює щиру вдячність за матеріальну підтримку в проведенні турніру депутату Рівненської обласної ради Мельнику Миколі Петровичу та Соснівській селищній раді.
  25.02.2020
  В Інтернет-центрі Березнівської ЦРБ відбулася онлайн - консультація "Здоров'я та гігієна, репродуктивне здоров'я дівчини" з лікарем-гінекологом Березнівської ЦРЛ, Єзерською Анною Віталіївною. В онлайн режимі на зв'язку були користувачі ПШБ сіл:Зірне, Прислучі, Яринівка.
  21.02.2020
  До центральної районної бібліотеки завітали учні Березнівського НВК "ЗОШ І - ІІ ст. ліцею з професійним навчанням" на мовний тюнінг "Знищимо суржик - збережемо рідну мову", в ході якого діти в ігровій формі виправляли помилки свого повсякденного мовлення: слова паразити, сленгові вислови та слова русизми. Учасники заходу із задоволенням відповідали на запитання віртуальної вікторини "Рідна мова - духовний скарб нації" та приймали активну участь в інтелектуальних іграх на краще знання мови, переглянули відео-ролик "15 цікавих фактів про українську мову".
  21.02.2020
  Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. До Міжнародного дня рідної мови читачі-діти Голубнівської ПШБ приєдналися до акції "Зроби комплімент рідній мові". В бібліотеках філіях сіл Богуші, Бистричі ,Прислучі, Малинськ для користувачів різних вікових категорій організували та оформили ілюстровані книжкові виставки "О, рідна мовонько ! О мово! В тобі від Бога кожне слово", "Мова моя - калинова", "Українська книга: Вчора. Сьогодні. Завтра", "Там де живе рідна мова-живе український народ", де читачі змогли, познайомитися з новими книгами українських поетів та письменників.
  20.02.2020
  З метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеках району проведено різноманітні патріотично-виховні та пам'ятні заходи. У Березнівській центральній районній бібліотеці користувачі переглянули відео "Небесна сотня. Зима, що нас змінила" та виставку-реквієм "Назавжди у наших серцях", яка містить документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані, а також світлини Героїв Небесної Сотні. В бібліотеках сіл Прислучі, Бистричі та бібліотеці-філії Березнівського НВК "ЗОШ І-ІІ ст.- ліцей з професійним навчанням оформлені тематичні виставки та запалено свічку пам'яті за загиблими героями Майдану.
  20.02.2020
  "Життя християнина - подвиг віри" під такою була сьогоднішня тема Духовного ранку , який відбувся в центральній районній бібліотеці. У зустрічі взяли участь представники влади, релігійних організацій, учасники Революції Гідності, волонтери та громадськість.
  18.02.2020
  В Соснівській міській бібліотеці у рамках місячника безпечного інтернету відзначили Міжнародний день безпечного інтернету. Учні ознайомились з відомостями про ризики у мережі Інтернет, правилами безпеки при роботі в мережі Інтернет та дізнались про безпечність спілкування в онлайні.
  14.02.2020
  До ПШБ с.Голубне завітали учні 1 класу на бібліотечний урок "Значення книги в житті людини". Діти дізнались про користь читання, переглянули відеофільм "Читання книжок - чому це важливо", розповіли про свої улюблені книги, а також взяли активну участь у вікторині "Загадки для кмітливих".
  16.02.2020
  З кожним роком історія все далі і далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни, та час непідвладний викреслити з нашої пам'яті подвиг односельчан - побратимів. До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-ї річниці виведення військ з Афганістану в бібліотеці с.Бронне відбулась зустріч з афганцями "ВОНИ СМЕРТІ ДИВИЛИСЬ В ОБЛИЧЧЯ".
  14.02.2020
  2020 рік оголошено Всесвітнім роком БІБЛІЇ. Щоб залучати "всіх і всюди" до слова Божого, Березнівська центральна районна дитяча бібліотека в рамках року Біблії створила духовну зону "Закохані в Слово Боже" до дня Святого Валентина. Під час години спілкування, бібліотекар запропонувала заглянути в "Мішечок доброти" у якому тридцять добрих справ для розвитку добра, які допоможуть дітям зробити світ кращим, виробити довгострокову звичку піклуватися про ближніх.
  13.02.2020
  ПРЕКРАСНЕ СВЯТО - День святого Валентина - покровителя всіх закоханих. Багато великих композиторів, поетів, письмеників присвятили цьому чудовому почуттю свої твори. На літературне свято "Поезія при свічках" на юнацький абонемент центральної районної бібліотеки завітали студенти Березнівського ВПУ. Бібліотекарі Соснівської міської бібліотеки підготували книжкову виставку-інсталяцію "Незбагненна сила кохання", де були представлені книги зарубіжних та українських письменників про початок всього сущого - любов. Користувачі бібліотеки писали слова любові та вдячності до бібліотеки. У Прислуцькій ПШБ оформлено фотозону . Бібліотека-філія с.Князівка провела майстер-клас з виготовлення валентинок. В цей день читачі дізналися і про історію свята, і навчилися робити своїми руками чудові валентинки.
  12.02.2020
  Тренінг для бібліотечних працівників системи на тему "Створення візиток, брошур, буклетів, вітальних листівок, календарів, оголошень в Microsoft Publisher" проведений на базі інтернет-центру Березнівської ЦРБ. Тренінг має на меті навчити бібліотекарів як створювати друковані видання: буклети, візитки, календарі, брошури, інформаційні листівки, тощо.
  12.02.2020
  До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 31 річниці виведення радянських військ з Афганістану в Березнівській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-спогад "Афганська війна без прикрас". На захід були запрошені студенти лісового коледжу. Своїми спогадами про війну, які нині друкуються в районній газеті "Надслучанський вісник", поділився з молоддю учасник бойових дій М.В.Семенович. Юнаки та дівчата з цікавістю слухали розповідь про далеку країну і війну, переглянули відео "День в історії. СРСР завершив вивід військ з Афганістану" та зробили фото на пам'ять з нашим гостем учасником афганської війни М.Семеновичем. Павло Поліщук подарував присутнім пісню "Буде нам з тобою, що згадати".
  05.02.2020
  Вже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос, що допомагає дітям, підліткам та дорослим оцінити силу слів і створити те суспільство читачів, яке дає можливість кожній людині стати освіченою за допомогою книг і сучасних технологій. Березнівська центральна районна дитяча бібліотека та публічно-шкільні бібліотеки-філії сіл: Богуші,Губків, Прислучі,Голубне ,Бистричі,Малинськ,Друхів приєдналися до акції та провели для користувачів День голосного читання "Слухай мене уважно!".

  04.02.2020
  В умовах сучасного інформаційного суспільства особливої актуальності набуває проблема подолання зростаючої соціальної ізоляції та самотності людей старшого віку, які не володіють комп'ютером. Часто у пенсіонерів є час і бажання освоїти щось нове, знайти однодумців, перспектива організувати за допомогою комп'ютера якусь роботу чи хобі. На базі Інтернет-центру Березнівської центральної районної бібліотеки проходять безкоштовні курси з "Основ комп'ютерної грамотності та пошуку інформації в мережі інтернет".
  31.01.2020
  Подарунків багато не буває, особливо коли це стосується книг. Дуже приємно, що у книгозбірні с. Прислучі з'явилася "книжкова фея" Viktoriya Simich, яка незважаючи на свою зайнятість і сотні кілометрів допомагає доповнювати наш бібліотечний фонд цікавими книгами. Щиро дякую вам за підтримку!!! Запрошуємо всіх читачів ознайомитися з новим надходженнями.
  30.01.2020
  До 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка українського письменника, драматурга,журналіста, класика сучасної дитячої літератури у Березнівській ЦРДБ відбувся літературний вечір-портрет "Країна дитинства Всеволода Нестайка". Присутні мали можливість більш детально познайомитися з творчістю В.Нестайка переглянувши буктрейлер "Незвичні пригоди в лісовій школі", уривок з кінофільму В.Нестайка "Тореадори з Васюківки" та книжкову виставку "В гості до Всеволода Нестайка". За творами письменника бібліотекар провела літературний експрес "В.Нестайко - володар дитячих душ".
  29.01.2020
  Цього року минає 102-а річниця бою під Крутами. Це героїчна й водночас трагічна подія. В Березнівській центральній районній бібліотеці було організовано історичну відеогодину "Герої Крут - для нащадків взірець". Учнівська молодь переглянула тематичне відео "Герої Крут" та читали поезію. Цікаво пройшла літературно-поетична година "Слава народжена в огні" у Бистрицькій книгозбірні. "Мертві не простять, живі - не забудуть" - під такою назвою в ПШБ с.Голубне відбулася історична година.
  28.01.2020
  Бібліотечні працівники Березнівської центральної районної бібліотеки прийняли участь в обласному вебінарі організованого Рівненською обласною бібліотекою для молоді на тему: "Велосипеди і бібліотеки. Крутимо педалі назустріч прогресивному розширенню послуг, здоров'ю і стабільності".
  27.01.2020
  Пам'ять про найтяжчий гріх і злочин - проти людяності - повинна жити заради того, щоб більше ніколи знову не повторилися подібні трагедії, які прокотилися Україною й світом у минулому столітті". Саме тому, для вшанування пам'яті жертв Голокосту на базі інтернет-центру Березнівської центральної районної бібліотеки для користувачів відбувся показ документального фільму "День в історії. День пам'яті жертв Голокосту".
  23.01.2020
  В читальному залі Березнівської центральної районної бібліотеки відбулася творча зустріч "Світло віри" з вишивальницею бісером Тетяною Сидорук з с.Тишиці. Підтримати майстриню та помилуватися на створені бісером роботи прийшли учні групи "Кравець" ДПТНЗ "Березнівське ВПУ". В ході заходу вихованці музичної школи порадували присутніх дзвінкими колядками та щедрівками. На виставці представлена експозиція понад 20 картин, бісерних прикрас та інших виробів,яка стала завершальною із циклу Різдвяних свят.
  22.01.2020
  День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки. В бібліотеках системи пройшов цикл заходів, метою яких є формування національної свідомості та виховання почуття патріотизму у підростаючого покоління. На урок державності "Величний день єднання України" до юнацького абонементу та Інтернет - центру центральної районної бібліотеки завітали учні 10-го класу Березнівського НВК "ЗОШ Ш-ШШст.- ліцею з професійним навчанням". Присутні переглянули відеохроніку "Суверенна моя Україна! Соборна! Вільна! Неподільна!", ознайомились з тематичною виставкою літератури та прийняли активну участь у електронній вікторині "Одна, єдина, Соборна Україна". В Соснівській міській бібліотеки пройшов історичний хроноскоп "Славетна мить, що об'єднала Україну" та флешмоб "Єдина духом Україна". Година історії "Молюсь за тебе Україно!" відбулася в Бистрицькій бібліотеці. В ПШБ сіл: Князівка, Прислучі, Бронне, Друхів оформлені тематичні виставки: "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг", "Єдина Україна","День Соборності України", "Незалежна і єдина наша мати - Україна". Користувачі бібліотеки-філії гімназії взяли участь у патріотичному флешмобі "В день злуки гімназією візьмемось за руки".

  21.01.2020
  Щорічно у третю неділю січня відзначається Всесвітній день снігу. Ще його називають - Міжнародний день зимових видів спорту. Читачі Березнівської районної дитячої бібліотеки ознайомились з новими видами спорту та виконали інтерактивне завдання "Зимові види спорту" на сторінці "Бібліоігротека".
  20.01.2020
  Соснівська бібліотека висловлює щиру вдячність депутату Верховної Ради по 156 виборчому округу Сергію Анатолійовичу Литвиненку за розуміння бібліотечних проблем та реальну підтримку нашого закладу. Довідавшись про проблему громади в отриманні ксерокопіювальних послуг Сергій Анатолійович подарував бібліотеці багатофункціонувальний пристрій Samsung M 2070. І тепер наші краяни мають змогу отримати необхідні послуги в бібліотеці, а не їхати до району, щоб зробити ксерокопію з одного документа. Щира дяка Вам, Сергію Анатолійовичу.
  17.01.2020
  В Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбулися літературно-зимові забави "Мандрівка по книжковому місту для Читайликів". Бібліотекар привітно зустрічала вихованців-першачків Березнівського НВК"ЗОШ-І ст.ДНЗ" ,ознайомила з роботою відділу молодшого абонементу. Діти із задоволенням переглянули лялькову виставу "Пригоди колобка у новорічну казковому лісі". Герої улюблених казок Нічка-чарівниця, Зірочка, Зима та головна героїня свята Мишка, запросили присутніх до рухливих ігор та ритмічного танцювального флешмобу. Також цікавими були розважальні конкурси "Застрибування у Чарівну кімнату", "А моя ялинка найошатніша!", "Сніжки від Зимоньки-Зими".
  16.01.2020
  Різдво Христове в історії спасіння людства. Саме такою була головна тема першого Духовного ранку цьогоріч на Березнівщині. Зустріч проходила в приміщенні центральної районної бібліотеки, де взяли участь голова райдержадміністрації Олег Піщанський, його заступниця Ірина Жилінська, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Селях, представники релігійних організацій, молодь та громадськість.Розпочався захід зі спільної молитви та співу різдвяних пісень у виконанні гурту Української церкви християн віри євангельської с. Орлівка. Голова райдержадміністрації Олег Піщанський привітав присутніх та зазначив, що нещодавно в Україні відзначали Різдво, тому ця подія стала основною темою сьогоднішнього Духовного ранку. Нагода бути спікером даної зустрічі випала настоятелю Різдво-Богородичної парафії м.Березне ПЦУ митрофорному протоієрею Назарію Момотюку, який у своєму виступі акцентував увагу присутніх на важливості народження Ісуса Христа для всього людства та побажав всім не втратити справжній сенс цієї події серед святкової атрибутики. Спілкуючись, учасники ділилися думками щодо необхідності глибшого розуміння приходу Ісуса Христа в цей світ, значення цієї події в історії спасіння людства.
  15.01.2020
  В Березнівській центральній районній бібліотеці зібралися місцеві аматори пера, шанувальники поезії, колеги, користувачі бібліотеки на презентацію книги Тетяни Марцинюк "Забери мене в літо своє". Присутні читали вірші, спілкувалися, ділилися враженнями, а також переглянули відеопрезентацію творчості Т.Марцинюк. У виконанні працівників районного будинку культури прозвучали українські народні пісні. По завершенні відбулася автограф-сесія з автором, під час якої всі бажаючі змогли отримати в подарунок книгу.
  02.01.2020
  Березнівська районна дитяча бібліотека починає готуватися до Різдва та долучилася до різдвяної магії наповнивши бібліотеку святковим настроєм. До заходу долучилося вихованці Березнівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей з професійним навчанням" разом із завідуючою бібліотекою Тихончук Тетяною та вихователем Радіо Анжелою. Учасники створювали різдвяні композиції з живих хвойних гілочок, декорувавши свічечкою, шишками, стрічками, намистом, бантами. А ділилася секретами її створення майстриня Ольга Іволга, яка вже кілька років виготовляє різдвяні ікебани для європейських родин. Ці різдвяні прикраси подарували учасникам майстер- класу відчуття справжньої казки.