Вільні творять майбутнє!
Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа - частинка твого "Я".
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія...
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору 21 листопада народ України відзначає День Гідності та Свободи.
21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі). Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди. Спонтанний народний протест розвинувся в добре організовану національну революцію, яка, у кінцевому рахунку, зосередилася в столиці. Революцію було названо Євромайданом, але цей термін передавав її суть тільки до ночі з 30 листопада на 1 грудня, коли за наказом українського режиму протестувальників розганяв спеціальний поліційний підрозділ "Беркут". З цієї ночі Європротест перетворився на Єврореволюцію - боротьбу за людську та національну гідність громадян України. Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну.
Березнівська районна бібліотека пропонує ознайомитись з виданнями, що висвітлюють події визвольної боротьби нашого народу за Україну.
Книги
|
Антонов - Овсиеенко А. А. Три войны России с Украиной. - Харьков: Фолио, 2016. - 346с.
У видавництві мова йде про три війни України з Росією: про першу в 1917-1920рр., про другу в 1939-1954рр., і про третій, сучасний конфлікт 2014-2015 років. Автор аналізує деякі історичні намагання російської влади захвату території незалежної України впродовж останніх ста років.
|
|
Базів В. Армагедон на Майдані: роман. - К.: Український пріоритет,2014. - 160 с.
Роман-реквієм "Армагедон на Майдані", в основі якого - реальні події, герої і нелюди, - перше художнє вербальне полотно про галактичні за своїм масштабом події в Україні, що ввійшли у всесвітню історію під священною та магічною смислоформою - МАЙДАН.
|
|
Брехуненко В. та інші "Братня" навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.. - Київ, 2016. - 248с.
У книзі в науково-популярному форматі розглядається численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014р. Простежено, що коріння цих війн сягають ХІІст.
|
|
Гуменюк Б. Блокпост: Вірші. Новели. Публіцистика. - К.: ВЦ "Академія", 2016. - 336с.
У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки - пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.
|
|
Героям Слава! : розповіді для дітей про героїв фронту і тилу. - К.: "Мамине сонечко", 2016. - 48с.
В книзі вміщено 10 оповідань для дітей, це - "Бойовий друг", "Замальовки з передової", Операція "Карасик", "Кіборг Джміль, або "По чім халва на Пришибі"?", "Фіалка для ворога" і ін. Герої книги - сучасні воїни, які захищають країну від ворогів, рятують бойових товаришів та знаходять нових друзів на передовій.
|
|
Дашвар Л. Покров: роман. - Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384с.
Ніч проти 20 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Маряни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша , яких прокляла його дружина зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір - незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…
|
|
Жолдак Б.Укри: бойова проза - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224с.
"УКРИ" - це суцільний "екшн", заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв "Енеїди", відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
|
|
Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв"/ За загальною редакцією Л.Івшиної. - Видання друге, перероблене. К.: ТОВ "Українська прес-група", 2016. - 296с.
Ця книга про Героїв які пішли боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Тут ви можете прочитати знакові історії про знакові події неоголошеної війни на Донбасі, які зібрав і опублікував "День".
|
|
Кирпа Г. Мій тато став зіркою. Для молодшого шкільного віку. Художнє оформлення Оксани Були. - Львів: Видавництво Старого Лева , 2015. - 38 с.
"Мій тато став зіркою" - зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…
|
|
Книга пам'ять "Революція Гідності. Війна"/Упоряд. А. Лимич (Войнарович)/. - Рівне : Волин. обереги, 2015. - 320с.
Книга-пам'ять містить художні твори всіх членів Рівненської обласної організації НСПУ та літераторів присвячені сучасним борцям за Незалежність України і полеглим за неї героям. Головна відмінність її від інших - подання імен молодих воїнів - 86 полеглих героїв з Рівненщини з короткими біографічними даними. Крім літературних творів і розділів пам'яті, у книзі є нариси про живих героїв та публікації з подяками свідомим українцям, спонсорам книги.
|
|
Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія. -К.:Брайт Букс, 2015. - 408с.
У цій книзі зібрані відверті інтерв'ю з учасниками революційних подій на Майдані, що перебували по обидва боки барикад.
|
|
Лойко С. Аеропорт. - К.: Брайт Старт Паблішин, 2016. - 344с.
"Аеропорт" - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених , драматичних сюжетних ліній . Роман не тільки і не стільки про війну. Він про любов, про зраду пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами про наше сьогоднішнє і учорашнє життя.
|
|
Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна… - Львів: ЛА Піраміда, 2015. - 356 с.Кошкіна С. Майдан. Нерозказана історія. -К.:Брайт Букс, 2015. - 408с.
Це свого роду книга-хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей".
|
|
Небесна сотня/ К.Богданович, Х.Брндарева, Ю.Бухтоярова та ін.; упоряд.: О.Трибушна, І.Соломко; передмови Патріарха Філарета, о.Г.Коваленка, о.Святослава; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. - Харків: Фоліо,2015.- 206с. іл.. - Укр. та рос. мовами.
Ця книга реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше - своє життя - заради того, аби Україна, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги - заробітчани, науковці, підприємці, вчителі...
|
|
Положій Є.В. Іловайськ: розповіді про справжніх людей. - Харків: Фоліо, 2016. - 378с.
"Іловайськ" - книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях.
|
|
Роздобудько І. Ґудзик-2. Десять років по тому. - К.: Нора-Друк, 2015, - 320 с.
Ці герої виникли рівно десять років тому. Їм захотілось жити, і вони розповіли свою історію. За цей час в їх житті змінилося багато чого, але скривати це немає сенсу. Ці зміни торкаються не тільки їх особисто, але й країни, де їм доводиться жити.
|
|
Рудневич М. Я з небесної сотні: повість. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182с.
Герой повісті 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя - про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва…
|
|
Стражний О.С. Менталітет Майдану: хроніка подій - свідчення очевидців: нове видання. - К.: Дніпро, 2016. - 192с.
У книзі подано огляд подій на Майдані в листопаді 2013-лютому 2014 років. Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян автор робить висновок про те, які саме риси української ментальності виявили себе найбільшою мірою. Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну у майбутньому.
|
|
Торба В. Я - свідок. Записки з окупованого Луганська/ За загальною редакцією Л.Івшиної. - Видання друге, перероблене. - К.: ТОВ "Українська прес-група", 2016. - 384с.
У книзі зібрані спогади, фрагменти щоденника та статей у "Дні", які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення , інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний , що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни.
|
|
Шкляр В. Чорне Сонце: збірка. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 304с.: іл..
Російсько-українська війна - очима бійця полку "Азов". Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока , сповнена смутку , болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю. До видання ввійшли три твори "Чорне сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "високі гори в Ялті", "Цілком таємні історії"
|
Статті з періодичних видань
Антоненко П П. Антоненко // Слово просвіти : тижневик всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка. - 2017. - № 7. - С. 1. Три роки перемоги Майдану : [про наслідки і уроки Революції Гідності] /
Вауліна О. Ніч, яка вивела нас на світло / О. Вауліна // Голос України. - 2014. - №231/29 листоп./. - С. 1, 4
Гамарник О. Тривання революції / О. Гамарник // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №13. - С. 4
Герасименко Н. Мозаїка Майдану : огляд романів про події Революції Гідності / Н. Герасименко // Дзвін : Літературно-мистецький та громадсько-політичний часопис НСПУ. - 2017. - № 12. - С. 167-177
Гринів О. Недовивчені уроки національної гідності / О. Гринів // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №10. - С. 4-5
Давиденко В. Художники на барикадах// Київ. - 2014. - №5. - С.186-189
Дідула П. Революція Гідності: записки наймолодшого бійця 15-ої Львівської сотні // Дзвін. - 2014. - число 5. - С.100-108
Куйбіда В. Ще раз про Революцію Гідності і завдання організованого українства [Текст] / В. Куйбіда // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №4. - С. 7.
Мороз, Л. Усе навпаки, або Хто насправді хоче, щоб у сусіда корова здохла : роздуми до першої річниці Революції Гідності [Текст] / Л. Мороз // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №5. - С. 14.
Нищук Є. Євген Нищук: "Ми просто стояли до кінця" / заслуженого артиста України Є. Нищука розпитував Ю. Пригорницький // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2016. - №3. - С. 15
Пестка В. Снайпер / Войцех Пестка // Київ : Журнал письменників України. - 2017. - №7/8. - С. 58-64. - ISSN 0208-0710
Полянська Х. Ми сотнею пішли на небо: вірші //Позакласний час. - 2016. - №1. - С.26-27
Про війну не буває поезії... : [поетична добірка присвячена подіям Революції Гідності та війні на Сході України] [Текст] // Літературна Україна : газета письменників Украіни. - 2015. - №9. - С. 15.
Рущак О. Весь світ у краплі сльози...: фрагменти із книжки// Київ. - 2015.- №5-6. - С.128-141
Савельєв М. Хроніки бойового майдану//Дзвін. - 2014. - Число 2. - С.150-155
Струцюк Й. По дорозі до Савур-Могили: роман // Дзвін. - 2015. - №8. - С.12-69
Цимбалюк Є. Таким залишився у серцях : [про зйомки документального фільму. присвяченого Герою Небесної Сотні О. Храпаченку] / Є. Цимбалюк // Голос України. - 2016. - №32/20 лют./. - С. 9
Цимбалюк, Є. Сайт - меморіал про героїв із Рівненщини [Текст] / Є. Цимбалюк // Вільне слово : Громадсько-політична газета. - 2016. - №9/25 лют./. - С. 13.
Аннотация: Створено сайт-меморіал, присвячений загиблим учасникам Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході країни, вихідцям із Рівненщини Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою спільно з комп'ютерною Академією "ШАГ"
Чумарна М. Чи вдома пан господар? / М. Чумарна // Дзвін : Літературно-мистецький та громадсько-політичний часопис НСПУ. - 2016. - № 1. - С. 139-144
|
Сценарії
Іваннікова В. Б. Герої не вмирають! : [сценарій вшанування загиблих в АТО] [Текст] / В. Б. Іваннікова // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2016. - №9. - С. 43-44.
Затхєєва Л. О. Вітчизна у серці : [сценарій] [Текст] / Л. О. Затхєєва, З. М. Ляшенко // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2015. - №9. - С. 32-33.
Косюк Л. В. Від Богдана до Майдану : [сценарій усного журналу "Зборів"] [Текст] / Л. В. Косюк // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2016. - №8. - С. 6-7.
Лепкалюк Г.М. Герої небесної сотні: сценарій //Позакласний час. - 2015. - №1. - С.38-40
Негода О. І. Україна - країна нескорених! : [сценарій заходу до Дня Гідності і Свободи] / О. І. Негода // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2017. - №10. - С. 6-7
Палагняк І. А Сотня відлетіла в небеса [Текст] / І. Палагняк // Розкажіть онуку : громад. - політ. - 2016. - № 1. - С. 30-31.
Прокопенко М. Героям Небесної Сотні присвячується... : літературно-музична композиція [Текст] / М. Прокопенко // Біологія. Шкільний світ : Газета для вчителів біології. - 2015. - № 9. - С. 32-34.
Свиридова О. І. Воїни світла, воїни добра : [сценарій до річниці подій на Майдані і в зоні АТО] [Текст] / О. І. Свиридова // Позакласний час : На допомогу вчителю. - 2016. - №9. - С. 37-38.
|
Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.
|