34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей































Читайте книги - в них мудрість!


"Є злочини гірші, ніж спалювати книги.
Наприклад - не читати їх"
Рей Бредбері

Ми перестаємо читати книги. Дедалі частіше ми читаємо короткі тексти з екрана телефона, e-book або слухаємо аудіокниги. Але читання книжок важливе - так стверджують науковці.

Високий темп життя і мобільність змушують нас читати короткі тексти, інформаційні дайджести з дисплеїв смартфонів, планшетів, комп'ютерів. Навіть якщо ми й присвячуємо час літературі, то хіба що прослуховуванню аудіокниг дорогою додому або на роботу. Але вчені стверджують: читання книжок має кілька переваг перед їх прослуховуванням, ну а читання паперових книг зі свого боку ліпше, ніж їх електронних аналогів. Як наука обґрунтовує користь від читання? Чому книжки паперові краще електронних? Виявляється, є ціла низка таких причин, які підтверджено дослідженнями.

Ви ліпше розумієте сенс, коли гортаєте сторінки. Дивовижно, але торкання до сторінок книги під час гортання - це такий собі "якір", що допомагає мозкунадійніше запам'ятати суть прочитаного. Коли ви гортаєте сторінки на екрані електронного пристрою, то не торкаєтеся пальцями паперу з його фактурою і вагою, а коли прослуховуєте аудіокниги, то взагалі отримуєте інформацію одним суцільним потоком, без фізичних "якорів". Тому матеріал аудіокниг і e-book засвоюється гірше.

Ви привчаєте своїх дітей до читання. Дослідження доводять, що батьки-книголюби надихають своїх дітей теж ставати завзятими "книжковими хробаками". Для них читання не буде нав'язаною процедурою, необхідною для навчання, а перетворюється на розвагу, що благотворно впливає на подальше життя: вони розвивають навички читання і згодом, коли їм необхідно засвоїти інформацію, викладену письмово, вони роблять це легше за ровесників, які не звикли до читання.

Паперові книжки читаються швидше. Експеримент групи дослідників показав, що текст з паперу люди сприймають легше і читають швидше. На прикладі короткого оповідання було доведено, що читання тексту з екрана електронної книги забирає на 10,7% більше часу, ніж читання його паперової версії. Користувачі планшетного ПК прочитали той самий текст на 6,2% повільніше, ніж ті, хто читав оповідання з паперу.

За допомогою паперової книжки легше розібратися в новому питанні. Ще одне дослідження виявило, що читачеві простіше розібратися у новій, незнайомій тематиці, якщо він читатиме відповідний текст із паперу, а не з екрана. Зрозуміло, що коли ви вперше намагаєтеся щось зрозуміти, вам доведеться перечитувати підручник кілька разів. Але у випадку з паперовим підручником випробовуваним доводилося рідше перечитувати текст, щоб вникнути в суть питання.

Читання робить дітей розумнішими. Уміння розуміти світ безпосередньо пов'язано з лексиконом: коли ми називаємо речі, знаємо їхні назви, то легше осягаємо суть подій. І як показали дослідження, у дитячих книжках лексикон у півтора рази більше, ніж словниковий запас, який використовують у програмах телебачення, і приблизно на стільки ж багатший за лексику випускників вишів. Розширення лексикону за допомогою читання дитячої літератури не тільки розвиває навички кращого розуміння прочитаного, але також покращує інтелект загалом - у дитячому віці і в подальшому житті. Про це свідчать тести, які проводили дослідники.

Читання - секрет довголіття мозку. Учені довели: читання допомагає з роками зберегти добру пам'ять і сповільнити її погіршення у процесі старіння організму. Як традиційна зарядка допомагає підтримувати у формі тіло, так читання постійно тримає в тонусі мозок, пам'ять і не дозволяє їм старіти. Причому бажано не починати багато читати в літньому віці, а займатися читанням, хай і помірно, та з дитинства чи юності.

Читання проти хвороби Альцгеймера. Неймовірно: заняття, які вимагають зосередженості мозку, зокрема гра в шахи, розв'язування головоломок і, звісно, читання, зменшують імовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 2,5 разу! Слабка мозкова активність істотно підвищує шанси появи та розвитку цього небезпечного захворювання.

Книжки допомагають спілкуванню. Звичайна белетристика, оце зневажене багатьма "легке читання", розвиває в людях емоційний інтелект. Завдяки співпереживанню героям художніх творів ми легше розуміємо емоції інших людей в реальному житті, адже розвиваємо неабиякі навички емпатії. Тому читання, як це не дивно, хоч і не є соціальною активністю, а все ж допомагає нам ставати більш соціальними істотами, чуйними і здатними до співпереживання.

Найліпше снодійне - це книжка. Відомо, що робота з електронними пристроями з певних причин збуджує, подразнює психіку. Водночас вечірній ритуал читання паперової книги допомагає налаштуватися на здоровий сон, сприяє розслабленню, перемикає мозок із денної клопотнечі на спокійну ніч. Учені стверджують: читання книжки з екрана смартфона чи планшета перед сном може, навпаки, відстрочити момент засинання і знизити якість відпочинку.

Розслабитися з книжкою в руках. Ідіоматичний вираз "розслабитися з книжкою в руках" насправді є дієвим рецептом: дослідники довели, що читання може до 68% знизити стрес - це ефективніше, ніж антистресова дія спокійних прогулянок чи прослуховування музики. "Втеча від реальності" внаслідок занурення в книгу будь-якого жанру (!) допомагає також відсунути неспокій і турботи на другий план, бо мозок не здатен концентруватися на кількох предметах одночасно. Тому читання - прекрасний спосіб забутися, якщо вас обсіли безпідставні хвилювання або ви не можете відпустити якусь ситуацію, котра непокоїла вас удень.

Читайте під час їжі! Звісно, якщо вам цього хочеться. Дивовижно, але поширена думка, що під час їжі краще зосередитися саме на їжі - нібито, це допомагає травленню, - не зовсім правильна. Якщо читати під час уживання харчів, то ви пережовуєте їх повільніше й довше, що благотворно впливає на їх засвоюваність. Тому читати під час їжі як мінімум не шкідливо. (https://innovationhouse.org.ua)

Нещодавно Березнівська центральна районна бібліотека поповнилася широким асортиментом нових книг. Запрошуємо шанувальників і любителів книги познайомитись з цією літературою.
Книги



1. Алексієвич С. У війни не жіноче обличчя/ Світлана Алексієвич; пер. з рос. В. Рафєєнка. - Х.: Віват, 2016. - 400с.

Книга-сповідь, документ людської пам'яті, запис історій жінок, яким війна дала в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Це дослідження духовного світу жінок, що виживали в нелюдських умовах війни.
2. Аткінсон К. За лаштунками в музеї/ пер. з англ. Я.Стріха. - К.: Наш формат, 2018. - 352с.

Головна героїня роману, Рубі Леннокс, починає опис життя від моменту зачаття, та з ходом сюжету виявляється, що розповідь про будь-кого із нас треба починати значно раніше: особиста історія нерозривно переплітається з великими подіями доби, міста складаються з нашарувань усіх епох, у які вони існували, а будь-яка сім'я принаймні наполовину складається з родинних скелетів у шафі
3. Бекол Д. Право на помилку: 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили власні помилки/ пер. з англ.. І.Віннічук. - К.: Книголав, 2018. - 272с..

В основі книжки - двадцять п'ять інтерв'ю з успішними жінками, які працюють у найрізноманітніших сферах: від мистецтва до фінансів та технологій. Усі вони зізнаються, що стали цілеспрямованими та позитивними лідерками лише завдяки власним помилкам і висновкам. Історії про серйозні життєві ситуації, кумедні епізоди та найжорсткіші робочі моменти, а також безліч корисних порад - ось що ви знайдете на сторінках цієї книжки. Це ідеальне чтиво для жінок, які лише починають власну кар'єру і прагнуть розвиватися, а також для кожного, на чию думку, успіх чекає лише на тих, хто ніколи не помиляється.
4. Винничук Ю.П. Легенди Львова. - Харків: Фоліо, 2018. - 412с.: іл.

Юрій Винничук зібрав під однією обкладинкою все, що вдалося розшукати про унікальне місто у фольклорних записах минулого. Фантастичний світ Львова, населений духами, чортами, відьмами, тісно переплітається в легендах зі світом реальним, в якому живуть історичні особи - королі, бургомістри, чорнокнижники і батяри. Старовинний Львів постає перед нами як унікальне явище світової культури, джерело багатющого міського фольклору та життєрадісного гумору.
5. Винничук В.П. Сестри крові: роман. - Харків: Фоліо, 2018. - 383с.

Події роману "Сестри крові" розвиваються в Ґданську, на українському корсарському кораблі "Стрибог", який полює на іспанські ґалеони, та, звичайно, у Львові. Діють в ньому здебільшого ті самі герої, що й в романі "Аптекар", хоча з'явилися й нові. Однак якщо в "Аптекарі" головним героєм був лікар Лукаш Гулевич, то тут - Юліана, яка переодяглася на хлопця Лоренцо, щоб помститися вбивцям своєї сестри. З моменту, як у бернардинському монастирі виявлено "Біблію диявола", нею відразу зацікавилися і Папа Римський, і шведська королева Христина, і вони попри все намагаються отримати її. Інтриги до сюжету додає прибуття до Львова іспанського принца Хуана, який наймає козаків для здобуття трону, та поява таємничого ордену Сестер святої крові. Поєдинки, морські битви, замовлені вбивства… І все це на тлі відчайдушної оборони Львова від військ Богдана Хмельницького 1648 року. Цікаво ще й те, що вперше в літературі ці події описано не очима українців, полякків чи євреїв, а очима львів'ян.
6. Вербер Б. Мурахи: роман/ пер. з фр. І.Серебрякової та В.Гусенюк. - Львів: В-во Terrа Incognita, 2018. - 272с.

Люди звикли вважати себе господарями планети. Однак поруч живуть істоти, здатні кинути їм виклик. Їх мільярди, але вони діють як один організм. Дві потужні цивілізації, два світи - і один біолог-мізантроп, захоплений неймовірною ідеєю. Життя його родини перетворюється на квест. Але, долаючи кілометри катакомб під Парижем, герої не знають, що справжні таємниці - на поверхні. Розгадка цих таємниць назавжди змінить обидва світи і забере чимало життів. Про це розповідає перша книга з трилогії Бернара Вербера "Мурахи" - і це лише початок. "От побачите, це геть не те, чого ви чекали", - застерігає сам автор.
7. Волков О. Шпиталь. Роман. - К.: Нора-Друк, 2018. - 400с. - Морок.

Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу? Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію.
8. Воннегут К. Буфонада , або більше не самотні : роман / пер. з англ.. Т.Некряч. - Івано-Франківськ: Вавілонська бібліотека, 2018. - 184с.

Події роману "Буфонада, або Більше не самотні" відбуваються в США у недалекому майбутньому. Держава розпалася і втратила весь свій престиж, водночас зруйновано всю земну цивілізацію. У світі вирують природні й техногенні катаклізми. Попри це люди не втрачають доброти, сердечності та співчуття. Роман поєднує в собі ориґінальний задуму і блискучий авторський стиль. Автобіографічні спогади перевтілюються у карколомні пасажі фантазії, а парадоксальні ситуацій та ґротескові персонажі описані з душевним теплом і ніжністю. "Буфонада, або Більше не самотні" сповнений м'якого гумору і тонкої іронії.
9. Генрі О. Дари волхвів. Останній листок: вибране/ пер. з англ. Олександра Гончара. - К.: Знання, 2017. - 190 с.

До збірки творів увійшли найбільш яскраві оповідання із багатої і різнопланової літературної спадщини О. Генрі. Він перетворює прозу буденного життя маленьких людей на повчальні притчі про вічні цінності, і байдуже, де відбувається дія - на Дикому Заході чи в бетонних нетрях Нью-Йорка. "Дари волхвів", "Останній листок", "Дороги, які ми вибираємо", "Споріднені душі" та багато інших оповідань неодноразово екранізувалися.
10. Гримич М. Падре Балтазар на прізвисько Тойво. Роман. - К.: Нора-Друк, 2017. - 256с.

Бразилія. Кінець ХІХ ст. До української колонії "Нова Австрія" випадково потрапляє авантюрист Никитка, який, назвавшись Балтазаром, видає себе за святого отця. Разом із загадковим засновником колонії Габріелем він створює в південнобразильських лісах майже ідеальне суспільство. Захопливий, подеколи іронічний, подеколи зворушливий, а іноді й жорстокий світ створила у своєму романі Марина Гримич, відштовхуючись від народної легенди про те, що улюбленець простого люду кронпринц Рудольф, єдиний син імператора Франца Йозефа І, насправді не покінчив життя самогубством, а заснував світле царство "Нова Австрія", в якому нема ні панів, ні лихварів, а є безмежні простори родючої землі.
11. Дочинець М. Дорога в небо - до людей. Історії чоловіків, які витримали. - Мукачево: "Карпатська вежа",2017. - 274с.

Немає поганого життят є невміння жити... Якщо людина піднімається вгору, бажаючи досягти вершини, - їй необхідно відмовитись від зайвого вантажу... Людина - це вічне каяття, це відродження... Треба дуже багато працювати; це копись помітять люди, а може, й Бог... Зрештою, все закінчується добре, та не всі мають терпіння дочекатися цього... Якщо сили скінчилися, залишаються ще воля, впертість і витримка.. Про це та інше йдеться в цій книжці. Її герої витерпіли і витримали. І перемогли.
12. Єшкілєв В. Ситуація "нуль" або Побачити Алькор. Роман. - Х.: В-во "Ранок": "Фабула", 2017. - 384с.

Роман Володимира Єшкілева "Ситуація "нуль"" на першому рівні прочитання здається сюжетно вивіреним детективом, де шанувальники жанру знайдуть і багатоступеневу інтригу, і пошуки засланого "крота", і загадкових охоронців масонського храму. Але на другому рівні перед читачем відкривається складна картина протистояння в сучасній Україні таємних орденів, чия незрима діяльність тісно переплетена з великою політикою та великими грошима. А на третьому літературні гурмани зможуть посмакувати історією про Машину Проклять, у якій панує дух інтелектуальної гри в стилі Умберто Еко та Хорхе Луїса Борхеса.
13. Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. Оповідання та повісті. - К.: Комора, 2017. - 416с.

Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття - від найуспішнішої української авторки. Читач знайде тут як визнані шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах ("Інопланетянка", "Дівчатка", "Казка про калинову сопілку"), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір'ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління - "покоління відкладеної війни".
14. Захарченко О. Третя кабінка - Лос-Анжелес. Роман. - Київ: Нора-Друк, 2018. - 240с.

Почалося все з альбому малюнків. Героїня цієї книжки знала, що альбом, мальований загиблим у тюрмах НКВС бабусиним братом, безслідно зник. Коли він раптом потрапляє їй до рук, за дивних обставин, виникає багато питань. Хто зберігав його досі? Хто ці люди, що намальовані в альбомі? Кожна відповідь ставить нові запитання і відкриває нові таємниці. Розкуркулення 20-х років, розстріли і арешти "ворогів народу" в 1934-39, українсько-польська різанина 1943, прихід "совітів" на Західну Україну, війна, табори військовополонених, втеча слідом за німцями на Захід, переслідування КГБ в 70-х роках, еміграція - це історія членів однієї української родини на тлі історії України ХХ століття.
15. Іваничук Р.І. Осінні узори: новели та оповідання. - Харків: Орбіта, 2018. - 300с.

"Осінні узори" - це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам'яті автора. Тут є все - радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне - в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока - і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.
16. Ірвінг Д. Доки я тебе не знайду. Роман. Том І/ Пер. з англ.О.Тільна. - Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2018. - 480с.

17. Ірвінг Д. Доки я тебе не знайду. Роман. Том ІІ/ Пер. з англ.О.Тільна. - Харків: Вид-во "Ранок": Фабула, 2018. - 448с.

Джон Ірвінг - майстер психологічної прози, блискучий сценарист, сучасний класик, і роман "Поки я тебе не знайду" - найбільш автобіографічна з його книг. Герой роману, голлівудський актор Джек Бернс, виріс, не знаючи свого біологічного батька. Мати оточила його образ мовчанням і містифікаціями. Пошуки батька, якими починається і завершується ця епопея, визначають все життя Джека. Красень, улюбленець жінок, обдарований артист,- всі свої ролі він грає для одного-єдиного глядача… Це дивовижна книга про втрату цнотливості у всіх сенсах, а ще - про подорожі, музику, повій, кіно, сакральний сенс татуювань, театр, психіатрів, церкви, насильство, егоїзм, а головне - вдячність.
18. Кіплінг Р. Кім:роман/ пер. з англ.. Євгена Тарнавського. - К.: Знання, 2018. - 335с.

В романі перед нами розгортається історія хлопчика-сироти, котрий має гострий розум, любить перебувати в епіцентрі подій та швидко дорослішає. Познайомившись із ламою, який шукає священну ріку, Кім вирушає разом з ним у подорож Індостаном, дорогою встигаючи виконувати доручення агентів британської спецслужби. Це роман про становлення особистості, пошук своєї долі, дружбу поколінь, а найголовніше - про вміння виживати в складному та суперечливому світі.
19. Колберт Е. Шосте вимирання/ Елізабет Колберт; пер. з англ. Володимира Плискіна. - К.: Наш формат, 2017. - 280с. - іл.

Елізабет Колберт у своїй книжці нікого не повчає і навіть не попереджає про наслідки нашого бездумного користування планетою. Авторка - майстерна і досвідчена репортерка - простими словами розповідає про складні речі, від яких залежить життя на Землі і, зрештою, людської цивілізації загалом. Під час роботи над книжкою вона побувала майже на всіх континентах, відвідала наукові бази в тропіках Амазонії і на островах Великого бар'єрного рифу, спілкувалася з сотнями людей. Колберт шукає відповідь на питання: що станеться, якщо темпи вимирання прискоряться? Ця книжка - не наукова праця, а радше велетенська стаття для природничого журналу зі світовим ім'ям, яку ми маємо можливість читати українською.
20. Кокотюха А. Легенда про безголового: детективний роман/ А.Кокотюха. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2018. - 256с.

Дія роману відбувається у містечку Дунаївцях на Поділлі. Тут орудує маніяк, котрий убиває людей, відрубує їм голови та заховує невідомо де, а тіла нещасних залишає у людних місцях. Як виявилося, нинішні жахливі події перегукуються, більше того - безпосередньо пов'язані з давнього легендою про Безголового - жорстокого мучителя простого люду пана Ржеутського, якого колись покарали за численні кривди, відтявши голову. Волею долі у центрі подій опиняється київський адвокат Лариса, завдяки котрій місцева поліція розплутує ці страшні й загадкові убивства.
21. Кокотюха А.В. Офіцер із Стрийського парку: роман. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2018. - 283с.

Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руйнації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес - є надія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офіцера-поляка, який був членом таємного військового товариства. Переговорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно - відомий адвокат, а нині - особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів, звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... І все одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змінять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його кохану Магду Богданович.
22. Курков А.Ю. Сірі бджоли: роман. - Харків: Фоліо, 2018. - 300с

…У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє - пенсіонер сорока дев'яти років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого - сепаратисти. Головна турбота Сергійовича - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл - всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни. Зібравшись у дорогу, бджоляр і сам поки не уявляє, які випробування чекають на нього і на його бджіл. Після не зовсім вдалої зупинки біля Запоріжжя він вирішує їхати з бджолами до Криму, до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з'їзді бджолярів. Він навіть уявити собі не може, що літо, проведене в Криму, навчить його не довіряти не тільки людям, а й власним бджолам.
23. Левкова А. Старшокласниця. Першокурсниця: роман. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 336с.

У житті Лілії - переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й "сотворення кумирів", перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування - передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою... Тільки все це відбувається не зараз - Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп'ютери вважали розкішшю. Про те, як це - бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.
24. Лендон М. Анна і король Сіаму. Роман/ Пер. з англ. Г.Яновська. - Х.: "Ранок": "Фабула", 2018. - 576с.

В основі цієї дійсно видатної книги - біографія Анни Леоновенс, жінки, яка була наставницею 38 дружин і незліченної кількості дітей короля Сіаму Монгкута. Англійка, чарівна і стримана шкільна вчителька, запрошена до екзотичного східного двору, з перших кроків стикається з волею і бажаннями нічим не обмеженого східного владики. А тим часом в країні зріє політична змова, ситуація готова буквально вибухнути, і для Анни з королем залишається єдиний вихід - стати союзниками в боротьбі за порятунок країни від могутніх ворогів…
25. Леруа Ж. Пісня Алабами. Роман. - Х.: Вид.-во "Ранок": "Фабула", 2017. - 208с.

Роман Жіля Леруа "Пісня Алабами" написаний від особи Зельди Фітцджеральд, дружини Френсіса Скотта Фітцджеральда. У 20-х роках ці двоє були найталановитішою і найвідомішою парою в США, що існувала "поза межами". Він - видатний письменник, вона - його доля, суперниця, муза, а також і "злий геній", як вважали деякі. Але Жіль Леруа у своїй книзі переконливо довів, що саме Зельда була жертвою, а Френсіс Скотт - її багаторічним нещадним катом. У 2007 році ця книга принесла авторові Гонкурівську премію - найвищу літературну нагороду Франції.
26. Любка А. Твій погляд, Чіо-Чіо-сан: роман. - Чернівці: Меридіан Черновіц, 2018. - 386с.

П'яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої - не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв'язки. А можливо, й після неї.
27. Меландрі Ф. Єва спить. Роман/ Пер. з італ. М.Прокопович. - К.: Нора-Друк, 2017. - 400с.

Ева, фахівець зі зв'язків з громадськістю, що мешкає на Півночі Італії, отримує несподіване повідомлення з Півдня Італії від людини, яку вона знала ще у дитинстві. У цьому повідомленні йдеться, що Віто, колишній коханий її матері, який так і не став її чоловіком, важко хворий і хоче бачити Еву, щоб пролити світло на давні сімейні таємниці. Ева вирушає на південь, у Колабрію. Ця довга поїздка у потязі через всю Італію навіює їй спогади про дитинство, яке збіглося з важким періодом в історії Італії - боротьби і конфліктів у прикордонних районах Північної Італії і Австрії. Кожна країна має свої важкі часи, які часто стають персональними трагедіями багатьох родин. А болючі шрами, що залишаються від таких драматичних історій, стають сюжетами цікавих романів.
28. Мердок А. Чорний принц/ Айріс Мердок; пер. з англ.. Є Даскал. - Х.: Віват, 2018. - 576с.

Бредлі Пірсон, немолодий письменник, у період творчої кризи мріє написати свій найвизначніший твір. Щойно він надумав податися в мандри в пошуках тиші, як опинився втягнутим у круговерть проблем. Оточений людьми, що вимагають постійної уваги, змучений докучаннями колишньої дружини, він втішається раптовим коханням до молодої дівчини, доньки друга-письменника, яку знав ще маленькою. Чи зцілить це кохання розтерзану душу, чи призведе до катастрофи?.
29. Мосендз Л. Останній пророк. - К.: Либідь, 2018. - 544с.

Цей роман - гідний внесок напівзабутого українського письменника у світову *Бібліану". Це - своєрідна енциклопедія палестинського життя перед Христом, талановито й доскіпливо відтворена блискучим знавцем Біблії, як і суто історичних реалій та богословських трактатів. Унікальний щодо постаті головного героя - Івана Хрестителя - роман Леоніда Мосендза, власне, про становлення особистості юнака-вибранця, глибоко впевненого у своєму призначенні - стати Предтечею у найширшому сенсі цієї Божої місії. Перед читачем - завжди актуальне послання до тих народів, що, подібно до давніх юдсїв під римським пануванням, і дотепер шукають шляхів здобуття справжньої незалежності.
30. Павлюк І. Білий попіл: роман/ пер. з рос. М.Бриниха . - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 352с.

Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця - страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу. "Білий попіл" - це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування - логічне і містичне.
31. Памук О. Химерність моїх думок / Пер. Н.В. Третякової - Харків: "Фоліо", 2017. - 507с.

Чи можна стати щасливим, випадково викравши замість коханої дівчини наречену, з якою ніколи раніше не зустрічався? Це настільки ж імовірно, як і прожити нещасливе життя з дружиною, яку начебто колись кохав. Але химерність, яку відчуваєш, усвідомлюючи, що тепер зобов'язаний одружитися з цією незнайомою і некрасивою жінкою, залишиться у твоїх думках назавжди..."Химерність моїх думок" - історія про кохання і про життя. Це історія про місто Стамбул, яке є повноправною дійовою особою книги, та про людей, що приїхали до нього із села в пошуках кращої долі.
32. Плат С. Під скляним каблуком: роман / пер. з англ. О.Любарської. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 360с.

В романі, значною мірою автобіографічному, описано досвід молодої жінки, яка намагається подолати великий депресивний розлад.
33. Прохасько Т. Непрості. - Львів: Видавництво Terra Incognita? 2018. - 184c.

НепрОсті... так гуцули називали "земляних богів" - людей з паранормальними здібностями. Знаковий роман Тараса Прохаська "НепрОсті", що побачив світ 2002 року, тепер виходить у форматі арт-буку. Ця альтернативна міфологія Карпат першої половини ХХ ст., розказана письменником-мольфаром і проілюстрована магічною художницею Юлією Табенською, зачарує вас довіку у Карпатський край
34. Роздобудько І. Прилетіла ластівочка. Роман. - Київ: Нора-Друк, 2018. - 304с.

Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити - Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора - справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині? Вперше твір, який називається "Щедрик", написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.
35. Саган Ф. Bonjour, печале! : повісті; пер. з фр. Я.Кравець, В.Омельченко. - К.: Рідна мова, 2018. - 240с.

У психологічних повістях відомої французької письменниці Франсуази Саган звучать туга за щирими глибокими почуттями, співчуття і ніжність до героїв її творів. "Bonjour, печале!" - перша повість письменниці, яка стала бестселером і перекладена багатьма мовами. Героїня, юна Сесіль, по-своєму розуміє, що таке Добро і Зло, і легковажить не тільки почуттями, а й долями близьких їй людей. У повісті "Чи любите ви Брамса?" - здавалося б, класичний трикутник - жінка і двоє чоловіків. Однак вибір, який роблять вони, фатальний для кожного…
36. Саган Ф. Сонячний промінь у холодній воді: повість; пер. з фр. Я.Кравець, В.Омельченко. - К.: Рідна мова, 2018. - 184с.

У повісті "Сонячний промінь у холодній воді" читач дізнається про пристрасне і щире кохання. Однак чому ж тоді в ньому відчувається присмак безнадії?
37. Сакс О. Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом та інші історії з лікарської практики/ пер. з англ.. О.Опанасенко. - К.: Наш формат, 2017. - 288с.

"Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом" - це збірка незвичайних історій пацієнтів, з якими працював доктор Сакс. Його пацієнти втратили спогади, вважають власні кінцівки "чужими", мають незбагненні здібності до складних обчислень і безліч інших відхилень від "норми", які показують, наскільки наш світ розмаїтий. Фізичний і духовний зв'язок з реальністю, мов нитка Аріадни, - Сакс бере за руку тих, хто її втратив, і шукає виходу з екзистенційного лабіринту.
38. Чапай А. АвантюраXL: збірка. - Х.: Віват, 2017. - 352с.

Авантюра XL - це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану. Кинувши роботу й навчання, український студент їде "дизелями" до Нью-Йорку, а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікарагуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та й самого себе.
39. Шевченко А.К. Гра. Роман./ Пер. з англ. В.Горбатька - К.: Нора-Друк, 2017. - 336с.

Дія роману "Гра" відбувається на різних континентах. Двадцять п'ять років тому четверо друзів закінчили школу, пов'язані таємницею, що призвела до трагедії. Тепер вони зустрічаються, щоб завершити розпочату в юності гру. Правила ті самі, але учасники вже дорослі і ставки набагато вищі. Гравці змушені відкрити забуті сторінки історії: Кримської конференції 1945 року, де три світові лідери поділили світ і створили нову карту Європи після Другої світової війни. Основні події роману пов'язані з Кримом і Одесою. Написаний у 2012 році роман ніби передбачає трагічні події анексії Криму і дає несподіваний натяк на розв'язання кримської проблеми.
40. Шолом-Алейхем Тев'є-молочар: повість/ пер. з ідишута післямова Олександри Уралової. - Знання, 2017. - 189с.

Смішна і трагічна історія Тев'є, молочара з єврейського містечка (штетля), лягла в основу чи не найпопулярнішого бродвейського м'юзикла "Скрипаль на даху" та його численних кіно- та театральних варіацій. Нескінченно мудрі, насичені особливим гумором історії Тев'є звернені нібито до автора, а насправді до кожного особисто. Вони - не лише про штетль, жінок та дружину Тев'є, його сусідів, вони - про дивовижну красу непростого життя загалом.


Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.