"Легенди і дійсність про історію населених пунктів Березнівщини"
Всім, що ми тепер маємо, ми зобов'язані минулому. Але в наш час рідко хто, крім науковців, цікавиться минулим , мабуть через те, що вивчати минуле є нелегкою працею. Та знати минуле необхідно.
Для свого дослідження я обрала тему "Легенди і дійсність про історію населених пунктів Березнівщини . Мені цікаво було дізнаватися про походження сіл, хуторів. За останні десятиліття карта району дуже змінилася : зникали хутори, села. Багато з них були знищені під час Великої Вітчизняної війни, за існування Радянської влади було знесено багато хуторів, сіл. Вони приєднувалися до більших населених пунктів, бо визнавалися неперспективними. Знищувалися населені пункти, знищувалися народні традиції, спосіб життя. Зникали і назви сіл і хуторів...
Детальніше...
"Скарбниця мого села"
Село Князівка, Рівненської області, Березнівського району розташоване на берегах річок Случ та Бобер за 17 км. на схід від районного центру.
У селі нараховується 460 дворів . Тут побутують народні назви вулиць-островів. А називають їх так тому, що колись прибувала вода з річки і підтоплювала частину села. Вулиця була як на острові. Звідси й пішла назва. "Трихонівка" - колись на горі жив дуже старий дід Трихон.
"Піщанка" - піщана й не родюча земля. "Хутор"- вулиця яка знаходиться далеко від села, роз'єднує вал через гало: "Живуть як на хуторі", кажуть у народі. "Млинок" - декілька хат, розміщених на болотистій землі поблизу ставка. Там стояв млин. Далі "Підставок"- також декілька хат. "Млинок і "Підставок" це одна велика вулиця, яка простягнулася далеко в ліс. А ще є "Горобіївка", "Собача" та "Молодіжна".
В Князівці є багато озер : "Гниле", "Кринка", "Чепіль", "Княже" та багато інших. Найбільше озеро - це "Княже". Його глибина досягає місцями до 8 м., ширина до 1 км...
Детальніше...
|