34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей



























ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД БЕРЕЗНІВСЬКОГО РАЙОНУ —
ЗАПОВІДНА КРАСА БЕРЕЗНІВЩИНИ

Березнівська районна рада
Березнівська районна державна адміністрація
Державне управління екології та природних ресурсів в Рівненській області
Рівненський центр маркетингових досліджень

Попередня сторінка
На цій території поширений самодіяльний, а в селах Маринин і Губків організований сільський зелений туризм. Вам запропонують свої послуги агрооселі Лашти М.І., Бурчені А.Т., Шекеля В.В. с.Маринин, Литвинчука В.Б. та Литвинчук А.Б. с.Губків та спортивно-оздоровча база ліцею-інтернату спортивного профілю “Надслучанська Швейцарія” с.Маринин.
Не тільки південь Березнівщини, де розташований регіональний ландшафтний парк “Надслучанський”, багатий природно-заповідними об'єктами, і на півночі є унікальні місця та об'єкти. Отже повертаємося до райцентру і прямуємо до загальнозоологічних заказників загальнодержавного та місцевого значення “Брище”, які тягнуться вздовж р.Бобер обабіч сіл Лінчин та Князівка. А по дорозі зразу ж за м.Березне оглянемо
Ботанічну пам'ятку природи місцевого значення “Насадження сосни чорної”
площею 1,0 га, яка розташована на узліссі біля хутору Каленики в Березнівському лісництві Березнівського держлісгоспу. Навпроти неї як свідки козацької звитяги височать на невисоких курганах козацькі хрести, які нагадують нам про героїчну славу наших предків.
А ми мандруємо далі до таємничої р.Бобер. І наступною нашою зупинкою будуть землі Балашівської сільської ради, адже на них розташована
Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення “Микитина сосна”
площею 0,1 га, яка представляє собою величезну сосну звичайну віком більше 200 років, обхватом 3,60 м і висотою 22 м. Це одне із найбільших і найстаріших дерев цієї породи в Березнівському районі, яке нібито лишилось від старого первісного лісу, викорчованого у 1873-1875 рр. Свою назву дерево отримало від оселі місцевого жителя Микити, біля якого вона росла, бо в наш час хутора вже нема. Вона відрізняється надзвичайною красою, великими розмірами і є свідком історичних подій цього краю. Пам’ятка створена на підставі наукового обгрунтування Грищенка Ю.М.
І останньою зупинкою перед таємничою р.Бобер є околиці с.Михалин, де знаходиться
Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення “Насадження сосни Веймутової”
площею 0,4 га, яка представляє собою 32 дерева сосни Веймутової в Балашівському лісництві Березнівського держлісгоспу біля с.Михалин, яке завдячує своєю назвою святому Михайлу.
Та ось знову дорога і нарешті р.Бобер. Сама її назва нам підказує, що тут розселені бобри. Річка спочатку ніби і відштовхує, адже має каламутно-буре забарвлення, але вже пройшовши її берегом, починаєш милуватися її тихим плесом в густих зарослях лісу. Та повернемось до мети нашої подорожі - загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення площею 100,0 га та місцевого значення площею 850 га з однаковою назвою “Брище”. Перший -
Загальнозоологічний заказник місцевого значення “Урочище “Брище”,
створений рішенням Рівненського облвиконкому №379 від 30.10.1979 р. на території Бобрівського (кв. 13, 14, 26, 35-37, 47, 48) та Князівського (кв. 8, 12, 15, 17, 19, 20) лісництв Березнівського держлісгоспу вздовж р.Бобер загальною площею 850,0 га для охорони в природному стані її заплавних ділянок і збереження бобрів, які розселилися в результаті міграції вверх по течії річки із загально-зоологічного заказника загальнодер-жавного значення “Урочище “Брище” та водоплавної птиці. Здебільшого це лісові угіддя.
Другий –
Загально-зоологічний заказник загальнодержавного значення “Урочище “Брище”
був створений постановою Ради Міністрів УРСР №500 від 28.10.1974 р. для охорони умов відтворення та проживання одного з найбільших в області поселень бобрів по берегах р.Бобер та угруповань болотно-лісової рослинності, властивої для Поліської зони. Статус загальнодержавного значення отримав 1983 р. Територія заказника разом з усіма об'єктами природи, що на ньому, знаходиться в межах 16 кв. Князівського лісництва Березнівського держлісгоспу і представляє собою угіддя мішаного лісу з багатим підліском, а в пониззях - із залишками старого лісу з величезних дубів, вільх, осик по берегах р.Бобер, притоки р.Случ, куди в 1965 р. завезено і випущено 20 особин бобрів. На даний час це їх резерват розселення, найперше місце поселення бобрів після їх винищення. Крім бобрів, тут живуть лосі, дикі свині, косулі, видри, зустрічаються рисі.
З рідкісних представників флори зустрічається рідкісний для України центральноєвропейський вид - малий комонник зігнутий.
І, повертаючись в Березне, на завершення нашої подорожі відвідаємо ще мальовничі стави за с.Поляни, які охоплює
Гідрологічний заказник місцевого значення “Полянські стави”
площею 555,0 га, створений з метою збереження місць гніздування лебедя шипуна, чапель білої та сірої, шуліки рудого, лелеки чорного, змієїда, занесених до Червоної книги України, інших водоплавних птахів. У час міграції весняного та осіннього періодів тут зупиняється журавель сірий, також занесений до Червоної книги України. На території заказника розселилися сім'ї ондатр.
Рослинний покрив заказника типовий для Західного Полісся. З рідкісних рослин зустрічаються любки дволиста та зеленоквіткова, зозулинець плямистий, Підсніжник білосніжний (види з Червоної книги України).
Природа Березнівського краю унікальна! Адже саме тут знаходиться один із найцікавіших куточків Рівненщини та і України - “Надслучанська Швейцарія”, де Український кристалічний щит, що виходить на поверхню, вузьким каньйоном прорізає найбільша річка Березнівського району - Случ, утворюючи мальовничі кручі ландшафтного заказника місцевого значення “Соколині гори”, розкидавши по берегах своєї заплави кам'яні розсипи геологічного заказника місцевого значення “Марининсько-Устянські граніти” та оточивши себе з обох сторін ботанічним та зоологічним розмаїттям регіонального ландшафтного парку “Надслучанський”.
А ще р.Бобер, сама назва якої говорить, що тут багато бобрів - одне з найбільших їх поселень в Україні - загально-зоологічні заказники загальнодержавного і місцевого значення “Брище”, радонові джерела, мальовничі Полянські стави, Березнівський дендрологічний парк.
Ось і завершилася наша подорож, але це тільки в цій презентації, адже маленькі власні Карпати, Швейцарії є повсюди, треба тільки відкрити очі їх побачити та показати іншим.
То ж щасти Вам в пошуках перспективних нових територій природно-заповідного фонду, щоб зберегти нашим нащадкам створене природою диво.

При підготовці презентації використані наукові матеріали експедиційних досліджень під керівництвом д.б.н., проф. Андрієнко Т.Л., доц., к.с.-г..н. Грищенка Ю.М. та Державного управління екології та природних ресурсів в Рівненській області і райдержадміністрації Березнівського району Рівненсьої обл.
В презентації зроблено огляд територій та об'єктів природно-заповідного фонду Березнівського району Рівненської області.
Для студентів, учнів, вчителів, любителів природи, працівників лісових, мисливських, рибних і сільських господарств, широкої громадськості.
Розроблено за підтримки Березнівської районної ради, Березнівської районної державної адміністрації та Березнівської районної екологічної інспекції


За консультаціями звертатись в “Рівненський центр маркетингових досліджень”,
т. 8 (067) 8019260,
8 (050) 4352713
e-mail: RCMD_ua@ukr.net






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.