У 2012 році відбуваються зміни у структурі центральної районної бібліотеки. Зокрема, створюється відділ автоматизації бібліотечних процесів до якого входить:
- сектор ДІБР
- Інтернет-центр
З метою залучення користувачів до бібліотеки, удосконалення їх обслуговування урізноманітнюються бібліотечні послуги.
Активна робота бібліотек в соціальних мережах збільшує число користувачів. Створюються бібліотечні блоги (Соснівська бібліотеки-філія для дорослих, ПШБ с.Зірне, Бронне, Малушка, Друхів).
З метою забезпечення збереження історико-культурної спадщини Березнівщини, надання необмеженого та оперативного доступу до краєзнавчих документів широкій громадськості, сприяння відродженню традицій краян, в Березнівській центральній районній бібліотеці розпочата робота по формуванню повнотекстової бази даних "Краєзнавство ПТ" (історії сіл, біографії відомих людей, фольклор, етнографія та ін.), в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі "ІРБІС 64/128".
При поєднаному використанні ІРБІС 64 та ІРБІС 128, зведений електронний каталог Березнівської ЦСПШБ та повнотекстова база даних стали доступними всім користувачам бібліотеки та всесвітньої мережі INTERNET.
З 2012 року в бібліотеках комунального закладу "Березнівська ЦСПШБ"
ведеться електронна перереєстрація читачів в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі "ІРБІС 64".
Важливим напрямком діяльності бібліотек є співпраця з органами державної влади, яка розпочалася через створення Пунктів доступу громадян до урядової інформації (ПДГ). Центральна районна бібліотека, ПШБ сіл Моквин, Городище, бібліотеки-філії для дорослих смт.Соснове стали учасниками мережі ПДГ. В бібліотеках створені спеціально облаштовані комп'ютерні місця з підключенням до Інтернету, де користувачі мають можливість самостійно або за допомогою бібліотекарів отримати доступ до інформації органів влади будь-якого рівня. Бібліотечними фахівцями оформляються тематичні виставки про діяльність міської, селищної та сільських рад, формуються тематичні папки про діяльність місцевих органів влади та з актуальних питань, укладаються анотовані списки інтернет-ресурсів за різними темами, надаються консультації користувачам бібліотеки.
Важливим напрямком розвитку бібліотек є використання в роботі нових технологій, модернізація бібліотек та впровадження нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету. Станом на 01.01.2013р. 27 бібліотек району забезпечені комп'ютерною технікою, з них доступ до мережі Інтернет мають -26 бібліотек. Нараховується 56 одиниць комп'ютерної техніки. З них на балансі ЦСПШБ-44 комп'ютери, на балансі відділу освіти-11 комп'ютерів, на балансі сільської ради-1 комп'ютер, 23 бібліотеки мають 61 одиницю копіювально-розмножувальної техніки, а саме: принтери-34, ксерокси-8, сканери-19.
У 2013 році розпочата робота по формуванню ББД "На допомогу навчальному процесу" з прикріпленням повних текстів в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі "ІРБІС 64/128".
Знаковою подією 2013 року для центральної районної бібліотеки стала участь у реалізації проектів міжнародної програми "Бібліоміст", яка є партнерською роботою IREX, USAD та Міністерства культури України, органів місцевої влади, за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс. У квітні 2013 року шість бібліотек системи: Березнівська центральна районна бібліотека (юнацький абонемент), отримали 30 комплектів комп'ютерного обладнання. 4-5 грудня 2013 року відбулося урочисте відкриття пунктів публічного доступу доступу до мережі INTERNET.
20 березня 2013 року в рамках обласного семінару "Інформаційна підтримка школи" Березнівську ЦРБ, бібліотеку-філію Березнівської гімназії, публічно-шкільну бібліотеку-філію с.Городище відвідали представники управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Державної наукової установи "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" МОН молодь спорту України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім.В.О.Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України, комунального закладу "Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека" Рівненської обласної ради, управління освіти Березнівської районної державної адміністрації. Під час семінару вивчався досвід об'єднання публічних і шкільних бібліотечних мереж на Березнівщині, інформаційного забезпечення навчального процесу та ролі бібліотек у ньому, модернізації шкільних бібліотек у сучасному інформаційному просторі, ролі бібліотек у формуванні особистості дитини та формування інформаційної компетентності.
У бібліотеках активно впроваджуються сучасні інформаційні технології, парк технічних засобів постійно оновлюється і модернізується. Станом на 01.01.2014 року 28 бібліотек забезпечені комп'ютерами, 27 бібліотек мають доступ до Інтернету. В бібліотеках системи нараховується 87 одиниць комп'ютерної техніки.
Орієнтуючись на потреби суспільства, бібліотека розширює спектр своїх послуг.
Значна увага приділяється забезпеченню доступу користувачів до традиційних та електронних ресурсів.
У червні 2014 в рамках навчального візиту організованого програмою "Бібліоміст" Березнівську центральну районну бібліотеку відвідали колеги з Одеської, Дніпропетровської, Полтавської, Харківської, Сумської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Житомирської областей, а також представники програми "Бібліоміст" міста Київ, та Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Учасники семінару ознайомились з досвідом роботи бібліотек-медіацентрів.