34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr
Попередня сторінка

В жовтні 1988 року вперше в області був проведений конкурс на звання “ Кращий бібліотекар року “. Ним стала старший бібліотекар ЦРДБ – Дзюбак Валентина Сергіївна. Передовий досвід Березнівської ЦБС поширено серед працівників ЦБС області.
В середині та кінці 1990 років, незважаючи на складні економічні умови, зміни у політичній структурі, бібліотеки району продовжують виконувати свою просвітницьку місію, пристосовуючись до ринкових умов.
Масова робота зазнала суттєвих змін. Пріоритетними напрямками стали популяризація літератури про національне відродження України, звичаїв та традицій свого краю.
В практиці роботи використовувались найрізноманітніші форми і методи бібліотечної роботи: літературно-музичні композиції, бесіди по творчості, вікторини, конкурси, конкурси сімей – ерудитів, презентації книг місцевих авторів.
В квітні 1990 року працівники системи відсвяткували 50 – річчя заснування бібліотек Березнівщини.
З 1994 року значне скорочення бюджетного фінансування галузі спричинило певні труднощі в роботі книгозбірень. Значно зменшилась кількість нових надходжень (з 36771 в 1990 році до 9082 в 1994 році). До мінімуму скоротилась передплата періодичних видань на сільські бібліотеки-філіали.Зменшується виділення бюджетних коштів на утримання бібліотек, а тому починається скорочення кадрів та ліквідація бібліотек. Станом на 1 січня 1998 р. мережа бібліотечної системи зменшилась на 18 бібліотек і становила 27 бібліотек, в тому числі 2 – центральних, 2 – міських, 23- сільських бібліотеки-філії, які обслуговували 17 тис. читачів, до послуг яких – 327139 примірників книг.
Одне з головних завдань роботи бібліотек було створення позитивного іміджу бібліотек ЦБС, від якого залежала подальша доля. Цьому сприяло забезпечення естетичного вигляду бібліотечних закладів, висококваліфіковане обслуговування читачів, реклама бібліотек та їх послуг.
З 2 січня 1998 року в Березнівській ЦРБ було запроваджено платні послуги: оформлення реєстраційних документів, “нічний абонемент”. Розширюючи асортимент платних послуг, у вересні 2000 року у ЦРБ відкрито комерційний читальний зал, а з червня 2002 року – у бібліотеках-філіях Березнівської ЦБС.
З вересня 1999 року Березнівська ЦРБ із аварійного приміщення перейшла у колишнє приміщення центральної районної дитячої бібліотеки , яке знаходиться на першому поверсі в приміщенні по вул.Андріївській, 1, а юнацький абонемент - у приміщення районного будинку культури.
Хоча бібліотеки переживали важкі часи, відчували матеріальні, технічні та фінансові труднощі, сьогодні відбуваються якісно нові процеси в галузі. Створено правову базу діяльності бібліотек. Вперше в Україні прийнято Закон України “Про бібліотеки і бібліотечну справу , проведено Всеукраїнські конгреси бібліотекарів, запроваджено Всеукраїнський день бібліотек . Працівники бібліотек щорічно урочисто відзначають своє професійне свято.
12 грудня 2001 року в ЦРБ відбулося відкриття першого в області у системі публічних бібліотек - Інтернет-центру, завдяки проекту Рівненської державної обласної бібліотеки Інтернет в районній бібліотеці , де Березнівська ЦРБ здобула перемогу у конкурсі на грант, встановлений Посольством США в Україні В світлому , просторому приміщенні до послуг користувачів 4 сучасні комп'ютери ( один -придбаний за кошти гранту, два - за кошти райдержадміністрації, один- подарований народним депутатом України М.Х.Шершуном для дітей з особливими потребами ). сканер, ксерокс. Завдяки Посольству США в Україні, користувачі мали безкоштовний ( протягом двох років) доступ до Всесвітньої мережі, підтримку вільного та відкритого обміну інформацією.
Вихід в мережу Інтернет збагатив існуючі ресурси книгозбірень оперативною інформацією з найголовніших проблем життєдіяльності та довкілля, забезпечив створення регіональних електронних ресурсів (сайтів, електронних баз даних) . В Інтернет-центрі постійно проводились екскурсії для учнів шкіл, навчання індивідуальних груп користувачів , навчання бібліотечних працівників та користувачів з особливими потребами. DELTA дав можливість продовжити термін дії Інтернету з вересня 2003 року по жовтень 2004 року .
З 19 листопада 2002 року в порядку експериментутерміном на три роки згідно розпорядження №404 від 09.09.2002 року «Про реорганізацію бібліотечної мережі району» було реорганізовано центральну бібліотечну систему шляхом об'єднання публічних і шкільних бібліотек в єдину централізовану систему публічно-шкільних бібліотек (ЦСПШБ) .
В результаті цього об'єднання Березнівська ЦСПШБ налічує – 45 бібліотек-філій , які обслуговують –33115 читачів, до послуг яких – 651 150 примірників книг , в т.ч. –115 119 підручників.
На базі Березнівської ЦСПШБ 26-27 листопада 2002 року відбулася обласна школа керівника "Формування стратегії розвитку бібліотек нового типу".
27 листопада 2003 року відбулось засідання конкурсної комісії Українського інституту соціальних досліджень з розгляду пропозицій на виділення грантів у рамках проекту "Молодь за здоров'я -2". Конкурсна комісія прийняла рішення надати Березнівській ЦРДБ грант на суму- 1998.08 грн. на здійснення проекту "Дітям про здоровий спосіб життя " - керівник проекту Дзюбак Валентина Сергіївна. В рамках цього проекту ЦРБ та ЦРДБ було виграно ще три гранти: “Твій погляд “ ( юнацький абонемент), “Берегиня” (відділ обслуговування ), “Провесніь “ (дитяча бібліотека).
17 червня 2004 року завдяки підтримці голови райдержадміністрації Л.І.Каменчука районної ради Ю.К.Мірчука, заступника голови райдержадміністрації М.М.Калюти було відкрито нове приміщення бібліотеки, де розмістилась дитяча бібліотека, методичний відділ , відділ комплектування та обробки літератури, кабінет директора. На відкритті був присутній Міністр культури України Богуцький Ю.П.
В серпні 2005року року бібліотечну систему очолила Гарбар Лариса Андріївна.
З січня 2006 року в Березнівській ЦСПШБ реалізовується районна бібліотечна програма "Створення корпорації медіа-центрів в структурі ЦСПШБ". Суть її полягає в тому, що шкільні бібліотеки-філії м.Березне, а з часом по етапно і сільські бібліотеки-філії об'єднаються в єдину корпорацію для запровадження АБІС ІРБІС, а сама програма передбачає комп'ютеризацію бібліотек, що значно розширить межі надання послуг.
До медіа-середовища - ввійшли:
 • Центральна районна бібліотека;
 • Центральна районна дитяча бібліотека;
  бібліотеки-філії:
 • Березнівської гімназії,
 • Березнівської початкової школи,
 • Березнівської ЗОШ №2,
 • Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю,
 • Березнівського агротехнічного ліцею інтернату,
 • Публічно-шкільні бібліотеки-філії сіл: Кам'янка, Городище, Балашівка,

 • Наступна сторінка


  <

  Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
  Рівненська обласна бібліотека для дітей


  Надрукувати сторінку
  МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

  Copyright © 2007-2024 БMЦБ.