34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей




























Читай книги – будь особистістю!

Гостинно запрошуємо до читального залу Березнівської центральної бібліотеки усіх любителів читання ознайомитись з новими книгами, які надійшли у квітні 2024 року.

1. Береза Р. В акордах вічності і слави. – Львів: Апріорі, 2023. - 408с.
У книзі в популярній формі подано біографічні дані, зображення життєвого та творчого шляху плеяди відомих митців України. Композитори, диригенти, музиканти-виконавці та майстри хореографії – усі вони постануть перед читачем із збереженням історичних реалій їхнього життя, творчості та суспільно-громадської діяльності.
2. Береза Р. Духовна велич України. – Львів: Апріорі, 2023. - 440с.
У книзі в популярній формі подано біографічні дані, опис життєвого і творчого шляху найвидатніших митців України. Письменники, співаки, артисти театру і кіно - усі вони власним життям і творчістю вагомо збагатили скарбницю як українського, так і світового мистецтва. Спираючись на цікаві біографічні факти, засобами художнього слова автор детально розкриває значущість кожної із постатей, імена яких навічно вписані в історію української і світової літератури та мистецтва.
3. Бура Д.М. Місто - герой Харків. 28 історій незламності. – Харків: «В-КП «Орбіта», 2023. - 352с.
Бої за Харків та його околиці тривали від 24 лютого до 11 вересня 2022 року. Після артобстрілів росіяни, прорвавши кордон на пункті пропуску «Гоптівка», пішли у наступ на Харків. Вони були переконані, що у місті їх чекатимуть з любов’ю і радістю. Місто, куди жителі російського Бєлгорода їздили на вихідні за одягом, продуктами та розвагами, не могло не прийняти тих, з ким ще вчора по-братерськи жило і відпочивало. Так думали росіяни. Але окупанти недооцінили готовність армійців до оборони. І ще більше не оцінили цивільне населення, яке не терпітиме примусу до братерства за допомогою важкої зброї. Відстояти Харків і врятувати його від окупації та «руского міра» вдалося завдяки тому, що всі об’єдналися. Харківці билися за своє місто. У цій книжці зібрані історії 28 людей, які стояли за Харків та область. Звісно, 28 історій — це не весь Харків і це не єдині люди, що наближали перемогу. Їх значно більше. Саме тому Харків встояв.
4. Гирич І. Сіячі. Українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності. - К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2023. – 416с.
Ця праця є збіркою інтелектуальних біографій десяти визначних українських істориків-мислителів другої половини ХIХ — початку ХХІ століть, які підготували ідейні основи для здобуття Незалежності нашою державою та розвивали національну державницьку думку в часах російської окупації України — від Російської імперії до СССР. Автор розповідає про історіософський внесок в українську суспільно-політичну думку Михайла Грушевського, Ольґерда Бочковського, В’ячеслава Липинського, Володимира Антоновича, Олександра Кониського, Євгена Чикаленка, Сергія Єфремова, Андрія Жука, Ярослава Дашкевича, Сергія Білоконя.
5. Говоруха І. Митець повинен мати долю. – Київ: Креативна агенція «Артіль», 2023. – 420с.
Книга про працьовитих, талановитих та незламних українців, які роблять свою країну унікальною, особливою і неповторною.
6. Гримич М. Умерови: Історія однієї родини на тлі кримськотатарського національного руху ХХ –ХХІ ст. - К.: Нора-Друк, 2023. – 432с.
Це літературна спроба відтворити історичні сюжети боротьби кримських татар за право жити і працювати на власній батьківщині через участь в ній кількох поколінь відомої і шанованої родини Умерових. У центрі уваги перебувають два її представники — український кримськотатарський політик Ільмі Умеров та його брат Бекір Умеров — натхненник і організатор протестних акцій кримських татар «Москва–1987». У книзі викладено маловідомі факти про спосіб і стиль життя кримських татар в депортації; про своєрідні організаційні форми на ранніх етапах національного руху, про неоднозначні ситуації й відверті подробиці акції «Москва–1987»; про звичаєво-правові форми вирішення земельного та житлового питань в Криму після повернення кримських татар; про брудне і зрадливе закулісся кримської політики в 1990-х та 2000-х і про те, як практично був анексований Крим.
7. Гуджій О та ін. У лабіринтах української дипломатії. Від князівської доби до початку ХХст. - Київ: Арій, 2023. - 353с.
У книзі схарактеризовано історію українських дипломатичних відносин із різними державами впродовж тривалого періоду, починаючи від часів Київської Русі й завершуючи добою Української Держави Павла Скоропадського й Української Народної Республіки. Основну увагу приділено внутрішнім і зовнішнім чинникам, які визначали особливості української дипломатії. Проаналізовано успіхи й невдачі вітчизняної зовнішньої політики. Осмислено внесок багатьох державних діячів у становлення української дипломатії.
8. Демська О. Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга.- Х.: Віват, 2023.- 304с.
На культурній мапі модерної української мови є дві важливі точки: Бад-Емс, звідки указом намагались переконати світ, що української мови немає, не було і бути не може, і Страсбург — точка, де 21 березня 2022 року українська отримала статус майбутньої офіційної мови Європейського Союзу. Орися Демська розповідає про зародження й розвиток української мови від індоєвропейської прамови до наших днів, її взаємодію з іншими мовами, історію взаємозбагачень, непримириме протистояння з російською і перебіг лінгвоцидів, із яких вона все ж таки вийшла переможницею.
9. Диб`як Н. Іносказання трав. – Рівне: Волинські обереги, 2023. - 280с.
У збірці лірики тонко, пронизливо і колоритно відзеркалені явища і події сьогодення.
10. Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009-2020 /[Куковальска Н.М., Кириленко В.В., Корнієнко В.В., Нетудихаткін І.А., Янченко Л.В.];упоряд. та наук. ред. В.В.Корнієнка – Київ: «Мистецтво», 2023. – 224с.
Андріївська церква у Києві — це архітектурне диво над водами сивочолого Дніпра. Пам`ятка світового значення середини XVIII ст. побудована на місці, де, за переказами, апостол Андрій Первозваний поставив хрест і передрік виникнення великого християнського міста. У книзі за авторством науковців Національного заповідника «Софія Київська» розповідається про особливості першої комплексної одинадцятирічної реставрації унікальної пам`ятки. Тематично видання висвітлює три етапи проведення реставраційних робіт протягом 2009–2020 років. Перший розповідає про укріплення Андріївського пагорба, другий розкриває зміст реставрації екстер`єру святині, а третій, відповідно, — її інтер`єру, іконостаса та іншого церковного облаштування. Завдяки архівним та друкованим матеріалам, а також натурним дослідженням стало можливим відтворення первісного архітектурного задуму Ф. Б. Растреллі, відновлення живописного почерку іконописців та напрацювань майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
11. Дудар О. Щоденники вдови. – Київ: Саміт-Книга, 2023. – 144с.
Авторка, яка втратила свого чоловіка на 10-ий день повномасштабного вторгнення, дарує нам власну розповідь про те, як вона не лише вижила серед божевільного болю, але і знайшла новий сенс у житті.
12. Дудок У. Побачити сонце «Криївка – 2022». - Івано-Франківськ: Дискурсус, 2023. - 176с.
Режисер Сергій знімає фільм про життя та боротьбу вояків УПА за сценарієм своєї колишньої дівчини Анни, яка також є виконавицею головної ролі. Вони зустрілись на знімальному майданчику через десять років після завершення стосунків. Тож робота над фільмом покаже, чи охололи їхні почуття насправді. Під час зйомок стрічки група мандрує заходом України і знаходить таємничу карту, створену повстанцями, але… бракує її другої частини. Де ж вона і що зображено на мапі? А в одній із відвіданих криївок висить стара світлина, на якій Анна впізнає… саму себе. Але як таке можливо? Відповіді дівчина шукає у Гданську і Львові. Тим часом Сергій потрапляє на фронт, у саму гущу російсько-української війни.
13. Задорожна М. За ким правда». - Івано-Франківськ: Дискурсус, 2023. - 192с.
Щойно закінчилася Друга світова війна. Випускниця з маленького містечка Аліна — спочатку захоплена учениця, що попри труднощі не втрачає оптимізму і приймає на віру радянську пропаганду. Далі — замріяна абітурієнтка, мрії якої про освіту постійно натикаються на перешкоди. Врешті — вчителька у чужому селі, де переживає зміни і набуває досвіду. Багато речей доводиться переосмислити у вирі звичних і незвичайних подій. Особливий вплив на Аліну мають зустрічі із воїнами УПА, які сіють сумнів у тому, в що вона вірила дотепер. Та чи вдасться дівчині остаточно збагнути за ким правда?
14. Зима В. Війна і ми. - Львів: ЛА «Піраміда»,2023. - 304с.
«Земля і вода», — саме такий ультиматум, пише історик Геродот, пред`являли перси містам і державам, на які вони планували йти війною. Такий ультиматум означав, що володар тієї землі, на яку поклав око перський цар, мав віддати йому усю землю і все, що вона родить, а також передати абсолютну владу над усіма громадянами упокореної території. Земля і вода — важливі символи в зороастризмі — були втіленням покори у давніх персів. Коли цар Дарій відрядив своїх послів до Спарти із вимогою «землі і води», то назад їх не дочекався. Спартанці відкинули ультиматум і поховали навіки перських дипломатів у глибочезному колодязі.
15. Іванцова М. Мир і війна. – Київ: Ваш автограф, 2023.- 312с.
Прозу Міли Іванцової читачі називають «терапевтичною». ЇЇ сюжети – це наше з вами життя, правдиве, як воно є – з радощами й печалями. Ця збірка оповідань містить добрі й людяні історії про мирне життя, і про війну.
16. Киридон А.Українська пастка для російського Левіафана. – Київ: Ніка-Центр, 2023. - 400с.
Історичне дослідження українських істориків Алли Киридон і Сергія Трояна присвячене найважливішим аспектам, характеру і специфіці сучасної зовнішньої політики України, розглянутим під кутом зору агресії, яку Росія чинила на теренах колишнього СРСР від серпня 2008 до весни 2023 року. Головна увага приділена передумовам, причинам, характеру, урокам і наслідкам війни РФ проти Грузії (серпень 2008 р.) і України (2014–2023 рр.). Важливий акцент зроблено на аналізі загрози російської агресії для сучасного світопорядку та практиці реалізації Росією імперського курсу щодо нових незалежних держав. Самовіддана боротьба українського народу за незалежність відіграє роль молота, а прагнення світової спільноти до відновлення міжнародно-правового порядку виступає ковадлом, між якими опинився агресивний російський Левіафан, який неодмінно має бути розчавлений.
17. Клочко Р. Невидимий фронт. Як дисиденти боролися за незалежність України. - К,: Віхола, 2023. - 352с.
ОУН і шістдесятники, Іван Дзюба та Левко Лук`яненко, Василь Стус і В`ячеслав Чорновіл, протести, арешти й табори. У своїй книжці Роман Клочко розповідає історію дисидентів, історію українського визвольного руху, який тривав від середини 1950-х до другої половини 1980-х. Герої книжки критикували комуністичну ідеологію та боролися проти безправ’я українців як нації. Їхньою зброєю стало слово, яке дошкульно било радянський режим у його чи не найболючіше місце — монополію на інформацію. Тож режим відповідав тюрмами, таборами й психіатричними лікарнями, але повністю знищити цей опір так і не зміг. Попри всі зусилля пропаганди та фактично фізичне знищення дисидентів, вони продовжували боротися і лякати радянську владу.
18. Леопольд Ященко і його славетний хор «Гомін» - велична епоха відродження традицій національного співу. Збірка спогадів і матеріалів. Упорядники Лілія Орел, Анатолій Сериков. - Київ: Міжнародний інститут українознавчих студій, 2023. - 512с.
Леопольд Ященко (1928-2016) – Українець з великої літери, видатний культурний і громадський діяч, шістдесятник, музикознавець, фольклорист, композитор, засновник і багаторічний керівник етнографічного хору «Гомін», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. За відшукування, збереження та популяризації творів традиційної пісенної культури України Леопольда Ященка звинувачували у «буржуазному націоналізмі», звільнили з посади старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені Максима Рильського АН УРСР, виключили зі Спілки композиторів України. Рятували українська народна пісня і хор «Гомін».
19. Лис В. Максим Гонтар. – Х.: Фоліо, 2023. – 416с.
У романі переплітаються історичне минуле й сучасність, індивідуальні людські долі представників різних поколінь і суспільно значущі процеси, вічні цінності та новітні технології. Головний герой — молодий інтелектуал-нонконформіст, історик, науковець і публіцист, справжній патріот, який не лише на словах відстоює свої принципи, а й власними вчинками доводить вірність прадавнім героїчним традиціям свого народу. Відносини батьків і дітей, пошук свого місця в житті, розділене та нерозділене кохання, щира дружба й підступна зрада, пам’ять і забуття — ось далеко не повний перелік проблем і ситуацій, розв’язання яких розгортається на сторінках роману.
20. Лящук В. На відстані руки. - Рівне: Волинські обереги, 2023. – 208с.
До збірки поезії увійшли твори різножанрові за формою, але єдині за ідейним змістом: любов до своїх родинних витоків, боротьба добра зі злом, утвердження принципів високої моралі,християнські мотиви, синівське вболівання за долю України.
21. Марчук Л.Теодозія Бриж: скульптор і скульптура в рамках доби. - Рівне: Волинські обереги, 2023. - 288с
Ця книжка є першою дослідницькою працею про життя, творчість, скульптурну спадщину та мистецьке оточення української скульпторки Теодозії Бриж (1929-1999), уродженці с.Бережниця Дубровицького району Рівненської області, яка жила й творила у Львові.
22. Меньшов О. Я, Фокс та окупація. Щоденник херсонця. – К.: Видавнича група КМ-Букс, 2023. - 256с.
Ця книжка Олександра Меньшова — це піврічний життєпис його родини (та і міста загалом) з дня, коли рашисти зайшли у Херсон. У щоденнику автора показано, як за ці шість місяців змінилося життя містян під окупацією. На сторінках «Я, Фокс і окупація» переплелися особисті думки автора, розповіді його рідні та знайомих, ставлення найрізноманітніших людей до «асвабадітєлєй», екскурси в минуле міста, проза і поезія, плани і сумніви, смуток і радощі… Коли над дітьми Олександра нависла загроза примусового навчання за російською програмою (і наративами, звісно), родина все ж наважилася виїжджати з Херсона до вільної України. Це їм коштувало шести днів у черзі і проходження двадцяти п`яти ворожих блокпостів. І якою б не була радість від того, що ця пригода вже в минулому, письменник не втрачає надії повернутися у рідне мирне місто, тож вступив до лав ЗСУ, щоб наблизити цей день.
23. Подобна Є. Форпост Охтирка. – Харків: «В-КП «Орбіта», 2023. – 224с.
Прорвавши державний кордон на Сумщині на світанку 24 лютого 2022 року, росіяни розраховували швидко взяти під контроль Охтирку та просуватися далі в бік Києва. Але місто прийняло бій, вже в перший день зупинило ворога і стало щитом для багатьох українських міст та сіл. Бої за Охтирку тривали близько місяця. Втративши надію захопити місто, росіяни почали нещадно обстрілювати та бомбардувати його. Але Охтирка відчайдушно захищалась і ані дня не була в окупації. Ця книга — мозаїка історій про оборону міста. Про тих, хто захищав, допомагав, рятував. Та про тих, чиє життя відібрали російські окупанти протягом кінця лютого-березня 2022 року.
24. Пустиннікова І. Пінзель. Фантазія на тему біографії. - Харків: Бібколектор, 2023. – 128с.
Йоганн Георг Пінзель (? — осінь 1762) — найвидатніший скульптор епохи рококо на українських теренах. Більшість його художнього спадку знищено в радянські часи, та навіть те, що дійшло до нас, вражає. Зокрема, скульптури, що прикрашають найгарнішу українську ратушу в Бучачі на Тернопільщині та собор Святого Юра у Львові. Самобутній експресивний стиль Пінзеля набагато випередив розвиток тогочасного мистецтва та став світовою сенсацією у ХХ столітті. Тим часом біографія майстра — суцільна загадка. Невідомо, коли він народився і де саме, яким було його справжнє прізвище, і в кого він навчався ремесла, чому прибув у тогочасну Річ Посполиту. Навіть дата смерті — це припущення істориків та мистецтвознавців. Проте життя геніального митця невіддільне від його творінь.
25. Рогожа В. Добрий вечір. Ми з України. Нескорений Миколаїв. - Київ: «Ваш автограф», 2023. - 360с
Миколаївці з перших годин нападу московської орди на Українську державу вступили в бій з переважаючою в десятки разів ордою московських загарбників і не здали місто Миколаїв. Більше того, вони зуміли зірвати плани московської орди захопити місто Одесу й відразу відбити майже всі, зайняті ворогом, території Миколаївської області.
26. Розуменко В. Лютий рік незламності. – Київ: Креативна агенція «Артіль»,2023. - 400с.
«Лютий рік незламності» — це книга реалістичних, доленосних історій очевидців, які перебували в окупації під час воєнних злочинів широкомасштабної збройної агресії країни-загарбника росії проти України. Оповіді героїв, які пережили жорстоку окупацію, голод, холод, втрату рідних — це свідчення представників нескореного народу про масові звірства знавіснілих рашистів, які обстрілювали і бомбардували наші міста й села, чинили геноцид українському народу. Та попри все, герої книги не втрачають віру в ЗСУ і надіюв нашу Перемогу.
27. Скарбничий просвітянського духу. – Рівне: Волинські обереги, 2023. - 176с.
Ця книга, присвячена 90-річчю легендарного просвітянина Михайла Борейка. У книзі вміщено біографічний нарис, інформацію про його книговидавничу та громадську діяльність, листування з просвітянськими організаціями в Україні і світі, державними установами, відомими особистостями. Додано й бібліографічні покажчики перевиданих ним книг, публікацій про нього в місцевій, усеукраїнській та закордонній пресі.
28. Смоляр Б. Моя найбільша війна: рік 2022 у роздумах і відчуттях. – Львів: Видавництво «Апріорі»,2023.-288с.
Книга містить документальні, есеїстичні й художні записи (подекуди поєднані темою чи асоціацією, але насамперед форматом дня), що передають цивільне авторове пережиття воєнного 2022 року. Її засаднича ідея: кожен має свою внутрішню війну, бо неодмінний змаг людської душі за наближення до ідеалів добра і справедливості, за вдосконалення у вірі, надії й любові.
29. Тумаш В. Загублена у віках історія Заріччя. - Рівне: Волинські обереги, 2023. - 396с.
В книзі вміщені дослідження, що стосуються багатогранної історії Зарічненщини. Тут вперше опубліковано багато цікавих документальних матеріалів, мемуарних джерел, краєзнавчих нарисів, спогадів старожилів, які розкривають невідомі та маловідомі сторінки з життя мешканців Західного Полісся.

Підготувала
бібліотекар читального залу
Діхтяр Г.М.






















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.