34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей





























Етнографічна музейна експозиція "Берегиня"

Дата відкриття: травень 2009 р.


"Людина, яка не знає свого минулого, не варта свого майбутнього", - говорить народна мудрість. Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, культурнішим. Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому одним із напрямків роботи Прислуцької ПШБ є краєзнавча робота. Для збереження українських традицій та історії села при бібліотеці Прислуцької ПШБ створено етнографічну музейну експозицію "Берегиня".

Основна мета створення музейної експозиції:
- Зібрати, зберегти та надати користувачам доступ до документальних та матеріально-історичних джерел про с. Прислуч. Виховувати бережливе ставлення й почуття гордості до історичної спадщини рідного краю, продовжувати традиції зберігати й примножувати надбання наших предків.

Основою музейної експозиції є справжні речі XIX - ХХст. В музеї представлено чотири експозиції: предмети побуту, декоративно-ужиткові речі, колекція купонів, рублів, копійки, старовинні фотографії.

В першій експозиції музею : предмети народного побуту с. Прислучі, Хотин: дерев'яний прач, яким колись жінки вибивали полотняний одяг у процесі прання, рогачі, чавунці, веретена, утюги на пару, глечики і гладишки, макітра, в тому числі і глиняний посуд, рубель і качалка, що слугували для прасування білизни та рушників, цівка, ридки, чавуха для льону, коловертки, гребені і гребінець для виготовлення ниток з льону, серп1972 року, сито і ночви, для замішування хліба - короваїв, ціп, ярмо, діжки для води та прання, масничка, дерев'яна кружка, дерев'яна лопата, ступа, постоли, плетена колиска, самовар, сумка-термос з березової кори, кінця ХІХ століття, старовинні ікони, друкарська машинка, платівки, пральна дошка, Каретна лампа 1945 року, настільна лампа та ін.

Велика увага в другій експозиції міні-музею приділяється історії виникнення та місцевим особливостям пошиття та вишивки народного селянського одягу, барвистих рушників, скатертин, серветок та вишитих картин, виготовлених вмілими руками місцевих майстринь різних поколінь.

Особливою популярністю у читачів користується третя експозиція нумізматика, яка містить колекцію купонів, рублів, копійок, від 1961 до 1991 років. Альбом зі старовинними фотографіями теж цікавить відвідувачів, адже з додованням срібла ці фотографії збереглися і до тепер, деякі фото мають ще і польську печатку.

Доповненням до музейної експозиції, є різьблені картини Тараса Григоровича Шевченка і макет його хати, старий залізний ключ, який і досі можна зустріти у старих будинках 19 століття. Основними джерелами формування музейних колекцій являються дарунки, деякі з них на прохання приносять читачі бібліотеки . Бібліотека перебуває в постійному пошуку: музей поповнюється новими експонатами, збираються сімейні реліквії , сьогодні колекція музейної експозиції налічує більше 160 експонатів.

За матеріалами історико-краєзнавчих експозицій бібліотеки проводяться бесіди-екскурсії,уроки народознавства, історичні години, що поглиблюють знання отримані в школі. В ЗМІ висвітлюється інформація про діяльність музею (газета "Надслучанський вісник" статті "Міні - музей в бібліотеці", "Берегиня" береже історію рідного краю" ).

"Без музею - вся історія німа ...", тому потрібно берегти, те що маємо, адже втратити легко, а зібрати втрачену історію потребує над складних зусиль.

Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Дзюбук Наталія Миколаївна.






Назад





















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.