Літературно -меморіальна експозиція "Гордість нашого краю"
Дата відкриття: 22 травня 2013 р.
Музей відкрито 22 травня 2013 р. - у 75-річницю від дня народження видатного українського письменника Андрія Івановича Кондратюка.
Експозиція музею розкриває життєвий та творчий шлях місцевого письменника, висвітлює його головні творчі здобутки , зосереджує увагу на вплив особистості письменника на український літературний процес. Основою фондів літературно-меморіальної експозиції музею стали його видання, матеріали про життєвий і творчий шлях, книги, рукописи, документи, фотографії та картини з приватних колекцій та архівів Андрія Івановича.
Метою роботи музею є збереження літературного надбання краю. Загальна кількість експонатів понад 390.
Перший розділ експозиції має назву "Кожен рядок випромінює любов до світу і до людини", де розповідається про дитячі та юнацькі роки письменника, навчання, також представлені копії похвальних листів та грамот , якими був нагороджений письменник та фотографії із сімейного альбому. Другий розділ експозиції "Літературне слово нашого земляка" знайомить із найпліднішим періодом творчості Андрія Кондратюка, що випав на час його проживання. Творяться і видаються вершинні полотна письменника - романи: "Новели нашого хутора","Важке прозріння" ,"Вигнанець", "Хутір", "Поза межами суєти", "Дорога до матері" , " Випромінювання любови", повісті, оповідання ,спогади,спостереження: "Поклик творчості", "Світло любові", " На горі сосна золото рясна", "Краса зникаюча і вічна", "Гості з Аргентини" , "Геній поза Батьківщиною", "З вишневого саду", "Добром зігріте серце", "Давні листи", "Зацвіла в долині червона калина", "Там земля мила", "У світлі спогаду", "Старина".
Відвідувачі мають можливість побачити та прочитати ці книги. В розділі "Із бібліотеки письменника" розміщені книги подаровані письменнику іншими авторами та періодичні видання, а також твори Андрія Івановича друковані у періодичних виданнях. В розділі "Архівні документи" розміщені рукописами письменника , а колекція календарів в "Дні перейдені за календарем".
Матеріали експозиції створюють особливу атмосферу, дають можливість заглибитися у всесвіт письменника, спробувати осягнути велич і глибину літературного слова. Сьогодні музей - центр проведення цікавих заходів просвітницької та пошукової роботи. Це екскурсії для школярів, уроки літератури рідного краю, зустрічі з письменником, виставки,презентації книжкових видань.
Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Шпоняк Лариса Іванівна.
Назад
|