34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей





























Історико-краєзнавча експозиція "Обереги мого села".

Дата відкриття: травень 2014 р.


Привабливий образ бібліотеки сьогодні - багатогранний. Бібліотека потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини. Тому так важливо сьогодні не обмежуватися традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів, розповсюдження знань, формування культури і духовності підростаючого покоління.

Бути постійно у пошуку нових форм обслуговування читачів - одне з головних завдань Друхівської публічно-шкільної бібліотеки. Саме такою новою формою і стало створення при шкільному абонементі бібліотеки музейного куточка "Обереги мого села", експонати якого розповідають про життя та побут Друхівчан в минулі часи. Адже створення музейної експозиції в бібліотеці цілком сумісне з її основною функцією бути зберігачем пам'яті.

Бібліотекою вже накопичено чимало матеріалів про історичне минуле села, краю, в тому числі і предметів побуту та виробів декоративно-прикладного мистецтва. Багато експонатів було зібрано учнями та членами педагогічного колективу школи для шкільного музею історії села і для якого не знайшлось місця в школі. Деякі експонати презентував для школи колишній її учень Олексин Юрій Петрович, нині проректор з навчальної роботи РОІППО.

Музейний куточок - це нове середовище, яке у поєднанні з книгами дає можливість кожному учню проявити себе як дослідника, пошуковця, розширює і поглиблює знання учнів про історію свого краю, сприяє удосконаленню навчально-виховного процесу в навчальному закладі, допомагає педагогічному колективу школи у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи з учнями. Він став родзинкою бібліотеки.

Основна мета створення музейної експозиції:
  • Зібрати, зберегти і надати користувачам документальні джерела та інформацію про село, традиції, обряди, заняття, ремесла його жителів;
  • Підвищити рівень краєзнавчої, просвітницької та інформаційної роботи бібліотеки.

    Музейний куточок при шкільному абонементі Друхівської публічно-шкільної бібліотеки є складовою системи навчально-виховної роботи у Друхівській середній загальноосвітній школі і працює у тісній співпраці з педагогічним колективом школи.

    Перед тим, як зареєструвати музейний предмет в книзі обліку, складається акт прийому-передачі та збираються необхідні відомості про музейний предмет.

    На даний час в інвентарній книзі музейного куточка записано 140 експонатів. До складу основного фонду музейного куточка входять такі типи пам'яток:
  • речові - знаряддя праці жителів села (серп, гребінь для прядіння ниток, ступа, грабки), предмети побуту (одяг, хатній посуд, домашнє начиння), предмети військового призначення (автомат часів Великої Вітчизняної війни, гільзи від набоїв, каски), нумізматичні матеріали (паперові гроші, облігації державної позики, медалі, значки);
  • писемні - книги, газети, документи, а також результати краєзнавчо-пошукової роботи бібліотеки, а це історія села, сільський весільний обряд, історія розвитку культури в селі Друхів, історія бібліотеки, історія православного храму Різдва Пресвятої Богородиці, папка "Згадаймо всіх поіменно", папка "Про походження назви села, його вулиць та урочищ", папка "Відомі люди нашого села", спогади дітей війни, папка газетних публікацій про село та його жителів, а також власні електронні ресурси "Село моє, для мене ти єдине", "Моя душа звеличить Бога", "Фестиваль Коляди";
  • зображувальні - фотознімки, малюнки.

    Музейний куточок при шкільному абонементі Друхівської ПШБ поділено на кілька зон:
  • Обереги мого села;
  • Згадаймо всіх поіменно;
  • Рідна школа - дитинство моє.

    Робота бібліотеки з музейною експозицією - багатогранна за формами її організації та методами проведення. Форми науково-просвітницької роботи мають чітку класифікацію і поділяються на дві великі групи: перша - екскурсії, лекції; друга - масові науково-просвітницькі заходи.

    За період нетривалого часу шкільний абонемент з музейною експозицією став центром проведення масових заходів з учнями. Проведено ряд ознайомлювальних та тематичних екскурсій, краєзнавчих та народознавчих уроків, годин історичної пам'яті, брейн-ринги та конкурси на знання історії свого села. Так, вже підготовлено та проведено екскурсії "Обереги мого села", "Село Друхів у Великій Вітчизняній війні", краєзнавчу мандрівку "На сторожі поліської віри храм архангелом часу стоїть", краєзнавчу годину "Святий вечір у нашому селі", годину мужності "Полум'ям подвигу вашого наші горять серця", експрес-інформацію "Хроніка подій в селі Друхів під час другої світової війни", годину народознавства "Берегиня вроди - хустка", годину історичної пам'яті "Згадаймо всіх поіменно", конкурс "Книга пам'яті мого роду". Оформлено кілька фотовиставок про село та його жителів - творців історії села. Вивчено і описано народні звичаї і обряди. Записано спогади дітей війни та ветеранів педагогічної праці. Записано спогади учасника бойових дій під час Другої світової війни Якимчука Василя Мусійовича та створено відеоролик про нього "Доля, опалена війною" для майбутніх поколінь. Створено кілька тематичних слайд-презентацій - "Село моє, для мене ти єдине", "Опалені Афганською війною", "Ветерани педагогічної праці". Книгозбірнею ведеться робота по формуванню краєзнавчих ресурсів, збору, систематизації та популяризації краєзнавчих відомостей. Краєзнавчий фонд бібліотеки - (книги, періодика, електронні видання, фото-, аудіодокументи, брошури, буклети), виділено з основного фонду і розташовано на окремому стелажі. Створюються та поповнюються краєзнавчі тематичні папки, історичні альбоми, які містять оригінали або копії документів, публікацій з газет та журналів, листи, спогади, мемуари, дарчі грамоти, інші матеріали з сімейних архівів краян.

    Привернення користувачів бібліотеки до історії села, його традицій та звичаїв дає їм можливість усвідомити, що любов до Батьківщини, почуття патріотизму починається із знання про малу Батьківщину а дослідницька робота про історію свого села допоможе стати високоосвіченою, творчою особистістю, здатною любити, вивчати і розвивати свій край.

    Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
    Баранчук Людмила Іванівна.







    Назад





















  • Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
    Рівненська обласна бібліотека для дітей


    Надрукувати сторінку
    МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

    Copyright © 2007-2024 БMЦБ.