Народознавча експозиція "Від минулого до сучасного".
Дата відкриття: 2 серпня 2012 р.
Людина живе в оточенні краси і різнобарвності, витонченості форм природи, уміє бачити красу в навколишньому світі і сама творить предмети краси.
Витоки народного мистецтва сягають сивої давнини. Зберігаючи тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого, народне мистецтво набуває нового змісту, нових якостей і рис сьогодення. З далекого минулого прийшло до нас рукоділля - рук діло - життя, плетіння, в'язання , вишивання, різьблення, ткацтво тощо. І виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі, зі спілкування з навколишнім світом та потреби не стільки бачити красу, а й творити її власними руками. Підтримавши ідею працівників організаційно - методичного відділу про створення музейних експозицій на базі бібліотек, завідуюча бібліотекою та члени клубу "Калина" провели пошукову роботу, результатом якої у бібліотеці було створено народознавчу експозицію "Від минулого до сучасного" про мистецтво села, художньо-стильові особливості ткацтва.
Завдячуючи тим людям, які бережно відносяться до старовинних речей і до історії було зібрано роботи наших предків.
Читачам цікаво дізнатися про одяг який одягали у 40-х роках. Отже на виставці можна побачити чоловічі та жіночі сорочки того часу, рушники, намітки, рядна, та вишиті картини на тканому полотні.
Сучасною майстринею нашого села є Логощук Галина Володимирівна, яка допомагала у створенні експозиції і надала музею сучасного забарвлення.
Її виставка під назвою "У вільну хвилину, у вільну годину, люблять майструвати мати та дитина", містить не тільки її роботи, а й роботи її доньки. Кажуть що жодна людина не приходить у світ безталанною. Кожному Бог дарує талант у чомусь.
Зараз у своєму творчому доробку Галина Володимирівна має біля 20 вишитих картин, та вже виткано до 500 метрів полотна. Рушники пані Галини розлетілися по Україні, та далеко за її межами: Канаді, Німеччині, Японії. Вона вміє вдало підібрати кольори, а скільки тепла, любові, терпіння вона вкладає у свою працю. Про майстриню розповідається в книгах "Митці Рівненщини". "Літопис Березнівщини" , "Декоративно-прикладне мистецтво Рівненщини".
У бібліотеці постійно проводяться екскурсії для учнів, односельчан та поважних гостей нашого села.
Завідуюча публічно-шкільною бібліотекою-філією
Журавель Руслана Михайлівна.
Назад
|