34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Балашівка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Білка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Бистричі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Богуші

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Велике Поле

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Вітковичі

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Грушівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Городище


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Голубне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Друхів

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Зірне


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Кам'янка


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Кургани

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Колодязне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Князівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Лінчин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Михалин

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Орлівка

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с. Поліське


Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Прислуч

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Тишиця

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Хотинь

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яблунне

Публічно-шкільна
бібліотека-філія с.Яцьковичі

Публічна
бібліотека-філія с. Моквин


Бібліотека-філія №7

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №1

Бібліотека-філія №3

Бібліотека-філія №4

Бібліотека-філія №5

Бібліотека-філія №6

Березнівська центральна бібліотека

Березнівська
бібліотека-філія для дітей





























Козлюк Зінаїда Михайлівна народилася в 1958 році в селі Голубне Березнівського району Рівненської області.

Дитинство і юність Зінаїди пройшли в селищі Новгородка Кіровоградської області, куди родина переїхала коли їй виповнилося два роки. Після закінчення середньої школи, навчалася в Дубнівському педагогічному училищі. Багато років пропрацювала за улюбленою професією у Березнівському дитячому садочку "Сонечко". Нині трудиться оператором картонно-різального верстата на Сірниковій фабриці.

Разом з чоловіком Василем виховали сина і доньку.

Роботи Зінаїди Михайлівни експонувалися на районних і обласних виставках та двічі представлялися в столичному палаці "Україна", де проходили творчі звіти аматорської художньої творчості Рівненщини. Окрема виставка була представлена на художньому заході "Мистецька палітра" в Києві, де майстриню відзначили Дипломом ІІ ступеня. У своєму творчому доробку майстриня - вишивальниця має 154 вишиті картини, 15 вишитих сорочок, 15рушників, 20 серветок, 6 подушок.

Про своє захоплення вишивкою Зінаїда Михайлівна Козлюк розповідає в інтерв'ю з редактором газети "Надслучанський вісник" П.Рачком:

- Коли ви відчули потяг до малювання і вишивання?
- Це мені передалося на генетичному рівні. Адже моя мама завжди гарно малювала на перкалі, вправно вишивала гладдю наволочки, простирадла, , занавіски. Моє перше вишивання також було гладдю. Пригадую, як ще в четвертому класі моя робота потрапила в Київ на виставку творчості школярів України.

- Гарний і перспективний початок. А як далі продовжувався ваш творчий шлях?
- По - серйозному зайнялася вишиванням, коли приїхала в Березне. Тут добре освоїла техніку виконання робіт хрестиком. . Відтак почала вишивати жіночі блузи, спершу для себе особисто, бо цей український національний одяг потрібен був мені для виступів у складі жіночого ансамблю дитсадка "Сонечко", яким керував нині , на жаль, уже покійний М.В.Хом'як. А через кілька років у Рівному я познайомилася з жінкою, яка теж щиро захоплювалася вишиванням і мала схеми з українських та іноземних журналів, ми обмінювалися з нею досвідом. Чимало нового я почерпнула з журналу "Радянська жінка", під час відвідування виставки робіт кращих вишивальниць, яка тоді проходила в обласному центрі.

- Які вироби, Зінаїдо Михайлівно, ви тоді вишивали?

- Спершу були рушники, доріжки та серветки. Майже все це виконувала традиційним хрестиком. Гладь відійшла з моєї творчості. А як підросли діти, почала вишивати сукні, сорочки, блузки. Нині подарувала доньці дві такі сукні і три блузки, старшій внучці - три блузки і туніку, а молодшій - дві блузки. По дві сорочки вишила си-нові і чоловікові, одну - зятеві. Зрозуміло, що й для себе особисто виготовила дві святкові блузки.
Певний час я захоплювалася творенням вишиваних картин, хоча зараз я більше вільного часу віддаю роботі над жіночими сукнями, але й картини залишаються для мене важливим компонентом творчості, адже я їх вишиваю вже протягом десяти років. До речі, зараз я стараюся їх виконувати із застосуванням малої кольорової гами і вони виходять як чорно-білі фото, що дає помітний мистецький ефект.

- Звідки ви черпаєте сюжети своїх картин та орнаментів?
- Раніше малювала простим олівцем на тканині, вираховувала хрестики, знаходила тіні та напівтіні. А коли з'явилися схеми, то практично не малюю. Хоча кольори, як і колись, добираю сама, за потреби можу удосконалити традиційну схему, додати щось власне з творчої фантазії.

- Коли вам зручніше займатися своїм улюбленим захопленням?
- Для мене немає практичного значення пора доби. Я з приємністю беру в руки голку, нитки та полотно і вдень, і ввечері, тоді, коли приходжу з роботи, або як запорані домашні справи. І тут мені відчутно допомагає чоловік, який з розумінням ставиться до моєї творчості. Також він може виконати і якусь хатню роботу, щоб трохи виникає потреба, то купує необхідні нитки. Одне слово, у нас тут повна сімейна гармонія.

- Споглядаючи на ваші роботи, помічаю на них багато квітів. Напевно ви, Зінаїдо Михайлівно, любите їх вирощувати?
- Я давно вже закохана у квіти і знаходжуся в полоні їх неповторної краси. У мене є два надійних крила - вишивання і квіти. Тому у теплі пори року навколо нашої оселі зачаровує зір і душу багатобарвна веселка. На моєму домашньому квітнику нарахували близько 600 рослин. Серед них - троянди, гліценії, майори, айстри, матіола, зрозуміло, наші українські символи - чорно-бривці. З приємністю вирощую і ранні весняні, і літні, і пізні осінні квіти. Кілька разів я брала участь у міських конкурсах на кращий домашній квітник, посідала там друге і третє місця та була нагороджена відповідними грамотами.

- Ви казали, що хист до малювання та вишивання отримали генетично від своєї мами, а чи передалися ваші здібності дітям та внукам?
- Мені приємно, що вони теж захоплюються вишиванням, зокрема донька Інна любить робити це бісером, мають хист і бажання вишивати всі троє внуків. З особливим натхненням це робить старша Дашенька, яка вишиває швидко і гарно. Тому я щиро радію, що нашу родинну творчу естафету далі понесуть мої діти та внуки...

Враження Павла Рачка про виставку Зінаїди Козлюк: "Я мав приємну нагоду ознайомитись з чудовим доробком вишиваних картин Зінаїди Михайлівни. І від цього отримав надзвичайно велике естетичне задоволення. Адже кожна з більш як сорока робіт виконана на високому мистецькому рівні і зачаровує душу та уяву своїм теплом, випромінюванням добра, віри, надії і любові. Не може бути байдужим серце людини, яка насолоджується спогляданням численних картин, де барвистими нитками та творчою фантазією авторки вималювано-вишито граціозні білі лебеді та фламінго. Вони уособлюють символи ніжності та вічної, до трагізму, вірності. Безперечною творчою вдачею 3. М. Козлюк є картини "Мадонна з немовлям" та "Полюбити королеву". Вони виконані оригінальною технікою вишивання і схожі на високопрофесійні чорно-білі фотознімки. На них відтворено всі тони і напівтони, все це робить зображення надзвичайно хвилюючими. Радують зір пейзажі-замальовки, витончені, елегантні жіночі фігури, мов живі, квіти лілей, які тихо пливуть по дзеркалу води, надихають на роздуми рукотворні ікони...".







ВИСТАВКА РОБІТ





















Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2024 БMЦБ.