34600
 Рівненська область
 м.Березне
 вул. Київська, 7
 тел.: (03653) 5-45-35

е-mail: lib_berezne@ukr.net
           biblberezne@gmail.com
Skype: bereznelibr

В рамках проекту "Рівненщина читає "Паперові солдати" Братів Капранових" на базі Березнівської центральної бібліотеки організована книжкова вечірка "Прокачай емоції". .

Обговорення книги пройшло з активними користувачами бібліотеки Аллою Куц, Тетяною Марцинюк та Надією Ярмолюк. Ця літературна подія об'єднала читачів у спільному прочитанні однієї книги, а бібліотека стала майданчиком для її обговорення.В рамках проєкту "Велике читання" в Березнівській центральній районній дитячій бібліотеці відбулася
презентація книги братів Капранових "Паперові солдати".

Користувачі бібліотеки ознайомились із історичним романом "Паперові солдати", написаним про долю художника Ніла Хасевича, який попри важку інвалідність активно боровся в лавах УПА. Бібліотечні працівники підготували театралізовану інсценівку з книги, завдяки якій глядачі поринули у сюжет книги, знайомлячись з її героями: Нілом Хасевичем, маленькою розумницею дівчинкою Антосею, яка відвела біду від художника, капітаном Маркеловим та бабусею Мартою.Березнівська територіальна громада долучається до реалізації соціального проєкту
"Велике читання. Рівненщина читає "Паперові солдати" братів Капранових".

Голова Березнівської міської ради Пилипчук Руслан Петрович звернувся до жителів громади з пропозицією долучитися до мережевого заходу і прочитати книгу "Паперові солдати" братів Капранових" з метою подальшого її обговорення.В читальному залі Березнівської центральної районної бібліотеки експонується виставка однієї книги
"Про цю книгу всі говорять"

В обраній книзі "Паперові солдати" у художній формі висвітлені маловідомі факти про Ніла Хасевича - українського художника, графіка європейського рівня, члена ОУН, воїна УПА, уродженця Костопільщини. Інший герой книги - американський аніматор українського походження, який працював на студії Волта Діснея - Білл Титла.

За сюжетом, двоє молодих українців зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них - Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий - Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Діснея, а другий - головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях.

Зацікавилися? Завітайте до вашої бібліотеки за романом Братів Капранових "Паперові солдати".

Березнівська центральна районна бібліотека провела цикл четвергових читань на ТРК "Березне"
по книзі Братів Капранових "Паперові солдати".

В історичному романі йдеться про подвиг та долю художника Ніла Хасевича, який у молодому віці втратив ногу в залізничній катастрофі, але проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА.

Бібліотека закликає мешканців Березнівщини долучитись до прочитання роману, насолодитись стилем письма авторів та збагатитись знаннями нашої з вами історії.

Брати Капранови. "ПАПЕРОВІ СОЛДАТИ". Читає Людмила Яковишина (ч. 1)Брати Капранови. "ПАПЕРОВІ СОЛДАТИ". Читає Людмила Яковишина (ч. 2)Брати Капранови. "ПАПЕРОВІ СОЛДАТИ". Читає Людмила Яковишина (ч. 3)Березнівська молодь читає "Паперові солдати" (Братів Капранових), а ви?...

У Березнівській центральній бібліотеці знову читали "Паперові солдати" братів Капранових. Книга за змістом пов'язана з нашим краєм і надійшла до бібліотеки від Українського Інституту Книги.

Працівники бібліотеки для старшокласників Березнівського економіко-гуманітарного ліцею підготували літературний портрет "Ніл Хасевич - художник повстанець". Адже Ніл Хасевич мав вдосталь таланту та наполегливості, щоб збудувати успішну кар'єру художника в Європі. З дитинства навчився йти вперед, попри спротив близьких, попри каліцтво після страшної аварії. Пізніше міг погодитися на співпрацю із радянською владою, стати ще одним "заслуженим" або й "народним" митцем у країні Рад. Однак обрав шлях боротьби за незалежну Україну - і віддав за це життя.
Буктрейлер на книгу братів Капранових "Паперові солдати"
від Березнівської центральної районної бібліотеки


Історія, інтриги та неймовірне життя двох талановитих художників. Один із них - Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий - Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором студії Диснея, а другий - головним художником УПА. Книга заснована на реальних подіях.

Історія ґрунтується на реальних подіях, і брати Капранови кажуть, що у романі зобразили дві різні біографії, два різних життєвих шляхи, аби показати, що у Хасевича був вибір, і те, що він загинув за Україну, було теж його свідомим вибором.

Рекомендуємо книгу до читання усім, хто цікавиться історією рідного краю.

<

Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва
Рівненська обласна бібліотека для дітей


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Портал Укрнет Google

Copyright © 2007-2023 БMЦБ.