надіслати листа lib_berezne@ukr.net


НайтиНародився у 1918 році в с.Поляни Березнівського району Рівненської області. Війна застала його на службі на Далекому Сході. Його дивізія згодом прийняла перші бої біля Києва. Після відступу дивізію було переправлено на Північно-Західний фронт.

У лютому 1942 року під час оборони Москви був поранений. Брав участь у Сталінградській битві також отримав тяжке поранення.
Фронтові дороги Григорія Карповича проходили і через Курсько-Орловську дугу. Танковому підрозділу, в якому служив Кардаш Г.К. було дане завдання охороняти переправу через річку. Визволяв Григорій Карпович і Ростов.

З ІІІ Українського фронту їхній полк був переправлений на І Білоруський. Третє поранення Григорій Карпович одержав під Мінськом.
Варшава…Вони ввійшли туди як визволителі. В боях за це місто війна ранить Кардаша Г.К. вчетверте. "Це сталося в центрі Варшави, де наших три танки стали проти 16-ти ворожих. Стало ясно, що їх треба затримати до приходу піхоти. Екіпаж трьох машин протримався" - пригадує Григорій Карпович. Німецьке місто Мольберг. Танкове з'днання під командуванням Рибалка заволоділо містом. В полон було захоплено біля тисячі солдат і офіцерів противника. Запам'яталась солдату і Ельба, де він зустрівся з американськими військами.

Від Ельби - на Берлін… Недалеко від Берліна на станції Лєдніце війна залишила його з останньою поміткою. Поранення було неважким.
В село він повернувся у 1945 році.

Нагороджений:
Медаллю "За оборону Сталінграда"
Медаллю "За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р."
Медаллю "40 років Збройних Сил СРСР"
Ювілейною медаллю "20 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р."Назад
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
Березнівська районна державна адміністрація
Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва


Надрукувати сторінку
МЕТА - Украина Український портал Rated by PING Портал Укрнет Google Yandex

Copyright © 2007-2015 БЦСПШБ.