ГУРТОК "ВЕСЕЛІ НОТКИ
Меню
БІБЛІОТЕКА
Паспорт бібліотеки
Фотогалерея

ЖИТТЯ ШКОЛИ
Візитка школи
Євроклуб
Самоврядування
Шкільний музей
Позакласна робота

НАШЕ СЕЛО
Сторінки історії
Паспорт села
Конкурс

Медичний заклад

Видатні земляки

Медіа-світ


Освітній навігатор

Корисні посилання



"Не можна зводити духовний світ маленької людини до навчання, якщо ми будемо намагатися, щоб всі сили душі людини були поглинуті уроками, життя її стане нестерпним. Дитина повинна бути не тільки школярем, але перш за все людиною з багатогранними інтересами, запитами, бажаннями".
В. Сухомлинський.


В системі естетичного виховання учнів виняткове місце займає виховання засобами музичного мистецтва.
Музичне мистецтво відіграє велику роль у вихованні любові до Батьківщини, високої свідомості громадського обов'язку, почуття дружби, сумлінного ставлення до праці, гуманних відносин і взаємної поваги. Музика впливає на формування духовного обличчя людини і, перш за все, її поведінки, бо естетика і етика органічно між собою пов'язані. Вона є могутнім педагогічним засобом, що за словами К.Д. Ушинського, організовує, згуртовує учнів, виховує їх почуття.
" На перехресті сильних почуттів, де нота серця стрілася зі словом..."
Саме за таким девізом і працює наш гурток "Веселі нотки".
На гуртку діти знайомляться з стилями в музиці. Проводимо бесіди, дискусії по обговоренні напрямків у музичному мистецтві. Більшість дітей надає перевагу естрадній музиці. Тому, що легка, розважальна музика відзначається доступністю сприймання та безпосередньо художнього вирішення. Тоді, коли духовна класична музика-серйозні для сприймання і за змістом , слухання духовної музики вимагає зосередження та уваги при сприйнятті, роздумів і мобілізації всіх внутрішніх духовних сил людини.
Слухаючи різні стилі в музиці діти розуміють, що людина не може вибрати тільки легку музику, тому що стан душі вимагає не відкидати і серйозну музику.
Багато уваги на гуртку ми приділяємо українським народним пісням. Ісценізуемо пісні з музичним супроводом та танцювальними рухами. У народних піснях правдиво відображено історію нашого українського народу. З цих самих пісень ми дізнаємося про життя і працю, побут і традиції українського народу, знайомимось з обрядовими піснями. Так , на гуртку ми створили збірочку пісень села Зірне. В неї ввійшли такі пісні, як "Ой під вишнею", "Ось так сіють мак", "А мій милий вареничків хоче!". Такий вид діяльності надає дитині можливість бути самостійною. Творчою і неповторною, дає змогу розкрити таланти дітей.
Для подолання перевтоми на гуртку я використовую цікаві завдання: розв'язування кросвордів, відгадування ребусів. Вони пожвавлюють роботу в гуртку, запобігають перевтомі. А відгадування ігор-головоломок навіть поглиблює інтерес до музичної літератури, теорії, термінології, розвиває логічне мислення, виховує допитливість, кмітливість
Все життя людину супроводжує музика. З народження дитина чує колискову, яку їй співає мама. Бабуся. І твори ці залишаються у памяті кожної дитини на все життя . І тому , коли проводимо конкурс "Колискової пісні", діти з радістю виконують улюблені пісні дитинства.
На шкільному конкурсі "Юна зірка" гуртківці також вміють себе показати. Так, учасниця гуртка Харчук Іванка завжди займає перші і є неодноразовою учасницею районних конкурсів. Беруть активну участь гуртківці у проведенні свят: "День матері", "День Перемоги", І активними учасниками різних шкільних заходів.
Діти з великим задоволенням співають пісень дуетом, тріо, або виступають вокалом. На конкурсі є також квартети. Звучать пісні народні, естрадні, класичні. У відповідь винонавці отримують оплески глядачів та призи від організаторів конкурсу.
На гуртку "Веселі нотки" ми вчимось співати, знайомимось із творчою спадщиною українських та зарубіжних композиторів, вчились слухати та розуміти різні за жанрами музичні твори, аналізувати їх зміст. Подальша робота в гуртку також буде направлена вчити дітей вірно орієнтуватися у некерованій стихії сучасного музичного побуту, правильно оцінювати естетичні й моральні якості музичних творів.

Copyright © 2009-2010 БЦСПШБ.