МЕДИЧНИЙ ЗАКЛАД
Меню
БІБЛІОТЕКА
Паспорт бібліотеки
Фотогалерея

ЖИТТЯ ШКОЛИ
Візитка школи
Євроклуб
Самоврядування
Шкільний музей
Позакласна робота

НАШЕ СЕЛО
Сторінки історії
Паспорт села
Конкурс

Медичний заклад

Видатні земляки

Медіа-світ


Освітній навігатор

Корисні посилання



ЗІРНЕНСЬКА ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНА ЛІКАРНЯ
Україна,34609,
Рівненська обл.,
Березнівський р-н,
с. Зірне, вул. Гагаріна, 1,
тел: (03653) 5-69-11


Історія приміщення і території Зірненської протитуберкульозної лікарні сягає далеких часів кінця XIX - початку XX ст. Адже установа нині функціонує у будівлях маєтку пана Малинського, який тоді володів 7231 десятиною орної землі та 18000 десятин лісу. Він збудував на колись болотистій місцевості великий красивий палац та чимало допоміжних приміщень, заклав навколо них чудовий екзотичний парк площею 17 га, де було висаджено майже 350 видів придбаних за кордоном порід дерев і кущів, з яких 80 видів збереглися й донині.
Пан Малинський на честь свого сина Зурена назвав село, яке почало формуватися навколо маєтку, - воно отримало назву Зурне, а згодом - Зірне.
У 1938 р. інший син Емануїл (помер за кордоном) заповів усі споруди та парк під дитячий притулок. Однак цей заклад проіснував лише чотири місяці, оскільки через несправне пічне опалення згорів чудовий палац.
Згодом в уцілілих приміщеннях функціонував санаторно-оздоровчий комплекс для хворих на легеневі недуги. В 1954 р. на його базі було відкрито обласний тубсанаторій на 260 ліжок, першим головним лікарем якого була Регіна Йосипівна Філіч (1954-1955 рр.). Пізніше цю посаду обіймали П.О. Борсуков (1955-1962 рр.), НІ. Рацца (1962-1963 рр.), АА Головчук (1963-1968 рр.), О.В. Шевчук (1968-1977 рр.), Я.К. Столярчук (1977-1981 рр.), СТ. Агатій (1982-1988 рр.), М.В. Дмитрієв (1988-1990 рр.), О.В. Шевчук (1990-1996 рр.). З 1996 р. колективом тублікарні керує Олександра Ярославівна Кучер.
Районна тублікарня була перейменована в Зірненську протитуберкульозну лікарню і стала підпорядковуватися ТМО "Фтизіатрія".
На сьогодні Зірненська протитуберкульозна лікарня - один з кращих закладів Рівненщини з надання висококваліфікованої медичної допомоги хворим на туберкульоз.
Цей лікувальний заклад нині розміщується в чотирьох приміщеннях, де мають можливість одночасно лікуватися 80 хворих.
У структурі лікарні є два стаціонарні відділення: перше - для вперше виявлених хворих, друге - для хворих з хронічними мультирезистентними формами туберкульозу. Крім цього, працюють рентгенкабінет, фізіотерапевтичний кабінет, кабінет ЛФК та лікувального масажу, клініко-діаг-ностична і бактеріологічна лабораторії, стоматологічний кабінет, харчоблок і підсобне господарство.
Протягом останніх 12 років Зірненську протитуберкульозну лікарню очолює лікар вищої категорії Олександра Ярославівна Кучер, яка всі свої професійні знання, фахові навички, новітні досягнення пульмонології та фтизіатрії постійно творчо застосовує у своїй роботі. В області та районі її знають як громадську активістку.
Олександра Ярославівна гармонійно поєднує в собі риси висококваліфікованого спеціаліста, сучасного керівника та інтелігентної інтелектуальної особистості. Про це переконливо свідчить те, що вона - депутат районної ради трьох скликань, переможець обласного конкурсу "Жінка року" в номінації "Жінки - працівники охорони здоров'я". За сумлінну творчу працю О.Я. Кучер була неодноразово нагороджена Почесними грамотами обласних рад та держадміністрації, районної ради та держадміністрації.
"Красиво і мудро йде по життю"
Знання - наполегливість - успіх! Таке життєве кредо Олександри Ярославівни Кучер, яка майже 30 років життя присвятила фтизіатрії.
Після закінчення Тернопільського державного медичного інституту за направленням приїхала працювати на Рівненщину. Саме тут розпочала свою лікарську практику в Зірненській протитуберкульозній лікарні. Добре професійно підготовлена, енергійна і наполеглива, вона швидко завоювала авторитет у колективі та повагу в хворих. Тому було цілком логічно, що її згодом призначили завідуючою відділенням медзакладу. А у 1996 р. Олександра Ярославівна стала його головним лікарем.
Саме на цій посаді проявився її талант здібного керівника та ор-ганізатора, високопрофесійного медика-фтизіатра. Завдяки ініціативі та діловитості О. Кучер протягом останніх років помітно зміцніла матеріально-технічна база очолюваної лікарні. Зокрема за підтримки районної влади, спонсорів та благодійників тут здійснено поліпшені ремонти стаціонарних відділень, харчоблоку, клініко-діагностичної лабораторії, рентгенкабінету, кабінету з масажу та ЛФК, адмінкорпусу, фізіотерапевтичного кабінету. Оновлена діагностична апаратура лабораторії , рентгенкабінету, кабінету функціональної діагностики.
Сумлінно виконуючи свої обов'язки, головний лікар медзакладу кваліфіковано лікує хворих, постійно удосконалює свої фахові знання, навики. З цією метою вона неодноразово бувала на курсах і семінарах у вузах та наукових закладах України. Відтак Олександра Ярославівна має вищу категорію лікаря-фтизіатра та вищу категорію організатора охорони здоров'я.
Достойною відзнакою сумлінної праці О. Кучер є перемога в обласному конкурсі "Жінка року" в номінації "Жінки - працівники охорони здоров'я". Займаючи активну громадську позицію, вона є депутатом районної ради трьох скликань.
Чимала її заслуга в тому, що Зірненська протитуберкульозна лікарня першою в області серед споріднених установ пройшла атестацію і є медзакладом вищої категорії. На базі лікарні неодноразово проходили обласні наради та семінари, досвід її роботи вивчали колеги зі всієї Рівненщини.
Можна тільки подивуватись, скільки треба мати енергії, бажання і наполегливості, аби щоденно виконувати таке велике коло службових обов'язкш. Адже окрім усього згадуваного під опікою О. Кучер - чималеньке підсобне господарство лікарні, завдяки якому забезпечується харчування хворих свіжими овочами та консерваціями на зиму. Від утримання тварин великої рогатої худоби щороку надходить 5-6 т молока, а від свиноферми -2т м'яса.
А ще ця красива, інтелігентна та енергійна жінка - палкий цінитель високого мистецтва, аматор самодіяльної народної творчості. Саме за її підтримки і сприяння народний аматорський ансамбль пісні "Зорина" медичних працівників тублікарні є переможцем і лауреатом багатьох районних і обласних конкурсів та фестивалів художньої самодіяльності.
Закохана Олександра Ярославівна і у квіти. Вони тішать її своєю красою в оселі, в кабінеті, під вікнами дачного будиночка: гладіолуси, хризантеми, жоржини - це влітку, восени. А ранньої весни, першим ніжним цвітом порадують проліски і крокуси. Ще Олександра Ярославівна має дружну сім'ю: чоловік Анатолій Юрійович працює також у медицині - завідувачем відділення інтенсивної терапії центральної районної лікарні, донечка Оленка з чоловіком і внучкою Юлечкою, син Юрій з дружиною Валентиною, який пішов дорогою батьків, - лікар-анестезіолог.
Отак красиво і мудро йде по життю головний лікар Зірненської протитуберкульозної лікарні, депутат районної ради Олександра Кучер.

На питання відповідає головний лікар Зірненської протитуберкульозної лікарні О.Я. Кучер.
Кореспондент: Доброго дня, Олексондро Ярославівно! Розкажіть, як лікарня оснащена на сьогодні?
Олексондра Ярославівна: Лікарня оснащена такою лабораторно-діагностичною апаратурою, як апарат для згортування та інактивації сиворотки, бінокулярні мікроскопи мікмед-ЮАО "ЛОМО", мікроскопи ОИМРІІ5 СХ-21, фотометр КФК-З-цифровий, фотоелектрокалориметр КФК-2.
У рентгенкабінеті працюють рентгенапарат РУМ-20, нова рентгенлабора-торна апаратура, проявочний бак "Кровлекс"; збираємося придбати новий цифровий рентгенапарат.
Фізіотерапевтичний кабінет забезпечений ультразвуковими інгаляторами Ю-2651), компресорними інгаляторами ВРЕМЕй 5001 ІЧЕВ, гальванізаторами "Поток-1" ГЄ-50-2, апаратом для ультразвукової терапії УЗТ-301Г.
Кабінет функціональної діагностики оснащений електрокардіографом В~П-085О, електрокардіографом ЕКІТ-04, діагностичним автоматизованим комплексом "Кардіо+" у складі спірографа, персонального комп'ютера, лазарного принтера.
У протитуберкульозній лікарні працюють 83 спеціалісти, з них - 6 лікарів (2 - вищої та 2 - першої категорій), 25 медсестер (6 - вищої та 2 - першої категорій).
Щороку в цьому медичному закладі отримують висококваліфіковану медичну допомогу 450-500 пацієнтів.
Кореспондент: Лікарю, чи допомагає керівництво області у Вашій нелегкій праці?
Олександра Ярославівна: Слід зазначити, що загальне керівництво протитуберкульозних і протиепідемічних заходів на території Рівненської області здійснює обласне протитуберкульозне об'єднання "Фтизіатрія", яке створене в 2002 році. Очолює його генеральний директор Ростислав Антонович Рожанський. Під його керівництвом значно поліпшилося матеріально-технічне оснащення мережі протитуберкульозних закладів області.
Протягом останніх років у Зірненській протитуберкульозній лікарні сталися помітні позитивні зміни, зокрема тут проведено сучасний ремонт першого стаціонарного відділення, адмінкорпусу та харчоблоку. Відремонтовано і по-новому облаштовано маніпуляційні кабінети, палату інтенсивної терапії, інгаляторій, кабінет функціональної діагностики та лікувального масажу, кімнати відпочинку для медперсоналу, бібліотеку для хворих і світлицю медичного закладу.
Хороші ділові і людяні стосунки склалися у колектива лікарні з керівництвом Березнівського району, зокрема головою райдержадміністрації Івановим Володимиром Кузьмовичем та головою райради Мельником Миколою Петровичем. За їх сприяння у 2007 році було виділено з обласного бюджету 500 тисяч гривень на будівництво відділення, де розмістяться пральня, дезкамери, стерилізаційна, сучасний санпропускник та душова для медперсоналу. У 2008 році передбачено освоїти на добудову цього об'єкта ще 1 мільйон 200 тисяч гривень.
Кореспондент: Олексондро Ярославівно, скажіть, чи вживаються для більш якісного обслуговування населення додаткові заходи, окрім, звичайно, кваліфікованого медичного обслуговування?
Олександра Ярославівна: Неабияк сприяє нормальному функціонуванню протитуберкульозної лікарні її підсобне господарство, яке помітно збагачує висококалорійними натуральними продуктами харчування меню хворих. Так, до їх столу щороку надходить із власного підсобного господарства 5 тонн молока, близько 2 тонни свиного м'яса, чимало свіжих овочів, фруктів та соки. Лікарня постійно забезпечена на осінньо-зимовий період овочами, вирощеними на полях господарства, та консервами з них.
Кореспондент: Ми знаємо, що у Вашому колективі є ансамбль, чи можете розповісти більш докладно?
Олександра Ярославівна: Вже двадцять років у Зірненській протитуберкульозній лікарні справжнього розквіту набула самодіяльна народна творчість. Так, жіночому ансамблю цього медичного закладу "Зорина", яким керує заслужений працівник культури, відомий в Україні фахівець хорового народного співу Ф.В. Гощук, у 2001 році було присвоєно почесне звання самодіяльного народного колективу. Його учасники не тільки постійно виступають перед своїми колегами та пацієнтами, на сцені місцевого сільського клубу, але й беруть активну участь у районних, обласних та республіканських фестивалях і конкурсах самодіяльної народної творчості. Ансамбль "Зорина" неодноразово завойовував звання їх лауреата. Зокрема в 2008 році співачки цього творчого колективу стали дипломатами IV Обласного фестивалю пісенно-музичного мистецтва "Різдвяні переспіви".

УКРАЇНА МЕДИЧНА
Сучасні досягнення та інновації в медичному обслуговуванні України
Фармація та медичне обладнання в Україні


Copyright © 2009-2010 БЦСПШБ.