ГУРТОК "УМІЛІ РУКИ"
Меню
БІБЛІОТЕКА
Паспорт бібліотеки
Фотогалерея

ЖИТТЯ ШКОЛИ
Візитка школи
Євроклуб
Самоврядування
Шкільний музей
Позакласна робота

НАШЕ СЕЛО
Сторінки історії
Паспорт села
Конкурс

Медичний заклад

Видатні земляки

Медіа-світ


Освітній навігатор

Корисні посилання



"Щастя не в тому.
Щоб завжди робити те, Що хочеш,
А в тому, щоб завжди Хотіти те, що робиш..."
А.Франц


Вся система шкільного етичного виховання та художньої освіти повинна бути спрямована на гармонійний розвиток учнів. Захопити дітей мистецтвом, навчити розуміти його і одержувати радість від творчості - вдячна i цікава робота, яка посильна для творчої особистості. Виготський говорив, що вчити творчості не можна, але не вчити також не можна.
Протягом віків людина створила за законами краси величезні матеріальні багатства , найрізноманітніші вироби, в яких чудово поєднуються функціональні та художні якості. Намагання прикрашати себе, свої вироби (житло, предмети побуту) виявилося в людині ще в ранню пору її життя.
Естетичне виховання-важливий чинник формування цільної, гармонійно розвиненої особи. Досить активно це формується в дитячі роки, коли все навколишн сприймається надзвичайно гостро, вразливо, активно, з великим зацікавленням.
В школі в нас діє гурток "Умілі руки", на заняттях якого формуються такі властивості особистості, як самостійність, ініціатива, наполегливість, цілеспрямова-нність, акуратність.
Кожна дитина може розкрити свої здібності, вій талант при роботі з різними матеріалами.
На заняттях з паперопластики діти знайоми-ись зісторіею виникнення паперу, Його особливостями.
Виготовлення динамічних картонних рухливих іграшок- цікаве заняття. У руках дітей оживають їх улюблені герої казок, оповідань, мультфільмів.
На заняттях діти також знайомились з поняттям "витинанка". В середині XIX століття в українських селах народними паперовими прикрасами селяни оздоблюва-ли домівки. Великим поштовхом до розвитку витинанок був перехід від хат-курянок до чистих хат із світлицями. Виготовляли витинанки перед Новим роком або навесні, коли за звичаєм білили стіни. Витинанки приурочувались до основних подій у житті селянина, і кожній відповідала певна традиційна композиція. До жнив вирізали й клеїли " врожайну", на заручини-"заквітчану". І тепер можна побачити перед Новим роком у школах, дитсадках новорічні витинанки.
Діти знайомилися також із різноманітність Івитинанок. Полюбили вони силуетні витинанки. Тут і блискучі соломяні смужки, які утворюються зі стебел зжита, пшениць вівса, ячменю та Інших зернових рослин. Вони бувають різних відтінків-темно- і світло- жовтого. Зеленкуватого. Про роботу з соломою, її заготовку, обробку діти також знайомились на гуртку "Умілі руки".
Гуртківці знайомились із закономірностями у композицій писанок, з історією виникнення писанок і писникарства. Знайомилися з великими християнським святом Пасха, чудодійністю освячених писанок.
Навчалися виготовляти писанки з пластиліну, оздоблювати їх різними символами.
Найбільш зацікавила дівчаток робота з бісером. Бісер не тільки був прикрасою в різні часи, він був амулетом, паспортом, відмінним знаком для різних верстві населення. Історія прикрас нерозривно пов'язані з історією розвитку людського суспільства, його культури, традицій, побуту, розвитку естетичного і'художнього смаку. Носить прикраси люди стали набагато раніше, ніж одяг. В якості прикрас були ракушки, зуби тварин, кістки птахів. І з розвитком скло видобутку зявилися скляні намистинки. Багато прикрас, квітів, натюрмортів з бісеру було зроблено і гуртківцями на заняттях. Ми своїми вправними руками, Вишиваєм рушничок для мами. На заняттях з вишивки, гуртківці знайомились з традиційною вишивкою, її історією розвитку, особливостями вишивки різних регіонів України, західного регіону.
Багато цікавих занять було проведено на гуртку "Умілі руки", які сприяли естетичному розвитку дітей, навчили створювати композиції, розвивали уміння і навички з художньої праці, виховували любов до її, виховували наполегливість у досягненні своєї мети, любові до прекрасного. Адже кажуть, що "краса врятує світ".

Copyright © 2009-2010 БЦСПШБ.