Наша адреса:
34600 Рівненська обл.
м. Березне, вул. Київська 7
E-mail: lib_berezne@ukr.net
тел.: (03653)5-46-87


БЕРЕЗНЕ
В 20-30 роки в Березному діяли різні гуртки, організації революційного спрямування, які виступали проти польської влади. Члени організації "Українське Національне Відродження", створеної Т.Бульбою-Боровцем, більшість членів "Просвіти" боролись за створення незалежної демократичної держави проти поляків, комуністів і Червоної Армії.
Значно масовішим і активнішим був започаткований у 1926р. осередок "Просвіти ". Справжнім його натхненником був отець Миколай Бухович - священик Української Автокефальної Православної церкви. Він глибоко знав нашу національну історію і з радістю передавав свої знання молодим просвітянам. Чимало корисних порад щодо організації просвітницької роботи давав директор української семирічної школи Микола Романкевич. Просвітяни організували читальню, хор, драматичний гурток. В страшному для України 1933 році члени осередку зібрали схід мешканців Березного, розповіли про голод в УРСР. Було зібрано для допомоги голодуючим кілька підвід зерна. Проте радянські прикордонники не пропустили валку, запевняли супроводжуючих, що жодного голоду на Радянській Україні нема. 1938 року поляки розігнали "Просвіту". У період фашистської окупації через район проходили шляхи партизанських з'єднань С. А.Ковпака, М.І.Наумова, О. М.Сабурова, І.І.Шитова. На території району діяв спецзагін Д. Медведєва. Національно-визвольний рух на початку війни був представлений загонами Тараса Боровця (Т. Бульби), пізніше на їх зміну прийшли загони УПА (С.Бендери). Навала німецьких фашистів 6 липня 1941 року вдерлася в Березне., а визволений Березнівський район був від фашистів 10 січня 1944 року в ході Житомирсько-Бердичівської операції частинами 121 Гомельської гвардійської стрілецької дивізії (генерал-майор Червоній), 121 стрілецької дивізії (генерал-лейтенант О.Л.Сараєв) та партизанським з'єднанням Шитова і Наумова. Після визволення краю від окупації розпочинається відбудова народного господарства. Період до проголошення незалежності України характерний різноманітними подіями, які по-різному оцінюються істориками та політиками.
12 травня 1999 року в Березному запущено у виробництво перший сірниковий автомат сірникової фабрики з участю Президента України Л.Д. Кучми, яка виробляє продукцію на сучасному обладнанні шведської фірми "Шведіш Матч Аренко ". Березнівщина стала першим і єдиним в державі виробником сірників світової якості.
У грудні 2000 року Верховна Рада України надала Березному статус міста. На сьогодні у ньому 1 загальноосвітня школа, 2 ліцеї, гімназія, будинок дітей і молоді, дитяча музична та 2 спортивні школи, 2 бібліотеки, районний будинок культури, районний краєзнавчий музей, спортивний комплекс, професійно-технічне училище, лісовий коледж, Західноукраїнський коледж "Полісся ". Березнівський дендрологічний державний парк створений у 1979році з метою відтворення, збагачення, збереження місцевих та інтродуктивних видів і різновидностей дерев і чагарників, а також формування бази науково-дослідницьких робіт з вивчення і збагачення лісової флори в Українському Поліссі. В парку налічується майже 850 видів, які розміщені по ботанічних і географічних зонах та колекційних ділянках. Це, зокрема, зони Сибіру, Далекого Сходу, Карпат, Криму, Середньої Азії, лісів рівнин України, Американського континенту, Японо-Китайського регіону, Кавказу, ділянки: березовий гай, сад жасминів, вербових; декоративних ділянок: модульний сад, розарій, бузкогалій. До дендропарку входять тепличний комплекс, розсадник, каскад із 4-х ставків. У1889році постановою Ради Міністрів України парк віднесено до державних дендрологічних парків України.



Copyright © 2009 БЦСПШБ.