Погляд в минуле. Археологія

Коли подивитися на археологічну карту Березнівського району, то можна зразу ж помітити, що як і більшість північних районів ця територія ще дуже слабо досліджена. Тут майже не проводилися археологічні розкопки.

Детальніше...

Стародавнє поселення села Голубне

Ще одна цікава пам'ятка в селі Голубне - залишки старого замчища на південно - східній околиці села. Це є укріплена площадка прямокутної форми, оточена на периметрах земляним валом, висотою 5 - 10 м. Вал добре зберігся з трьох сторін і лише із заходу зруйнований, біля східної сторони в кутах укріплення помітні залишки бастіонів, в давнину на валах були деревляні стіни та башти.

Детальніше...

Легенди рідного села ГОЛУБНЕ

У 2005 році село Голубне відзначало 500-річчя першої згадки про нього в історичних документах та джерелах. Відноситься воно до 1595 року і вміщено у польській книзі "Словник географічний Королівства Польського" (Варшава, І862 р., ТЛІ, С. 114-115 Там значилося: "Село Голубне, Печалівської волості, розташоване серед лісів на 2/3 листяних та І/З соснових. Я, Іван Гулевич, підкоморій Луцький, з'їхав на грунт села Голубне і серед мокрот, валів і горбів заснував свою резиденцію". Село на той час було фільварком князів Родзивілів і уже мало 48 селянських хат.

Детальніше...