Наша адреса:
34600 Рівненська обл.
м. Березне, вул. Київська 7
E-mail: lib_berezne@ukr.net
тел.: (03653)5-46-87


МИХАЛИН
  • Туристичні об'єкти - пам 'ятка природи місцевого значення "Насадження сосни веймутової".
  • Нічліг - школа.
  • Заклад торгівлі - магазин.
  • Екскурсовод-краєзнавець - Хурсяк В. І.
  • Транспорт - згідно з графіком: автобусні рейси Березне-Лінчин, Березне- Яцьковичі.

    За стародавніми легендами, перші жителі з'явились тут в день Святого Михайла (21 листопада). Від імені цього святого і походить назва села.
    В травні 1943 року село було повністю спалене фашистськими загарбниками. На території села Михалина знаходиться ботанічна пам 'ятка природи місцевого значення - "Насадження сосни веймутової", яка розташована в кв.ЗІ Балашівського лісництва. Насамперед, цікава історія появи цієї пам 'ятки. За переказами, в селі Михалин проживав польський пан Струк, який мав свою гаївку, де вирощувалися саджанці культур дерев з різних країн. Маєток прикрашався цими саджанцями. В 1938 році в Михалин було завезено насіння сосни веймутової. Із вирощених саджанців був посаджений парк, залишки якого дивують своєю красою і по сьогоднішній день. В селі й досі є багато людей, які садили ці дерева за наказом пана Струка. Загалом збереглося 33 сосни веймутової. Найбільше дерево має в обхваті 265 см. і висоту близько 35 м., зустрічаються сосни до 40м. Сосна веймутова - дерево-екзот, походить з Північної Америки. Найцікавіші в цього дерева шишки, які досягають 15 см. завдовжки та 4 см. завширшки.
    Далі наш маршрут пролягає до неіснуючого вже села РУДНЯ БОБРОВСЬКА, яке було аіалене фашистами в роки Другої світової війни за співпрацю місцевих жителів з радянськими партизанеши з 'єднання Д. Медведєва. Всіх жителів села було зігнано в дерев'яну клуню і живцем спалено. На місці трагедії стоїть пам 'ятникяк засторога тим сумним трагічним подіям. Декілька кілометрів від цього місця знаходиться територія партизанського загону "Переможці", яким керував Д. Медведєв. Вздовж річки Бобер, прилягаючи до загальнодержавного заказника "Урочище Брище-1", знаходиться загально-зоологічний заказник місцевого значення "Урочище Брище-2" площею 850 га (335,6 га у Князівському та 514,4 га у Бобрівському лісництвах].
    Заказник створений для охорони бобра річкового, який розселився вздовж річки Бобер з раніше створеного загально-зоологічного заказника "Урочище Брище-1".



  • Copyright © 2009 БЦСПШБ.