Наша адреса:
34600 Рівненська обл.
м. Березне, вул. Київська 7
E-mail: lib_berezne@ukr.net
тел.: (03653)5-46-87



Як себе поводити в храмі?
В Україні ви можете потрапити до одного з чотирьох храмів: православного, католицького, мусульманського чи іудейського (синагоги).

Поговоримо з вами як же слід поводитись в православному храмі.
- Одяг повинен прикривати більшу частину тіла. В брючних костюмах дівчатам дозволяють заходити не в усі храми. Це залежить від того, наскільки сувора дисципліна в певному храмі.
- За традицією чоловіки в храмі ходять з непокритою головою, а жінки обов'язково покривають голову хустиною.
- Дівчатам слід пам'ятати, що до церкви ходять без косметики. Якщо у вас на губах помада , ані причащатися, ані прикладатися до ікон не можна.
- Не можна приходити до церкви з символікою інших релігій.
- Входячи до храму, слід перехреститися з поклоном тричі.
- Увійшовши до церкви, ви потрапляєте у притвор. Далі йде територія храму. Прямо перед вами, від підлоги до стелі розташований іконостас, який відділяє вівтар від храму. До вівтаря ведуть троє врат - царські, південні і північні. Слід пам'ятати , що жінкам незалежно від віку, вхід до вівтаря заборонено.
- Буде добре, якщо ви ще до приходу до церкви розпитаєте дорослих (або прочитаєте самі) про те, що означають богослужіння. Деякі слова можуть бути незрозумілими для вас, але під час служби не можна звертатися до людей із проханням пояснити, про що йдеться. Вони зайняті молитвою, і відволікати їх не годиться.
- Так само не варто, зустрівши у храмі знайомого, починати з ним розмову, навіть пошепки. Ви встигнете поговорити, коли вийдете на вулицю
- У давнину чоловіки стояли з правого боку церкви, а жінки - з лівого. Зараз цього правила суворо не дотримуються винятком є монастирські церкви.
- Під час богослужіння не ходять, якщо це не передбачено ходом служби.
- Свічки краще ставити до служби або після неї. В усякому разі, свічки не можна ставити під час читання Євангелія та літургії вірних. Якщо в храмі багато людей, краще не продиратися крізь натовп, а попросити передати свічку і поставити перед певною іконою.
- Під час богослужіння віруючі кладуть поклони. Існують великі й малі поклони. При малому поклоні треба нахилити голову так, щоб рукою можна було дістати до землі, при великому ж - слід стати на обидва коліна і головою доторкнутися до землі. Коли священнослужитель осіняє присутніх у церкві хрестом, Євангелієм, Чашею чи святою іконою, необхідно, схиливши голову, перехреститися. Схиляти голову треба також:
  • під час читання святого Євангелія;
  • коли священнослужитель призиває до цього: "Глави ваші Господові схилите";
  • коли він робить кадіння чи благословляє.
    - Якщо ви хочете прикластися до ікони, пам'ятайте: це робити не кваплячись, двічі вклонившись перед цілуванням і один раз - після цілування образа. Віруючі прикладаються до ніг або рук Спасителя, Божої Матері або святих. Неприпустимо цілувати ікони в німб або в обличчя.
    - Якщо ви зайшли під час богослужіння, то виходити треба після того, як священнослужитель прочитає особливу молитву - відпуст. Якщо ж вам край необхідно піти, зробіть це так, щоб не заважати іншим.


  • Copyright © 2009 БЦСПШБ.