Історична довідка
У квітні 1939 року с.Кам'янка було звільнено радянськими військами від польських панів.
1 жовтня 1939 року була утворена Кам'янська сільська рада. Сільський голова - Ковтун Василь Іванович. До територіальної громади входило с.Кам'янка і прилеглі до неї хутірські господарства громадян. Всього нараховувалося 127 житлових будинків, в яких проживало близько 500 чоловік. В зв'язку з тимчасовою окупацією німецькими військами в липні 1941 року Кам'янська сільська рада припинила свою діяльність. В січні 1944 року с.Кам'янка було звільнено від німецьких загарбників. Відразу ж Кам'янська сільська рада відновила свою діяльність.
В 1954 році до Кам'янської сільської ради було приєднано Антонівську та Курганську сільські ради. Кам'янська сільська рада на той час нараховувала біля 320 господарств громадян, майже половина їх було на хуторах. На території ради проживало близько 1 тис. чоловік. Центр сільської ради - с.Кам'янка, розташоване за 10 км. від районного центру. За час діяльності сільської ради ради змінилося 13 голів.
Із покращенням економічного стану колективного господарства ім.Кузнецова його правління третину вільних коштів почало напрявляти на соціальний розвиток села. У 1973 році було проведено реконструкцію центральної частини села, збудовано будинок культури. У 1979 році прокладено тротуари і заасфальтовано вулицю.
У роки Великої Вітчизняної війни 51 житель села Кам'янка не повернувся з поля бою додому. Односельчани за кошти місцевого господарства у 1973 році спорудили обеліск на честь загиблих односельчан на війні.
У 1977 році в с.Кам'янка збудовано фельдшерсько-акушерський пункт.
Перша школа у с.Кам'янка була відкрита в будинку Козлюка Василя Андрійовича. Через рік перенесена до Драганчук Ольги. Пізніше діти вчилися грамоти у хаті Міщука Андрія Яковича та Драганчук Любові. Про те в цих будинках не вистачало місця для бажаючих навчатися. Тому в 1950 році була збудована восьмирічна школа на 80 учнівських місць. Школу збудували з будівельного матеріалу, який взятий з розібраних в Мочулянці польських будинків. Першим директором школи була Тютюненко Г.М., пізніше - Борисенко Галина Тимофіївна. Кам'янська восьмирічна школа не задовольняла вимоги загальної освіти. Першою проблемою було те, що не вистачало учнівських місць. Тому виникла потреба в будівництві нової школи, яку розпочали будувати 1986 року. На даний час в Кам'янській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчається 260 учнів, працює 34 вчителі.
Перша згадка про село Кам'янка датована 1629 роком "Брукований шлях".

Географічне положення сіл Антонівка та Кам'янка
Березнівський район розташований в східній частині Рівненської області. Його площа становить 1,7 тис.км або 8,5% території області. Відстань від Бережного до обласного центру - 66 км.
На півночі район межує із Сарненським і Рокитнівським районами Рівненської області, на сході - з Житомирською областю, на півдні-з Корецьким та Гощанським районами, на сході - з Костопільським районом Рівненської області.
Географічне положення Березнівщини визначається такими координатами: крайня північна точка знаходиться на північний схід від села Малушка -51°пн.ш.., крайня південна - південніше села Хмелівка-50° пн.ш., крайня західна - поблизу села Малинськ - 26°сх..д., крайня східна -південна село Сівки - село Сівки-27°сх.д.
За даними географічних координат можна зробити висновок, що район розташований в середній смузі помірного поясу, в зоні мішаних лісів, в другому годинному поясі.
Село Антонівка розташоване на південний захід від районного центру -м. Березне на відстані 15 км. Найближчі населені пункти до села Антонівка -на сході за 5 км - с. Кам'янка Березнівського району, на північному заході за 4 км - с.Яринівка Березнівського району, на півдні за 3 км - с.Тихе Костопільського району, на південному заході за 3 км станція Моквин Костопільського району. Антонівка розташована за 10 км від залізничної станції Малинськ Березнівського району. Річки, які належать до басейну річки Случ, через село Антонівка не протікають. Географічне положення села вигідне, тому що, воно розташоване на автомобільних трасах Березне - Костопіль - Рівне - Сарни. Тобто, с.Антонівка має транзитно - транспортне географічне положення.

Походження назви села Кам'янка.
Було це давним - давно, коли нас ще на світі не було. І не знали ми, ні ніші з вами батьки, звідки пішла назва рідного села. Ось легенда про походження назви села.
Гуляв по полю буййий вітер, розносячи аромат пахучих трав і квітів, сонечко голубило своїм ласкавим промінням ниви і луки. Ось саме в цей час зустрілися двоє молодих людей і щиро покохали одне одного. Але на перешкоді їхнього кохання стали батьки, які жили на різних хуторах. За звичаєм цих хуторів хлопець не міг взяти наречену з іншого хутора. Але кохання було настільки міцним, що молоді люди вирішили, що належатимуть одне одному все життя.
Зустрілися вони одного вечора у полі і попросили Всевишнього, щоб він залишив їх на цьому місці назавжди. А на ранок люди побачили диво і почали іти до того місця. Луг став ще прекраснішим і притягував до себе, ще голосніше стали співати пташки.
Висока кам'яна скеля, яка чарувала своєю красою, піднімалась над пахучим полем. Люди були вражені побаченим і вирішили поселитися на цьому місці. І стали вони довбати кам'яну стіну, щоб було з чого будувати оселі. А скеля шепотіла ніжним дівочим голосом: "Не покидайте мене. Залиштеся тут".
Люди з обох хуторів приходили туди, будували свої домівки, забувши про ворожнечу між собою.
Пройшли роки, не стало кам'яної скелі, а на тому місці виросло чудове село, яке дістало назву Кам'янка. І живуть у цьому селі хороші, дружні люди, які гостинно запрошують до свого села.
Кам'янка - центр сільської ради. Село розташоване за 10 км від районного центру, за 8 км від залізничної стації - Моквин. Сільській раді підпорядковані села Кургани і Антонівка.
У Кам'янці є середня школа, яка збудована 1988 році, в якій навчається 300 учнів, працює ЗО вчителів; бібліотека, яка нараховує близько 20000 книг, будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, який збудований у 1977 році, торговий центр, відділення зв'язку, дитячий садок, який збудований у 1990 році.
Вперше село згадується в подимному тарифі 1629 року, тут було 35 димів.
У 1939 році в селі Кам'янка було 45 житлових будинків, початкова школа. Тут не було будинку культури, бібліотеки, медичного закладу. Із жителів села ніхто не мав ні вищої освіти, ні середньої-спеціальної освіти, ні середньої освіти.
У 1941 році було організовано колгосп ім.Молотова. Під час Великої Вітчизняної війни 87 мешканців села воювали з фашистами, 51 чоловік не повернувся з поля бою. Односельчани за кошти місцевого господарства у 1973 р. спорудили обеліск на честь загиблих на війні. У 1975 році у с.Кам'янка спорудили пам'ятник МІ. Кузнецову - герою - розвіднику. На території села є спортивний комплекс "Нива" для молоді. З кожним роком він оновлюється і все більше приваблює молодь до спорту. Тут проводять свої змагання учні школи та молодь села.
Поблизу села виявлено поселення доби ранньої бронзи та скіфського періоду.
Copyright © БЦСПШБ