ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Історія села Малинськ розпочинається з кінця ІXX та почптку XX століття. В 1885 році через територію сучасного населеного пункту була прокладена залізнична колія Сарни - Рівне і в 1900роціц побудований майданчик для завантаження лісу так званий "Яринівський роз'їзд", який походив від назви села Яринівка, що розташоване за сім кілометрів від роз'їзду. Всі землі і ліси на цій території належали пану Малиновському, який мешкав в селі Зівне. Паном Малиновським в 1907 році було побудовано перший будинок для лісової охорони, яка складалася з двох сімей. В1907 році поряд з ним почали будуватися робітники, які працювали на лісорозззззробках. В1907 році поміщик перейменував "Яринівський роз'їзд" на станцію Малинськ. В цьому ж році було побудовано паровозне депо. Яке обслуговувало паровози вузькоколійки. В 1911 році було побудовано лісопильний завод, в 1912 - 1913 роках побудвано станцію чотири колії, прокладено вузькоколійку Малинськ - Михалин - Бобер. До 1939року село розвивалося. Було побудовано молочарню, суконну фабрику, круподерню, млин, господарем яких був єврей Давид Шейнбейн. В 1925 році відкрито школу землеробів, в якій навчалися діти заможних селян. В 1933 році було відкрито клуб (Дім людовий) та школу. В 1937 році було збудовано військове містечко, в якому розміщувався штаб прикордонної охорони.
У період війни 1941 - 1945 років село Малинськ було знищено на 55%, а хутір Карачун спалено повністю. У післявоєнний період село стало потужно розвиватися. Добудовано школу, відкрито дитсадок в 1970 році (до відкриття дитсадка в цьому приміщенні було пологове відділення лікарні).
В 1960 - 1980 роках село Малинськ було одним із високорозвинених в економічному плані, тут функціонували: заготльон, нижній склад Березнівського ДЛГ, консервний завод, спиртбаза, хімсклад, склад - магазин, ремонтно - будівельна дільниця, філіал Березнівського фарфорового заводу, деревопереробний цех, нафтобаза, асфальтовий завод, склад Березнівського міжколгосп буду, сирцех Рівненської маслосирбази, хвойний цех, заготпункт Костопільського ХПП та ін. З початку 90 - тих років минулого століття багато підприємств, установ пересталифункціонувати.
В даний час і селі працюють підприємства: деревообробний цех ТЗОВ "Тандем світ", ЗАТ "РіМал" (переробка та виготовлення молочної продукції), нижній склад ДП "Березнівське ліове господарство", Малинське лісництво, ВАТ "Фрутко", СГ "Михайлівське", станція Малинськ Рівненської дирекції залізничних перевезень, ТЗОВ "Побутовик" (виготовлення столярних виробів та меблів); функціонують установи: сільська рада, відділення зв'язку, відділення "Ощадбанку", дитячий садок, школа І-ІІІ ступенів, амбулаторія загальної практики/сімейної медицини, працюють 2 магазини та кафе "Олеся" райСТ, приватні продуктові магазини. Працює приватне кафе - магазин "Мрія". Ведеться будівництво ще одного приватного магазину. Функціонує місцевий ринок. Працює приватне швейне ательє та приватні перукарські салони.
21 листопада 2006 році відбулося відкриття вокзалу станції Малинськ, який почали будувати ще в радянські часи і який є окрасою села в даний час.
На даний час в с.Малинськ нараховується 514 дворів, 1770 жмтелів. Село свого герба не має.
Copyright © БЦСПШБ